روش‌های مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا

روش‌های مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا

آیا به فکر مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا هستید؟ اما اطلاعات دقیقی در مورد روش های اخذ اقامت کانادا و هزینه اقامت کانادا ندارید و یا به دنبال جزئیات بیشتری در مورد امتیاز مهاجرت به کانادا، حداقل سرمایه مهاجرت به کانادا و مدارک مهاجرت به کانادا هستید؟ در هر حال، تنها کافیست با نیلگام همراه شوید.
نوع خدمات مهاجرت و اقامت کانادا
حداقل زمان ارزیابی 3 تا 6 ماه
نوع ویزا بلندمدت و اقامت دائم
مزایای ویزا امکان همراهی همسر و فرزندان
دسترسی سریع
معرفی
اگر خواهان مهاجرت به کانادا و اطلاع از جدیدترین شرایط اخذ اقامت کانادا، انواع روش‌ها و هزینه مهاجرت به کانادا هستید، با نیلگام همراه شوید.

اقامت کانادا

ممکن است به شما هم این حس دست داده باشد که نیاز به تجربه سطح جدید و به مراتب بالاتری از زندگی، ثبات اقتصادی و رفاه اجتماعی داشته و بخواهید تا در کمترین زمان ممکن، با مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا به این هدف مهم دست پیدا کنید.

البته این بدین معنی نیست که برای مهاجرت به خارج از کشور، تنها ملزم به انتخاب کشوری مثل کانادا هستید، اما اگر نگاهی به دلایل زیر بیاندازید، خودتان متوجه این موضوع می‌شوید که بدون شک، کانادا یکی از اولویت‌های اصلی مهاجرت به خارج از کشور است.

 کانادا دومین کشور پهناور دنیا است که برخلاف وسعت بی اندازه‌اش، از جمعیت کمی برخوردار بوده و شرایط بسیار مناسبی را برای پذیرش مهاجران واجد شرایط از سراسر دنیا ارائه می‌دهد.

 ؛جایی که به خاطر داشتن فاکتورهای زیر، مقصد بسیار جذابی برای مهاجران بین‌المللی خصوصاً ایرانیان بوده و به راحتی شما را مجاب به مهاجرت به کانادا و اقامت در کشور کانادا می‌کند:

 • ثبات اقتصادی و سیاسی فوق‌العاده
 • بازار کار بین‌المللی و پویا
 • تنوع شغلی بالا
 • سیستم آموزشی با کیفیت و معتبر
 • حضور دانشگاه‌های بین‌المللی و دارای رنکینگ جهانی
 • محیط زندگی چند فرهنگی و صمیمی
 • خدمات درمانی جامع و رایگان
 • روش‌های متعدد مهاجرت کانادا
 • امکان اخذ اقامت PR
 • طبیعت بکر، گسترده و منحصر به فرد
 • امنیت بالا و نرخ بسیار پایین جرم و جنایت

به طور کلی، فرقی نمی‌کند که شخصاً و یا به همراه خانواده قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا را داشته باشید، چون در هر صورت با چالش‌ها و موارد متعددی روبرو هستید که در ادامه به تک تک جزئیات آنها پرداخته و شما را با آنها آشنا می‌کنیم.

روش های مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا

وقتی صحبت از مهاجرت به کانادا و روش‌های اخذ اقامت کانادا می‌شود، مطمئناً هدف شما کسب ویزای موقت و توریستی کانادا نبوده و می‌خواهید تا از همان ابتدا برای مهاجرت دائمی به این کشور خوش آب و رنگ و دریافت اقامت ارزشمند کانادا اقدام کنید.

برهمین اساس، لازم است تا در ادامه به طور مختصر روش‌های مهاجرت به کشور کانادا را به شما توضیح دهیم.

طبق اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت و شهروندی یا همان Canada.ca، مهاجرت به کانادا شامل گزینه‌های زیر می‌شود:

 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای اسپانسرشیپ خانوادگی
 • ویزای کار LMIA
 • روش اکسپرس اینتری – اسکیلد ورکر
 • برنامه نامزدی استانی PNP
 • ویزای استارتاپ کانادا (سرمایه‌گذاری و کارآفرینی)

چنانچه در امر مهاجرت کانادا جدی هستید، اما نمی‌دانید که چه روش مهاجرتی به کشور کانادا برای شما مناسب بوده و با شرایط فعلی تحصیلی، کاری و مالی شما هم‌خوانی بیشتری دارد، می‌توانید از ارزیابی و مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

اکنون که با روش‌های اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور آمریکای شمالی آشنا شدید، بد نیست تا به طور خلاصه جزئیات هر یک از این موارد در دسترس و جذاب را به شما توضیح دهیم:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیش از بررسی روش مهاجرت تحصیلی به کانادا باید به این نکته اشاره کنیم که شما امکان شرکت در دوره آموزشی و تحصیلی کوتاه مدت کمتر از 6 ماه را با استفاده از ویزای توریستی و یا همان visitor کانادا دارید.

اما روش مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا مختص آن دسته از افرادی است که قصد ادامه تحصیل بلندمدت در یک مقطع دانشگاهی را در یکی از موسسات آموزشی معتبر DLI کانادا داشته و می‌خواهند از طریق تحصیل، کسب تجربه کار دانشجویی، فارغ‌التحصیلی و کار تمام وقت در بازار کار این کشور، به اقامت دائم کشور کانادا دست پیدا کنند.

در این روش، شما ملزم هستید تا مدارک متعددی از جمله ترجمه رزومه و سوابق تحصیلی، انگیزه نامه، توصیه‌نامه اساتید، ترجمه مدارک و ریز نمرات تحصیلی، مدرک زبان بین‌المللی و غیره را برای دپارتمان پذیرش یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی کانادایی فرستاده و نامه پذیرش تحصیلی و یا همان acceptance letter را دریافت کنید.

سپس، باید با استناد به دعوت‌نامه تحصیلی و سایر مدارک مورد نیاز مهاجرت از جمله نامه تمکن مالی بانکی، از طریق سفارت کانادا برای اخذ ویزای بلند مدت تحصیلی این کشور اقدام کنید.

این روش همان طور که می‌تواند جزو سریع‌ترین و در دسترس‌ترین گزینه‌های مهاجرت به کانادا باشد، دارای نکات و حساسیت‌های بسیاری بوده و مناسب هر فردی نیست!

 یعنی اگر دارای گپ تحصیلی و شرط سنی زیادی باشید، از نمره زبان مناسب آزمون‌های بین‌المللی مثل آیلتس و تافل برخوردار نبوده و یا دارای تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا نباشید، باید به سراغ گزینه دیگری بروید.

بر همین اساس، می‌توانید در صورت تمایل به موسسه مهاجرتی لتس گو یونی رجوع کرده و از جزئیات کامل شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باخبر شوید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت اسپانسرشیپ خانوادگی

از میان روش‌های اخذ اقامت کانادا می‌توان به گزینه اسپانسرشیپ کانادا نیز اشاره کرد که البته وابستگی زیادی به عضو خانواده شما در کشور کانادا دارد.

یعنی چنانچه عضوی از خانواده شما دارای حداقل 18 سال سن بوده و از شرایط حق شهروندی و پاسپورت کانادا و یا اقامت دائم PR برخوردار باشد، این امکان را دارد تا برای این روش مهاجرت به کانادا اقدام کرده و به عنوان اسپانسر مالی، دعوتنامه اسپانسرشیپ خانوادگی را برای شما ارسال کند.

طبق اطلاعات ارائه شده در وب سایت مهاجرت و شهروندی کشور کانادا، اسپانسرشیپ خانوادگی شامل اعضای زیر می‌شود:

 • همسر متقاضی
 • پدر و مادر
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • فرزندان وابسته و فرزند خوانده‌ها
 • خواهر و برادر (تحت شرایط خاص)

البته تنها داشتن کارت اقامت و یا حق شهروندی برای اقدام طرح اسپانسرشیپ خانوادگی و مهاجرت به کانادا کفایت نکرده و فرد دعوت کننده باید از شرایط درآمدی و مالی مناسبی برای حمایت مالی فرد دعوت شده برخوردار باشد.

این روش اقامت کانادا دارای جزئیات زیادی است که نمی‌توان در این مطلب به تمامی آنها پرداخت، اما بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که در صورت موفقیت در طرح اسپانسرشیپ خانوادگی، والدین اسپانسر امکان دریافت نوع خاصی از ویزا به نام سوپرویزای کانادا را دارند که دارای حداکثر اعتبار 10 ساله بوده و در هر بار ورود، امکان اقامت حداکثر دو ساله را به والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ اسپانسر می‌دهد.

مهاجرت اسپانسرشیپ خانوادگی کانادا

مهاجرت کاری LMIA

اگر بخواهید از جنبه کاری به روش‌های اخذ اقامت کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا نگاه کنید باید بگوییم که بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا نخست به سراغ دریافت جاب آفر و یا همان دعوتنامه کاری کانادایی می‌روند، سپس برای ویزای کار کانادا اقدام کرده و براساس آن، خود را برای مهاجرت بلند مدت به این کشور جذاب آماده می‌کنند.

 از میان راه‌های مهاجرت به کانادا، مهاجرت کاری LMIA گزینه چندان سرراست و راحتی نیست، اما کماکان جزو روش‌های محبوب و پرمخاطب مهاجرت به این کشور مهاجرپذیر محسوب می‌شود.

به طور خلاصه، LMIA مخفف عبارت Labour Market Impact Assessment به معنی  "ارزیابی تاثیر بازار کار" است و مدرک مهمی است که یک کارفرمای کانادایی برای استخدام و جذب نیروی کار خارجی به آن نیاز دارد.

به بیانی دیگر، یک گواهی مثبت LMIA نشان‌دهنده این موضوع است که برای یک موقعیت شغلی نیاز به جذب نیروی کار خارجی وجود دارد و در عین حال هیچ نیروی کار کانادایی و یا فرد مقیم دائم کانادا برای این پوزیشن کاری در دسترس نیست. از این رو، به گواهی مثبت LMIA نامه تائیدیه و یا همان confirmation letter نیز گفته می‌شود.

زمانی که کارفرمای کانادایی برای اخذ مجوز LMIA اقدام کند، نیروی کار خارجی امکان اپلای ورک پرمیت و یا همان ویزای کار کانادا را از سفارت این کشور خواهد داشت.

چنانچه مایل به اپلای و اخذ مجوز کار و مهاجرت به کانادا باشید، نیاز به موارد زیر خواهید داشت:

 • یک جاب آفر معتبر کانادایی
 • یک قرارداد کاری در کانادا
 • کپی مجوز LMIA
 • شماره LMIA

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که تحت شرایط خاصی امکان اقدام برای روش مهاجرت IMP کانادا نیز وجود دارد که طی آن کارفرما می‌تواند بدون طی کردن پروسه اخذ مجوز LMIA برای جذب نیروی کار خارجی از ایران و یا هر کشوری در دنیا اقدام نماید.

مهاجرت کاری به کانادا

اکسپرس اینتری – اسکیلد ورکر فدرال

اگر به دنبال اخذ اقامت کانادا از طریق مهاجرت کاری از همان ابتدا هستید، ممکن است روش اسکیل ورکر Skilled worker دولت فدرال کانادا برای شما مناسب باشد.

این روش مهاجرتی بر پایه یک سیستم هوشمند و آنلاین به نام اکسپرس اینتری بنا شده و طی مراحل مختلفی از جمله جمع‌آوری امتیاز مهاجرت به کانادا و شرکت در قرعه کشی، به فرد دارای مهارت و تخصص کاری اجازه شرکت در این برنامه مهاجرتی، اخذ مجوز کار و کارت اقامت PR کانادا را می‌دهد.

این برنامه جذاب مهاجرتی از دو مرحله مختلف کسب امتیاز مهاجرت به کانادا برخوردار است، در مرحله اول، شما ملزم هستید تا در سیستم اکسپرس اینتری ثبت‌نام کرده و بر مبنای فاکتورهای مختلف دارای امتیاز، حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنید تا اجازه ورود به مرحله قرعه‌کشی Pool اکسپرس اینتری را پیدا کرده و مجاز به کسب امتیاز در مرحله دوم شوید.

چنانچه قادر به کسب حداقل 67 امتیاز از این برنامه شوید، می‌توانید یک پروفایل آنلاین در بخش Pool اکسپرس اینتری ارسال کنید و توسط سیستم جامع امتیازدهی CRS، مجاز به کسب حداکثر 1200 امتیاز شوید.

در نهایت، در صورتی که امتیازهای شما به حدنصاب لازم رسیده و بتوانید در مرحله قرعه‌کشی اسکیلد ورکر فدرال پیروز شوید دعوتنامه ITA برای شما ارسال می‌شود که با طی کردن مراحل مورد نیاز، گواهی اقامت دائم PR  کانادا برای شما و اعضای خانواده صادر شده و مجاز به انجام کار و زندگی دائمی در کشور کانادا خواهید بود.

از آنجایی که جزئیات طرح جذاب مهاجرتی اسکیل ورکر فدرال کانادا بسیار زیاد بوده و نمی‌توان به طور خلاصه به تمامی جوانب آن پرداخت، بد نیست تنها به این موضوع اشاره کنیم که فاکتورهای اولیه کسب امتیاز از این برنامه شامل موارد زیر می‌گردند:

 • میزان تحصیلات متقاضی
 • میزان تطبیق‌پذیری
 • سابقه کار
 • سطح زبان
 • سن متقاضی
 • برخورداری از پیشنهاد کاری و موقعیت شغلی در کانادا

در کنار فاکتورهای دارای امتیاز طرح اکسپرس اینتری فدرال، متقاضی برنامه اسکیل ورکر و مهاجرت کانادا نیاز دارد تا از تمامی شرایط زیر برخوردار باشد:

 • داشتن حداقل یکسال تجربه کار مستمر تمام‌وقت و یا معادل پاره‌وقت طی 10 سال گذشته
 • تجربه کاری متقاضی باید در یکی از ناک‌های مهارتی و شغلی مشاغل نظام‌مند کانادا یعنی ناک صفر(مشاغل مدیریتی)، ناک A(مشاغل تخصصی) و یا ناک B (مشاغل فنی و تجاری) باشد
 • برخوداری از تمکن مالی کافی
 • بهره‌مندی از مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با حداقل نمره معادل CLB7
 • داشتن گواهی سوءپیشینه و آزمایش مدیکال کانادا

چنانچه مایل هستید تا از جزئیات کامل برنامه اسکیلد ورکر فدرال و امتیاز مهاجرت به کانادا باخبر شوید و برای این طرح مهاجرتی اقدام کنید، می‌توانید از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام برای اپلای اکسپرس اینتری و اقامت کانادا استفاده نمایید.

برنامه نامزدی استانی PNP

در کنار روش مهاجرت نیروی کار ماهر فدرال به کشور کانادا، روش محبوب دیگری با نام PNP یا نامزدی استانی برای مهاجرت کانادا وجود دارد.

کانادا دارای 10 استان آلبرتا، منیتوبا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، کبک، ساسکاچوان، انتاریو و پرینس ادوارد آیلند است و هر یک از آنها دارای یک یا چند برنامه استانی مختص به خود هستند.

این بدین معنی است که برخی از برنامه‌های نامزدی استانی استریم‌های مرتبط و هماهنگ با سیستم اکسپرس اینتری فدرال است و برخی دیگر خارج از سیستم اکسپرس اینتری بوده و روندی مستقل دارند.

از این رو، اگر مایل به مهاجرت کاری نیروی کار ماهر از طریق برنامه نامزدی استانی به کشور کانادا هستید، باید اول از همه استان و شهر خود را انتخاب کرده و به خوبی از جزئیات مورد نیاز اپلای طرح استانی باخبر شوید.

برای مثال، اگر به دنبال اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور از طریق استان ساسکاچوان باشید به حداقل شرایط زیر نیاز خواهید داشت

 • کسب حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز ممکن
 • برخورداری از حداقل یک سال تجربه کاری در 10 سال گذشته (در یک شغل تخصصی مورد نیاز این استان)
 • داشتن حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی جنرال معادل CLB 4 برای طرح OID و یا CLB7 برای طرح EE
 • برخورداری از حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی
 • ارائه برنامه موجه برای اقامت، کار و زندگی در استان ساسکاچوان
 • داشتن تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه اولیه زندگی در کشور کانادا

با کسب حداقل امتیاز مهاجرت به کانادا در این برنامه استانی، نوبت به ایجاد یک پروفایل علاقه‌مندی EOI می‌رسد که باید امتیازات و شرایط اولیه خود را در آن ادعا کرده و به مرحله قرعه‌کشی Pool استانی وارد شوید.

این مرحله کاملاً رقابتی بوده و چنانچه واجد شرایط شناخته شوید، دعوت‌نامه ITA برای شما ارسال می‌گردد، سپس نوبت به آپلود مدارک و ارسال پروفایل برای اداره مهاجرت استانی کانادا می‌رسد.  

چنانچه با فاکتورهای مهارتی و شرایط کلی شما موافقت شود و مورد تائید نامزدی استانی قرار بگیرید، این امکان را دارید تا از طریق دولت فدرال کانادا برای اقامت دائم کانادا PR اقدام کنید.

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که لیست مشاغل مورد نیاز هر استان در کانادا در هر سال به روزرسانی و آپدیت شده و باید بر طبق فهرست Occupation In-Demand برای مهاجرت استانی اپلای کنید.

با توجه به تنوع بالای برنامه‌های نامزدی استانی کانادا، بد نیست به عنوان نمونه شما را با جزئیات امتیاز مهاجرت به کانادا در برنامه استانی ساسکاچوان آشنا کنیم؛ البته هر یک از استانهای کانادا دارای برنامه‌های مهاجرتی و امتیازبندی مختص به خود هستند و نمی‌توان موارد ذکر شده را به تمامی آنها تعمیم داد.

مهاجرت استانی کانادا- اکسپرس اینتری

امتیاز مهاجرت به کانادا

چنانچه متقاضی مهاجرت کاری از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال و یا نامزدی استانی کشور کانادا باشید، در کنار موضوع بسیار مهم مشاغل مورد نیاز بخش فدرال و یا استانی کانادا، امتیاز مهاجرت به کانادا نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و کلید ورود، زندگی و اقامت دائمی شما در این کشور خواهد بود.

بر همین اساس، بد نیست در ادامه نگاهی به فاکتورهای دارای امتیاز برنامه استانی ساسکاچوان بیاندازیم:

 • فاکتور تحصیلی: امکان اخذ حداقل امتیاز 12 برای مدرک دانشگاهی با اعتبار حداقل یک ساله و حداکثر امتیاز 23 برای مدارک ارشد و دکتری وجود دارد.
 • فاکتور تجربه کاری و مهارت: که به دو بخش 5 سال گذشته و یا 6 تا 10 سال قبل از تاریخ ارسال درخواست متقاضی تقسیم می‌شود و از حداقل 2 و حداکثر 10 امتیاز برخوردار است.
 • توانایی و مهارت زبان: براساس مقدار نمره CLB کسب شده توسط متقاضی، ازحداقل 12 تا حداکثر 20 امتیاز قابل دریافت خواهد بود.
 • فاکتور سن متقاضی: حداقل امتیاز در این بخش برای متقاضیان 18 تا 21 سال و 46 تا 50 سال در نظر گرفته شده که معادل 8 است و بیشترین امتیاز به دو بازه سنی 22 تا 34 سال و 35 تا 45 سال با امتیازهای 12 و 10 اختصاص دارد. چنانچه متقاضی زیر 18 و یا بالای 50 سال باشد، از این بخش امتیازی کسب نمی‌کند.
 • فاکتور ارتباط با بازار کار و تطبیق‌پذیری: بنابر تجربه کاری، تحصیلی و یا داشتن اقوام نزدیک در استان مورد نظر، امکان کسب حداکثر 30 امتیاز برای متقاضی وجود دارد.
 • فاکتور تمکن مالی که حداقل 13.310 هزار دلار به ازای متقاضی اصلی بوده و با افزایش تعداد اعضای خانواده همراه متقاضی بیشتر می‌شود.

باید به این نکته توجه کنید که فاکتورهای دارای امتیاز و قوانین تعیین شده برای هر یک از برنامه‌های استانی کشور کانادا با یکدیگر تفاوت داشته و امتیاز مهاجرت به کانادا در هر یک متمایز خواهد بود.

از این رو، پیشنهاد می‌کنیم که جهت اطلاع از تمامی برنامه‌های استانی و فدرالی نیروی کار ماهر در کشور کانادا، از مشاوره و ارزیابی تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام برای این امر مهم استفاده کرده و با اطلاعات کامل در این مسیر قدم بگذارید.

مهاجرت استارتاپ کانادا

در مبحث مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا نوبت به یکی از روش‌های مهاجرتی ترند و بسیار محبوب این کشور یعنی روش استارت آپ و کارآفرینی کانادا می‌رسد.

اول از همه باید به این موضوع اشاره کنیم که مهاجرت استارتاپی کانادا کاملاً با روش سرمایه‌گذاری investor immigration متفاوت بوده و در یک فیلد قرار نمی‌گیرد.

گزینه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور کانادا تنها در استان کبک ارائه میشده که هم اکنون در حالت تعلیق بوده و تا اطلاع ثانوی امکان اپلای در آن وجود ندارد.

بر همین اساس، بد نیست بدانید که مهاجرت استارتاپی کانادا نیاز به شرایط اولیه زیر دارد:

 • از یک کسب و کار واجد شرایط دولت کانادا برخوردار باشید
 • از یک سازمان استارتاپی مورد تائید کانادا نامه پشتیبانی دریافت کنید
 • از مهارت‌های زبانی مورد نیاز این طرح برخوردار باشید
 • دارای بودجه و تمکن مالی کافی باشید
 • از خلاقیت و نوآوری برخوردار بوده و امکان خلق چند موقعیت شغلی را برای شهروندان و یا افراد مقیم کانادا داشته باشید

در این روش حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا تعیین نشده است. به بیانی دیگر، گزینه استارت آپ کانادا برخلاف روش قدیمی سرمایه‌گذاری، نیاز به بودجه هنگفت اولیه ندارد، بلکه یک سازمان استارت آپی تامین‌کننده سرمایه مورد نیاز طرح استارتاپی شما خواهد بود.

اما برای اینکه درک بهتری از این روش جذاب مهاجرت کانادا بدست آورید، بد نیست تا به طور مختصر به جزئیات شروط اولیه این طرح نگاهی بیاندازیم:

 • کسب و کار واجد شرایط بدین معنی است که در زمان دریافت تعهد از یکی از شرکت‌های مورد تائید دولت کانادا، هر یک از متقاضیان ویزای استارت آپ از حداقل 10 درصد از حق رای و سهام شرکت برخوردار باشند( تا حداکثر 5 نفر می‌توانند به عنوان صاحبان کسب و کار برای یک بیزینس استارتاپی اقدام کنند)
 • تجارت مورد نظر در کانادا ثبت شود
 • بخش مهم و اصلی تجارت استارتاپی در کانادا جریان داشته و مدیریت شود
 • متقاضی و یا متقاضیان به همراه سازمان استارتاپی از حداقل 50 درصد از حق رای و سهام کل شرکت برخوردار باشند
 • بتوانید از یکی از شرکت‌های اصلی Angel investor group، Venture capital fund، Business incubator نامه تائیدیه و پشتیبانی دریافت کنید
 • از حداقل مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی سطح CLB 5 برخوردار باشید
 • دارای تمکن مالی کافی به ازای متقاضی اصلی و اعضای همراه خانواده باشید که از حداقل 13.213 هزار دلار کانادا به ازای متقاضی اصلی شروع می‌شود

چنانچه از تجربه کافی برای اپلای شخصی برنامه کارآفرینی و استارت آپ کانادا برخوردار نیستید و آشنایی چندانی با آماده‌سازی بیزینس پلن و بیزینس مدل مشاغل استارتاپی ندارید، می‌توانید صفر تا صد پروسه استارت آپ کانادا را به موسسه مهاجرتی نیلگام سپرده و با خیال راحت برای زندگی، اقامت دائم و کار در کشور کانادا به همراه اعضای خانواده برنامه‌ریزی کنید.

مهاجرت استارتاپی به کانادا

بهترین روش مهاجرت به کانادا

اکنون که با انواع روش‌های متداول مهاجرت و اقامت کانادا آشنا شدید، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که از میان روش‌های ذکر شده کدامیک بهترین روش مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود.

در جواب این سوال باید بگوییم که بهترین روش مهاجرت به کانادا تنها به شرایط شما بستگی داشته و برحسب فاکتورهای تحصیلی، سوابق کاری، شرایط سنی، وضعیت مالی و غیره، درصد موفقیت و شانس شما در یک برنامه مهاجرتی بیشتر و در برنامه‌ای دیگر کمتر خواهد بود.

برای مثال، اگر فردی 40 یا 45 ساله با تجربه کار مدیریتی و ایده نوآورانه تجاری باشید، به طور حتم، بهترین روش مهاجرت به کانادا برای شما از بین گزینه‌های اسکیلد ورکر فدرال و استانی و یا ویزای استارت آپ کانادا خواهد بود و به دلیل وجود گپ تحصیلی و یا شرایط سنی، به مراتب شانس کمتری برای اپلای ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا خواهید داشت.

بر همین اساس، اگر کنجکاو هستید که بدانید با احتساب شرایط فعلی‌تان، کدام روش مهاجرت و اقامت کانادا برای شما مناسب بوده و از بخت بیشتری برای موافقت با ویزا و اقامت کانادا برخوردار است، تنها کافیست تا از مشاوره و ارزیابی آنلاین تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام برای اطلاع از این موضوع استفاده کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

با توجه به تنوع بالای روش‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا، بهتر است در زمان انتخاب روش مهاجرتی مختص خود به سراغ جزئیات دقیق مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا بروید، چون به طور حتم مدارک مورد نیاز روش مهاجرت تحصیلی تفاوت‌های زیادی با روش اسکیلد ورکر فدرال و یا استارت آپ دارد، اما در حالت کلی بد نیست تا مدارک عمومی مورد نیاز مهاجرت کانادا را به شما معرفی کنیم:

 • انواع مدارک شناسایی اعم از اصل و کپی اسکن شده پاسپورت، ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • نامه تمکن مالی بانکی و پرینت گردش حساب 3 تا 6 ماه اخیر
 • ترجمه مدارک ازدواج و یا گواهی تولد فرزند
 • فرم تکمیل و امضا شده ویزا
 • انواع دعوت‌نامه، رزرو هتل بلیط پرواز
 • ترجمه مدارک و سوابق شغلی
 • ارائه سوابق سفر و ویزاهای قبلی
 • ترجمه فیش حقوقی و سوابق بیمه
 • ترجمه مدارک بازنشستگی (در صورت وجود)
 • ارائه ترجمه مدارک ملکی مثل سند خانه و یا ملک تجاری
 • پرینت وقت سفارت
 • رسید پرداخت هزینه ویزا و انگشت نگاری بیومتریک
 • گواهی عدم سوءپیشینه و آزمایش مدیکال (در صورت درخواست)

چنانچه روش مهاجرتی خود به کشور کانادا را انتخاب کنید، برخی از مدارک تخصصی به فهرست بالا اضافه می‌شود، مثلاً برای روش تحصیلی به مدرک زبان آکادمیک بین‌المللی آیلتس و تافل، توصیه نامه اساتید دانشگاهی و موارد این چنینی نیاز داشته و برای گزینه استارت آپ نیاز به ارائه بیزینس پلن موجه و نامه تائیدیه سازمان استارتاپی مورد تائید دولت کانادا خواهید داشت.

مدارک مهاجرت به کانادا

هزینه اقامت کانادا

هزینه مهاجرت و اقامت کانادا نیز کاملاً بستگی به روش مهاجرتی شما دارد: برای مثال، هزینه‌های اولیه روش مهاجرت تحصیلی شامل درخواست ویزا و انگشت نگاری می‌شود که به ترتیب 150 و 85 دلار برای شما هزینه دارد.

البته این موارد بسیار ابتدایی بوده و جزئیات دیگری مثل هزینه بیمه دانشجویی، شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه، هزینه مجوز کار بعد از فارغ‌التحصیلی و غیره در آن لحاظ نشده است.

در صورتی که مایل به اقدام برای ویزای استارت آپ باشید حداقل هزینه اقامت کانادا برای شما 2140 دلار خواهد بود که شامل هزینه ارزیابی و حق اقامت دائم این کشور شده و مواردی مثل تمکن مالی متقاضی اصلی و خانواده، بودجه بیزینس استارتاپی و یا هزینه‌ خدمات تخصصی یک شرکت مهاجرتی به آن اضافه نشده است.

به طور کلی، برای اطلاع از جزئیات کامل هزینه اقامت کانادا می‌توانید به بخش Fee List وب سایت رسمی CIC مراجعه کنید، اما باید این موضوع را به خاطر بسپارید که موارد ذکر شده برای حالت اپلای شخصی است و در صورتی که فرد بخواهد از خدمات جانبی و تخصصی یک موسسه مهاجرتی استفاده کند، هزینه‌های پرداختی بیشتر خواهد شد.

هزینه مهاجرت به کانادا

حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

در نهایت اگر بخواهیم به طور مختصر در مورد حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا صحبت کنیم، باید بگوییم که در حال حاضر هر فرد به حداقل 15.500 هزار دلار کانادا سرمایه اولیه برای مهاجرت به کشور کانادا نیاز دارد.

این در حالی است اگر متقاضی متاهل و دارای همسر باشد، این عدد به حداقل 21 هزار دلار تغییر کرده و با حضور یک یا چند فرزند، شما نیاز به حداقل 25 تا 30 هزار دلار کانادا برای یک سال خواهید داشت.

این مقدار هزینه بیشتر به موارد اولیه مثل بودجه مورد نیاز برای تمکن مالی و هزینه ویزا و پرواز بر می‌گردد و شامل موارد دیگری از جمله شهریه دانشگاه، بودجه استارتاپ و یا موارد این چنینی نمی‌شود.

شما همچنین این امکان را دارید تا برای اطلاع از جدیدترین جزئیات مدارک، شرایط و حداقل سرمایه مورد نیاز برای انواع روش‌های مهاجرتی کانادا از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 12
)
3/5