ویزای 188 استرالیا

امروزه افراد واجد شرایط زیادی از طریق ویزای 188 استرالیا و طرح کارآفرینی و سرمایه گذاری به استرالیا مهاجرت کرده و بعد از گذشت 5 تا 7 سال، برای اقامت دائم این کشور اقدام می کنند. اگر شما هم تمایل دارید تا در آینده ای نزدیک مهاجرت بلند مدت به کشور پیشرفته استرالیا را تجربه کنید. همراه ما باشید تا از جزئیات مهم سیستم امتیازدهی ویزای ساب کلاس 188 استرالیا و جدیدترین شرایط شرکت در آن باخبر گردید.

 • کشور : استرالیا
 • نوع ویزا : موقت قابل تمدید به اقامت دائم
 • نوع خدمات : مهاجرت کارآفرینی و سرمایه گذاری
 • حداقل امتیاز : 65

دسترسی سریع

معرفی

اگر به دنبال اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا یعنی ویزای 188 استرالیا و مهاجرت به این کشور پیشرفته اقیانوسیه هستید، با ما در این مطلب همراه باشید.

ویزای 188 استرالیا یا ویزای کارآفرینی استرالیا چیست؟ به طور معمول، برای گشت و گذار و حضور موقتی در کشور استرالیا، نیاز به اخذ ویزای توریستی استرالیا دارید، این در حالی است که حضور بلند مدت و مهاجرت به استرالیا بنابر هدف و قصد شما از سفر، نیازمند انواع دیگر ویزای استرالیا از جمله ویزای تحصیلی، ویزای کار و ویزای کارآفرینی این کشور است.

پیش از این با شما درباره جزئیات کامل مجوز محبوب کار یعنی ویزای 189 استرالیا صحبت کردیم، اما این بار قصد داریم تا به بررسی جزئیات یکی دیگر از انواع پرمتقاضی ویزای کارآفرینی استرالیا یعنی ویزای 188 کشور استرالیا بپردازیم. از این رو اگر قصد دارید تا در آینده ای نزدیک شرایط مهاجرت دائمی به کشور استرالیا را بسنجید، چند دقیقه از زمان تان را به خواندن این مطلب نیلگام اختصاص دهید.

ویزای 188 استرالیا

به علت ویروس اپیدمی کرونا، در حال حاضر مرزهای استرالیا بسته هستند و ورود به استرالیا برای اکثر دارندگان ویزاهای این کشور محدود شده است.

با این وجود، دارندگان ویزای سرمایه گذاری 188 استرالیا جزو معدود افرادی هستند که اجازه ورود به استرالیا را دارند و مشمول قانون بسته بودن مرزها نمی شوند. در واقع، هدف اداره مهاجرت استرالیا، جذب سریع سرمایه گذار به استرالیا برای کمک به رونق کسب و کار این کشور و ریکاوری از رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

بنابر آخرین اطلاعات ارائه شده توسط وب سایت رسمی و دولتی کشور استرالیا، ویزای 188 استرالیا در دسته کارآفرینی در حوزه کسب و کار قرار می گیرد. این مجوز از نوع ویزای موقتی استانی است .

این ویزا مناسب افرادی است که سابقه مالکیت و مدیریت کسب و کار در چهار سال اخیر را دارند و آماده راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار جدید در کشور استرالیا هستند. اعتبار اولیه این ویزا پنج ساله است و امکان تمدید دو ساله را دارد، یعنی در مجموع دارای 7 سال اعتبار است . در صورتی که دارنده این ویزا به تعهدات خود برای ایجاد کسب و کار در استرالیا عمل کند، می تواند برای ویزای دائم این کشور نیز اقدام نماید.

به طور خلاصه، شما می توانید با ویزای 188 استرالیا ، کارهای زیر را انجام دهید:

 • راه اندازی و اجرای یک کسب و کار جدید و یا موجود در استرالیا
 • اقامت در کشور استرالیا به مدت 5 سال
 • آوردن اعضای واجد شرایط خانواده به استرالیا( همسر و فرزند زیر 21 سال)
 • اپلای برای ویزای دائمی ساب کلاس 888 در حوزه کار آفرینی و سرمایه گذاری

 شرایط ویزای 188 استرالیا

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت دولتی استرالیا، شما باید برای درخواست ویزای کارآفرینی استرالیا، دارای شرایط زیر باشید:
-از یکی از استان ها دعوت نامه دریافت کرده باشید
-داشتن سن بین 18 تا 55 سال
– سابقه مالکیت و مدیریت کسب و کار در چهار سال اخیر را داشته باشید و آماده راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار جدید در کشور استرالیا باشید.
-سرمایه حدود 1.250.000 دلار استرالیا، منقول و غیر منقول از قبیل خانه ،ماشین و… به نام متقاضی یا همسر
– در خصوص مالکیت کسب و کار، اگر سهام دار 1 یا 2 بیزینس هستید، باید از گردش مالی 2 ساله از 4 سال مالی اخیر برخوردار بوده و دارای حداقل شرایط زیر باشید:

 • اگر قبل از 1 جولای 2021 برای درخواست ویزای 188 استرالیا دعوت شده باشید، باید حداقل گردش مالی 500 هزار دلار استرالیایی را در هر یک از دو ساله مالی خود نشان دهید
 • اگر از 1 جولای2021 برای درخواست ویزای 188 استرالیا دعوت شده باشید، باید حداقل گردش مالی 750 هزار دلار استرالیایی در هر یک از 2 ساله مالی از 4 سال اخیر خود را نشان دهید.

اگر مالک 1 یا 2 کسب و کار باشید باید حداقل یکی از شرایط زیر را دارا باشید:

 • اگر گردش مالی کمتر از 400 هزار دلار استرالیا در سال باشد، مالک 51 درصد از سهام کسب و کار باشید
 • یا اگر گردش مالی بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا در سال باشد، مالک 30 درصد از سهام  کسب و کار باشید

یا مالک 10 درصد سهام یک شرکت با سهامی عام باشید

– تعهد جهت ایجاد کسب و کار در استرالیا با سرمایه حداقل ۲۰۰ هزار دلار استرالیا

– -از جدول امتیاز حداقل 65 امتیاز کسب کنید

در این نوع از ویزای استرالیا، امتیازات متقاضی میبایست حداقل به ۶۵ امتیاز برسد و با دریافت دعوتنامه از یکی از ایالت های استرالیا به تعهدات لازم برای این ویزا عمل کند.

سیستم امتیاز بندی در ویزا های سرمایه گذاری با ویزاهای مهارتی متفاوت است و به طور کلی به مواردی چون سن، مدرک تحصیلی‌ ، میزان سرمایه، میزان گردش مالی، سابقه مدیریتی، سابقه صادرات کالا، اختراع و ابتکار و سابقه سرمایه‌گذاری و نمره زبان امتیاز داده می‌شود.

جدول امتیازبندی ویزای 188 استرالیا

به طور کلی معیارهای زبان در زمان دعوت ارزیابی می شوند و شما تنها برای یک فاکتور در هر بخش امتیاز کسب می کنید. برای مثال، اگر مهارت زبان شما در سطح ماهرProficient باشد، امتیاز کسب شده توسط شما 10 امتیاز خواهد بود و به طور همزمان امکان کسب امتیاز برای سطح انگلیسی متوسط Vocational را ندارید.

فاکتورتوضیحاتامتیازات
سن متقاضی18 تا 24 سال20
25 تا 3230
33 – 3925
40 – 4420
45 – 5415
55  یا بیشتر0
مهارت زبان انگلیسیسطح در حد 5 آیلتس یا معادل5
سطح در حد 7 آیلتس یا معادل10
مدارک تحصیلیدیپلم و یا مدرک کارشناسی  مابقی رشته ها5
مدرک کارشناسی بیزینس، علوم و یا فناوری موسسات آموزشی استرالیا و یا گواهی کارشناسی کسب وکار، علوم و یا تکنولوژی10
دارایی های مالی
متقاضی و همسر
دارایی های خالص تجاری شخصی متقاضی و همسر متقاضی در هر یک از 2 سال مالی قبل از زمان دعوت نامه
حداقل 1.250.000 دلار استرالیا5
حداقل 1.750.000 دلار استرالیا15
حداقل 2.250.000 دلار استرالیا25
حداقل 2.750.000 دلار استرالیا35
گردش مالی و تجاریاگر بعد از 1 جولای 2021 دعوت به اپلای شده باشید، مالکیت یک یا چند شغل با گردش مالی حداقل 2 سال مالی از 4 سال اخیر به شرح زیر
حداقل 750.000 دلار5
حداقل 1.250.000 دلار15
حداقل 1.750.000 دلار25
حداقل 2.250.000 دلار35
نوآوری تجاری
(تجربه کاری)
شما دارای یک یا چند کسب و کار قبل از دعوت به اپلای برای ویزای بوده اید
حداقل 4 سال در 5 سال قبل10
حداقل 7 سال در 8 سال قبل15
سرمایه گذاری
( تجربه سرمایه گذار)
اگر از 1 جولای 2021 دعوت به اپلای ویزا شده باشید میبایست از حداقل سرمایه 250 هزار دلاری برای بازه زمانی زیر برخوردار باشید
حداقل 4 سال10
حداقل 7 سال15
فاکتورهای نوآوری تجاریدر کمتر از 1 سال قبل، از نمونه اولیه پتنت و طراحی ثبت شده برخوردار باشید و در فعالیت های روزانه کاری و تجارت اصلی از آن استفاده کنید15
در کمتر از 1 سال قبل، از علامت تجاری ثبت شده برخوردار باشید و در فعالیت های روزانه کاری و تجارت اصلی از آن استفاده کنید10
در کمتر از 1 سال قبل، از مالکیت و مشارکت هر روزه در بخش مدیریت یک یا چند شغل اصلی تحت نظارت و اجرای سرمایه گذاری مشترک رسمی  برخوردار باشید5
فاکتورهای نوآوری تجاریسود مالکیت یک یا چند کسب و کار که حداقل 50 درصد از گردش مالی سالانه را به صادرات اختصاص دهد15
سود مالکیت یک یا چند کسب و کار در 5 سال گذشته که رشد گردش مالی سالانه آن بیش از 20 درصد در هر سال مالی در 3 سال اخیر بوده10
بهره مالکیت یک یا چند شغل اصلی برای حداکثر 5 سال گذشته که در حداقل یکی از سالهای مالی، 10 نیروی کار یا بیشتر برای انجام کاری معادل 10 نفر تمام وقت استخدام کرده باشید10
سود مالکیت یک یا چند شغل که کمک و مزایای سازمان دولتی در کشور مبدا با حداقل ارزش 10 هزار دلار استرالیا برای اهداف مرحله اولیه استارت آپ، تجاری سازی و تبلیغات محصول، گسترش  و بسط کسب و کار به آن تعلق گرفته باشد10
سود مالکیت یک یا چند شغل اصلی در حداکثر 4 سال گذشته و قبل از زمان دعوت نامه مرحله اول استارت آپ تجارت، تبلیغات محصول و گسترش و بسط تجارت که حداقل یک بودجه سرمایه گذاری 100 هزار دلاری را دریافت کرده باشد
دستاوردهای ویژهاگر ایالت های استرالیا این برداشت را دارد که کسب و کار شما برای منافع ایالت استرالیایی و سازمان دولتی، خاص و مهم محسوب می شود10

 

متقاضی میبایست برای درخواست ویزای 188 استرالیا ، شرایط زیر را نیز داشته باشد:

دارای هیچ گونه تاریخچه مشارکت در فعالیت های غیرقابل قبول نباشید

شما و همسرتان نباید دارای هیچ گونه سابقه فعالیت در مشاغلی باشید که به طور طبیعی مورد پذیرش دولت استرالیا نیست

دارای شرایط سلامت و شخصیتی مورد نظر کشور استرالیا باشید

توافق نامه ارزش های استرالیایی را امضا کنید

باید متقاضیان 18 ساله یا بالاتر ویزای 188 استرالیا دارای شرایط زیر باشند:

 • کتاب زندگی در استرالیا را خوانده و یا شخصی به طور کامل برای شما توضیح داده باشد
 • توافق نامه ارزش های استرالیایی که احترام به سبک زندگی استرالیایی و پیروی از قوانین استرالیا را است را امضا کنید

هیچ گونه بدهی مالی به دولت استرالیا نداشته باشید

اگر شما و یا اعضای خانواده دارای بدهی مالی به دولت استرالیا هستید، باید آن را پرداخت کرده و یا تعهد دهید که در اسرع وقت پرداخت می کنید.

دارای سوابق کنسلی و ریجکت درخواست ویزا نباشید

اگر در هنگام حضور در استرالیا، دارای سوابق کنسلی و یا ریجکت درخواست ویزا از سوی کنسولگری این کشور باشید، واجد شرایط درخواست ویزای 188 استرالیا نخواهید بود.

مدت زمان اقامت ویزای 188 استرالیا

همان طور که گفتیم این مجوز از نوع ویزای موقت بوده و به متقاضی اجازه حضور حداکثر 5 ساله را در این کشور می دهد. البته این زمان تعیین شده برای متقاضیانی است که که از 1 جولای 2021 برای اپلای ویزا دعوت شده اند.

اگر بعد از 1 جولای 2015 برای ویزای 188 استرالیا اپلای کرده و قبل از 1 جولای 2021، دعوت به درخواست ویزا شده باشید، می توانید برای حداکثر 4 سال و 3 ماه در این کشور حضور پیدا کنید.

ویزای 188 استرالیا از نوع چندبار ورود است. این بدین معنی است که تا پایان اعتبار ویزا، شما اجازه ورود و خروج به این کشور را به صورت نامحدود دارید. لازم به ذکر است که زمان و اعتبار ویزا از تاریخ صدور محاسبه می شود.

اگر برای درخواست اقامت دائم استرالیا به زمان بیشتری نیاز دارید، می توانید برای یک ویزای 188 استرالیا جدید، در قالب تمدید برنامه نوآوری تجاری اقدام کنید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، امکان حضور و فعالیت برای حداکثر 7 سال را در کشور استرالیا خواهید داشت.

شرایط اضافه کردن اعضای خانواده

شما این امکان را دارید تا به عنوان متقاضی درخواست ویزای 188 استرالیا ، اعضای درجه یک خانواده خود را در زمان اپلای به پرونده مهاجرتی اضافه کنید. شما همچنین می توانید در هر زمانی قبل از تصمیم نهایی در مورد پرونده مهاجرتی تان در استرالیا، فرزندان وابسته خود را نیز به پرونده ویزا اضافه کنید.

بنابر قوانین دولتی استرالیا، اعضای مورد تائید خانواده برای اضافه کردن به پرونده ویزای 188 استرالیا ، شامل موارد زیر می شود:

 • همسر قانونی متقاضی اصلی
 • فرزند متقاضی اصلی و یا فرزند همسر که نامزد و یا ازدواج نکرده باشد، زیر 18 سال باشد یا بین 18 تا 23 سال باشد و از لحاظ مالی به متقاضی اصلی وابسته باشد و یا 23 ساله و بزرگتر بوده و به دلایل معلولیت فیزیکی یا ذهنی، به متقاضی وابسته باشد.

اعضای خانواده در صورت شرکت کردن در برنامه ویزای 188 استرالیا ، باید دارای شرایط سلامت جسمی و کاراکتر شخصیتی مورد نظر دولت استرالیا باشند.

هزینه ویزای 188 استرالیا

هزینه این نوع از ویزای کارآفرینی استرالیا برای متقاضی اصلی برابر با 6085 دلار استرالیا است. همچنین برای هر یک از اعضای خانواده همراه نیز هزینه هایی به شرح زیر در نظر گرفته شده است:

 • متقاضی بالای 18 سال: 3045 دلار استرالیا
 • متقاضی زیر 18 سال: 1520 دلار استرالیا

هر متقاضی 18 ساله یا بالاتر که از حداقل زبان انگلیسی سطح آیلتس 4.5 یا معادل آن در آزمون های دیگر برخوردار نباشد، باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

این هزینه در نوبت دوم دریافت می شود. این بدین معنی است که تا زمانی که از شما درخواست نشده، ملزم به پرداخت این هزینه نیستید. در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نشود، این هزینه به شما بازگردانده خواهد شد.

هزینه های نوبت دوم ویزای 188 استرالیا شامل موارد زیر می شود:

 • متقاضی اصلی: 9795 دلار استرالیا
 • اعضای خانواده: 4890 دلار استرالیا

همچنین ممکن است بنابر صلاحدید افسر سفارت، نیاز به پرداخت هزینه برای چکاپ پزشکی، گواهی عدم سوءپیشینه و انگشت نگاری بیومتریک پیدا کنید.

لازم به ذکر است که امکان درخواست ویزای 188 استرالیا از داخل و یا خارج از این کشور امکان پذیر است.

زمان ارزیابی ویزای 188 استرالیا

می توان این طور گفت که زمان استاندارد و معینی برای ارزیابی و بررسی درخواست های ویزای کارآفرینی استرالیا وجود نداشته و نمی توان برای آن وقت تعیین کرد. در صورتی که درخواست ویزای شما دارای هر یک از شرایط زیر باشد، مدت زمان رسیدگی به آن طولانی تر خواهد شد:

 • فرم درخواست را به طور صحیح تکمیل نکرده باشید
 • تمامی مدارک مورد نیاز پشتیبان پرونده را ارائه نکرده باشید
 • ارزیابی اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی زمان بر باشد

همچنین در صورتی که هزینه درخواست ویزا از جانب شما به صورت کامل پرداخت نشده باشد، پرونده شما بررسی نخواهد شد و در اسرع وقت این مشکل به شما اطلاع داده می شود.

تعهدات تجاری در استرالیا

به عنوان دارنده ویزای 188 استرالیا ، شما باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • دارای منافع مالکیت قابل توجهی در تجارت استرالیا باشید
 • به عنوان مدیر ارشدکسب و کار خود در استرالیا، مشارکت روزانه داشته باشید

در ویزای کار آفرینی در استرالیا، شما به عنوان دارنده ویزای 188 استرالیا ، باید حداقل یکی از موارد زیر را اجرا کنید:

 • موجب اضافه شدن فعالیت های اقتصادی، تبلیغات و رشد اقتصادی در استرالیا شوید
 • از طریق بازارهای بین المللی، ارتباطات تجاری خود را گسترش دهید
 • موجب اشتغال زایی افراد مقیم در استرالیا شوید
 • موجب صادرات محصولات در استرالیا شوید
 • یک فناوری جدید استارت آپ یا نوین را معرفی کنید
 • موجب تولید محصول و یا خدماتی شوید که استرالیا ملزم به وارد کردن آن بوده است

تمامی افراد در حال کار در کشور استرالیا دارای حقوق و قوانین حمایتی در محل کار هستند. این در حالی است که قوانین محل کار و نرخ های قابل پرداخت توسط دولت و قانون استرالیا وضع می شود.

بنابر آخرین اطلاعات ارائه شده در تاریخ 17 جون 2021 در استرالیا، حداقل درآمد تعیین شده برای هر متقاضی در هفته 722.60 دلار استرالیا و برای هر ساعت معادل 20.33 است.

شما ملزم به تهیه یک بیمه درمانی معتبر و بین المللی برای زمان حضور خود در استرالیا هستید. این بدین معنی است که تمامی هزینه های درمانی شما در صورت حضور در استرالیا با ویزای کارآفرینی، به عهده خودتان خواهد بود. بیمه به طور محدود هزینه های درمانی شما را پوشش می دهد.

باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که ویزای 188 استرالیا دارای برچسب نیست و به صورت دیجیتالی به پاسپورت متقاضی الصاق می شود.

شرایط تمدید ویزای 188 استرالیا

با توجه به اینکه ویزای 188 استرالیا از نوع موقتی است، شما باید در صورت تمایل برای حضور بیشتر در این کشور، برای یک ویزای جدید اقدام کنید. در صورتی که موفق به اخذ ویزای 188 استرالیا شوید، می توانید از طریق طرح نوآوری و سرمایه گذاری، برای ویزای دائمی ساب کلاس 888 اقدام کنید

با در نظر گرفتن جزئیات بسیار زیاد و متعدد انواع ویزای 189 و ویزای 188 استرالیا ، توصیه می کنیم تا برای کسب نتیجه بهتر و بالا بردن شانس موفقیت خود در اخذ ویزای بلند مدت استرالیا، از مشاوره و خدمات تخصصی کارشناسان مجرب ما در گروه شرکت های نیلگام بهره مند شوید.

مطالعه مطالب زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *