پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا

هر آنچه لازم است در مورد پیکاپ ویزا و خدمات ارایه شده توسط نیلگام بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورتی که قبلا از طریق مجموعه نیلگام درخواست پیکاپ کرده اید، میتوانید از طریق پیگیری پیکاپ، وضعیت نهایی پیکاپ خود را بررسی نمایید
نوع خدمات غیرحضوری
مدت زمان 4 تا 6 هفته ( به علت شرایط فعلی )
نوع ویزا آمریکا، کانادا و انگلیس
مزیت دریافت ویزا بدون نیاز به سفر
دسترسی سریع
معرفی
پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت در اصطلاح به روند ارسال گذرنامه به سفارت و بازگرداندن آن همراه با ویزا به متقاضی گفته می‌شود. اگرچه حضور شما برای مصاحبه یا انگشت نگاری الزامی است ولی بعد از صدور ویزا، نیازی به حضور برای الصاق ویزا نیست. در نتیجه خیلی از متقاضیان با توجه به وقت و هزینه‌ای که صرف مسافرت به کشور واسط می‌شود، ترجیح می‌دهند مدارک خود را به فرد دیگری بدهند تا به عنوان نماینده، کارهای آن‌ها را انجام دهد.

پیکاپ ویزا چیست؟

هنگامی که پاسخ درخواست ویزا از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی رسید، فرد موظف است با در دست داشتن پرینت ایمیل و پاسپورت خود به سفارت کشور مربوطه مراجعه کرده و نسبت به الصاق ویزا اقدام نماید. بسیاری از افراد به دلیل محدودیت‌های زمانی و یا صرفه‌جویی در هزینه‌ها با استفاده از خدمات پیکاپ از سفر مجدد به کشور ثالث و دریافت ویزای خود اجتناب می‌کنند.
به این منظور متقاضی می‌تواند با تعیین نماینده‌ قانونی، پرینت ایمیل سفارت به همراه پاسپورت خود را در اختیار این نماینده قرار داده و با هزینه‌ای بسیار کم و در مدتی کوتاه، بدون نیاز به اقامت در کشور ثالث ویزای خود را دریافت نماید.

البته باید حتما توجه داشت که ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت مستلزم اخذ مجوزهای قانونی از پلیس مهاجرت است چرا که در حالت عادی به همراه داشتن تعداد زیادی پاسپورت توسط افراد متفرقه منع قانونی داشته و صاحبین پاسپورت‌ها را نیز با مشکلاتی مواجه می‌کند.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا

مراحل درخواست پیکاپ ویزا از این قرار است که متقاضی با در دست داشتن پاسپورت خود و هم‌چنین نامه و یا ایمیل سفارت مبنی بر موافقت درخواست ویزا، در ابتدا به شرکتی معتبر مراجعه می‌نماید که از پلیس مهاجرت ایران مجوز خدمات پیکاپ پاسپورت داشته باشد. (هلدینگ نیلگام دارای این مجوز است. کارشناسان بخش پیکاپ مجموعه نیلگام در این مرحله موظف به بررسی دقیق مدارک و هم‌چنین اخذ فرم وکالت نامه از متقاضی هستند.)

مراحل بعدی کاملا بر عهده شرکت مربوطه خواهد بود تا در اولین فرصت نسبت به ارسال مدارک متقاضی به سفارت و بازگرداندن پاسپورت دارای ویزا به تهران اقدام نماید. هلدینگ نیلگام اخیرا پروازهای اختصاصی خود به مقصد ترکیه برای خدمات پیکاپ ویزا  به طور منظم به سه پرواز درهفته تغییر داده تا بدین ترتیب ضمن تسهیل ارائه این خدمات، ارسال پاسپورت به ترکیه در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.

پیکاپ ویزای کانادا

اگرچه خدمات ویزای کانادا یکی از اصلی‌ترین خدمات مجموعه شرکت‌های نیلگام محسوب می‌شود، اما دپارتمان پیکاپ ویزای ما نیز با بهره‌مندی از تیم مجرب اجرایی و البته دفاتر و کارگزاران برون مرزی خود آماده ارائه خدمات پیکاپ ویزای کانادا به تمامی متقاضیان محترم خواهد بود.

در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کانادا، سفارت‌های این کشور در ترکیه و امارات را پوشش می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر آدرس و اطلاعات کامل سفارت کانادا در کشورهای همسایه را مطالعه بفرمایید.

پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

برای پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه کارشناسان دپارتمان پیکاپ نیلگام پاسپورت متقاضی را  از طریق پروازهای مختص پیکاپ به سفارت کانادا در آنکارا ارسال کرده و پس از انجام مراحل اداری، پاسپورت مهرخورده را با اولین پرواز به تهران بازمی‌گردانند تا تحویل متقاضی گردد. اگرچه نمی‌توان زمان دقیقی برای خدمات پیکاپ تعیین نمود ولی به جرات می‌توان گفت با توجه به انجام صفر تا صدی مراحل کار و سه پرواز منظم در هفته، هلدینگ نیلگام سریع‌ترین خدمات را در زمینه پیکاپ پاسورت در کشور ارائه می‌دهد.

 • پیکاپ ویزای کانادا از استانبولبرای پیکاپ ویزای کانادا از استانبول ما پاسپورت شما را  ارسال می کنیم و پس از انجام کارهای اداری توسط سفارت کانادا، پاسپورت مهر خورده را بازمی‌گردانیم تا به شما تحویل دهیم. اگرچه برای این کار نمی‌توان زمان دقیقی تعیین نمود.
 • پیکاپ ویزای کانادا از آنکارابرای پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا، پاسپورت شما ارسال می‌شود و پس از انجام کارهای اداری توسط سفارت کانادا، پاسپورت مهرخورده به ایران بازگردانده می‌شود. اگرچه برای این کار نمی‌توان زمان دقیقی تعیین نمود.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

بسته به نوع ویزای کانادا (ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی) مدارک موردنیاز برای پیکاپ ویزای کانادا نیز متفاوت خواهد بود.

ویزای مهاجرتی:

 • پاسپورت امضا شده
 • پرینت ایمیل سفارت
 • تکمیل صفحه آخر ایمیل سفارت (شامل نام کوچک متقاضی، قد، رنگ چشم، ایمیل، آدرس و شماره تلفن)
 • دو قطعه عکس ۵*۷ (که یک قطعه از آن مهر محل عکاسی را داشته باشد)
 • فرم وکالت

ویزای غیر مهاجرتی:

 • پرینت ایمیل سفارت
 • پاسپورت امضا شده
 • رسید انگشت نگاری VAC
 • فرم وکالت

جهت دانلود فرم وکالت پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

وکالت نامه پیکاپ ویزا کانادا

وکالت نامه پیکاپ ویزا کانادا (برای افزراد زیر 18 سال)

پیکاپ ویزای آمریکا

به دلیل دایر نبودن سفارت آمریکا در تهران، متقاضیان ویزای ایالات متحده باید برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به یکی از سفارت‌های این کشور در اطراف ایران مراجعه کنند و از آن‌جایی که سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان بیشترین تعداد مراجعین ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند، دپارتمان پیکاپ ویزای شرکت نیلگام خدمات خود برای پیکاپ ویزای آمریکا را معطوف به این ۳ کشور کرده‌است.

هم‌چنین شما می‌توانید درخواست وقت سفارت آمریکا را نیز از مجموعه نیلگام با اطمینان خاطر انجام دهید.

پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه

همان‌طور که اشاره شد سه پرواز اختصاصی در هفته برای خدمات پیکاپ ویزای آمریکا در ترکیه در نظر گرفته شده‌است تا سرعت این خدمات را به حداکثر برساند.

برای پیکاپ ویزای آمریکا در ترکیه ما پاسپورت شما را ارسال می کنیم و پس از انجام کارهای اداری توسط سفارت آمریکا، پاسپورت مهرخورده را بازمی‌گردانیم تا به شما تحویل دهیم. به طور معمول این پروسه دو هفته طول خواهد کشید. پس از طی شدن مراحل اداری در سفارت، پاسپورت ممهور به مهر سفارت آمریکا با اولین پرواز در تهران تحویل متقاضی خواهد شد.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از آنکارا

 • پاسپورت
 • وکالت‌نامه محضری
 • شناسنامه
 • Username و Password حساب کاربری

پیکاپ ویزای آمریکا از امارات

خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از امارات، از طریق دبی انجام می‌شود. برای پیکاپ ویزای آمریکا در امارات ما هر روز پاسپورت های شما را از طریق پست ارسال می کنیم. پاسپورت شما ۳ تا ۴ روز بعد به سفارت تحویل داده خواهد شد. پس از تحویل مدارک، انجام کارهای اداری توسط سفارت آمریکا حدودا دو هفته طول خواهد کشید. در نهایت پاسپورت مهر خورده توسط پست برگشت داده می شود تا به شما تحویل داده شود.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از دبی

 • پاسپورت (امضاشده)
 • Username و Password حساب کاربری
 • وکالت‌نامه
 • برگه Case Number
 • تعهد پست (که توسط نیلگام تهیه می شود)

پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان

 • پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان طی پروازهای منظم هفتگی شرکت نیلگام انجام می‌شود که به طور معمول ۱۰ روز کاری زمان می‌برد تا به درخواست شما پاسخ داده شود؛ اگرچه گاهی اوقات این پروسه زمان بیشتری خواهد برد. پس از انجام کارهای اداری توسط سفارت آمریکا، پاسپورت مهرخورده و با سرویس پیکاپ نیلگام به شما تحویل شما داده می‌شود.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان

 • پاسپورت
 • Username و Password حساب کاربری

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا

اگرچه نمی‌توان مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزا را به صورت دقیق پیش‌بینی کرد ولی به طور معمول روند الصاق برچسب ویزا در سفارتخانه مربوطه و امور اداری مربوط به آن بسته به شهر محل مصاحبه بین ۱۰ روز تا ۳ هفته به طول می‌انجامد.

پیکاپ ویزای انگلیس

به دلیل نیمه‌تعطیل بودن سفارت انگلیس در تهران، بسیاری از هموطنان ما مجبور می‌شوند برای انگشت نگاری و مصاحبه ویزای انگلیس، به یکی از کشورهای اطراف ایران سفر کنند. به همین دلیل پس از ویزاشدن درخواست آن‌ها، برای الصاق ویزای انگلیس مجبور خواهند شد بار دیگر به کشور ثالث سفر کنند.

خدمات پیکاپ ویزای انگلیس در هلدینگ نیلگام در 2 کشور ترکیه و امارات با هدف صرف هزینه کمتر، سرعت بیشتر و راحتی مسافرین انجام می‌شود تا متقاضی بدون نیاز به سفر مجدد به این کشورهای واسط، پاسپورت خود را در ایران دریافت کند.

پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه

پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه به صورت یک‌طرفه یا دوطرفه انجام می‌شود. پیکاپ ویزای یک‌طرفه به حالتی گفته می‌شود که پاسپورت فرد در سفارتخانه باقی مانده و وی با برگه عبور به ایران باز می‌گردد اما در پیکاپ دوطرفه، پاسپورت فرد باید از ایران ارسال شده و پاسخ به صورت غیرحضوری دریافت شود.

برای پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه ما مدارک شما را  ارسال می کنیم و پس از انجام کارهای اداری توسط کنسولگری انگلیس، پاسپورت را  بازمی‌گردانیم تا به شما تحویل دهیم. به طور معمول پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه یک هفته طول خواهد کشید.

مدارک لازم برای پیکاپ یک طرفه ویزای انگلیس از ترکیه

 • کپی صفحه ی اول پاسپورت
 • اصل رسید سفارت
 • اصل وکالت نامه
 • ایمیل سفارت (با عنوان ready for collection)

مدارک لازم برای پیکاپ دو طرفه ویزای انگلیس از ترکیه

 • پاسپورت
 • اصل رسید سفارت
 • اصل وکالت نامه
 • ایمیل سفارت (با عنوان Passport resubmission)

جهت دانلود فرم وکالت پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

وکالت نامه پیکاپ ویزا انگلیس

پیکاپ ویزای انگلیس از امارات

برای پیکاپ ویزای انگلیس از امارات پاسپورت‌ها هر روز از طریق پست به دبی ارسال می‌شوند. پاسپورت شما ۳ تا ۴ روز بعد به سفارت تحویل داده خواهد شد و پس انجام کارهای اداری توسط سفارت انگلیس، پاسپورت در اولین فرصت جهت تحویل در تهران بازگردانده‌ می‌شود. برای پیکاپ ویزای انگلیس در امارات هم نمی‌توان زمان دقیقی تعیین نمود، اما معمولا این پروسه ۲ هفته طول خواهد کشید.

هم‌چنین شما می‌توانید درخواست وقت سفارت انگلیس را نیز از مجموعه نیلگام با اطمینان خاطر انجام دهید.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس از امارات

 • پاسپورت امضاشده
 • ایمیل سفارت
 • وکالت‌نامه
 • اصل رسید واریز وجه سفارت

تعرفه های پیکاپ ویزا

هزینه پیکاپ ویزای کانادا

 

شهر پیکاپ نوع ویزا همکار مسافر
 پیکاپ ویزا در ترکیه مهاجرتی و غیر مهاجرتی 1.750.000 تومان 1.950.000 تومان
تعویض ویزای کانادا در آنکارا مهاجرتی و غیر مهاجرتی 50 دلار + 1.750.000 تومان 50 دلار + 1.950.000 تومان
ارسال یا دریافت یک طرفه ویزا مهاجرتی و غیر مهاجرتی 900.000 تومان 1.000.000 تومان
پیکاپ پاسپورت کانادایی مهاجرتی 255 دلار آمریکا  305 دلار آمریکا
پیکاپ یک طرفه پاسپورت کانادایی مهاجرتی 130 دلار آمریکا  155 دلار آمریکا 
پیکاپ ابوظبی  غیر مهاجرتی 750 درهم امارات 780 درهم امارات
پیکاپ دبی  غیر مهاجرتی 270 درهم امارات 300 درهم امارات

 

هزینه پیکاپ ویزای آمریکا

 

شهر پیکاپ همکار مسافر
 دبی 220 درهم امارات 250 درهم امارات
 ابوظبی 750 درهم امارات 780 درهم امارات
ارمنستان 1.100.000 تومان 1.250.000 تومان
 آنکارا 150 دلار 170 دلار
استانبول 250 دلار 270 دلار

 

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس

 

شهر پیکاپ همکار مسافر
دبی 270 درهم امارات 300 درهم امارات
ابوظبی 750 درهم امارات 780 درهم امارات
آنکارا 130 دلار 150 دلار
استانبول 130 دلار 150 دلار

 

پیگیری پیکاپ ویزا

پیگیری پیکاپ ویزا در مجموعه نیلگام از روندی کاملا شفاف و مدرن پیروی می‌کند. ما برای سهولت پیگیری پیکاپ ویزا سامانه آنلاینی در دسترس متقاضیان قرار داده‌ایم تا به راحتی بتوانند تنها با وارد کردن کد ملی و شماره قرارداد به راحتی بصورت آنلاین از آخرین آپ‌دیت‌های مرتبط به پاسپورت خود مطلع شوند.

البته کارشناسان دپارتمان پیکاپ ویزا از طریق پیامک نیز شما را در جریان روند پیکاپ پاسپورت قرار خواهند داد اما این سامانه آنلاین که امکانی اختصاصی برای مشتریان محترم هلدینگ نیلگام محسوب می‌شود، هم به‌صورت فردی و هم بصورت گروهی (برای همکاران آژانسی) همراه با پشتیبانی شبانه روزی آماده ارائه خدمات خواهد بود.

ویدئو نکات پیکاپ پاسپورت
 
 •  
 •  
 •  

ویدئو نکات پیکاپ پاسپورت

 

چرا پیکاپ پاسپورت از طریق نیلگام؟

در حال حاضر چندین شرکت و آژانس مسافرتی در کشور خدمات پیکاپ ویزا را به متقاضیان ارائه می‌دهند. از آن‌جایی که خدمات پیکاپ پاسپورت روندی به شدت حساس است و فاکتور سرعت و به ویژه امنیت در این روند، نقشی حیاتی دارد انتخاب بهترین مجموعه برای انجام کار، تصمیمی مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

به بیان دیگر این‌که پاسپورت در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سفارت محل انگشت‌نگاری برسد و پس از الصاق برچسب ویزا با امنیت کامل در تهران تحویل متقاضی گردد، بدون شک باید مهم‌ترین اولویت آن مجموعه برای ارائه خدمات پیکاپ ویزا باشد.

از این رو برخی از ویژگی‌های خدمات پیکاپ پاسپورت هلدینگ نیلگام را تشریح می‌کنیم تا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید:

 • سرعت بسیار بالا (پاسپورت‌ها به فاصله کمتر از یک روز به سفارت آنکارا ارسال می‌شوند و پس از طی شدن مراحل اداری با کمترین تاخیر در تهران تحویل می‌گردند.)
 • دقت بالا
 • امنیت (به دلیل وجود دفاتر و کارگزاران برون مرزی، تا کنون موردی مبنی بر مفقودشدن پاسپورت متقاضی مربوط به نیلگام وجود نداشته است)
 • پشتیبانی و اطلاع رسانی ۲۴ ساعته

مجموعه نیلگام ارائه سریع‌ترین و امن‌ترین خدمات پیکاپ ویزا در کشور را افتخار خود می‌داند. البته لازم به یادآوری است که هلدینگ نیلگام با نام قبلی ایران‌آنکارا سال‌ها تجربه حرفه‌ای ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت را دارد. خدمات پیکاپ پاسپورت نیلگام که برای متقاضیان فراهم شده است به صورت خلاصه به شرح زیر است:

 • پروازهای اختصاصی و هفتگی
 • دفاتر برون مرزی
 • سامانه آنلاین پیگیری پیکاپ ویزا
 • پشتیبانی و اطلاع رسانی ۲۴ ساعته
 • دفاتر برون مرزی اختصاصی (دفتر و رابط سفارت)
 • امتیازدهی و جوایز برای آژانس‌های همکار
 • سریع ترین خدمات پیکاپ ویزا در کشور
 • امن ترین خدمات پیکاپ ویزای کشور

سوالات متداول پیکاپ ویزا

مزیت اصلی استفاده از پیکاپ ویزا چیست؟
نبود نیاز به حضور مجدد و سفر فرد به کشوری نظیر ترکیه برای دریافت ویزای صادر شده
خدمات پیکاپ ویزا برای چه کشورهایی ارائه می شود؟
برای ویزای کانادا، انگلیس و آمریکا
آیا برای پیکاپ ویزا توسط نیلگام سفر، تنها تکمیل فرم وکالت کفایت می کند؟
خیر، بنابر نوع ویزای متقاضی به پاسپورت، ایمیل سفارت و رسید انگشت نگاری فرد نیاز خواهد بود.
آیا خدمات پیکاپ ویزای نیلگام سفر تنها به صورت تکی ارائه می شود؟
خیر، بنابر خواسته مشتری، امکان ارائه خدمات و پیگیری گروهی جواب پیکاپ ویزا وجود دارد.
سایر مزیت های پیکاپ ویزا چیست؟
• نبود نیاز به حضور مجدد در کشور ثانویه • صرفه جویی در زمان و هزینه • پیگیری سریع تر امور ویزا

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد
دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 159
)
3.73/5
آرمان
13 آبان 1400
سلام برای پیکاپ ویزا آیا پاسپورت باید حتما به کشوری که انگشت نگاری انجام شده ارسال بشه؟
مشاور نیلگام
15 آبان 1400
سلام وقت بخیر لزوما خیر . می‌توان برای پیکاپ از مقصد‌های دیگر هم که سفارت داره اقدام کرد.
عاطفه کریمی منسوب
17 مرداد 1400
ممنون ازتون پیکاپ‌من خیلی بی دغدغه و سریع انجام شد.
بخت ور
26 خرداد 1400
سلام اذر عاقبت اندیش هستم میخواهم ببینم چگونه از اخرین موقعیت پاسپورتم که برای پیک اپ تحویل داده ام میتوانم مطلع شوم
مشاور نیلگام
24 شهریور 1400
سلام وقت بخیر شما میتوانید از طریق سایت نیلگام و پروفایل خودتون وضعیت پیکاپ پاسپورتتون رو مطلع شوید.
زهرا نوری زادگان
12 دی 1399
سلام آیا شما ویزای کانادا را تمام کار هایش انجام می دهید؟
مشاور نیلگام
17 دی 1399
با سلام تمامی مراحل اخذ ویزای کانادا به صورت 0 تا 100 در مجموعه نیلگام برای شما انجام می‌شود.
محمد مهدی تر بتیان
30 آذر 1399
من و همسرم پا سپورتها را اوا یل اذر ماه ۹۹ جهت پیکا پ و یزای کا نادا از تر کیه تحو یل نیلگا م داده و ا خر اذر پا سپورتها را تحو یل گر فتیم از نحوه بر خورد پر سنل وعملکرد شما کما ل ر ضا یت و تشکر را دار یم
مشاور نیلگام
30 آذر 1399
سلام دوست گرامی، خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو فراهم کنیم . با سپاس از کامنت پر از مهر شما
آزاده موسوی
25 آذر 1399
سلام. ما از خدمات پیکاپ شما استفاده کردیم و مرداد ماه ویزاهای ما ارسال شد و ترکین نامبر دریافت کردیم ولی بعد از گذشت ۵ ماه هنوز پاسپورتها به دستمون نرسیده چطور میگین ۴ تا ۶ هفته طول میکشه؟!!!