تحصیل در پرتغال – اخذ پذیرش تحصیلی از پرتغال

هر آنچه نیاز است در مورد تحصیل در پرتغال – اخذ پذیرش تحصیلی از پرتغال بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

 • مدرک زبان : انگلیسی، پرتغالی
 • هزینه پذیرش : 8.5 میلیون تومان
 • نوع خدمات : پذیرش تحصیلی
 • مقاطع : کارشناسی، ارشد، دکترا

با تکمیل فرم ارزیابی علاوه بر دریافت کد تخفیف، به مشاوران ما در ارائه راهنمایی دقیق تر و کامل تر کمک خواهید کرد.

تحصیل رایگان به زبان پرتغالی

تحصیل رایگان به زبان پرتغالی

شرکت در دوره‌های به زبان پرتغالی و کاهش هزینه‌های مهاجرت

تحصیل به زبان انگلیسی

ارائه برنامه تحصیلی متنوع به زبان انگلیسی

بورسیه و برنامه‌های کمک‌هزینه

بورسیه و برنامه‌های کمک‌هزینه

کاهش هزینه تحصیل و حتی زندگی در مقاطع تحصیلات تکمیلی

معرفی

اگر به دنبال ادامه تحصیل در کشوری اروپایی هستید که هم دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبری داشته باشد، هم بلافاصله پس از پایان تحصیل امکان اخذ اقامت دائم کشوری عضو پیمان شینگن وجود داشته باشد و هم از منظر استاندارهای زندگی و طبیعت نمونه تمام عیار اروپا باشد، پرتغال را حتما در لیست نهایی خود قرار دهید و ادامه تحصیل در پرتغال را به عنوان گزینه‌ای جدی بررسی کنید. اگرچه تحصیل در پرتغال میانبر مطمئنی جهت اخذ اقامت دائم این کشور است و بسیاری از این طریق به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی از پرتغال هستند اما ادامه تحصیل در این کشور اگر صرفا از زاویه تحصیل به آن نگاه شود نیز ویژگی‌ها و جذابیت‌های بسیاری دارد که در ادامه به تفصیل به آنها می‌پردازیم.

چرا کشور پرتغال برای تحصیلی مناسب است؟

با نگاهی اجمالی به دانشگا‌ها و مراکز علمی کشور پرتغال درخواهید یافت این کشور یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل خواهد بود. رتبه عالی علمی با تنوع بالای رشته‌های دانشگاهی و همچنین فرصت‌های بی‌شمار تحقیقاتی تنها بخشی از ویژگی‌های موجود برای ادامه تحصیل در پرتغال محسوب می‌شوند. شهریه دانشگاه‌های پرتغال در مقاطع مختلف تحصیلی به مراتب در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کمتر است و از سوی دیگر مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه‌ها از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

از سوی دیگر کشور پرتغال به عنوان کشوری با مناظر کارت پستالی و سواحلی رویایی به واقع جای زندگی است و چه زندگی‌ای خواهد شد اگر اولویت و هدف اصلی در آن ادامه تحصیل و در نهایت زندگی در این کشور باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم ادامه تحصیل در پرتغال نبود محدودیت سنی است. بدان معنی که متقاضی در هر سنی می‌تواند برای دریافت پذیرش تحصیلی پرتغال اقدام نماید.

اخذ اقامت پرتغال پس از پایان تحصیل به سادگی امکان پذیر است و کارشناسان اجرایی دپارتمان پذیرش تحصیلی هلدینگ نیلگام با سالها تجربه و اشراف کامل بر قوانین مهاجرتی کشور پرتغال آماده ارائه مشاوره و بررسی شرایط متقاضیان محترم تحصیل در پرتغال خواهند بود.

مقاطع تحصیلی جهت ادامه تحصیل در پرتغال

متقاضیان ادامه تحصیل در کشور پرتغال می‌توانند با داشتن شرایط لازم در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایند. پس از پایان هر یک از این مقاطع امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی نیز به راحتی امکان پذیر خواهد بود و وجود زیر ساخت‌های مناسب آموزشی و از همه مهمتر دورنمای بسیار مناسب شغلی پس از پایان تحصیل، گزینه‌های بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار خواهد داد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال

مقطع کارشناسی یا لیسانس در پرتغال دوره‌ای ۴ ساله است که دانشجو برای پایان این مقطع ملزم به گذراندن دست کم ۱۸۰ واحد درسی است (در برخی رشته‌ها تا ۲۴۰ واحد). متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های پرتغال ملزم به ارائه مدرک پیش دانشگاهی است و در صورت ارائه مدرک دیپلم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی در پرتغال، می‌بایست دوره پیش دانشگاهی را در پرتغال پشت سر بگذراند. موارد ذیل را می‌توان به عنوان شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال ذکر کرد:

 • اخذ پذیرش تحصیلی
 • مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم
 • نامه تمکن مالی برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در پرتغال
 • داشتن مهارت آکادمیک زبان انگلیسی و پرتغالی
 • ویزای تحصیلی پرتغال

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال

مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در پرتغال دوره‌ای ۲ ساله است که دانشجو جهت پایان مقطع و دریافت مدرک کارشناسی ارشد از پرتغال ملزم به گذراندن دست کم ۹۰ واحد درسی (در برخی رشته‌ها ۱۲۰ واحد) خواهد بود. ارائه مدرک معتبر کارشناسی یکی از الزامات اخذ پذیرش تحصیلی پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد است.

مهمترین موارد قابل ذکر درخصوص شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال عبارتند از:

 • اخذ پذیرش تحصیلی
 • مدرک معتبر کارشناسی
 • تمکن مالی مناسب جهت تامین هزینه‌های تحصیل در پرتغال و زندگی در این کشور
 • داشتن مهارت آکادمیک زبان انگلیسی و پرتغالی
 • ویزای تحصیلی پرتغال

لازم به ذکر است که گذراندن ترم‌های تحصیلی توسط دانشجویان بین‌المللی در مقاطع مختلف دانشگاه‌های پرتغال به منزله سنوات اقامتی محسوب می‌شود.

این بدین معنی است که دانشجوی خارجی علاوه بر داشتن امکان کار در حین تحصیل می‌تواند پس از به پایان رساندن تحصیلات خود در دانشگاه و گذشت 5 سال از حضور خود در کشور پرتغال، نسبت به دریافت گذرنامه پرتغال و استفاده از حقوق شهروندی این کشور فوق‌العاده اقدام نماید.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال

مقطع دکترا یا PhD در پرتغال دوره‌ای ۳ تا ۵ ساله است که اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع نیازمند رتبه خوب علمی و آمادگی لازم برای این مقطع است. برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال نیاز به داشتن نمره آیلتس و یا تافل بالا نیست اما داشتن مهارت مکالمه و نوشتاری زبان انگلیسی بالطبع در تسهیل روند تحصیل شما در این کشور تاثیر به سزایی خواهد داشت و در ضمن این موضوع را نیز باید خاطر نشان کنیم که نباید بیش از ۶ سال از زمان پایان مقطع کارشناسی ارشد آنها گذشته باشد.

مهمترین شرایط تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال عبارت است از:

 • اخذ پذیرش تحصیلی
 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد
 • داشتن مهارت آکادمیک زبان انگلیسی
 • داشتن مقالات علمی مزیت محسوب می‌شود، اما الزامی نیست
 • معدل بالای 14 در دوره کارشناسی ارشد

زبان تدریس در دانشگاه‌های پرتغال

در دانشگاه‌های پرتغال به دو زبان انگلیسی و پرتغالی  تدریس می‌شود. اگرچه برخی رشته‌ها در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های این کشور صرفا به زبان پرتغالی ارائه می‌شود اما تقریبا تمام واحدهای درسی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در پرتغال به دو زبان انگلیسی و پرتغالی ارائه می‌شود. لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش تحصیلی کشور پرتغال الزامی به ارائه مدرک زبان پرتغالی و انگلیسی نبوده و آشنایی به زبان انگلیسی در حد متوسط کفایت می‌کند. همچنین اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به پرتغال قصد یادگیری زبان رسمی این کشور در حین تحصیل را نیز داشته باشد، دوره‌های زبان پرتغالی به راحتی قابل دسترس خواهد بود.

مجموعه شرکت‌های نیلگام با بهره‌مندی از کادری مجرب، امکان اخذ پذیرش تحصیلی کشور پرتغال بدون ارائه نمره آیلتس را برای متقاضیان محترم فراهم کرده است. کافی است با مشاورین ما در دپارتمان ویزا و پذیرش تحصیلی تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان نیلگام استفاده کنید.

برترین دانشگاه‌های پرتغال

یکی از مواردی که پرتغال را به اولویت نخست برای ادامه تحصیل در اروپا تبدیل کرده‌است، رتبه علمی و سطح بالای آموزشی در این کشور است. پنج دانشگاه پرتغال در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف قرار دارند و امکانات رفاهی و قوانین نه چندان سخت گیرانه نظام آموزشی این کشور برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی پرتغال را به گزینه‌ای ایده‌ال برای ادامه تحصیل در اروپا تبدیل کرده‌است.

براساس آخرین آمار وب‌سایت ویکی‌پدیا فهرست 13 دانشگاه‌ برتر کشور پرتغال در سال 2019 به شرح زیر است:

هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال

کشور پرتغال بی‌شک یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپا برای ادامه تحصیل و زندگی است. هزینه تحصیل در پرتغال در مقایسه با کشورهایی همچون کانادا، استرالیا، انگلیس و سوئیس بسیار کم‌تر بوده و با در نظر گرفتن وضعیت فعلی ارز ، مورد مناسبی برای متقاضیان ایرانی تحصیل در پرتغال خواهد بود. هزینه تحصیل در پرتغال را می‌توان به دو بخش تقسیم بندی کرد؛ نخست شهریه دانشگاه و دوم هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال.

هزینه تحصیل در پرتغال

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی اندکی متفاوت است اما بطور میانگین هر دانشجوی دوره لیسانس برای یک سال تحصیلی حدود ۱۰۰۰ یورو هزینه می‌کند. این رقم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود 1000 تا 5000 یورو در سال است و هزینه ادامه تحصیل درمقطع دکترا در پرتغال از بین 2000 تا 4000 یورو می‌باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی پرتغال نیز همچون بسیاری دیگر از کشورها کمی بیشتر از دانشگاه‌های دولتی است بطور میانگین تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی پرتغال تا مقطع کارشناسی ارشد حدود ۴۰۰۰ یورو هزینه دارد. متقاضیانی که قصد گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی و پرتغالی در این کشور را دارند نیز می‌توانند با پرداخت هزینه ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورویی به سادگی در این دوره‌ها شرکت کنند.

نکته جالب توجه در رابطه با برخی از دانشگاه‌های پرتغال این است که امکان پرداخت شهریه به‌صورت اقساط برای دانشجویان وجود دارد. این امر بیشتر در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا صادق است که شرایط را برای ادامه تحصیل آسان می‌کند. هم‌چنین تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجو می‌تواند همراه با بورسیه‌های شگفت‌انگیز باشد که البته به رزومه صلاحیت علمی و سوابق تحصیلی دانشجو بستگی دارد. دیگر امتیاز تحصیل دکترا در پرتغال نسبت به دیگر کشورها، امکان کار و داشتن شغل تمام وقت است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

هزینه زندگی در پرتغال

هزینه زندگی در پرتغال شامل مواردی همچون مسکن، خوراک، پوشاک، حمل و نقل و برخی هزینه‌های جزئی دیگر می‌شود که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و عضو پیمان شنگن به مراتب پایین‌تر است.

هزینه اجاره خانه دانشجویی معمولی در پرتغال مبلغی بین 250 تا 350 یورو است و هزینه اجاره یک آپارتمان معمولی در این کشور نیز از 450 یورو در ماه تجاوز نمی‌کند. سایر هزینه‌های زندگی دانشجویی در پرتغال نیز از ماهی 500 یورو بیشتر نمی‌شود. بنابراین می‌توان گفت که برای زندگی در پرتغال به عنوان دانشجو به طور تقریبی با حداکثر 600 یورو می‌توان زندگی کرد.

امکان کار در حین تحصیل در پرتغال

امکان کار یا اجازه کار در حین تحصیل یکی از امتیازاتی است که بسیاری از دانشجویان خارجی از آن به عنوان فرصتی برای تامین بخشی از هزینه‌های خود یاد می‌کنند. امتیازی که علاوه بر کمک به پوشش هزینه‌های تحصیل در پرتغال، این امکان را به دانشجو می‌هد تا برای دوران پس از تحصیل و اخذ اقامت دائم پرتغال سابقه و رزومه کاری مناسبی ارائه دهد..

کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویان مقطع کارشناسی در پرتغال اجازه کار پاره وقت حین تحصیل را خواهند داشت. هر دانشجوی مقطع لیسانس در پرتغال می‌تواند در ساعات فراغت از تحصیل تا ۱۰ ساعت در هفته کار کند و برای هر ساعت کار تا ۱۰ یورو مزد بگیرد.

کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال نیز اجازه کار پاره وقت حین تحصیل را خواهند داشت. هر دانشجوی مقطع فوق لیسانس در پرتغال می‌تواند در ساعات فراغت از تحصیل تا ۲۰ ساعت در هفته کار کند و برای هر ساعت کار تا ۱۲ یورو مزد بگیرد.

کار حین تحصیل در مقطع دکترا

همچون مقاطع دیگر تحصیلات تکمیلی در پرتغال، دانشجویان مقطع دکترا در این کشور نیز به نوعی اجازه کار تمام وقت حین تحصیل را خواهند داشت. هر دانشجوی مقطع دکترا در پرتغال می‌تواند در ساعات فراغت از تحصیل تا ۳۰ ساعت در هفته کار کند و برای هر ساعت کار تا ۱۵ یورو مزد بگیرد.

امکان کار پس از تحصیل در پرتغال

باید خاطر نشان کنیم که کار پاره وقت در حین تحصیل می‌تواند برای یافتن شغلی مناسب پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه بسیار مفید باشد. بطور معمول پس از پایان تحصیل در پرتغال تا یکسال به متقاضی فرصت داده می‌شود تا شغلی مناسب برای خود بیابد. عواملی همچون رشته تحصیلی، آشنایی به زبان انگلیسی و پرتغالی و انعطاف‌پذیری از مهمترین عامل در اشتغال در پرتغال پس از تحصیل قلمداد می‌شوند. سابقه کار پاره وقت در حین تحصیل یکی از مهمترین عوامل در یافتن شغل تمام وقت در این فرصت یکساله محسوب می‌شود.

با یافتن شغلی تمام وقت و مناسب در این فرصت یکساله به راحتی خواهید توانست برای تبدیل ویزای تحصیلی پرتغال به ویزای کاری این کشور اقدام کنید و اقامت دائم پرتغال را دریافت کنید و در نهایت با گذشت ۵ سال تمام کار در این کشور، پاسپورت پرتغالی و تابعیت این کشور اروپایی را بدست بیاورید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی پرتغال

همانطور که می‌دانید برای ادامه تحصیل در هر کشور خارجی از جمله پرتغال، دو مرحله اصلی را باید پشت سر بگذارید؛ نخست اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاهی معتبر در کشور مقصد و سپس اخذ ویزای تحصیلی از سفارت آن کشور. بدون ویزای تحصیلی اجازه ورود به کشور مقصد را ندارید و بدون پذیرش تحصیلی، ویزای تحصیلی برایتان صادر نخواهد شد. اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی پرتغال هر یک نیازمند مدارکی خاص خواهد بود که در ادامه به تفکیک به آنها اشاره می‌شود.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از پرتغال

مقطع کارشناسی:

 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • رزومه تحصیلی
 • ارائه سوابق کاری در صورت امکان
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی یا پرتغالی

مقطع کارشناسی ارشد:

 • مدرک مقطع کارشناسی معتبر به همراه ریز نمرات
 • حداقل دو توصیه نامه (Recommendation Letter) از اساتید دوره لیسانس
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی یا پرتغالی
 • انگیزه نامه (Motivation Letter)
 • رزومه تحصیلی و کاری
 • ارائه سوابق کاری در صورت امکان

مقطع دکترا:

 • مدرک مقطع کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • مدرک مقطع کارشناسی ارشد به همراه زیر نمرات
 • داشتن مهارت آکادمیک زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه (Motivation Letter)
 • رزومه تحصیلی و کاری
 • حداقل 2 توصیه نامه (Recommendation Letter)
 • پروپوزال
 • خلاصه پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد
 • ارائه سوابق پژوهشی داخلی و یا خارجی در صورت امکان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی از پرتغال

فرقی نمی‌کند از کدام دانشگاه و برای ادامه تحصیل در چه مقطعی از کشور پرتغال پذیرش تحصیلی دریافت کرده‌اید. ویزای تحصیلی کشور پرتغال ویزای شینگن نوع D خواهد بود. مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی پرتغال یکسان بوده و موارد زیر را شامل می‌شود:

 • پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • پاسپورت قدیمی در صورت مهر شینگن
 • پذیرش تحصیلی معتبر از پرتغال
 • فرم درخواست ویزای دانشجویی
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • گواهی بیمه نامه سلامت

اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی پرتغال با نیلگام

مجموعه شرکت‌های نیلگام را بسیاری با نام تجاری ایران-آنکارا می‌شناسند. مجموعه‌ای که طی ۱۰ سال فعالیت خود در عرصه خدمات گردشگری و مشاوره در امور اقامت همواره کوشیده‌ است با ارائه خدماتی به روز، فنی و دقیق با قیمتی رقابتی، رضایت حداکثری مشتریان خود را جلب نماید.

اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی پرتغال، ویزای تحصیلی کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی کانادا (دانشجویی و دانش آموزی) گوشه‌ای از مجموعه خدمات دپارتمان ویزا و وقت سفارت نیلگام است. فرم‌های تخصصی ارزیابی تحصیلی با جدیدترین پارامترهای مدنظر نظام آموزشی کشورهای مختلف مطابقت داشته و کارشناسان اجرایی ما با بررسی دقیق اطلاعات شما، بهترین گزینه را پیش رویتان قرار خواهند داد.

سوالات متداول تحصیل در پرتغال – اخذ پذیرش تحصیلی از پرتغال

تعداد واحدهای درسی مقطع کارشناسی پرتغال چقدر است؟

مقطع کارشناسی پرتغال دوره ای 4 ساله بوده و بنابر رشته تحصیلی از 180 تا 240 واحد درسی تشکیل می شود.

طول دوره کارشناسی ارشد در پرتغال چقدر است؟

به طور معمول دوره های ارشد 2 ساله بوده و از 90 واحد تا 120 واحد درسی تشکیل می شوند.

گپ تحصیلی قابل قبول برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای پرتغال چقدر است؟

برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا نباید بیش از 6 سال از کارشناسی ارشد شما گذشته باشد.

آیا دانشجو قادر به انجام کار دانشجویی در پرتغال است؟

دانشجویان بین المللی می توانند برای حداکثر 10 ساعت در هفته در مقطع کارشناسی، 20 ساعت در هفته در مقطع ارشد و 30ساعت در هفته در مقطع دکترا به کار دانشجویی مشغول شوند.

آیا می توان پس از فارغ التحصیلی در پرتغال در این کشور کار کرد؟

پس از فارغ التحصیلی تا یک سال فرصت پیدا کردن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در این کشور را داشته و با گذشت 5 سال امکان دریافت اقامت پرتغال را دارید.

مطالعه مطالب زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *