ویزای استارتاپ | ویزای کارآفرینی

ویزای استارتاپ | ویزای کارآفرینی

برای اطلاع از اینکه ویزای استارتاپ چیست، تعریف ویزای کارآفرینی و انواع ویزای استارتاپ کانادا و سایر کشورها مثل استرالیا، با نیلگام همراه شوید.
all
ویزای استارتاپ | ویزای کارآفرینی
رزرو وقت مشاوره
فرم دریافت کد تخفیف
دسترسی سریع
معرفی
برای اطلاع از اینکه ویزای استارتاپ چیست، تعریف ویزای کارآفرینی و انواع ویزای استارتاپ کانادا و سایر کشورها مثل استرالیا، با نیلگام همراه شوید.

شاید خیلی از شما تا به حال نام ویزای استارتاپ یا start up visa به گوشتان نخورده باشد و ندانید که این نوع از مجوز ورود به کشورهای مختلف دنیا مختص چه اشخاصی است.

 اگر به طور پیش فرض فکر می کنید که ویزای استارت اپ مثل ویزای توریستی یک مجوز کوتاه مدت بوده و کارایی خاصی ندارد و شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای استارتاپ استرالیا با ویزای استارتاپ کانادا یکسان است، باید بگوییم که هیچ گونه آشنایی با این مجوز ارزشمند و بین المللی نداشته و بهتر است تا در ادامه با ماهیت کلی این ویزا، اینکه ویزای استارتاپ چیست، مدارک مورد نیاز آن شامل چه مواردی می شود و از چه کشورهای می توان برای ویزای استارت اپ اقدام کرد آشنا شوید.

ممکن است شما هم دارای شرایط لازم برای اپلای این نوع از ویزا از کشور محبوب خود بوده و بتوانید در مدت زمان نسبتاً کوتاهی مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ را تجربه کنید.

ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ

ویزای استارت آپ یک مجوز اقامت است که توسط برخی از کشورهای دنیا برای دعوت از کارآفرینان واجد شرایط صادر می شود، افرادی که در حال جمع آوری و افزایش بودجه و سرمایه اولیه کار بوده و به دنبال اقامت دائم یک کشور از طریق کارآفرینی هستند.

 در واقع، کشورهای توسعه یافته برنامه ای را تحت عنوان ویزای استارتاپ و کارآفرینی با قواعد و شرایطی خاص به متقاضیان خارجی ارائه می دهند، تا این افراد به عنوان موسسان و کارآفرینان خوش آتیه آینده، ایده های کاری و مشاغل امیدوار کننده و به روز خود را در محیط و تجهیزات بهتر این کشورها به سرانجام و سودآوری برسانند.

بر همین اساس، ویزای استارت اپ به کشورهای توسعه یافته و پیشرفته کمک می کند تا کارآفرینان بالقوه را برای آوردن علم و دانش، ایجاد کسب و کار جدید و توسعه اقتصاد کشور جذب نماید.

به عنوان یک مهاجر و شهروند تازه وارد، شما با موانع قانونی و فرهنگی مختلفی برای ایجاد کسب و کار جدید و حفظ آن در یک کشور خارجی روبرو می شوید، اما ویزای کارآفرینی موانع احتمالی را از پیش روی شما برداشته و در صورت داشتن شرایط لازم و اثبات کارآمدی کسب و کار پیشنهادی، امکان دریافت اقامت دائم برای متقاضی و اعضای نزدیک خانواده وی وجود خواهد داشت.

ویزای کارآفرینی

پیش از معرفی انواع ویزای استارت اپ معروف کشورهای معتبر دنیا، باید به این نکته اشاره کنیم که در برخی از طرح ها و برنامه ها مجوز استارتاپ با ویزای کارآفرینی فرق داشته و در برخی مواقع دارای ماهیت و مفهوم مشابهی هستند.

این در حالی است که مجوز کارآفرینی و استارت آپ کاملاً با ویزای سرمایه گذاری در مشاغل و بیزینس های تجاری فعال در بازار کار فرق داشته و نیازمند سابقه مدیریتی، بیزینس پلن و تلاش فردی متقاضی برای راه اندازی کسب و کار و رشد و توسعه سریع آن در بازار کار بین المللی است.

اما برای اینکه درک کامل و همه جانبه ای از ویزای کارآفرینی و یا ویزای استارت آپ پیدا کنید، در ادامه بهترین مقاصد استارتاپی و طرح های قابل ارائه توسط کشورها را به شما معرفی می نماییم.

ویزای کارآفرینی و استارت اپ

ویزای استارتاپ کانادا چیست

اکنون که جواب سوال ویزای استارتاپ چیست را گرفتید و با مفهوم کلی آن آشنا شدید، بهتر است در ادامه با انواع ویزای استارت آپ، کشورهای ارائه دهنده این نوع از ویزا و مدارک و شرایط مورد نیاز آن آشنا شوید.

در حال حاضر، یکی از محبوب ترین و بهترین نمونه های حال حاضر دنیا، ویزای استارتاپ کانادا است که برای مهاجرت به این کشور طراحی شده و مختص متقاضیان دارای شرایط زیر است:

 • توانایی رقابت با سایر بیزینس پلن ها و ایده های تجاری بین المللی را داشته باشد
 • موجب ایجاد موقعیت شغلی برای شهروندان کانادایی گردد
 • ایده تجاری وی نوآورانه و خلاقانه باشد

اگر تمایل دارید تا از طریق ویزای استارت آپ مهاجرت به کانادا را تجربه کنید، باید بیزینس پلن و یا همان ایده تجاری خود را به یکی از سازمان های مورد تائید دولت کانادا ارائه داده و موافقت آنها را دریافت کنید. این سازمان ها شامل موارد زیر می شوند:

 • Venture capital funds
 • Angel investor groups
 • Business incubators

این شرکت ها گروه های تجاری هستند که از ایده های تجاری و استارت آپ های دارای شرایط لازم پشتیبانی می کنند و در کسب و کار انها سرمایه گذاری لازم را انجام می دهند. در صورتی که پتانسیل پروپوزال شما مورد تائید شرکت های سرمایه گذاری در کشور کانادا قرار بگیرد، یک نامه تائیدیه به نام letter of support برای شما صادر می گردد.

اگر از حمایت و پشتیبانی مالی شرکت های زیر مجموعه Venture capital fund شامل حال بیزینس پلن شما شود، امکان استفاده از حداقل سرمایه گذاری 200 هزار دلاری را با ویزای استارت اپ در کانادا خواهید داشت.

چنانچه مورد تائید و اسپانسرشیپ یکی از شرکت های زیرمجموعه Angel investor groups قرار بگیرید، از حداقل سرمایه گذاری 75 هزار دلاری برای کارآفرینی و ایجاد کسب و کار از طریق ویزای استارتاپ کانادا برخوردار شده و برای شرکت های زیر مجموعه Business incubators اطلاعاتی ارائه نشده است.

یکی از فاکتورهای مهم در رابطه با اخذ ویزای استارت آپ هر کشوری توجه به مدارک و شرایط مورد نیاز برای شرکت در این برنامه مهاجرتی است. بنابر جدیدترین اطلاعات ارائه شده در وب سایت Canada.ca، فاکتورهای اصلی متقاضی شرکت در برنامه ویزای استارت آپ کانادا شامل موارد زیر می شود:

 • از بودجه و تمکن مالی کافی برای اقامت در کانادا برخوردار باشید
 • از یکی از سازمان های مورد تائید کشور کانادا نامه پشتیبانی اسپانسرشیپ دریافت کنید
 • یک ایده تجاری و کسب و کار واجد شرایط و قابل قبول را ارائه دهید
 • دارای مهارت زبان مورد تائید این طرح باشید

باید به این موضوع توجه داشته باشید که شرایط مورد نیاز در تمامی برنامه های ویزای استارتاپ با یکدیگر مشابه نبوده و تفاوت های اساسی دارند، برای مثال، برنامه ویزای کارآفرینی بریتیش کلمبیا کانادا دارای دو نوع اصلی و منطقه ای است و برای شرکت در هر یک از آنها به فاکتورهای معینی از تجربه کاری، حداقل میزان دارایی، حداقل میزان تحصیلات، ایده تجاری، درصد مالکیت از کسب و کار، حداقل سرمایه گذاری، تعداد موقعیت های شغلی ایجاد شده، محل سکونت، تسلط زبان، نوع بیزینس و غیره نیاز خواهد بود.

در صورتی که دارای شرایط اولیه شرکت در برنامه کارافرینی و ویزای کارآفرینی کانادا نباشید، درخواست شما مورد ارزیابی قرار نگرفته و امکان مهاجرت و دریافت کارت اقامت کانادا برای شما وجود نخواهد داشت.

با توجه به وجود جزئیات بسیار زیاد در مورد اخذ ویزای استارتاپ کانادا و انواع آن، توصیه می کنیم که در کنار تحقیقات شخصی، از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

ویزای استارتاپ استرالیا

کشور استرالیا یکی دیگر از مقاصد مناسب کارآفرینی و اقدام برای ویزای استارت اپ است که در قالب ویزای 188 استرالیا خدمات کارآفرینی را به متقاضیان واجد شرایط خارجی ارائه می دهد. این نوع از مجوز کشور استرالیا در دسته کارآفرینی و حوزه کسب و کار قرار گرفته و یک نوع از ویزای موقتی و استانی این کشور محسوب می شود.

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت دولتی استرالیا، ویزای استارت آپ این کشور مناسب متقاضیانی با سابقه مالکیت و مدیریت یک کسب و کار معتبر در 4 سال اخیر است که از توانایی و پتانسیل لازم برای راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار جدید در این کشور سرسبز و زیبا برخوردار هستند.

عموماً اعتبار ویزای استارتاپ استرالیا 5 ساله بوده و می توان آن را برای دو سال دیگر تمدید کرد. چنانچه متعهد به ایجاد و توسعه کسب و کار در استرالیا باشید، اجازه درخواست ویزای دائم این کشور را خواهید داشت.

ویزای استارتاپ و یا همان 188 استرالیا به شما اجازه انجام کارهای زیر را می دهد:

 • اقامت در استرالیا برای یک بازه 5 ساله
 • همراه آوردن اعضای خانواده (همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال)
 • اجرا و راه اندازی یک کسب و کار جدید در کشور استرالیا
 • اپلای برای ویزای دائمی 888 کارافرینی و سرمایه گذاری

در این میان شرایط کلی اقدام برای ویزای استارت اپ استرالیا نیز شامل موارد زیر می شود:

 • داشتن دعوت نامه استانی
 • داشتن سابقه مالکیت و مدیریت کسب و کار در 4 سال اخیر
 • برخورداری از حداقل سرمایه 1.250 هزار میلیون دلاری استرالیا
 • داشتن حداقل گردش مالی 500 هزار دلاری در یک بازه دو ساله
 • مالک حداقل 30 درصد از سهام کسب و کار
 • دریافت حداقل 65 امتیاز از فاکتورهایی نظیر میزان سن، مقدار سرمایه، گردش مالی، سابقه صادرات و واردات، ابتکار و سرمایه گذاری،نمره زبان، مدرک تحصیلی
 • داشتن حداقل 18 سال سن

این برنامه کارآفرینی یکی از روش های مهاجرت به استرالیا است که نسبتاً زمان بر و پیچیده بوده و نیازمند مشاوره تخصصی و تجربه فردی متقاضی است.

انواع ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ انگلیس

اگر تمایل به کسب ویزای استارتاپ کشور انگلیس را دارید، باید ایده کاری و تجاری شما خلاقانه باشد و با تمام موارد موجود در بازار کار این کشور فرق کند. همچنین باید پیش از اپلای و اقدام برای مجوز استارت آپ انگلیس، ایده و بیزینس پلن خود را در اختیار سازمان های مورد تائید دولت انگلستان قرار دهید، تا در صورت موافقت با طرح شما یک نامه تائیدیه endorsement letter صادر کنند.

به عنوان متقاضی ویزای استارت آپ Uk، شما باید دارای حداقل 18 سال سن و مهارت زبان انگلیسی در حد سطح B2 CEFR باشید. این در حالی است که نیاز به اثبات داشتن بودجه و تمکن مالی اولیه برای پوشش هزینه های زندگی در کشور انگلستان را نیز دارید.

متقاضی شرکت در برنامه کارآفرینی و ویزای کارافرینی انگلیس باید یک آزمایش مدیکال کامل انجام دهد و از فاکتورهای تعیین شده زیر، 70 امتیاز کسب کند:

 • ایده تجاری خلاقانه، قابل اجرا و مقیاس پذیر باشد
 • متقاضی پیش از درخواست این مجوز اقدام به راه اندازی کسب و کار و تجارت در انگلیس نکرده باشد
 • مهارت زبان انگلیسی وی حداقل در سطح  B2 باشد
 • دارای شرایط مالی تعیین شده اولیه باشد (داشتن حداقل 1270 پوند در حساب بانکی بین المللی برای حداقل 28 روز قبل از زمان اپلای ویزا)

مدت اعتبار ویزای استارت آپ انگلستان دو ساله بوده و قابل تمدید نیست. البته در صورتی که قادر به راه اندازی کسب و کار با استفاده از ویزای استارت آپ باشید، تجارت شما مورد تائید سازمان های دولتی قرار گیرد، یک تجارت فعال و قابل اتکا و در حال پیشرفت باشد، می توانید به ویزای خلاقانه innovator تغییر حالت داده و برای مدت زمان بیشتری در انگلیس اقامت داشته باشید.

ویزای استارتاپ امریکا

در حوزه پرمخاطب و نسبتاً پیچیده مهاجرت از طریق کارآفرینی و استارت آپ، ویزای استارتاپ آمریکا یکی از زمان برترین و سختگیرانه ترین آنها است که در ادامه به طور مختصر جزئیات آن را به شما شرح می دهیم.

بنابر اطلاعات وب سایت رسمی دولت آمریکا، در هر سال مالی (از بازه زمانی یکم اکتبر تا 30 سپتامبر)، قریب به 140 هزار ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال آمریکا در دسترس متقاضیان واجد شرایط قرار می گیرد.

برنامه ویزای استارت اپ آمریکا مناسب متقاضیان دارای سرمایه ای است که قصد مهاجرت به کشور آمریکا و مشارکت در شرکت های تجاری را داشته و می خواهند تا از طریق ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری، موجب سوددهی و رشد اقتصاد آمریکا گردند. این دسته از متقاضیان کارآفرین و سرمایه گذار، سالانه در حدود 7.1 درصد از ویزاهای مبتنی بر کار و اشتغال را به خود اختصاص می دهند.

متقاضی واجد شرایط ویزای استارت آپ آمریکا باید دارای شرایط مالی زیر باشد:

 • ار حداقل 1 میلیون دلار سرمایه در یک شرکت تجاری واجد شرایط
 • و یا 500 هزار دلار در مناطق روستایی و بدون موقعیت شغلی (به عنوان مناطق اشتغال هدفمند) برخوردار باشد
 • سرمایه گذاری مورد قبول باید در یک بازه زمانی دو ساله موجب ایجاد موقعیت شغلی برای حداقل 10 شهروند آمریکایی و یا فرد دارای اقامت دائم آمریکا شود(این تعداد از افراد شاغل شامل حال سرمایه گذار، همسر و فرزندان وی نمی شود)

این نوع از برنامه ویزای کارافرینی آمریکا نیازمند آزمایش مدیکال و انواع مدارک هویتی و پشتیبان است و در 4 دسته C5، T5، R5 و I5 تقسیم بندی می شود. شما می توانید با مراجعه به بخش Immigrant Investor Visas وب سایت امور مهاجرت آمریکا از سایر جزئیات این طرح مطلع شوید.

ویزای استارتاپ آمریکا

ویزای استارتاپ هلند

کشور هلند یکی دیگر از مقاصد محبوب برای درخواست ویزای استارتاپ و کارآفرینی است. این نوع از مجوز که با نام Dutch startup visa شناخته می شود یک جواز اقامت مناسب متقاضیان غیراروپایی است که به دنبال شروع یک تجارت نوآورانه در این کشور هستند.

ویزای استارت آپ هلند دارای اعتبار حداکثر یک ساله بوده و در این بازه زمانی شما باید یک محصول یا خدمات خلاقانه و جدید را تحت راهنمایی مجریان مجرب این امر(facilitator) تولید و یا معرفی نمایید.

لازم به ذکر است که استفاده از کارشناس facilitator برای این نوع از ویزا الزامی بوده و پشتیبانی ارائه شده به متقاضی کمک می کند تا از مرحله کارآفرینی و استارت آپی به یک تجارت کاملاً نوپا و آینده دار تبدیل شود.

اپلای مجوز کارافرینی هلند بر عهده فسیلیتیتور بوده و باید از طریق فرم درخواست و وب سایت خدمات مهاجرت و تابعیت این کشور انجام شود. این در حالی است که متقاضی باید اطلاعات شخصی و هویتی، بیزینس پلن و روش عملیاتی پیشنهادی خود برای اجرای طرح را به اطلاع سفارت هلند برساند.

در حالت کلی، شرایط اخذ ویزای استارت اپ هلند شامل یکی از موقعیت های زیر می شود:

 • همکاری با یک کارشناس مجرب facilitator با استفاده از یک قرارداد قانونی
 • محصول و یا خدمات ارائه شده توسط شما خلاقانه و نوآورانه باشد: یعنی برای کشور هلند موضوعی کاملاً جدید باشد، فناوری جدیدی از تولید، توزیع و یا بازاریابی در آن دخیل باشد، یک رویکرد سازمانی و فرآیندی نوآورانه جدید در آن استفاده شده باشد
 • فرد کارآفرین و متقاضی ویزای استارت آپ دارای برنامه ریزی برای توسعه ایده تجاری و تبدیل آن به تجارت باشد، یعنی بیزینس پلن وی دارای ساختار سازمانی، انواع نقش ها و وظایف، شکل قانونی، پرسنل، هدف مواردی از این قبیل باشد
 • متقاضی کارافرینی باید در ثبت تجاری اتاق بازرگانی وارد شود
 • متقاضی استارت آپ باید دارای بودجه مالی (درآمد) کافی برای اقامت، زندگی و راه اندازی تجارت در کشور هلند باشد.

در نهایت با پایان یافتن اعتبار یک ساله ویزای استارتاپ هلند، متقاضی می تواند در صورت موفقیت در انجام امور، برای مجوز کار خویش فرما در این کشور درخواست داده و اقامت خود را تمدید نماید.

ویزای استارت آپ هلند

ویزای استارت آپ سوئیس

سوئیس یکی دیگر از کشورهای اروپایی حوزه شنگن است که امکان دریافت ویزای استارت آپ را به متقاضیان واجد شرایط خارجی و غیراروپایی می دهد. از این رو شما در حالت های زیر امکان درخواست این نوع از ویزا و کارآفرینی در کشور سوئیس را خواهید داشت:

 • اینکه به عنوان شهروندی خارجی دارای مجوز و پرمیت نوع C سوئیس باشید و یا با داشتن حق شهروندی این کشور از شرایط کار خویش فرما برخوردار باشید
 • اگر دارای هیچ یک از شروط بالا نیستید، باید درخواستی را به مقامات کانتون سوئیس (کنسولگری) ارسال کرده و این موضوع را اثبات کنید که ایده تجاری و شرکت مورد نظر شما دارای تاثیر مثبت در بازار کار سوئیس بوده و موجب تنوع بخشی به اقتصاد و صنایع منطقه می شود، موجب حفظ و یا ایجاد مشاغل جدید برای افراد بومی شده، سرمایه گذاری قابل توجهی را به سمت خود کشانده و سفارشات جدیدی را برای اقتصاد سوئیس ایجاد می کند.
 • ایده تجاری و بیزینس پلن ارائه شده توسط متقاضی ویزای استارتاپ سوئیس نقش بسیار مهم و اساسی را در ارزیابی اولیه و پیشبرد کارها دارد و می تواند منجر به صدور مجوز کوتاه مدت کار و یا اقامت در سوئیس (پرمیت نوع L) و یا مجوز اقامت پرمیت نوع B برای فرد شود.
 • بیزینس پلن و برنامه ارائه شده باید دارای ثبت تجاری باشد
 • طرح دارای مالکیت فردی باشد
 • دارای مشارکت عمومی و محدود باشد
 • از یک شرکت با مسئولیت محدود GmbH و شخصیت حقوقی در سوئیس برخوردار باشد
 • به عنوان یک شرکت سهامی AG نیاز به داشتن یک نفر به عنوان نمایندگی ساکن و دارای مجوز کار در سوئیس دارد

جزئیات بیشتر طرح ویزای استارت آپ سوئیس متقاضیان غیر اروپایی در وب سایت رسمی و پرتال SME کنسولگری این کشور قرار داده شده است.

ویزای استارتاپ سوئیس

ویزای استارت آپ فنلاند

 در نهایت یکی دیگر از مقاصد بسیار جذاب اقدام برای ویزای استارتاپ در اروپا، کشور موفق و پیشرفته فنلاند است که اجازه کارافرینی را به متقاضیان واجد شرایط غیر اروپایی می دهد.

اما بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی کنسولگری این کشور، شما باید پیش از ارسال درخواست مجوز استارت آپ به اداره خدمات مهاجرتی فنلاند، یک برگه ارزیابی مطلوب را از بخش تجارت فنلاند دریافت کنید.

ارگان Business Finland این موضوع را مورد ارزیابی قرار می دهد که آیا بیزینس مدل، تیم پیشنهادی و منابع شما دارای پتاسیل لازم برای رشد و توسعه در مقیاس جهانی و بین المللی هست یا خیر.

بعد از اینکه طرح و بیزینس پلن شما مورد ارزیابی قرار گرفت، در صورت موافقت با طرح، یک مجوز بیانیه صلاحیت و یا همان Eligibility Statement دریافت می کنید که باید در کنار سایر مدارک، برای درخواست ویزای استارت اپ فنلاند آن را پیوست کنید.

به طور معمول این نوع از ویزا دارای حداکثر اعتبار 2 ساله بوده و قابل تمدید است. اما باید به این موضوع توجه کنید که این مجوز ورود و فعالیت کارآفرینی در فنلاند شامل سرمایه گذاری و حمایت مالی نمی شود.

به طور کلی متقاضیان زیر واجد شرایط دریافت ویزای استارت آپ فنلاند هستند:

 • تیم استارتاپی متشکل از دو بنیان گذار با برنامه ریزی تخصصی و تطبیق پذیر برای انتقال به کشور فنلاند
 • داشتن قصد و هدف کارآمد برای تاسیس یک شرکت مترقی و دارای رشد سریع در فنلاند
 • بیزینس پلن خلاقانه
 • تعهد شفاف به ایده تجاری و ایجاد شرکت و کسب و کار در کشور خارجی
 • برخورداری از بخش عمده ای از سهام تجاری شرکت (برای مثال، تیم درخواست دهنده ویزای کارآفرینی فنلاند باید دارای حداقل 60 درصد از سهام شرکت مذکور باشد)
 • بهره مندی از منابع و تمکن مالی کافی برای مراحل اولیه توسعه شرکت در کشور فنلاند
 • استفاده از منابع مالی امن، اسپانسر و حمایت مالی برای پیشبرد امور

در یک نتیجه گیری کلی می توان این طور گفت که مبحث کارافرینی و استارت آپ پیچیدگی خاصی داشته و در برخی از کشورها با مقوله سرمایه گذاری ترکیب و ادغام شده است. ممکن است از متقاضی انتظار انجام امور مدیریتی و رسیدگی کامل به امور شرکت شود، ممکن است ددلاینی برای رسیدن به نتیجه اولیه ، ورود به بازار و سودآوری تعیین گردد و یا اینکه به متقاضی اجازه فعالیت در تجارتی فعال و از قبل پی ریزی شده داده شود.

در مجموع، موسسه مهاجرتی نیلگام به شما توصیه می کند که پیش از اقدام برای درخواست ویزای استارتاپ و انتخاب مقصد احتمالی خود، از مشاوره و خدمات تخصصی کارشناسان ما در این حوزه بهره مند شده و برای دستیابی به بهترین نتیجه و بالا بردن شانس موفقیت، با همراهی ما، قدم های خود را حساب شده بردارید. همچنین در حال حاضر ویزای استارتاپ کشور کانادا پیشنهاد میشود.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 2
)
5/5