اسکیل ورکر فدرال کانادا

اسکیل ورکر فدرال کانادا

هر آنچه نیاز است در مورد اسکیل ورکر فدرال کانادا بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

نوع خدمات مهاجرت کاری فدرالی
نوع ویزا اقامت دائم کانادا
حداقل امتیاز 67
سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری

با تکمیل فرم ارزیابی علاوه بر مشاهده امتیازات خود و دریافت کد تخفیف، به مشاوران ما در ارائه راهنمایی دقیق تر و کامل تر کمک خواهید کرد.

فرم ارزیابی اقامت کانادا
دسترسی سریع
معرفی
جدول اسکیل ورکر کانادا را در این پُست نیلگام بررسی میکنیم و درباره شرایط برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر فدرال کانادا به طور کامل آشنا خواهید شد.

جدول اسکیل ورکر کانادا را در این پُست نیلگام بررسی میکنیم و درباره شرایط برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر فدرال کانادا به طور کامل آشنا خواهید شد. هر ساله افراد زیادی برای دریافت انواع ویزای کانادا از جمله توریستی و یا تحصیلی کانادا اقدام کرده و برای اهداف گردشگری و یا ادامه تحصیل دانشگاهی  به این کشور پیشرفته و وسیع سفر می کنند. در این بین، برخی از افراد به دنبال مهاجرت دائمی به کانادا و کار و زندگی در این کشور بوده و قصد دارند تا با استفاده از روشی قانونی به مقصود ارزشمند خود برسند.

به طور معمول این دسته از افراد به سراغ سیستم محبوب مهاجرت کاری اسکیل ورکر کانادا رفته و با استفاده از این برنامه مهاجرتی پر مخاطب، برای اقامت دائم و کار در کانادا اقدام می کنند. اگر شما هم مایل هستید تا درباره شرایط طرح نیروی کار ماهر و یا همان اسکیل ورکر کانادا بیشتر بدانید و از این برنامه دولتی برای مهاجرت دائمی به کانادا استفاده کنید، همراه ما باشید.

نیروی کار ماهر فدرال کانادا

سیستم اکسپرس انتری چیست؟

اداره مهاجرت کانادا از ابتدای سال 2015 میلادی سیستمی به نام express entry برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا راه اندازی کرده است. اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی برای نیروهای متخصص است که به متقاضیان واجد شرایط مجوز اقامت دائم را صادر می کند.

این سیستم درخواست های نیروی کار متخصص دریافت اقامت دائم کانادا را تحت برنامه های فدرالی به صورت آنلاین و یا استانی به صورت آنلاین و ارسال پستی دسته بندی می کند. اکسپرس انتری یک برنامه مهاجرتی نیست، بلکه سیستمی برای انتخاب برنامه های مهاجرتی موجود است. 

به طور کلی اکسپرس اینتری برنامه های زیر را پوشش می دهد:

•  برنامه اسکیل ورکر فدرال

•  برنامه اسکیل تریدز فدرال 

•  کلاس تجربه کانادایی

•  طرح های تحت برنامه های استانی (نظیر برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان)

شرایط برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر فدرال

برنامه اسکیل ورکر فدرال از یک سیستم امتیازدهی متفاوت برای ارزیابی استفاده می‌کند. این سیستم برای متقاضیان واجد شرایط و تمام اعضای خانواده و تحت تکفل جهت اخذ اقامت دائم این کشور طراحی شده است.

در مجموع ۲ مرحله امتیاز بندی سیستم اسکیل ورکر کانادا وجود دارد که در صورت کسب امتیاز در مرحله اول وارد قسمت دوم خواهید شد. درمرحله اول، کاندیدای اصلی باید برای ورود به مرحله پول pool اکسپرس اینتری حداقل امتیاز 67 از یک سیستم 100 امتیازی را کسب کند تا وارد مرحله دوم کسب امتیاز شود.

در مرحله دوم کاندیداها یک پروفایل آنلاین در بخش Pool اکسپرس انتری سابمیت می کنند که توسط سیستم جامع امتیازبندی CRS، از 0 تا 1200 امتیاز داده می شود. در صورتی که متقاضیان بتوانند در هر دو مرحله امتیازهای لازم را بدست بیاورند، دولت کانادا برای این افراد گواهی اقامت دائم PR کشور کانادا را صادر می کند. 

سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری برای مهاجرت نیروی کار متخصص

متقاضیان دارای تجربه کاری و مهارت زبان کافی باید برای انتخاب در مرحله اول برنامه اسکیل ورکر فدرال، قادر به جمع آوری حداقل 67 امتیاز از فاکتورهای تعیین شده تحصیلات، زبان، تجربه کار، سن، پیشنهاد کاری کانادا و تطبیق پذیری کانادا باشند.

به طور معمول متقاضیان واجد شرایط اسکیل ورکر فدرال توسط 6 فاکتور اصلی برای داشتن صلاحیت مهاجرت به کانادا ارزیابی می شوند. فاکتورهای انتخابی اسکیل ورکر فدرال شامل موارد زیر می شود:

•  تحصیلات

•  زبان

•  سابقه کار 

•  سن

•  پیشنهاد کاری و مشاغل هماهنگ شده

•  تطبیق پذیری

برای اینکه یک فرد به عنوان متقاضی اسکیل ورکر فدرال برای بخش pool اکسپرس انتری مورد پذیرش قرار بگیرد، باید حداقل دارای شرایط اصلی زیر باشد:

•  از حداقل یکسال تجربه کاری مستمر و تمام وقت و یا معادل پاره وقت در 10 سال گذشته از مشاغل مورد نیاز و نظام مند اسکیل ورکر فدرال کانادا برخوردار باشد

•  تجربه کاری متقاضی باید به ترتیب دسته بندی مشاغل نظام مند کانادا در یکی از دسته های مهارتی ناک صفر(مشاغل مدیریتی)، دسته مهارتی A( مشاغل تخصصی) و یا دسته مهارتی B(مشاغل فنی، تجارت و بازرگانی حرفه ای) قرار گیرد (در این رابطه خواندن مطلب لیست مشاغل موردنیاز کانادا برای مهاجرت کاری را به شما پیشنهاد می کنیم)

•  دارای مهارت و مدرک زبان یکی از زبان های رسمی کانادا یعنی انگلیسی و یا فرانسوی با حداقل معادل سطح CLB 7 باشد

•  از تمکن مالی کافی برخوردار باشد

•  در آزمایش مدیکال کانادا و گواهی عدم سوءپیشینه موفق عمل کند

برنامه اسکیل ورکر فدرال

امتیازها براساس فاکتورهایی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کاری و مهارت زبان داده می شود. در عین حال امتیازات قابل توجهی برای جاب آفر معتبر در کانادا و نامزدی استانی در نظر گرفته شده است. در همین زمینه خواندن مطلب آیا می توان بدون جاب آفر ویزای کاری کانادا گرفت را به شما پیشنهاد می کنیم.عموماً در هر دو هفته برای کاندیداهای دارای امتیازکافی، دعوتنامه ITA برای درخواست اقامت دائم کانادا ارسال می شود.

با ارسال این دعوت نامه، متقاضی باید در مدت زمان معینی درخواست خود را تحت یکی از برنامه های مهاجرتی ارسال نماید. با گذشت زمان مقرر، دعوت نامه ITA از اعتبار ساقط می شود. آن دسته از متقاضیانی که این دعوت‌نامه را دریافت کنند، باید درخواست کامل خود را ظرف 90 روز کاری برای سیستم اسکیل ورکر فدرال کانادا ارسال نمایند.لازم به ذکر است که زمان مورد نیاز برای ارزیابی پرونده های دریافتی از سیستم اکسپرس اینتری کانادا در حدود 6 ماه است.

جدول اسکیل ورکر فدرال کانادا

سیستم اکسپری اینتری بر اساس جدول ها و امتیازاتی طراحی شده است که در این بخش امتیازات مربوط به هر مهارت این سیستم را برای شما بیان کنیم:

سابقه کار

در صورتی که سوابق کاری تمام وقت مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشید، میتوانید از این فاکتور در پروسه اسکیل ورکر کانادا امتیاز کسب نمایید.. تعداد سال های تجربه کاری به صورت تمام وقت (حداقل ۳۰ ساعت در هفته و یا معادل آن به صورت پاره وقت) که در آن داشتن حقوق ماهانه یا درآمد الزامی است. قابل ذکر است کارهای داوطلبانه قابل قبول نیست.

سطح تحصیلات 

سوابق کار امتیاز
1 سال 
حداقل سال مورد نیاز برای اپلای
9
2 سال 11
4 سال 13
6 سال یا بیشتر 15


لازم است مدارک تحصیلی متقاضیان در صورت غیر کانادایی بودن باید توسط سازمانهای ذی صلاح کانادائی ارزیابی شوند. برای درک بهتر این موضوع بد نیست نگاهی به مطلب ارزیابی اعتبار آموزشی یا همان ECA نگاهی بیاندازید. امتیازات سطح تحصیلات به شرح جدول ذیل است:

تحصیلات امتیاز
دکترا 25
کارشناسی ارشد 23
دو مدرک کارشناسی (دوره 3 سال یا بیشتر) 22
یک مدرک کارشناسی (دوره 3 سال یا بیشتر) 21
مدرک کاردانی (2 ساله ) 19
مدرک کاردانی (1 ساله ) 15
 مدرک دیپلم 5

مهارت زبان 

 یکی از مهم ترین آیتم های سیستم اکسپرس انتری، اخذ امتیاز مدرک زبان در کانادا است. به منظور ارزیابی مدرک زبان، متقاضیان باید در یکی از آزمون های مورد پذیرش اداره مهاجرت کانادا شرکت کرده و سطح زبان خود را ارائه دهند .متقاضیان می توانند همزمان در آزمون زبان انگلیسی و فرانسه شرکت کنند، چون دراین سیستم زبان دوم هم امتیاز آوراست.

زبان (مهارت مکالمه، خواندن، نوشتن و شنیدن) امتیاز
CLB 9 24
CLB 8 20
مهارت متوسط زبان CLB 7 حداقل امتیاز مورد نیاز برای اقدام 16
زبان دوم(فرانسوی) امتیاز
CLB 4 و پایین تردرهر کدام از مهارت ها 0
حداقل CLB 5 4

سن متقاضی

به طور معمول متقاضیان دارای سنین بین 18 الی 35 سال امتیازات بالاتری نسبت به دیگران دریافت می کنند. اما به افراد 47 ساله و بالاتر در این بخش امتیازی تعلق نمی گیرد. لازم به ذکر است که حداکثر امتیاز براساس سن 12 امتیاز است.

سن متقاضی امتیاز
18 تا 35 سال 12
36 سال 11
تا سن 47 سالگی به ازای هر سال یک امتیاز کم می شود -


تطبیق پذیری

در صورتی که متقاضی اصلی متأهل باشد، شرایط همسر نیز می تواند مشمول امتیاز واقع شود .قابل ذکر است که حداکثر امتیاز قابل کسب 10 امتیاز است.

تطبیق پذیری امتیاز
سطح زبان همسر با حداقل CLB  4(انگلیسی یا فرانسه) 5
سابقه تحصیلات متقاضی اصلی در کانادا 5
سابقه تحصیلات قبلی همسر در کانادا 5
سابقه کاری متقاضی اصلی در کانادا 10
سابقه کاری همسر در کانادا 5
داشتن اقوام در کانادا 5

 

جدول کلی امتیازات مرحله اول فدرال اسکیل ورکر

امتیاز فاکتور
تحصیلات حداکثر 25 امتیاز
سطح زبان در انگلیسی یا فرانسه حداکثر 28 امتیاز
سوابق کاری حداکثر 15 امتیاز
سن حداکثر 12 امتیاز
پیشنهاد شغلی در کانادا حداکثر 10 امتیاز
انطباق پذیری حداکثر 10 امتیاز
مجموع 100 امتیاز
امتیاز واجد شرایط 67 امتیاز


اگر در مرحله اول واجد شرایط شوید و یا حداقل ۶۷ امتیاز را کسب کنید، مجوز ورود به اکسپرس انتری را دریافت خواهید کرد و امتیاز شما در Pool از ۱۲۰۰ محاسبه می شود. در صورتی که متقاضی واجد شرایط باشد و امتیاز خوبی از سیستم ۱۲۰۰ امتیازی به دست آورد، می تواند پروفایل اکسپرس انتری را تشکیل داده و وارد مرحله Pool شود.اما پیش از آن باید از مدارک اولیه برخوردار باشد. مدارک ضروری قبل از ثبت نام شامل مدرک آیلتس جنرال general و مدرک تحصیلی ارزیابی شده و نامه تمکن مالی است. 

تمکن مالی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال در سال 2022

حداقل موجودی حساب نامه تمکن بانکی متقاضیان با توجه به تعداد نفرات خانواده به شرح جدول زیر است

اعضای خانواده  حداقل مبلغ مورد نیاز به دلار کانادا
1 13.310
2 16.570
3 20.371
4 24.733
5 28.052
6 31.638
7 35.224
هر نفر اضافه 3.586


 هر ساله کانادا مقدار منابع مالی مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا را به روز رسانی می کند، ممکن است این تغییرات ناچیز باشند، اما بر میزان صلاحیت متقاضیان تاثیر گذار خواهند بود.

مزایای پس از اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال 

  • می توانید به طور دائم در کانادا زندگی، کار و یا تحصیل کنید.
  • تحصیل و آموزش در مدارس دولتی کانادا برای فرزندان شما رایگان است.
  • می توانید اسپانسر یکی از اعضای خانواده خود برای اقامت دائم کانادا شوید. (اسپانسر ویزای کانادا)
  • می توانید ازامکانات درمانی و بهداشتی رایگان برای تمام اعضای خانواده خود استفاده کنید.
  • می توانید پس از گذراندن 3 سال (1095 روز) نسبت به شهروندی دائم کانادا اقدام کنید.
  • در صورت اخذ اقامت دائم کانادا می‌توانید برای اعضای خانواده‌ی خود دعوت‌نامه ویزای کانادا ارسال کنید و آن‌ها به‌ راحتی ویزای توریستی کانادا را دریافت می‌کنند.
  • شخصی که اقامت دائم کانادا را دارد می تواند در برترین دانشگاه های کانادا با هزینه یک دهم دانشجوی بین المللی تحصیل کند و نیز می تواند مقدار زیادی از هزینه تحصیل خود را وام دریافت کند.
  • می‌تواند پس از دریافت حق شهروندی و پاسپورت کانادایی به بیش از 100 کشور جهان بدون ویزا سفر کند.

آن دسته از متقاضیانی که در پول اکسپرس اینتری موفق به دریافت دعوت نامه در یک سال گذشته نشده اند، می‌توانند مجدد ثبت نام کرده و پروفایل خود را به روز و تکمیل نمایند.

اگر قصد دارید تا امتیازات خود را در این سیستم مهاجرتی محاسبه کرده و برای ویزای اسکیل ورکر کانادا اقدام نمایید، می توانید در صورت تمایل  پروسه مهاجرت خود را به تیم تخصصی و با تجربه نیلگام سفر بسپارید. ما با بررسی دقیق شرایط هر فرد، بهترین مسیر مهاجرتی را به وی پیشنهاد داده و از بروز هرگونه خطایی در روند مهاجرت کاری اسکیل ورکر متقاضی جلوگیری می کنیم.

سوالات متداول

آیا شرایط اسکیل ورکر فدرال با شرایط اسکیل ورکر استانی یکسان است؟
خیر. متقاضی می تواند به طور همزمان برای هر دو طرح مهاجرت استانی و اسکیل ورکر فدرال اقدام کند، اما شرایط امتیازدهی و قوانین آن با یکدیگر متفاوت است.
آیا می توان بدون مدرک دانشگاهی و یا زبان برای برنامه اسکیل ورکر فدرال اقدام کرد؟
خیر. متاسفانه متقاضیان بدون مدرک دانشگاهی و مدرک زبان به حداقل امتیاز ورودی برای شرکت در پول اکسپرس اینتری نمی رسند و واجد شرایط تلقی نمی شوند.
حداقل امتیاز مورد نیاز برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری اسکیل ورکر فدرال چقدر است؟
حداقل امتیاز شرکت در قرعه کشی pool اسکیل ورکر فدرال 67 امتیاز است.
آیا می توان با داشتن شغلی خارج از مشاغل نظام مند کانادا برای برنامه اسکیل ورکر فدرال اقدام کرد؟
خیر. در حال حاضر تنها دسته مشاغل ناک صفر، ناک A و ناک B مورد قبول طرح مهاجرتی اسکیل ورکر فدرال کانادا است
حداقل زمان مورد نیاز برای ارزیابی و رسیدگی به درخواست اسکیل ورکر فدرال چقدر است؟
نمی توان بازه دقیقی برای این برنامه مهاجرتی کانادا داد. اما به طور معمول بین 6 ماه تا دو سال این زمان متغیر است.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 8
)
3.75/5
حسین آتش پوش
9 آذر 1399
سلام. لطفا در مورد انطباق پذیری توضیح بدید. تشکر
مشاور نیلگام
10 آذر 1399
انطباق پذیری به معنی سازگاری با شرایط کشور کانادا هست. مثلا سابقه کار داخل خود کشور کانادا یا تحصیل در کشور کانادا و داشتن بستگان و این موارد که امتیاز خیلی بالایی داره و افرادی که از این امتیازات برخوردار هستن شانس فوق العاده بالایی برای اخذ اقامت دارند.https://nilgamsafar.com/appointment/canada- immigration