ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای توریستی کانادا بدانید را در این صفحه مشاهده ‌کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی، می‌توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی‌های کارشناسان مجرب ما استفاده نمایید.
نوع خدمات ویزای مولتی
هزینه درخواست 185 دلار کانادا
اعتبار ویزا 5ساله
محل انگشت نگاری VFS خارج از ایران
دسترسی سریع
معرفی
برای اطلاع از به روزترین جزئیات اخذ ویزای توریستی کانادا، شرایط ویزای توریستی کانادا و هزینه ویزای توریستی کانادا با نیلگام همراه شوید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا همان Visitor Visa که زیر گروه Temporary Resident Visa یا TRV است، یکی از انواع ویزای کانادا است که دارنده آن می‌تواند بسته به نوع ویزا توریستی کانادا خود (سینگل، مولتی و یا سوپر ویزای کانادا) وارد خاک این کشور شده و در هر بار سفر تا مدت زمان معینی در کانادا (حداکثر 6 ماه) اقامت داشته باشد.

مجوز توریستی کانادا عمدتاً به دو شکل ویزا یکبار ورود single entry و یا ویزا مولتیپل کانادا multiple entry صادر می‌شود. این بدین معنی است که اگر متقاضی ویزای توریستی کانادا قصد شرکت در یک کنفرانس و یا همایش علمی، فرهنگی و غیره را داشته باشد، مجوز وی به صورت سینگل با تاریخ مشخصی برای خروج از خاک کانادا صادر خواهد شد؛ اما اگر متقاضی با دلیل موجهی مثل (بازدید از اقوام) و ارائه مدارک مورد نیاز، تقاضای ویزا بلند مدت توریستی نماید، برای وی ویزا مولتیپل (چندبار ورود) کانادا با حداکثر 5 سال اعتبار صادر می‌گردد.

در حال حاضر، یکی از روش‌های متداول برای مسافرت و گردش در کشورهای گوناگون، اخذ ویزا توریستی است. این در حالی است که بسیاری از گردشگران و مهاجران به دلیل شرایط مناسب اجتماعی و اقتصادی که در کانادا وجود دارد و اعتبار بالای ویزای توریستی این کشور، بازدید از کانادا را در اولویت خود قرار می دهند.

به علت کثرت درخواست‌های ویزای توریستی کانادا، دولت کانادا قوانینی سفت و سختی در این زمینه برای ورود متقاضیان خارجی وضع نموده است. البته در صورت آشنایی کامل با شرایط ویزای توریستی کانادا و تکمیل دقیق مدارک مورد نیاز سفارت، کار سختی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نخواهید داشت.

 باید به این نکته توجه داشته باشید که به علت تعطیلی سفارت کانادا در ایران، متقاضی ملزم است تا مراحل اخذ مجوز توریستی کانادا را به طور شخصی و یا از طریق یک نماینده قانونی نظیر موسسه مهاجرتی نیلگام در یکی از سفارت‌های کانادا در سایر کشورها مانند ترکیه،ارمنستان یا امارات پیگیری نماید.در این میان، سوپر ویزای کانادا که نوع سوم ویزا توریستی این کشور محسوب می‌شود، هم از لحاظ متقاضی و اعتبار ویزا و هم از منظر مدت زمان مجاز برای اقامت در هر بار ورود به خاک کانادا، تفاوت‌های اساسی با دو نوع دیگر ویزای توریستی کانادا دارد که در ادامه همین مطلب به جزئیات آن می‌پردازیم.

پیش از بررسی انواع ویزا توریستی کانادا، ذکر این نکته از اهمیت بسیاری برخوردار است که اخذ ویزای توریستی کانادا الزاماً به معنای اجازه ورود به این کشور نیست!

؛ بلکه این افسر مرزی مستقر در فرودگاه است که تشخیص می‌دهد متقاضی از صلاحیت لازم برای حضور موقت در کشور کانادا برخوردار است و یا اینکه قصد ماندن در کانادا پس از پایان اعتبار ویزا کوتاه مدت خود را دارد!

ویزای توریستی کانادا نیلگام 2022

انواع ویزای توریستی کانادا

همان‌طور که در بالا اشاره شد، ویزای توریستی کانادا که خود زیر مجموعه ویزا Visitor است به ۳ دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • ویزا سینگل کانادا
 • ویزا مولتیپل کانادا
 • سوپر ویزای کانادا

اگرچه هر سه شکل بالا از نوع ویزای توریستی کانادا محسوب می‌شوند، اما هر یک از آنها از نظر ماهیت و ویژگی‌ تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که در ادامه به ترتیب ارزیابی می‌شوند.

ویزای سینگل کانادا

ویزا سینگل کانادا تنها برای یک بار ورود به خاک کانادا در زمانی مشخص و تا مدتی معین صادر می‌شود. به بیان دیگر، دارنده این نوع از ویزای توریستی کانادا تنها قادر است یک بار وارد خاک کانادا شود و مقید به ترک کانادا در زمان تعیین شده در ویزا خواهد بود.

خروج فرد پیش از پایان اعتبار ویزای سینگل کانادا به این معنی نیست که وی می‌تواند تا زمان پایان اعتبار ویزای خود، یک بار دیگر وارد کانادا شود، بلکه ویزا سینگل کانادا تنها یک بار ورود به خاک این کشور را جواز می‌دهد و پس از خارج شدن از کانادا، حتی با اینکه از اعتبار ویزا باقیمانده، امکان ورود مجدد به خاک این کشور وجود ندارد.

ویزا مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا که در بین ایرانیان با نام‌هایی همچون ویزا مولتی کانادا و یا ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود، یکی از جذاب‌ترین انواع ویزا کانادا است.

اگرچه ویزا مولتی کانادا نوعی ویزای اقامت موقت است، اما بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا، اعتبار این نوع از ویزای توریستی کانادا به جز شرایط خاص، تا زمان پایان اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود.

 برخی از مهمترین ویژگی‌های ویزا مولتی کانادا از این قرار است:

 • نامحدود بودن تعداد دفعات ورود به خاک کانادا
 • اعتبار ویزا تا زمان اعتبار پاسپورت
 • امکان اقامت در کانادا تا حداکثر ۶ ماه در هر بار ورود
 • امکان تمدید مدت ۶ ماهه، در صورت ارائه دلایل قانع کننده و کافی متقاضی به افسر مهاجرت
 • پس از گذشت ۶ ماه از ورود، کافی است برای حتی چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید تا با ورود مجدد، بتوانید ۶ ماه دیگر در این کشور اقامت داشته باشید.

در صورتی که طی ۱۰ سال گذشته برای اخذ ویزای کانادا انگشت نگاری کرده باشید، برای درخواست مجدد ویزای توریستی کانادا نیاز به انگشت نگاری نخواهید داشت، حتی اگر تقاضای شما ریجکت شده باشد!

از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی حداکثر ۵ ساله است، ویزا مولتی کانادا در ایران به ویزای ۵ ساله کانادا نیز شهرت یافته است. اما در عمل، اگر از اعتبار پاسپورت متقاضی اخذ ویزای توریستی کانادا ، ۳ سال مانده باشد، ویزا وی نیز با اعتبار ۳ ساله برای فرد صادر خواهد شد.

برهمین اساس، اگر به فرض شما در برنامه خرید ملک در ترکیه شرکت کرده و از پاسپورت 10 ساله این کشور برخوردار باشید، می‌توانید در زمان درخواست ویزا توریستی کشور کانادا از پاسپورت و تابعیت ترکیه استفاده کرده و به اندازه اعتبار پاسپورت، ویزای توریستی دریافت کنید. یعنی ویزای توریستی کانادا شما مطابق با اعتبار پاسپورت جدید، 10 ساله صادر می‌شود!

ویزای نرمال

یکی از مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی کانادا و طبعاً ویزا مولتی کانادا، دعوتنامه رسمی و معتبر از کانادا است.(ارائه این گزینه الزامی نیست اما وجود آن موجب تسریع ارزیابی و بالا رفتن شانس ویزا می‌شود)

در مبحث شرایط ویزای توریستی کانادا بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که تهیه و ارائه این دعوتنامه بر عهده متقاضی است و اوست که در حین ارائه مدارک برای ترجمه و ارائه به سفارت، دعوت‌نامه را نیز ارائه می‌دهد. به بیان دیگر، در روند اپلای ویزا توریستی کانادا، تهیه و ارائه تمامی مدارک مورد نیاز ثبت نام ویزا کانادا (چه به روش ثبت نام آنلاین و چه به روش مراجعه حضوری به سفارت)، بر عهده متقاضی خواهد بود.

البته کارشناسان امور ویزا و وقت سفارت موسسه مهاجرتی نیلگام در ارائه چک لیست و مشاوره تخصصی در این رابطه، همواره در کنار شما خواهند بود.

سوپرویزای کانادا نیلگام

ویزای توریستی کانادا برای والدین

سوپر ویزای کانادا یا ویزا والدین نوع دیگری از ویزای توریستی کانادا است. ویزایی که مخصوص پدر، مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ فردی ‌است که اولاً اقامت دائم کشور کانادا را در اختیار دارد و ثانیاً سن او بالای ۱۸ سال است.

عموماً برای درخواست سوپر ویزای کانادا، ارائه دعوت نامه از داخل کشور کانادا الزامی است.

در واقع، دعوت کننده که همان فرزند و یا نوه متقاضی است، باید از حداقل حقوق پایه 25921 دلار در سال برخوردار باشد؛ مدارک اقامت و برگه‌های ارزیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده نیز حتماً می‌بایست ضمیمه پرونده درخواست این نوع از ویزا توریستی کانادا شود.

این در حالی است که اسپانسر (فرد دعوت کننده)، باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را برای حداقل یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده نیز باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت کانادا معاینه گردد. طبق جدیدترین اطلاعات وبسایت Canada.ca،حداقل پوشش درمانی این بیمه 100 هزار دلار کانادا اعلام شده است

موافقت پزشک معتمد سفارت از این جهت است که سلامت متقاضی پیش از ورود به کانادا تایید شود تا هدف از دریافت سوپر ویزا کانادا، درمان و تحمیل هزینه‌های درمانی به دولت این کشور نباشد.

به بیانی دیگر، پدر، مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی باید پیش از اخذ ویزای توریستی کانادا و عزیمت به این کشور، یک آزمایش کامل مدیکال پزشکی را در کشور مبدا انجام دهند.

بد نیست به این نکته نیز در رابطه با سوپرویزای کانادا اشاره کنیم که چنانچه دعوت کننده و یا همان اسپانسر مقیم کانادا دارای خانواده در این کشور باشد، حداقل درآمد سالیانه مشخص شده برای تعیین صلاحیت صدور دعوتنامه برای والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ ساکن ایران وی به شرح زیر خواهد بود:

 • یک نفر (متقاضی اصلی که همان فرزند و یا نوه می‌شود): 25921 هزار دلار
 • دو نفر: 32.270 هزار دلار
 • سه نفر: 39.672
 • چهار نفر: 48.167
 • پنج نفر: 54.630
 • شش نفر: 61.613
 • هفت نفر: 68.598
 • بیش از این تعداد (به ازای هر نفر اضافه): 6985

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا

در مبحث شرایط ویزای توریستی کانادا بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که اعتبار ویزا توریستی کانادا بنابر نوع آن متفاوت خواهد بود.اگرچه، سفارت کانادا با صدور اطلاعیه‌ای افسران مهاجرت این کشور را ترغیب کرده تا اعتبار ویزای توریستی این کشور را مطابق با زمان اعتبار پاسپورت متقاضی صادر نمایند، اما در نهایت این افسر مهاجرت و آفیسر پرونده است که مدت زمان و اعتبار ویزا توریستی کانادا هر فرد را مشخص می‌کند.

دو نکته بسیار مهم در خصوص مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا وجود دارد که بسیاری از متقاضیان این مجوز از آن بی اطلاع هستند:

 • تاریخ انقضایی که در برچسب ویزا درج می‌شود، به معنای اعتبار اقامت در کانادا نیست! بلکه تاریخی است که دارنده ویزای کانادا باید قبل از آن به خاک کانادا وارد شود. اگر تا پیش از تاریخ درج شده در ویزا کانادا، فرد وارد خاک کانادا نشود، ویزای وی باطل خواهد شد.
 • اگرچه نوع ویزا کانادا در سفارت این کشور و توسط افسر مهاجرت تعیین می‌شود، اما مدت اعتبار قطعی ویزا کانادا را افسر مرزی مستقر در فرودگاه تعیین می‌کند!

برهمین اساس، اینکه نوع ویزا توریستی کانادا شما سینگل باشد یا مولتی، در سفارت کانادا و توسط آفیسر پرونده مشخص می‌شود، اما اعتبار ویزا توسط افسر مهاجرت و مرزبانی کانادا مشخص می‌گردد.

به طور معمول، مدت اعتبار ویزای سینگل کانادا ۶ ماه است. این زمان می‌تواند بسته به تشخیص افسر مرزبانی کمتر شود که در این صورت زمان خروج در پاسپورت متقاضی قید خواهد شد. در حقیقت، مدت زمان اعتبار ویزا مولتی کانادا ۱۰ سال است، اما معمولاً اعتبار این ویزا تا پایان اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود..

بنابراین، با توجه به اعتبار ۵ ساله گذرنامه ایرانی، اعتبار ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان حداکثر ۵ ساله خواهد بود.

این در حالی است که سوپر ویزای کانادا دارای اعتباری۱۰ ساله است و والدین فرد دارای اقامت دائم کانادا می‌توانند با اخذ ویزای توریستی کانادا تا ۱۰ سال بدون محدودیت به این کشور سفر کرده و در هر بار ورود تا حداکثر 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند.

همچنین، برچسب سوپرویزا کانادا استثنا بوده و متقاضی می‌تواند با پایان اعتبار پاسپورت ایرانی، با سفارت کانادا هماهنگ کرده و برچسب ویزای خود را به پاسپورت جدید انتقال دهد.

مدارک ویزای توریستی کانادا

مدارک ویزای توریستی مولتی کانادا

تقریباً در تمامی موارد، مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا به استثنای سوپر ویزا با یکدیگر شبیه هستند.

از این رو، برای اپلای ویزا توریستی کانادا از دو طریق روش ثبت نام آنلاین و یا مراجعه حضوری به سفارت، شما ملزم هستید تا مدارکی را آماده و ارائه کنید که مهمترین آنها فرم‌های درخواست ویزای کانادا و تکمیل دقیق آنها خواهد بود.

اگر بخواهیم دو عامل اصلی و تعیین‌کننده سرنوشت پرونده درخواست و اخذ ویزای توریستی کانادا را نام ببریم، بی تردید عامل اول تکمیل دقیق و صحیح فرم‌های ثبت نام و عامل دوم نظر آفیسر پرونده است.

بر همین اساس، بهتر است با در نظر گرفتن اهمیت تکمیل فرم‌های درخواست ویزا کانادا و اطلاع کامل از روند آماده سازی پرونده و اپلای ویزا، ابتدا با کارشناسان با تجربه این حوزه در موسسه مهاجرتی نیلگام مشورت کنید.

به طور کلی، مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا (سینگل و مولتی) عبارتند از:

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت‌ها و ویزاهای قبلی 
 • یک قطعه عکس جدید ۵/۳ * ۵/۴ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت همسفر بودن با همسر و یا در صورت همراهی فرزندان)
 • ترجمه گواهی اشتغال
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی، به صورت جداگانه برای هر یک از متقاضیان
 • مدارک مالی، شامل نامه تمکن مالی بانکی به زبان انگلیسی و دارای مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار تا 6 ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. همچنین ارائه گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه قابل قبول است
 • ترجمه اسناد ملکی
 • ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا (در صورت نداشتن دعوت نامه)
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون همراهی یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آنها را همراهی نمی‌کند
 • کارمندان:گواهی اشتغال به کار (به زبان انگلیسی بر روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی
 • کارفرمایان:ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانکی شرکت و ریزپرینت انگلیسی۴ ماه آخر 
 • تجار:ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • مهندسان:ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت
 • کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد:ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • بازنشستگان:ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)
 • دعوت نامه (شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت فامیلی، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر Notary Public برسد)
 • مدارک فرد دعوت کننده: ارائه کارت شهروندی Canadian Citizenship Card، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی(Canadian Birth Certificate)  یا کارت اقامت(PR Card) از سوی فرد دعوت کننده الزامی است. همچنین سایر مدارک فرد دعوت کننده شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه‌های مالیاتیNotice of) (Assessment و فرم های T4 یا T1 تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند.

اگرچه ارائه دعوتنامه برای صدور ویزا سینگل و مولتی کانادا الزامی نیست، اما وجود این مدرک ارزشمند می‌تواند شانس ویزا شدن درخواست کانادا را تا حد زیادی افزایش دهد.

در این رابطه، موسسه مهاجرتی نیلگام با بهره‌مندی از دفاتر برون مرزی و ارتباطات گسترده بین‌المللی خود آماده ارائه خدمات اخذ ویزا توریستی کانادا به متقاضیان محترم خواهد بود.

مدارک پشتیبان و مورد نیاز برای اخذ سوپر ویزا کانادا:

 1. مدارک مالی دعوت‌کننده مبنی بر توان ساپورت مالی دعوت شونده‌ها در مدت زمان اقامت
 2. ارائه مدارک لازم برای اثبات داشتن حداقل حقوق سالانه25921 هزار دلار کانادایی
 3. مدارک پرداخت بیمه خدمات درمانی متقاضی برای حداقل یک سال (از داخل خاک کانادا با حداقل پوشش درمانی 100 هزار دلاری)
 4. مدارک اقامت و برگه‌های ارزیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده
 5. تائیدیه پزشک معتمد سفارت برای متقاضیان (آزمایش مدیکال کانادا)

مدارک ویزای توریستی کانادا

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

به طور کلی برای درخواست ویزای کانادا دو روش ثبت نام آنلاین ویزا کانادا و یا مراجعه حضوری به سفارت وجود دارد.

 این درحالی است که وب سایت رسمی سفارت کانادا  بهترین روش درخواست و اخذ ویزای توریستی کانادا را ثبت نام آنلاین معرفی کرده است و تمامی متقاضیان ویزا توریستی کشور کانادا را ترغیب به انجام این کار می‌نماید.

پیشنهاد می‌کنیم که جهت دریافت اطلاعات دقیق این بخش به مطلب ثبت نام آنلاین ویزای کانادا مراجعه کنید تا قدم به قدم با نحوه ثبت نام آشنا شوید.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

در ادامه مبحث شرایط ویزای توریستی کانادا نوبت به بررسی میزان تمکن مالی برای اخذ این نوع از ویزا کانادا می‌رسد.

یکی از مدارک مهم و قابل توجه پرونده ویزا توریستی کشور کانادا، نامه تمکن مالی بانکی است که داشتن یک موجودی حساب معین را در یک بازه زمانی 3 تا 6 ماهه تایید کرده و این موضوع را به سفارت کانادا نشان می‌دهد که متقاضی از سپرده و توانایی مالی مناسبی برای حضور کوتاه مدت در کشور کانادا برخوردار است.

در حال حاضر، حداقل تمکن مالی مورد نیاز و تعیین شده دولت کانادا برای فرد متقاضی برابر با 13.310 هزار دلار کانادا است.

البته این عدد برای مواردی نظیر ویزا بلند مدت تحصیلی کشور کانادا کاربرد دارد و برای حضور موقت و توریستی، می‌توان عدد تقریبی 2 هزار دلار کانادایی برای هر 30 روز حضور در این کشور را در نظر گرفت که با احتساب حداکثر مدت مجاز حضور در کانادا در حدود 12 هزار دلار کانادا و یا معادل ریالی آن خواهد شد.

به دلیل حساسیت بالای افسر سفارت در رابطه با این مدرک مالی، توصیه می‌شود که تمامی حساب‌های بانکی خود را یکپارچه کرده و تنها یک نامه تمکن بانکی ارائه دهید. 

حتماً به این نکته توجه کنید که برای پروسه درخواست و اخذ ویزا توریستی کانادا به اصطلاح حساب سازی نکرده و یک شبه پول هنگفتی به حساب بانکی خود در ایران واریز نکنید.

در واقع، چنانچه افسر شک کند که پول مانده حساب شما قرضی بوده و یا واقعی نیست و گردش حساب شما با موجودی کلی هماهنگی نداشته باشد، احتمالی ریجکتی ویزا زیاد خواهد بود. شما می‌توانید در این رابطه یا سایر شرایط ویزای توریستی کانادا از مشاوره کارشناسان نیلگام استفاده کنید.

هزینه ویزای توریستی کانادا

اگر بخواهید به طور شخصی برای اپلای ویزا کانادا اقدام کنید، هزینه ویزای توریستی کانادا برای شما معادل 185 دلار کانادا (100 دلار برای ویزا و 85 دلار برای مرحله انگشت‌نگاری و عکس بیومتریک) خواهد بود.

البته هزینه ویزای توریستی کانادا تنها به موارد بالا محدود نشده و شامل حداقل تمکن مالی بانکی مورد نیاز این درخواست یعنی 13.310 هزار دلار کانادا، بلیط رفت و برگشت پرواز و رزرو هتل می‌شود.

از جانبی دیگر، ممکن است آشنایی چندانی با پروسه اپلای و اخذ ویزای توریستی کانادا نداشته باشید، از تجربه کافی برای آماده‌سازی مدارک ویزا و تکمیل فرم درخواست برخوردار نباشید و به کردیت کارت بانکی بین‌المللی دسترسی نداشته باشید که در این صورت بهتر است تا انجام صفر تا صد خدمات ویزا کانادا را به دست کارشناسان مهاجرتی نیلگام بسپارید.

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک موسسه مهاجرتی، در کنار کیفیت و متنوع بودن خدمات، بی‌تردید رقابتی بودن قیمت‌ها خواهد بود. هر اندازه قیمت خدماتی در بازار رقابتی‌تر باشد (البته اگر این رقابتی بودن به معنی نزول کیفیت نباشد)، جذابیت بیشتری برای مشتریان خواهد داشت.

در واقع مناسب بودن قیمت‌ خدمات، یکی از ارکان‌های مهم ایجاد رضایت در مشتری است، از این رو موسسه مهاجرتی نیلگام این موضوع را سرلوحه کار خود قرار داده و ضمن ارائه قیمتی مناسب و درخور توجه، خدمات با کیفیت و به روزی را ارائه می‌نماید.

برهمین اساس، چنانچه مایل باشید تا صفر تا صد اخذ ویزای توریستی کانادا را با همراهی موسسه مهاجرتی نیلگام انجام دهید، تعرفه هزینه ویزای توریستی کانادا به شرح زیر خواهد بود:

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا

تعرفه ویزای توریستی کانادا

خدمات نرخ همکار نرخ مشتری
ثبت‌نام ویزای توریستی کانادا 385 دلار آمریکا 430 دلار
ثبت‌نام ویزا توریستی از نفر دوم به بعد 345 دلار 390 دلار
ثبت‌نام ویزا توریستی افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال 285 دلار 330 دلار
ثبت‌نام ویزای توریستی بدون نیاز به انگشت‌نگاری 285 دلار 330 دلار
ثبت‌نام سوپر ویزای کانادا 560 دلار 600 دلار
بایومتریک (انگشت‌نگاری) کانادا 20 دلار 30 دلار

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

 بنابر جدیدترین آمار ارائه شده توسط اداره مهاجرت و شهروندی دولت کانادا،  مدت زمان صدور ویزا توریستی این کشور در حالت عادی چیزی بین 12 تا 30 روز کاری است.

اما تابعیت متقاضی در زمان ارزیابی پرونده تاثیر بسزایی داشته و با انتخاب تابعیت ایران، این زمان به عدد تقریبی 102 تا 110 روز کاری می‌رسد. باید به این نکته توجه کنید که زمان مورد نیاز برای انجام پروسه انگشت نگاری و عکس بیومتریک کانادا در این مدت لحاظ نشده و موضوعی مجزا است.

لازم است در این قسمت به اهمیت دعوتنامه ویزای کانادا و متنی که در این دعوتنامه نوشته می‌شود نیز اشاره کنیم که در کوتاه شدن مدت زمان ویزا کانادا و البته بالا رفتن شانس ویزا شدن هر پرونده تاثیرگذار است.

برای مثال، وقتی فردی در کانادا بیمار است و می‌خواهد در زمان بیماری فرزند و یا یکی از اقوامش در کنارش باشد زمان ارزیابی پرونده تا حد زیادی کاهش خواهد یافت، اما مواردی مثل تابعیت و شهروندی متقاضی و یا شرایط اخذ ویزای کانادا در دوران کرونا موجب افزایش زمان ارزیابی پرونده خواهد شد.

 اگرچه نمی‌توان گفت این عامل به طور قطع افسر مهاجرت را به کاهش زمان جواب ویزا کانادا مجاب می‌کند، اما تجربه دپارتمان ویزا و وقت سفارت نیلگام موید این نکته است که دعوتنامه و متن آن در کاهش مدت زمان صدور و اخذ ویزای توریستی کانادا بی‌تاثیر نیست.

رد شدن ویزای توریستی کانادا

رد شدن درخواست ویزا توریستی این کشور یا اصطلاحاً ریجکت ویزای کانادا، کابوس هر مسافر، دانشجو و یا تاجری خواهد بود که برای آینده خود برنامه‌ها ریخته و رویاپردازی‌های زیادی کرده ‌است.

مشکل زمانی ناراحت کننده‌تر می‌شود که متقاضی تمام شرایط ویزای توریستی کانادا را رعایت کرده و با ثبت درخواست و طی کردن مراحل مختلف، هزینه، زمان و انرژی زیادی را صرف انجام این امور کرده است.

در جواب این سوال که مهمترین عوامل رد شدن ویزا توریستی کانادا کدام‌ها هستند باید بگوییم که اگر شما شغل ثابتی در کشور محل اقامت خود نداشته باشید و بخواهید با تمامی اعضای خانواده برای ویزای کانادا درخواست بدهید، آفیسر با بررسی این احتمال که شما قصد بازگشت به کشور مبدا را ندارید، به احتمال زیاد درخواست شما را رد خواهد کرد.

برهمین اساس، مهمترین موارد ریجکت ویزای ویزیتور کانادا به شرح زیر هستند:

 • نداشتن سابقه سفر مناسب
 • داشتن وابستگی های خانوادگی زیاد در کانادا و نداشتن وابستگی خویشاوندی کافی در کشور مبدا
 • زمان پیشنهادی برای اقامت در کانادا با اهدافتان متناسب نباشد
 • هدف شما برای بازدید از کانادا قانع کننده نباشد
 • نداشتن وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدا
 • نداشتن مانده حساب و دارایی کافی
 • وجود هرگونه سوء سابقه و رفتارهای مخاطره آمیز قبلی که ممکن است باعث آسیب رساندن به دیگران و دولت شود
 • ارائه نکردن مدارک کافی که نشان دهنده درآمد و تمکن مالی مناسب فرد دعوت کننده باشد
 • هرگونه نقص در پرونده و مدارک پشتیبان متقاضی
 • نداشتن وابستگی‌های مالی و عاطفی کافی به کشور مبدا
 • تشخیص آفیسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی فرد متقاضی

متاسفانه وجود هر یک از این موارد به راحتی موجب ریجکت ویزای کانادا شده و از حضور موقتی و توریستی شما در این کشور پهناور و جذاب جلوگیری می‌نماید.

برهمین اساس، پیشنهاد می‌کنیم که در روند آماده‌سازی شرایط ویزای توریستی کانادا یعنی اپلای و آماده‌سازی و ترجمه مدارک ویزا توریستی این کشور از مشاوره، راهنمایی و خدمات تخصصی کارشناسان نیلگام استفاده نمایید.

ریجکت ویزای کانادا

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا

فرض می‌کنیم که اتفاقی که نباید رخ داده است. اکنون با ریجکتی ویزا چه باید کرد؟

بر اساس آمار موسسه مهاجرتی نیلگام، در بسیاری از مواردی که درخواست ویزا کانادا برای بار اول رد شده باشد، امیدواری بسیاری وجود خواهد داشت تا با ارسال نامه‌ای رسمی و فنی نسبت به بازنگری مجدد پرونده و در نهایت پذیرش درخواست ویزای کانادا موافقت شود. البته این اعتراض چه از منظر فرم و چه از نظر محتوا ضوابطی دارد که می‌بایست به دقت رعایت شود، در غیر این صورت سفارت کانادا به اعتراض رسیدگی نخواهد کرد.

نخستین گام در اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا، بررسی دلیل و یا دلایل رد شدن درخواست است. این عوامل در قالب نامه‌ای رسمی موسوم به نامه ریجکتی به اطلاع متقاضی می‌رسد. مواردی که در هر پرونده موجب ریجکت درخواست مجوز توریستی کانادا شده‌اند، در نامه ای رسمی تیک می‌خورند تا متقاضی بداند دلایل چه بوده است.

در مواردی متقاضی چندین سفر به کشورهای حوزه شنگن داشته است و از تمکن مالی قابل قبول و دارایی‌های مناسبی در ایران نیز برخوردار بوده، اما در نامه ریجکتی وی به سابقه ناکافی سفر و شرایط مالی به عنوان دلایل رد ردخواست ویزا کانادا اشاره شده‌است. توصیه کارشناسان ویزا و وقت سفارت موسسه نیلگام این است که در این مرحله از امکان GCMS که با نام نت افیسر هم شناخته می‌شود استفاده کنید تا از شانس بیشتری برای موفقیت و تجدید نظر درخواست خود بهره‌مند گردید.

البته طبق اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی CIC، در اغلب مواقع به اعتراضات ویزاهای کوتاه مدت مثل ویزای توریستی کانادا ترتیب اثر داده نمی‌شود، تنها کار موثری که می‌توانید انجام دهید، اطلاع دقیق از نواقص احتمالی پرونده، برطرف کردن آنها و درخواست مجدد ویزا در آینده‌ای نزدیک است.

نت افیسر کانادا

زمان درخواست مجدد پس از ریجکت شدن ویزای کانادا

در تکمیل شرایط ویزا توریستی کانادا باید به این نکته اشاره کنیم که یک روز بعد از دریافت نامه ریجکتی، شما این امکان را دارید تا مجدداً برای ویزای توریستی کانادا اقدام نمایید.

 در واقع، محدودیت زمانی برای این موضوع وجود ندارد، اما موضوع مهم این است که هر متقاضی ابتدا با مطالعه دقیق نامه ریجکتی، نواقص و ابهامات مربوط به پرونده خود را مورد ارزیابی قرار داده و با برطرف کردن آنها، بار دیگر برای ویزا کانادا اقدام نماید.

مواردی که باید در درخواست مجدد پس از ریجکت شدن ویزا کانادا در نظر داشته باشید شامل موارد زیر می‌شود:

 • هیچ محدودیت زمانی برای درخواست مجدد وجود ندارد و می‌توان بلافاصله اقدام کرد
 • در صورت ارسال نامه اعتراض، بهتر است تا روشن نشدن پاسخ از سوی سفارت کانادا، برای درخواست مجدد صبر کرد
 • برای درخواست مجدد، اگر انگشت نگاری پیشین متقاضی کمتر از ۱۰ سال پیش انجام شده باشد، دیگر نیاز به انگشت نگاری مجدد نیست
 • تمامی هزینه‌های مربوط به ثبت‌نام آنلاین و یا بیومتریک سفارت کانادا باید مجدداً پرداخت شود

به طور کلی، اخذ ویزای توریستی کانادا، پروسه‌ای زمان‌بر، فنی، حساس و هزینه‌بردار است و نیاز به دقت فراوان در تمامی مراحل دارد.

در بعضی مواقع، بروز یک اشتباه کوچک در زمان آپلود مدارک و یا وجود کاستی و نقص در یکی از مدارک پشتیبان در هنگام مراجعه حضوری، می‌تواند تمامی زحمت‌های شما را از بین برده و به موضوع ناگواری مثل ریجکتی ویزا منجر شود.

 از سوی دیگر، روند اعتراض به ریجکتی ویزا کانادا نیز یک حکایت طولانی و پیچیده است که در اغلب اوقات نتیجه مورد نظر حاصل نمی‌شود.

از این رو، چنانچه دارای تجربه کافی و سابقه سفر مناسب برای اپلای ویزای توریستی کانادا نیستید و با روند درخواست و هزینه ویزای توریستی کانادا آشنایی کافی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات تخصصی و متنوع موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کرده و درصد موفقیت پرونده درخواستی خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

سوالات متداول ویزای توریستی کانادا

مدت زمان تقریبی صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟
این زمان نسبت به شرایط سفارت و متقاضی کاملاً متغیر است، اما در حالت کلی در حدود 100 تا 110 روز کاری برای متقاضیان ایرانی زمان می برد.
آیا می توان کل پروسه اخذ ویزای توریستی کانادا را به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام داد؟
خیر، به استثنای ارسال مدارک سفر و پرداخت اینترنتی هزینه های ویزا، سایر شرایط ویزای توریستی کانادا از جمله مرحله انگشت نگاری و عکس بیومتریک به صورت حضوری و در کارگزاری وی اف اس گلوبال خارج از کشور انجام می شود.
آیا امکان اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟
بله می توان با استفاده از GCMS یا همان نت آفیسر به این مسئله رسیدگی کرد، اما ترجیحاً برای انواع کوتاه مدت و موقتی ویزای کانادا توصیه می‌شود که نخست مشکلات احتمالی را برطرف کرده و دوباره برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.
با ریجکت ویزای توریستی کانادا، چه زمانی می توان برای درخواست مجدد اقدام کرد؟
برای درخواست مجدد ویزا می توان بلافاصله اقدام کرد، اما در صورت ارسال اعتراض، بهتر است تا زمان دریافت پاسخ صبر کنید.
آیا مدارک ارسالی ویزای توریستی با سوپر ویزای کانادا با هم یکسان است؟
خیر، علیرغم قرارگیری این دو نوع ویزا در یک دسته بندی، مدارک آنها کاملا با یکدیگر متفاوت است.
آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی کانادا وجود دارد؟
بله، امکان انجام این کار در قالب خدمت جدیدی از موسسه مهاجرتی نیلگام وجود داشته و شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، این عنوان را در وب سایت نیلگام جستجو کرده و یا با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد
دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 48
)
4.15/5
علی
25 شهریور 1400
با سلام بنده دخترم دانشجوی دکترا در اوتاوا کانادا و دارای اقامت دائم کانادا میباشد PR . ایا خواهر ایشان که متخصص پاتولوژی و مشغول به کار در بیمارستان خصوصی میباشند و مجرد نیز هستند میتوانند با دعوت نامه اقدام به ویزای 5 ساله مولتی کنند و شانس دریافت با توجه به تجارب مشابه چقدر است. ممنون
مشاور نیلگام
28 شهریور 1400
سلام وقت بخیر لطفا جهت راهنمایی و مشاوره در این خصوص با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 02175237
داود تعدادي
12 تیر 1399
با سلام لطفا تعرفه قیمتی سابمیت پرونده جهت درخواست ویزای کانادا برای بزرگسال و کودک زیر دوسال را بفرمائید. با تشکر فراوان
مشاور نیلگام
14 تیر 1399
سلام لطفا جهت راهنمایی و بررسی شرایط با نیلگام ۰۲۱۷۵۲۳۷ تماس بگیرید.
سعید حمیدی
16 خرداد 1399
با سلام من ۱۶ ماه پیش رفتم انگشت نگاری برای ویزا توریستی کانادا، ولی هنوز جواب من نیومده و تو سایت میگه پرونده در حال بررسی، من یوزر پسوورد ندارم و فقط برگه Uci دارم،خواستم ببینم میشه دوباره برم انگشت نگاری با همون مدارکی که قبلا دادم و از طریق Uci که دارم فقط دوباره انگشت نگاری کنم،و این هم بگم مدارک از خودم نبود، ممنون میشم راهنماییم کنید.
مشاور نیلگام
5 تیر 1399
سلام وقت بخیر . نیازی به انگشت نگاری مجدد فعلاً نیست، هر انگشت نگاری تا ده سال معتبر است و اگر بعد از ده سال هم کسی بخواهد مجدد اقدام کند به مدارک قبلی نیازی نخواهد بود .
M. R
14 خرداد 1399
سلام من ۱۵ سالمه. داییم اینا بیشتر از ۲۰ ساله که تو کانادا هستن. مادربزرگم هم گرین کارت کانادا رو داره. سال بعد اگه داییم برام دعوتنامه بفرسته و بخوام با مامان بزرگم یکی دو هفته ای برم و داییم رو بعد از ۸ سال ببینم، احتمال اینکه بهم ویزا بدن چقدره؟ خیلی کمه؟ سفر خاصی هم نداشتم نهایت به دفعات زیاد ترکیه و گرجستان و ارمنستان بوده
مشاور نیلگام
4 تیر 1399
سلام وقت بخیر با توجه به شرایط و قوانین سال آینده میتوان اقدام لازم انجام گیرد، همچنین میتوانید جهت بررسی و راهنمایی بیشتر با مجموعه نیلگام ۰۲۱۷۵۲۳۷ تماس حاصل فرمایید.
قاسم محمدی
4 اردیبهشت 1399
سلام وعرض ارادت . همسر بنده در کانادا هستند در تاریخ بیست وسوم مارچ ۲۰۱۹به اداره مهاجرت رفته در اگوست یکبار وقت دادگاه دادند که کنسل کردند و تا این تا ریخ هنوز وقتی ندادند ایشان با ویزای پنج ساله رفتند که تا ۲۰۲۰ اعتبار دارد سن ایشان شصت و پنج میباشد بار سوم است که به کانادا رفتند حال سوال من اینست که بنده که در ایران تنها هستم میتوانم به ایشان ملحق شوم. با تشکر
Admin
6 اردیبهشت 1399
سلام وقتتون بخیر،در صورتی که همسرتون اقامت دارند با ارسال دعوت نامه میتوانید برای اخذ ویزا اقدام فرمایید.