ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای استارتاپ کانادا بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.
دسترسی سریع
معرفی
از طریق برنامه استارتاپ کانادا که بر اساس ایده های نوآورانه، توسط نیلگام طراحی میشود، اقامت دائم کانادا را به راحتی دریافت خواهید کرد.

در برنامه مهاجرتی که با عنوان ویزای استارتاپ کانادا نام برده میشود، حداکثر ۵ نفر میتوانند شرکت کنند. اعضا تیم از طریق فرد متقاضی و یا شرکت نیلگام معرفی میشوند. از مهمترین شرایط شرکت در این برنامه آسان مهاجرتی میتوان به داشتن حداقل مبلغ 90 هزار دلار آمریکا جهت هر خانواده بابت کارمزد خدمات، داشتن مدرک CLB5 و در نهایت تطابق رشته و تخصص تیم نسبت به ایده اشاره کرد.

اگر شما ایده استارتاپ را داشته باشید و بیزینس پلن را حاضر کنید از مبلغ پکیج نیلگام که شامل ارائه ایده میباشد، 10 هزار دلار آمریکا کسر میگردد.

به زبان ساده مهمترین عامل در اخذ ویزای استارتاپ کانادا توان پرداخت هزینه‌های آن میباشد و نگارش بیزینس پلن و گرفتن تاییدیه‌ها به عهده نیلگام میباشد.

 

 

 

تیم نیلگام و ارائه خدمات ویزای استارتاپ کانادا

به طور خلاصه درباره برنامه استارتاپ کانادا :

شرکت نیلگام، تیم درخواست کننده یا نفرات اضافه شده به تیم را براساس رزومه بررسی کرده و براساس آن ایده ای قابل اجرا را بصورت بیزینس پلن کامل کرده و بعد از تایید اعضا از طریق انکیباتور یا همان شرکت‌های سرمایه گذار کانادا (که نیلگام روابط خوبی با آنها دارد) نسبت به اخذ نامه حمایتی اقدام میکند.

بازه زمانی صدور ویزای استارتاپ بعد از تکمیل کامل مدارک و نوشتن بیزینس پلن حدود ۷ ماه میباشد که البته این زمان، به عوامل بیرونی مختلفی بستگی دارد.

 

مراحل انجام پرونده استارتاپ در هلدینگ نیلگام

 ویزا استارتاپ کانادا نیلگام

 

من آیلتس 5 رو میتونم بگیرم و توان پرداخت حدود 90 هزار دلار هزینه ویزای استارتاپ رو دارم و خیلی دوست دارم بدون دردسر اقامت دائم کشور کانادا رو داشته باشم پس وقت مشاوره میگیرم.

 


در ادامه با معرفی استارتاپ کانادا و ارائه نکات آموزشی آن در خدمت شما هستیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای استارتاپ کانادا، خواندن این بخش به شما توصیه میشود.

استارتاپ کانادا

بنابر آخرین اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی Canada.ca، ویزای استارتاپ کانادا (Start-up) برنامه مختص متقاضیان دارای مهارت کارآفرینی است که قصد مهاجرت به کانادا و شروع یک کسب و کار نوآورانه در این کشور را دارند.  

به طور کلی از نگاه دولت کانادا فاکتورهای زیر از اهمیت بالایی برخوردار میباشد:

 • ایده تجاری خلاقانه و نوآورانه باشد.
 • امکان ایجاد موقعیت شغلی را برای شهروندان کانادایی داشته باشد.
 • امکان رقابت در مقیاس جهانی با سایر ایده ها و بیزینس پلن های موجود را داشته باشد.

در نظر داشته باشید: استان فرانسوی زبان کبک دارای قوانین و برنامه مهاجرتی مختص به خود بوده که باید از طریق مراجعه به وب سایت رسمی مهاجرت این استان از جزئیات آن باخبر شوید.

راه اندازی استارتاپ موفق در کانادا

شرایط ویزای استارتاپ کانادا

در بخش شرایط و مدارک ویزای استارت آپ کانادا، متقاضیان واجد شرایط باید دارای فاکتورهای اصلی زیر باشند:

 • داشتن طرح و ایده قابل اجرا (این ایده توسط نیلگام طراحی میشود).
 • از یکی از سازمان های مورد تائید کانادا نامه پشتیبانی دریافت کرده باشد. (در ادامه درباره نامه پشتیبانی صحبت خواهیم کرد)
 •  مهارت زبان متقاضیان در سطح آیلتس 5 یا مدرک زبان CLB 5 باشد.
 • دارای بودجه و تمکن مالی لازم برای اقامت در کانادا باشد. 

برای اینکه بهتر با جزئیات فاکتورهای ذکر شده درباره برنامه ویزای استارت آپ کانادا آشنا شوید، بد نیست تا به ترتیب شرایط هر یک از آنها را به شما شرح دهیم.

تجارت واجد شرایط

تجارت واجد شرایط و یا همان qualifying business که از فکتورهای ویزای استارتاپ کانادا است، به معنی این است که شما کسب و کار و تجارتی را ایجاد کرده اید که دارای شرایط زیر است:

 • در زمانی که از یکی از سازمان های تائید شده تعهد می گیرید، هر متقاضی دارای 10 درصد و یا بیشتر از حق رای متصل به تمام سهام شرکت در آن زمان باشد (حداکثر 5 نفر می توانند به عنوان مالک درخواست دهند)
 • به طور مشترک، متقاضیان و سازمان مورد تائید کانادا بیش از 50 درصد از حق رای متصل به سهام شرکت در آن زمان را دارا باشند
 • در زمان دریافت کارت اقامت دائم کانادا، شما ملزم به ارائه یک سیستم مدیریتی فعال و در جریان تجاری از داخل کانادا هستید
 • بخش حیاتی و هم عملیات تجارت شما باید در داخل کشور کانادا رخ دهد
 • این تجارت در کشور کانادا ثبت شده باشد

نامه پشتیبانی سازمان مورد تائید کانادا

شما به عنوان متقاضی ویزای استارتاپ کانادا ملزم هستید تا یک نامه پشتیبانی از یکی از گروه های تجاری که برای سرمایه گذاری و ساپورت استارت آپ های بالقوه تائید شده اند دریافت کنید. (در این راه نیز نیلگام به کمک شما خواهد آمد)

در صورتی که موفق شوید از سازمان مورد تائید سرمایه گذار در کانادا تائیدیه دریافت کنید، نامه پشتیبانی برای شما به صورت الکترونیکی ارسال می شود. از این رو شما باید به هنگام درخواست ویزای استارتاپ کانادا، این نامه را نیز به همراه مدارک خود ارسال کنید.

این نامه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و نشان میدهد که شما از حمایت مالی یکی از سازمان‌های سرمایه گذار مورد تائید کانادا برای ساپورت ایده تجاری خود برخوردار هستید.

همچنین سازمان ذکر شده یک گواهی تعهد را به صورت مستقیم برای کنسولگری و دولت کانادا ارسال می کند.در نهایت، با استفاده از مدارکی نظیر نامه پشتیبانی، ارزیابی درخواست شما برای ویزای استارت آپ کانادا به جریان می افتد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است برای تصمیم گیری نهایی در مورد پرونده شما، اطلاعات و مدارک بیشتری درباره تجارت تان درخواست شود.

همچنین متقاضیان واجد شرایط این امکان را دارند تا در زمان ارزیابی درخواست کارت اقامت دائم کانادا توسط دولت این کشور، برای مجوز کار موقت، حضور در کانادا و شروع کسب و کار خود درخواست دهند.

مهارت زبان

شما ملزم هستید تا در یکی از مراکز معتبر آزمون زبان امتحان داده و مدرک زبانی نظیر آیلتس و یا تافل را ارائه دهید. بنابر قوانین تعیین شده برنامه استارتاپ کانادا، حداقل سطح زبان مورد تائید انگلیسی و یا فرانسوی این برنامه مهاجرتی معادل با CLB 5 در چهار مهارت اصلی مکالمه، خواندن، شنیدن و نوشتن است. در صورتی که دارای حداقل مهارت زبان مورد نیاز این طرح نباشید، درخواست ویزای استارتاپ کانادا شما ریجکت می شود.

بودجه و تمکن مالی برای اقامت در کانادا

عموماً دولت کانادا پشتیبانی مالی از متقاضیان جدید ویزای استارتاپ کانادا حمایت مالی انجام نمیدهد. زمانی که درخواست خود را ارائه می دهید، باید این موضوع را اثبات کنید که دارای پول کافی برای پوشش هزینه های خود و اعضای خانواده در هنگام حضور و اقامت در کشور کانادا هستید. شما اجازه قرض گرفتن این مبلغ را از شخص دیگری ندارید.

مقدار تمکن مالی و موجودی حساب ویزای کانادا کاملاً بستگی به اندازه و تعداد اعضای خانواده شما دارد و هر ساله به روز رسانی می شود. جزئیات بودجه برنامه استارت آپ کانادا را در ادامه میتوانید مشاهده نمایید:

نفرات خانواده

بودجه مورد نیاز به دلار کانادا

1 نفر

13.213 هزار دلار

2 نفر

16.449

3 نفر

20.222

4 نفر

24.553

5 نفر

27.847

کارت اقامت کشور کانادا با ویزای استارت آپ کانادا

مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا

مدت زمان ارزیابی، رسیدگی و در نهایت گرفتن ویزای استارتاپ کانادا بین 12 تا 16 ماه کاری است و زمان 30 روزه انجام مرحله بیومتریک نیز در زمان اعلام شده لحاظ می شود.

در صورت نداشتن تجربه کافی برای تعامل با سازمان های استارت آپ کانادا و آماده سازی و ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای استارتاپ این کشور، به شما توصیه می کنیم که از مشاوره تخصصی نیلگام برای دستیابی به هدف نهایی خود استفاده نمایید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 3
)
4.67/5