تحصیل در مدارس کانادا – دانش آموزی

هر آنچه نیاز است در مورد تحصیل در مدارس کانادا – دانش آموزی بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

 • مدرک زبان : انگلیسی، الزامی نیست
 • هزینه پذیرش : 8.5 میلیون تومان
 • نوع خدمات : پذیرش تحصیلی
 • مقاطع : ابتدایی، راهنمایی، متوسطه

با تکمیل فرم ارزیابی علاوه بر دریافت کد تخفیف، به مشاوران ما در ارائه راهنمایی دقیق تر و کامل تر کمک خواهید کرد.

اپلای بدون نیاز به مدرک زبان

اپلای بدون نیاز به مدرک زبان

دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس کانادا بدون نیاز به ارائه مدرک

آموزش همزمان دو زبان کاربردی

آموزش همزمان دو زبان کاربردی

یادگیری زبان‌های ملی کشور در محیط آموزشی

استفاده از امکانات مدرن آموزشی

استفاده از امکانات مدرن آموزشی

بهره‌مندی از امکانات و کیفیت سیستم آموزشی کانادا

امکان همراهی پدر یا مادر

امکان همراهی پدر یا مادر

حضور والدین (یکی یا هر دو) به عنوان همراه دانش‌آموز

ارائه تخفیف سالانه مدارس

ارائه تخفیف سالانه مدارس

امکان اخذ بورسیه تحصیلی یا تخفیف‌های شهریه سالانه مدارس

اخذ دیپلم از بهترین مدارس جهان

اخذ دیپلم از بهترین مدارس جهان

اعتبار مدرک فارغ‌التحصیلی معادل مدارس کشورهای برتر

معرفی

نظام یکپارچه آموزشی، سطح بالای آموزش، مدارس شبانه‌روزی، محیط چندفرهنگی، امکانات به‌روز آموزشی و امکان ادامه تحصیل مستقیم در کالج یا دانشگاه از جمله ویژگی‌های مراکز آموزشی کانادا برشمرده می‌شود. بی‌شک والدین محترمی که در پی تحصیل فرزندانشان در کانادا هستند، تحقیقات گسترده‌ای در این رابطه داشته‌اند. نخستین گام برای تحصیل در کانادا بررسی شرایط تحصیلی متقاضی است. با تکمیل درخواهید یافت فرزندتان از شرایط لازم برای تحصیل در مدارس کانادا برخوردار است یا خیر و این‌که بهترین گزینه برای آنها مدارس دولتی است یا شبانه روزی.

انواع مدارس در کانادا

به‌طور کلی مدارس کانادا به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند؛ مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس شبانه روزی. هر یک از این مدارس که محصلین مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را پذیرا خواهند بود، ویژگی‌های مختص به خود را دارند که در ادامه درباره آن‌ها به تفصیل شرح خواهیم داد.

مدارس دولتی کانادا

مدارس دولتی در کانادا با بودجه فدرال و بر اساس قوانین استانی اداره می‌شوند. تحصیل در این مدارس برای فرزندان شهروندان کانادایی و یا دارندگان اقامت دائم کانادا رایگان است اما دانش‌آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید شهریه پرداخت کنند. هر مدرسه دولتی بسته به امکانات خود، شرایط ویژه‌ای برای تحصیل در مدارس کانادا ارائه می‌دهد و بر همین اساس رتبه بندی شکل می‌گیرد. در خصوص اهمیت مدارس دولتی در کانادا همین نکته بس که گرانقیمت‌ترین محله‌ها در ایالت‌های مختلف کانادا، محله‌هایی هستند که مدارس معتبر و مشهور دولتی دارند.

فهرست کامل مدارس کانادا بر اساس دسته بندی استانی به همراه بسیاری اطلاعات مفید در این رابطه را می‌توانید از طریق وب سایت رسمی وزارت آموزش و پرورش کانادا دریافت کنید اما آسان‌ترین و سریع‌ترین روش، تماس با کارشناسان پذیرش تحصیلی هلدینگ نیلگام است تا با دریافت مشاوره، بهترین گزینه برای تحصیل فرزندان خود را انتخاب کنید.

نظارت بر این مدارس از طریق انجمن‌های استانی صورت می‌گیرد و انجمن اولیا و مربیان موسوم به (PAC) مسئولیت جمع‌آوری اعتبار برای خرید تجهیزات آموزشی همچون کامپیوتر, سیستم‌های امنیتی، تابلوهای هشدار دهنده و تجهیزات سرگرمی را بر عهده دارند.

البته لازم به ذکر است که مدارس دولتی در کانادا به صورت منطقه‌ای و شهری، به کودکان واجد شرایط در همان محدوده پذیرش تحصیلی داده و آنها را ثبت‌نام می‌کنند. بد نیست این موضوع را نیز خاطرنشان کنیم که عموما کلاس‌های مدارس دولتی در کانادا شلوغ و پر جمعیت بوده و پروسه اخذ پذیرش دانش‌آموز از آن‌ها به نسبت زمان بیشتری نیاز دارد و البته برای دانش‌آموزان بین‌المللی که شهروند کانادایی محسوب نمی‌شوند شامل هزینه می‌گردد.

بر طبق تجربه کارشناسان پذیرش تحصیلی گروه شرکت‌های نیلگام، اولویت‌بندی و انتخاب مدرسه دولتی کانادا با فرد نبوده و تصمیم‌گیری نهایی پذیرش و ثبت‌نام دانش آموز بین‌المللی در هر یک از مدارس دولتی کانادا با آموزش و پرورش کانادا است.

مدارس خصوصی در کانادا

مدارس خصوصی در کانادا نوع دیگری از مدارس روزانه در این کشور محسوب می‌شوند که چه از نظر ساختار و چه از نظر سیستم آموزش با مدارس دولتی تفاوت‌های بنیادین دارند. مهم‌ترین تفاوت مدارس خصوصی در کانادا با مدارس دولتی، میزان شهریه و فعالیت‌های فوق‌برنامه آن‌هاست. تفاوتی نمی‌کند شهروند کانادایی باشید و یا کارت اقامت دائم این کشور را داشته باشد. برای تحصیل فرزندانتان در مدارس خصوصی و یا غیرانتفاعی کانادا باید شهریه پرداخت کنید.

مدارس خصوصی در کانادا هر یک بسته به استان و امکانات خود فلسفه آموزشی مختص به خود دارند و برای مثال برخی از آنها بر هنر و موسیقی متمرکزند و برخی دیگر بر تقویت مهارت‌های هوش اجتماعی تاکید دارند.

مدارس شبانه روزی در کانادا

مدارس شبانه روزی در کانادا، مدارسی هستند که محصلین کل سال تحصیلی را در داخل مدرسه اقامت دارند. دانش‌آموزان مدارس شبانه روزی در کانادا عموما تنها آخر هفته‌ها و یا در تعطیلات آخر سال به خانه بازمی‌گردند. دانش آموزان مدارس شبانه‌روزی در کانادا طول روز را در سر کلاس و شب‌ها در خوابگاه زندگی می‌کنند که البته این خوابگاه‌ها از استانداردهای بسیار بالایی نیز برخوردار است.

بیشتر مدارس خصوصی کانادا از نوع شبانه روزی هستند که امکانات و شرایط ویژه‌ای را برای دانش آموزان فراهم می‌کنند و از آنجایی که مربیان و معلمان نیز بعد از پایان ساعات درس در کنار دانش آموزان می‌مانند محصل را در تمام طول سال تحت نظارت و برنامه‌ای مشخص حفظ می‌کنند.

آن‌چه مهمترین مزیت مدارس شبانه‌روزی در کانادا محسوب می‌شود، بی‌تردید تقویت روحیه زندگی گروهی و بالا بردن سطح سازگاری و زندگی اجتماعی است. دانش آموزان در اینگونه مدارس برای زندگی در اجتماع آماده می‌شوند و زندگی گروهی با تمام الزامات و محدودیت‌هایش را می‌آموزند. یکی دیگر از مزیت‌های تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا، فراگیری و تقویت سریع زبان انگلیسی و فرانسه است. همان‌طور که می‌دانید کانادا کشوری با دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسه است و تحصیل در مدارس کانادا، فرصتی مناسب برای تقویت این دو زبان خواهد بود.

البته تمامی مدارس خصوصی شبانه‌روزی دو زبانه نیستند. در برخی از این مدارس تنها به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و انواع گران‌تر آن‌ها تا چهار زبان بین‌المللی را به دانش آموزان آموزش می‌دهند. لازم به ذکر است که عموم مدارس خصوصی شبانه‌روزی از امکاناتی نظیر فعالیت‌های فوق برنامه و ورزشی، غذای گرم و امکانات متعدد دیگری نظیر خوابگاه، بیمه دانش‌آموزی و هزینه قیم قانونی (Custodian) برای دانش‌آموزان بین‌المللی برخوردار هستند.

مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا

محصلین در کانادا بر اساس سن، پایه‌بندی می‌شوند. به عبارتی دیگر، سن پایه‌بندی مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا را تعیین می‌کند. تحصیل در مدارس کانادا از سن ۵ سالگی آغاز و تا ۱۷ سالگی ادامه خواهد داشت و مجموعا ۱۲ پایه تحصیلی را در بر می‌گیرد. برای مثال کودکان ۶ ساله، محصل پایه دوم نامیده می‌شوند و دانش آموزان ۱۱ ساله، محصل پایه ششم و دانش آموز ۱۷ ساله، محصل پایه دوازدهم.

 • ابتدایی (پایه ۱ تا ۶ از ۶ تا ۱۱ سال)
 • راهنمایی یا در اصطلاح کانادایی Junior Secondary (پایه ۷ تا ۹ از ۱۲ تا ۱۴ سال)
 • دبیرستان یا اصطلاحا Senior Secondary (پایه ۱۰ تا ۱۲ از ۱۵ الی ۱۷ سال)

تحصیل در مدارس کانادا به صورت اجباری از ۶ سالگی آغاز و در ۱۷ سالگی و پایان مقطع دبیرستان به پایان می‌رسد که در اصطلاح به آن مقاطع تحصیلی پایه گفته می‌شود.  فارغ التحصیلان مقاطع پایه از ۱۸ سالگی تحصیل در کالج و یا دانشگاه‌های کانادا را آغاز می‌کنند.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا

پس از آشنایی با مقاطع تحصیلی در کانادا و انواع مدارس در کانادا، شاید مهمترین نکته هزینه تحصیل در مدارس کانادا باشد. چنانکه اشاره شد تحصیل در مدارس دولتی برای دانش آموزان خارجی همراه با شهریه خواهد بود.

شهریه مدارس دولتی کانادا بسته به رتبه بندی علمی و رفاهی آنها ۱۳ تا ۱۵ هزار دلار در سال است. شهریه مدارس خصوصی روزانه کانادا حداقل 8 هزار دلار بوده وشهریه مدارس خصوصی شبانه روزی کانادا نیز بسته به نوع مدرسه، امکانات و فوق برنامه‌ها از حداقل 30 هزار دلار در سال شروع می‌شود.

به این مبالغ باید، هزینه‌های جاری زندگی در کانادا که بسته به سبک زندگی هر فرد متفات خواهد بود را نیز اضافه کرد.

دپارتمان پذیرش تحصیلی (نیلگام مهاجر) گروه شرکت‌های نیلگام همواره آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما متقاضیان محترم خواهد بود تا با اطمینان خاطر از برترین و مقرون به صرفه‌ترین مدارس در کانادا و خدمات آموزشی این کشور برای فرزندان خود بهره‌مند گردید.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا، به واقع میانبری مطمئن برای ورود به دانشگاه‌های این کشور است. یکی از برجسته‌ترین و به زعم بسیاری مهمترین عامل در رده‌بندی برترین مدارس کانادا، تعداد پذیرفته شدگان کالج و یا دانشگاه این مدارس پس از پایان دوران متوسطه است. بر اساس گزارش انجمن نظارت و بر کالج‌ها و موسسات آموزش عالی کانادا، شانس اخذ پذیرش تحصیلی برای متقاضیانی که فارغ التحصیل مدارس این کشور هستند به مراتب بیشتر از دیگران است.

شرایط تحصیل در کانادا مواردی را در بر می‌گیرد که متقاضی باید برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا و سپس ویزای تحصیلی کانادا دارا باشد. برای ثبت نام در مدارس کانادا نیاز به مدرک زبان (انگلیسی و فرانسه) نیست و در صورت نیاز دوره‌های زبان برای دانش آموزان خارجی برگزار خواهد شد.

نکته: البته در برخی موارد دیده شده که برخی از مدارس دولتی کانادا از دوره‌های آماده‌سازی زبان برای دانش‌آموزان بین‌المللی برخوردار نیستند، بدین جهت توصیه می‌شود تا پیش از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی و پذیرش مدارس کانادا برای فرزندان خود، آنها را جهت آموختن کامل زبان انگلیسی در کلاسهای زبان ثبت‌نام کنید.

شرایط دریافت پذیرش از مدارس کانادا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • داشتن حداقل سن 10 سال
 • تمکن مالی مناسب والدین جهت پرداخت شهریه یک سال مدرسه و تامین هزینه‌های زندگی فرزند در کانادا
 • معرفی قیم یا Custodian در کانادا

مراحل اخذ پذیرش مدارس کانادا

همانطور که چندین بار در این نوشتار اشاره شد، پذیرش تحصیلی کانادا و ویزای تحصیلی کانادا دو مرحله لازم و ملزوم هستند که هیچ یک به تنهایی ارزشی نداشته و ادامه تحصیل در مدارس کانادا را میسر نخواهد ساخت. به بیان دیگر برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیاز به پذیرش تحصیلی یا همان نامه پذیرش از مدارس کانادا خواهید داشت. از طرفی دریافت پذیرش تحصیلی کانادا بدون ویزای تحصیلی نیز اساسا بی‌ارزش خواهد بود.

گروه شرکت‌های نیلگام با نزدیک به یک دهه سابقه مستمر در امور اخذ ویزا و وقت سفارت کانادا،  با بهره مندی از کادری مجرب و کاملا آشنا با ساز و کار نحوه پذیرش مدارس کانادا، شرایطی را برای شما متقاضیان محترم فراهم خواهند کرد تا با خیالی آسوده تنها برای آینده تحصیلی فرزندانتان برنامه ریزی کرده و نگران مراحل اخذ پذیرش مدارس کانادا نباشید.

 • تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی کانادا
 • تکمیل مدارک و ترجمه آنها (یکی دیگر از بخش‌های هولدینگ نیلگام دپارتمان ترجمه است که نیازهای مشتریان عزیز را کاملا برطرف می‌کند)
 • اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس کانادا
 • اقدام برای دریافت ویزای والدین یا همراه پس از دریافت ویزای متقاضی

لازم به ذکر است که تقریبا تمامی مدارس کانادا دو بار در سال و طی دو ترم ژانویه (بهمن) و سپتامبر (شهریور) پذیرش تحصیلی  ارائه می‌دهند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزندان در مدارس کانادا

درست از زمانی که تصمیم اولیه برای اعزام دانش آموزان به کانادا برای ادامه تحصیل در خانواده‌ای طرح می‌شود مهمترین نگرانی شرایط زندگی و امکان همراهی والدین با فرزندان در کانادا خواهد بود. اینکه فرزندان در شرایطی می‌بایست در کانادا زندگی کنند و نحوه نظارت بر آن‌ها بر چه اساس و در چه حدی خواهد بود، مهمترین پرسش و دغدغه والدین در مسیر تحصیل در مدارس کانادا است.

از سوی دیگر این نگرانی در مقاطع بالاتر تحصیل نیز وجود دارد و بسیاری تاکید دارند همسر و یا فرزندانشان در دوران تحصیل در کنارشان باشند. دریافت ویزای همراه برای والدین، همسر و فرزندان محصلین و دانشجویان در کشور کانادا یکی دیگر از خدمات هلدینگ نیلگام در زمینه ویزای کانادا است.

برای همراه متقاضی تحصیل در کانادا، ویزای توریستی یا Temporary Resident Visa صادر می‌شود که به‌وسیلۀ آن مادر دانش‌آموز یا همسر دانشجو می‌تواند حداقل 6ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشد.

 • نکته: بنابر توصیه کارشناسان پذیرش تحصیلی، برای اجتناب از ریسک ریجکتی ویزا، بهتر است پس از ویزا شدن دانش‌آموز برای ویزای والدین اقدام شود.

دریافت مشاوره جهت اخذ پذیرش مدارس کانادا

هلدینگ نیلگام طرف قرارداد با معتبرترین مدارس کشور کانادا است و از این رو مسیر اخذ پذیرش تحصیلی و دریاقت ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضیان عزیز به شکلی طراحی کرده است که شانس موفقیت هر پرونده به بیش از ۹۰درصد برسد.

برای اخذ ویزای همراه و یا والدین نیز با خیالی آسوده می‌توانید به کارشناسان اجرایی مجموعه شرکت‌های نیلگام اعتماد کنید. زیرا به گواه آمار، نیلگام یکی از معتبرترین و موفق‌ترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مربوط به انواع ویزای کانادا در کشور است که با بهره‌مندی از دانش روز و آگاهی از قوانین مهاجرتی کشور کانادا و همچنین دفاتر برون‌‌مرزی خود این امکان را فراهم نموده‌است تا تمامی مراحل اقدام برای تحصیل در مدارس کانادا و اخذ ویزای تحصیلی و همراه این کشور در یک مجموعه و به صورت یکپارچه صورت گیرد.

سوالات متداول تحصیل در مدارس کانادا – دانش آموزی

آیا برای ادامه تحصیل دانش آموزان بین المللی در مدارس کانادا نیاز به مدرک زبان است؟

خیر، تا سن 18 سالگی ارائه مدرک زبان برای تحصیل در کانادا الزامی نیست ولی بهتر است که دانش آموز به خوبی با این زبان آشنا باشد.

آیا تحصیل در مدارس دولتی کانادا رایگان است؟

خیر تحصیل دانش آموزان بین المللی در این مدارس مستلزم پرداخت شهریه سالانه است.

حداقل سن مورد نیاز برای دریافت پذیرش و ویزای دانش آموزی کانادا چقدر است؟

داشتن حداقل 10 سال سن

آیا می توان از طریق ویزای دانش آموزی فرزند برای ویزای همراه والدین و اقامت در این کشور اقدام کرد؟

بله این امکان برای والدین به عنوان سرپرست دانش آموز وجود دارد.

آیا دانش آموز می تواند بدون حضور والدین در کانادا در مدارس این کشور تحصیل کند؟

در صورت وجود قیم و سرپرست قانونی در کانادا و رضایت والدین این امکان وجود دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *