ویزای شینگن

ویزای شینگن

اگر مایل هستید تا با معتبرترین مجوز یعنی ویزای شنگن آشنا شده و از مزایای سفر آزادانه به بیش از 20 کشور معتبر دنیا برخوردار شوید، همراه ما باشید.
زمان درخواست حداکثر6ماه قبل از سفر
هزینه درخواست خردسال 40 یورو
هزینه درخواست بزرگسال 80 یورو
زمان رسیدگی سفارت بین 1 تا 2 ماه
دسترسی سریع
معرفی
شینگن در اصطلاح به منطقه‌ای در اروپا اطلاق می‌شود که ۲۶ کشور حاضر در آن نیاز به پاسپورت و باقی محدودیت‌های مرزی برای تردد اتباع خود را حذف کرده و از این جهت به منزله کشوری واحد به شمار می‌آیند. کشورهای عضو منطقه شینگن هر اندازه در قبال اتباع خود و عبور مرور مرزی آنها سهل می‌گیرند، در قبال اتباع کشورهایی که برای ورود به این حوزه نیاز به ویزا دارند، سخت‌گیر هستند. بر همین اساس، با توجه به این که کشورهای مطرح اروپایی زیادی به عضویت این منطقه درآمده‌اند، ویزای شنگن از ارزش و اعتبار بالایی در سراسر دنیا برخوردار است.

ویزای شینگن و راهنمای گرفتن آنشینگن چیست؟

اگرچه شینگن اصطلاحی رایج در ایران است، اما در واقع تلفظ درست آن شنگن Schengen zone است و کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین را که ۲۶ کشور عضو پیمان شنگن هستند را در خود جای داده است.

این منطقه که در وب‌سایت schengenvisainfo از آن با عناوینی هم‌چون بزرگترین منطقه بدون نیاز به پاسپورت جهان یاد شده ‌است، در سال ۱۹۸۵ در کشور لوکزامبورگ طی یک قرارداد بین‌المللی به وجود آمد.

بر اساس این پیمان، ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) که محدوده‌ای به مساحت ۴،۳۰۰،۰۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی ۴۲۰ میلیون نفری را در بر می‌گیرند، به عنوان مجموعه‌ای واحد عمل می‌کنند.

قرارداد شینگن Schengen نام خود را از دهکده‌ای به همین نام در لوکزامبورگ قرض گرفته است جایی که مرز این کشور با آلمان و فرانسه تلاقی می‌کند.در حال حاضر محدوده شنگن جزو مقاصد توریستی بسیار محبوب در دنیا است و سالانه تعداد زیادی از گردشگران از سراسر دنیا و خصوصاً کشورهای اروپایی همسایه به این حوزه دیدنی و جذاب سفر می‌کنند.

بنابر اطلاعات به روز‌رسانی‌شده وب‌سایت schengenvisainfo، کشورهای زیر برای ورود به حوزه شینگن نیاز به دریافت ویزا دارند:

عمان گابن افغانستان
پاکستان گامبیا الجزایر
پاپوآ گینه نو غنا آنگولا
فلسطین گینه ارمنستان
فیلیپین گینه بیسائو آذربایجان
قطر گویان بحرین
روسیه هائیتی بنگلادش
رواندا هند بلاروس
سائوتومه و پرنسیپ اندونزی بلیز
عربستان سعودی ایران بنین
سنگال عراق بوتان
سیرالئون جامائیکا بولیوی
سومالی اردن بوتسوانا
آفریقای جنوبی قزاقستان بورکینافاسو
سودان جنوبی کنیا برمه/ میانمار
سریلانکا کوزوو بوروندی
سودان کویت کامبوج
سورینام قرقیزستان کامرون
سوازیلند لائوس کاپه‌ورده
سوریه لبنان جمهوری مرکزی آفریقا
تاجیکستان لسوتو چاد
تانزانیا لیبریا چین
تایلند لیبی کومور
تیمور شرقی ماداگاسکار کنگو
توگو مالاوی ساحل عاج
تونگا مالی کوبا
تونس مالدیو جمهوری دموکرات کنگو
ترکیه موریتانی جیبوتی
ترکمنستان مغولستان جمهوری دومینیکن
اوگاندا مراکش اکوادور
ازبکستان موزامبیک مصر
ویتنام نامیبیا جمهوری گینه استوایی
یمن نپال اریتره
زامبیا نیجر اتیوپی
زیمباوه نیجریه فیجی
ماریانای شمالی کره شمالی

در این میان، شهروندان کشورهای لیست زیر در صورتی که در مسیر سفر خود نیاز به توقف در فرودگاهی در حوزه شینگن داشته باشند، ملزم به دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی شنگن برای تعویض هواپیما خود در یکی از فرودگاه‌های این حوزه خواهند بود:

 • افغانستان
 • بنگلادش
 • کنگو
 • اریتره
 • اتیوپی
 • غنا
 • ایران
 • عراق
 • نیجریه
 • پاکستان
 • سومالی
 • سریلانکا

ویزای شنگن چیست

ویزای شینگن چیست؟

برای ورود به منطقه شنگن نیاز به ویزای شنگن (Schengen Visa) دارید. این ویزا ورود به ۲۶ کشور عضو این پیمان را جواز می‌دهد و دارنده این ویزا می‌تواند برای مدت‌ زمان و شرایط مشخصی به هریک از کشورهای عضو پیمان شنگن سفر کند.

ماهیت و هدف از سفر متقاضی تعیین کننده نوع و مدت زمان ویزای شنگن خواهد بود. به بیان دیگر، اینکه هدف از سفر شما شرکت در یک تور گردشگری است یا انجام فعالیتی تجاری و یا صرفاً توقف چند ساعته در یکی از کشورهای عضو اتحادیه، نوع ویزا و مدت اعتبار آن را تعیین خواهد کرد.

ویزای شنگن می‌تواند توسط هر یک از کشورهای عضو این پیمان صادر شود و با رعایت برخی قوانین، دارنده آن می‌تواند در مدت زمان اعتبار ویزا، بدون مشکل در هر یک از کشورهای منطقه شینگن تردد نماید.

انواع ویزای شینگن

به طور معمول، هدف از سفر نوع ویزای شینگن متقاضی را تعیین می‌کند. این در حالی است که هر یک از انواع ویزای شینگن دارای اعتبار متفاوتی بوده و تعیین کننده نحوه و شرایط ورود شما به یک یا چند کشور حوزه شنگن خواهد بود. این ویزا به ۳ دسته کلی زیر تقسیم بندی می‌شوند:

 • ویزای اتحادیه شنگن یا Uniform Schengen Visa (USV)
 • ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای یا Limited territorial validity visa (LTV)
 • ویزای ملی یا National Visa

 ویزای اتحادیه شنگن 

ویزای اتحادیه شنگن در واقع همان ویزای گردشگری اروپا است. دارنده این ویزا اجازه دارد هر ۶ ماه یک‌بار به مدت حداکثر ۹۰ روز به کشورهای عضو اتحادیه شنگن سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد که زمان مجاز اقامت در حوزه شنگن از زمان ورود فرد محاسبه می‌شود.

براساس هدف متقاضی از سفر به هر یک از کشورهای عضو این پیمان، ویزای اتحادیه شنگن به ۳ دسته ویزای A, B, C  تقسیم می‌شود و طبعاً یکی از آنها به متقاضی تعلق می‌گیرد.

 ویزای شنگن نوع A

ویزای نوع A  نوعی ویزای ترانزیت فرودگاهی است که تنها به فرد اجازه می‌دهد تا در یکی از فرودگاه‌های حوزه شنگن پرواز خود را تعویض و به کشوری خارج از حوزه شنگن سفر کند. این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه‌های محدوده شنگن معتبر است و فرد اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

از این رو دارنده ویزای ترانزیت شنگن تنها مجاز به توقف و انتظار برای تعویض هواپیما در محدوده ترانزیت فرودگاهی شنگن و خروج از این محدوده است.

اما چنانچه به ویزای ترانزیت برای عبور از بیش از یک فرودگاه در محدوده شنگن نیاز پیدا کنید، دیگر واجد شرایط دریافت این نوع از ویزا نبوده و باید به جای آن برای ویزای شنگن نرمال تایپ C اقدام نمایید. این بدین خاطر است که بیش از یک پرواز در محدوده شنگن، پروازهای داخلی این حوزه محسوب می‌شود و صرف نظر از دلایل ارائه شده، متقاضی ترانزیت نیازمند دریافت ویزای شنگن نوع C خواهد بود.

در صورتی که بخواهید به ناچار برای تعویض پرواز خود از یک فرودگاه در حوزه شنگن خارج شده و به فرودگاه دیگری در همان کشور بروید، باز هم واجد شرایط دریافت ویزای ترانزیت شنگن نبوده و ملزم به دریافت ویزای نرمال شنگن تایپ C هستید.

چنانچه فردی دارای یکی از شرایط زیر باشد ملزم به دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی نیست:

 • دارای ویزای دارای اعتبار حوزه شنگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی اروپا، کانادا، ژاپن و یا آمریکا باشد
 • دارای یک مجوز اقامت معتبر صادر شده از حوزه شنگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی EU وEEA ، شهرداری آندورا، کانادا، ژاپن، جمهوری سن مارینو و یا ایالات متحده آمریکا باشد
 • دارای یک پاسپورت دیپلماتیک باشد
 • عضوی از یک خانواده اتحادیه اروپا EU، EEA و یا شهروند سوئیس باشد
 • جزو پرسنل پرواز تحت قرارداد کنوانسیون شیکاگو در هواپیمایی بین‌المللی باشد

ویزای شنگن نوع B

ویزای نوع B نیز نوعی ویزای ترانزیتی است که پیوست آن به پاسپورت، به فرد اجازه می‌دهد تا ظرف حداکثر ۵ روز از طریق خودرو و یا قطار از خاک چندین کشور منطقه شنگن عبور کرده و به کشوری در خارج از این حوزه برود.

همچنین در صورتی که سفر شما نیازمند ترک محدوده ترانزیت بین‌المللی و ورود به محدوده شنگن باشد (زمانی که ادامه سفر شما از طریق قطار و یا هواپیما برای صبح بوده و شما نیاز به گذراندن شب و اقامت در هتل دارید) در این مورد خاص، برای سفر با هواپیما نیز نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

ویزای شنگن نوع C

ویزای نوع C در واقع ویزای کوتاه ‌مدت برای سفر به حوزه شنگن است و فرد مجاز است به اندازه اعتبار این ویزا برای اهدافی نظیر گردشگری، رویداد ورزشی، رویداد فرهنگی و بازدید از اقوام در کشورهای عضو اتحادیه شنگن اقامت داشته باشد. ویزای نوع C  بسته به اهداف سفر و شرایط متقاضی به ۳ دسته تقسیم بندی می‌شود:

 • ویزای سینگل شنگن یا ویزای یک بار ورود
 • ویزای دوبار ورود شنگن
 • ویزای مولتیپل شنگن یا ویزای چند بار ورود

انواع ویزای شینگن

 ویزای سینگل شنگن یا ویزای یک بار ورود

ویزای سینگل شنگن(Single-entry) تنها برای یک ‌بار ورود به یکی از کشورهای حوزه شینگن اعتبار دارد و به‌ محض خروج از محدوده شنگن، اعتبار ویزای شما فارغ از این که مدت‌ زمان آن به پایان رسیده یا نه، منقضی خواهد شد. بدیهی است که جابجایی بین کشورهای عضو پیمان شنگن در این نوع ویزا مشکلی ندارد.

معمولا بر روی برچسب ویزای سینگل شنگن چنین نوشته‌ای نمایش داده می‌شود: ” Number of Entries 1 ”

 ویزای دوبار ورود شنگن

ویزای دوبار ورود شنگن در بسیاری از مواقع مشابه با ویزای یک ‌بار ورود است با این تفاوت که فرد دارنده این ویزا اجازه دارد در بازه 180 روزه و تا زمان اعتبار ویزا دو بار به کشوری در ناحیه شنگن وارد شود که شامل شرایط و محدودیت‌های زمانی می‌گردد.

معمولاً بر روی برچسب ویزای دوبار ورود و یا همان Double شنگن با چنین نوشته‌ای روبرو می‌شوید: Number of Entries 2 

ویزای مولتی شنگن یا ویزای چند بار ورود

ویزای مولتی شنگن یا (Multiple-entry) به فرد اجازه می‌دهد بدون محدودیت و به دفعات وارد یک یا چند کشور حوزه شنگن شده و آن را ترک کند. تنها محدودیت ویزای مولتی شنگن به بازه زمانی آن باز می‌گردد. یعنی این ویزا به شما مجوز اقامت و تردد در منطقه شنگن را به مدت حداکثر ۹۰ روز به ازای هر ۶ ماه از سال جواز خواهد داد. این محدودیت زمانی ۹۰ روزه به ‌محض ورود دارنده ویزای مولتی شنگن به هریک از کشورهای این حوزه محاسبه خواهد شد.

معمولاً بر روی برچسب ویزای مولتی، مالتی و یا همان چندبار ورود شنگن بر روی برچسب ویزا چنین نوشته‌ای نمایش داده می‌شود: Number of Entries MULT

ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای شنگن

ویزای LTV شنگن نوعی ویزای موقت است که بنا بر دلایلی ویژه و اضطراری و با شرایطی خاص صادر می‌شود. شرایطی اضطراری همچون دلایل انسان دوستانه یکی از رایج‌ترین موارد برای صدور ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای شنگن است.

پیوست این ویزا در گذرنامه بدین معنی است که فرد تنها مجاز است به همان کشوری که از آن ویزا دریافت کرده‌ یا در چند کشور محدود دیگر ناحیه شنگن که در زمان اخذ ویزا مشخص شده تردد نماید و اجازه ورود به دیگر کشورهای حوزه شینگن را نخواهد داشت. یکی دیگر از مواردی که عموماً موجب صدور این نوع از ویزا می‌شود به نحوه تعامل با پناهندگانی باز می‌گردد که بدون مدارک معتبر وارد منطقه شنگن شده‌اند.

اعتبار این نوع از ویزا بنابر شرایط متقاضی و صلاحدید آفیسر متغیر بوده و ممکن است به شکل ویزای ترانزیت و یا ویزای کوتاه‌‎مدت برای فرد متقاضی صادر شود.

ویزای ملی و یا ویزای نوع D شنگن

ویزای ملی شینگن (National Visa) که به ویزای نوع D شنگن نیز معروف است اختصاصاً برای افرادی صادر می‌شود که برای تحصیل، کار و یا اقامت دائمی ملزم هستند تا در یکی از کشورهای این منطقه اقامت داشته‌ باشند.

به بیان دیگر، ویزای ملی شنگن برای افرادی صادر خواهد شد که برای هدفی خاص (همچون بیزینس و یا تحصیل) و برای مدت زمانی طولانی نیاز به اقامت در یکی از کشورهای اروپایی دارند و پس از اتمام مدت مشخص شده، به کشور خود بازخواهند گشت. بر این اساس می‌توان ویزای نوع D شنگن را به دو دسته سینگل و مولتی تقسیم بندی کرد.

ویزای نوع D شنگن – سینگل

معمولاً ویزای ملی شنگن سینگل یا همان یک بار ورود برای افرادی است که با هدف استفاده از خدمات درمانی قصد اقامت محدود برای دوره‌ای تعیین‌شده در یکی از کشورهای عضو شنگن را دارند و پس از آن به کشور خود بازخواهند گشت، به صورت یک بار ورود صادر شود.

ویزای نوع D شنگن – مولتی

اما ویزای چند بار ورود نوع D به فرد این اجازه را می‌دهد تا بدون نیاز به اخذ هرگونه ویزای دیگری در اروپا به‌ تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کند. به طور کلی افراد زیر می‌توانند برای این نوع از ویزا اقدام نمایند:

 • دانشجویان بین‌المللی که درصدد آغاز تحصیل تمام‌وقت در یکی از مقاطع تحصیلی در کشورهای عضو شنگن هستند. برای این افراد ویزای یک ‌ساله صادر می‌شود که قابل تمدید است.
 • دانشجویان خارجی که برای پیگیری پروژه‌های تحقیقاتی تحت شرایط خاص و برای مدتی مشخص به کشوری در حوزه شنگن سفر می‌کنند.
 • پروژه و یا فعالیت‌های علمی و آموزشی در یک مرکز تحقیقاتی یا موسسه معتبر آموزشی در هریک از کشورهای حوزه شنگن: البته این ویزا با بررسی دقیق سوابق علمی فرد و اعضای خانواده‌اش صادر می‌شود .
 • افراد متخصصی که به منظور به اشتراک گذاشتن تخصص خود به کشوری در منطقه شینگن سفر می‌کنندکه ورزشکاران، هنرمندان یا هر حرفه و تخصصی دیگر در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند.
 • موارد اضطراری هم‌چون شرایط حاد پزشکی که فرد نتواند پس از اتمام مهلت ویزای ملی و برای مدتی مشخص منطقه شنگن را ترک نماید.

به هنگام درخواست و به اصطلاح اپلای کردن ویزای شنگن، بهتر است از سفارت کشوری که قصد دارید بیشترین زمان سفر خود را به آن اختصاص دهید، اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزای شنگن بدین معنی است که آیا متقاضی از شرایط و معیارهای لازم برای درخواست این ویزا برخوردار است یا خیر.

 در بسیاری از موارد شرایط اخذ ویزا در کشورهای این منطقه مشابه یکدیگر است اما مهمترین موارد تاثیرگذار در اخذ این ویزا شامل موارد زیر می‌گردد:

 1. مدارک متقاضی
 2. شرایط سنی متقاضی (سفارت‌های اروپایی در قبال افراد مجرد زیر ۳۰ سال که سابقه سفر به اروپا نداشته‌اند، سخت گیری بیشتری اعمال می‌کنند)
 3. سابقه سفر متقاضی

 به عنوان مثال، متقاضی مجردی که کمتر از ۳۰ سال سن دارد و تاکنون به هیچ کشور اروپایی سفر نکرده است و از سوی دیگر مدارک مالی چندان قانع کننده‌ای نیز ارائه نداده‌است، اگرچه مشکلی برای درخواست این ویزا ندارد، اما شانس قبولی وی بسیار پایین خواهد بود. بنابراین، بهتر است پیش از اقدام برای ویزای شنگن، شرایط و مدارک متقاضی به طور کامل بررسی و ارزیابی شود.

طبق قوانین تعیین شده Article 21(5) of Regulation 810/2009 (Visa Code) در صورتی که دارای موارد زیر باشید واجد شرایط دریافت ویزای شنگن مولتی خواهید بود:

 • باید قصد از سفر مکرر و یا منظم شما توجیه‌پذیر باشد
 • سوابق سفر شما درست و قابل اطمینان باشد؛ به بیانی دیگر از ویزاهای یکپارچه قبلی و یا ویزاهایی با اعتبار محدود منطقه‌ای استفاده شده باشد
 • وضعیت اقتصادی شما در کشور مبدا قابل قبول باشد
 • پیش از پایان اعتبار ویزا، قصد واقعی شما از ترک محدوده شنگن توجیه‌پذیر و قابل اثبات باشد

درخواست ویزای شنگن

مراحل درخواست ویزای شنگن

توصیه ما به شما این است که پیش از پر کردن فرم‌های مربوطه و تکمیل مدارک ویزا، برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایید. در صورتی که مایل به اپلای ویزای شینگن از طریق موسسه مهاجرتی نیلگام باشید، مراحل درخواست به شرح زیر خواهند بود:

 1. بررسی مدارک متقاضی توسط کارشناسان بخش ویزا با هدف تایید واجد شرایط بودن
 2. پر کردن فرم‌های مربوطه
 3. عقد قرارداد با هلدینگ نیلگام
 4. درخواست وقت سفارت توسط کارشناسان اجرایی نیلگام
 5. بررسی مجدد مدارک پس از ترجمه رسمی و بر طرف کردن نواقص احتمالی
 6. ارسال مدارک متقاضی به سفارت توسط کارشناسان اجرایی نیلگام
 7. انجام انگشت نگاری در محل کارگزاری توسط متقاضی

زمان درخواست ویزای شینگن

بنابر اطلاعات ارائه شده در کمیسیون اروپایی، شما باید درخواست ویزای شنگن خود را حداقل 15 روز قبل از شروع تاریخ سفر ارسال کنید. اگرچه، ممکن است کنسولگری از شما مدارک بیشتری را درخواست کند و یا اینکه به زمان بیشتری برای بررسی درخواست شما نیاز داشته باشد.بر همین اساس، شما باید بین 30 تا 60 روز قبل از زمان سفر برای اپلای ویزا اقدام کنید.

همچنین شما مجاز هستید تا حداکثر 6 ماه قبل از زمان سفر برای ارسال مدارک و درخواست ویزا اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز ویزای شنگن یکی از مهمترین بخش‌های این پروسه است، زیرا پیش از مصاحبه این مدارک شماست که معرف شما خواهد بود. به بیان دیگر، مدارک ارائه شده توسط متقاضی سرنوشت ویزا شدن و یا ریجکت درخواست وی را تعیین می‌کند.

فهرست مدارک مورد نیاز ویزای شنگن به شرح زیر است:

 1. تکمیل فرم درخواست ویزا به ازای هر فرد
 2. دو عکس رنگی بیومتریک و مناسب پاسپورت
 3. اصل و کپی شناسنامه
 4. پاسپورت با حداقل 3 تا 6 ماه اعتبار از زمان شروع سفر، با حداقل 2 صفحه خالی
 5. مدارک شغلی و استخدام، مدارک و سوابق بیمه تامین اجتماعی
 6. پرینت گردش حساب مالی 3 ماهه اخیر
 7. نامه تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن
 8. مدارک ملکی نظیر سند خانه، اجاره‌نامه
 9. مدارک ازدواج و یا سایر مدارک توجیه‌کننده داشتن ارتباط خانوادگی در کشور مبدا
 10. مدارک توجیه کننده هدف از سفر و برنامه سفر دقیق با ذکر جزئیات
 11. بلیط رفت و برگشت پرواز
 12. رزرو هتل و یا دعوت‌نامه دوست و یا اقوام به عنوان میزبان در صورت اقامت در مسکن آنها (به همراه کپی پاسپورت و کارت شناسایی میزبان و مدارک اثبات اقامت وی در حوزه شنگن)
 13. بیمه مسافرتی بین‌المللی با حداقل پوشش درمانی 30.000 یورو برای کشورهای حوزه شنگن
 14. 60 تا 120 یورو وجه نقد برای هزینه درخواست و هزینه‌های جانبی ویزا

و چنانچه متقاضی زیر 18 سال باشد به موارد زیر نیز نیاز پیدا خواهد کرد:

 • گواهی تولد
 • رضایت‌نامه یکی از والدین ( در صورتی که تنها با یکی از آنها می‌خواهید سفر کنید)
 • رضایت محضری والدین ( چنانچه قصد سفر بدون همراهی والدین و یا قیم قانونی را دارید)

چنانچه برای اهداف کسب و کار و بیزینس باشد:

 • دعوت‌نامه‌ای از یک شرکت معتبر و مستقر در حوزه شنگن برای شرکت در جلسه، رویداد و یا همایشی مرتبط با کار
 • قراردادها، فاکتورهای پرداخت‌شده و مدارک دیگری که ارتباط کاری شما را نشان دهد
 • گزارش سالانه و سایر مدارکی که فعالیت‌های کاری شرکت را به طور شفاف نمایش دهد
 • قرارداد، مدارک بیمه تامین اجتماعی و دیگر مدارکی که وضعیت فعلی استخدام شما در یک شرکت را نمایش دهد
 • بلیط شرکت در سمینار کاری که قصد شرکت در آن را دارید

چنانچه برای دانشجویان و دانش‌آموزان باشد:

 • مدرک ثبت‌نام در موسسه آموزشی
 • اثبات ثبت‌نام در کلاسها

تمام مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان مورد درخواست سفارت ترجمه شوند و در روز انگشت نگاری توسط متقاضی به سفارت تحویل گردند. قطع عکس‌ها باید اندازه ۳٫۵ در ۴٫۵ سانتی متر باشد. پاسپورت متقاضی نباید کمتر از ۳ ماه اعتبار داشته و ارائه پاسپورت‌های قبلی نیز الزامی است. این در حالی است که حداقل پوشش بیمه مسافرتی برای ویزای شنگن ۳۰ هزار یورو است.

در صورتی که اطلاعات بیومتریک متقاضی در سامانه سیستم اطلاعات ویزای اروپا VIS ثبت نشده باشد و یا اینکه 59 ماه از زمان ثبت این اطلاعات گذشته باشد، متقاضی ملزم به انجام پروسه انگشت‌نگاری در محل سفارت خواهد بود.

هزینه ویزای شینگن

هزینه ویزای شینگن

برای درخواست ویزای شنگن ملزم به پرداخت هزینه‌ای مشخص برای انواع ویزای کوتاه‌مدت و ترانزیت هستید که به شرح زیر است:

 • متقاضیان 13 ساله و بزرگتر: 80 یورو (در حدود 90 دلار آمریکا)
 • کودکان 6 تا 12 ساله: 40 یورو (در حدود 45 دلار آمریکا)
 • کودکان 5ساله و پایین‌تر: بدون هزینه، رایگان

البته در صورتی که دارای تابعیت و شهروندی هر یک از کشورهای زیر باشید، مشمول موافقت‌نامه تسهیل ویزا شده و پرداختی شما به سفارت 35 یورو (معادل 41.24 دلار آمریکا) خواهد بود:

 • آلبانی
 • ارمنستان
 • آذربایجان
 • بوسنی و هرزگووین
 • کاپه‌ورده
 • یوگسلاوی سابق جمهوری مقدونیه
 • گرجستان
 • مولداوی
 • مونته‌نگرو
 • صربستان
 • روسیه
 • اوکراین

اگر قصد دارید تا برای ویزای ملی و طولانی‌مدت درخواست دهید، باید برای اطلاع از هزینه دقیق ویزای خود با کنسولگری سفارت شنگن تماس بگیرید. اما چنانچه شامل یکی از دسته‌بندی‌های زیر شوید نیازی به پرداخت هزینه ویزای شنگن نخواهید داشت:

 • دانشجویان و مدرسانی که برای تحصیل و مشارکت در دوره‌ای آموزشی قصد بازدید از محدوده شنگن را دارند
 • محققانی از خارج از حوزه شینگن که برای اجرای تحقیقات علمی قصد سفر به حوزه شنگن را داشته باشند
 • نمایندگان سازمانی غیر دولتی و خیرخواهانه که 25 ساله و یا جوانتر هستند و قصد شرکت در رویدادی مرتبط با فعالیت سازمان خود را دارند
 • یکی از اعضای خانواده اروپایی EU/EEA که مشمول قانون Directive 2004/38 شود

در صورت صرف‌نظر از ادامه روند درخواست ویزا و یا ریجکت ویزای شینگن، هزینه پرداختی متقاضی به وی بازگردانده نخواهد شد.

مدت زمان بررسی و تایید ویزای شنگن

مدت زمان بررسی و تایید ویزای شنگن به دو بخش تقسیم بندی می شود. بخش نخست مدت زمان بررسی مدارک پیش از ارسال به سفارت مربوطه و بخش دوم مدت زمان بررسی مدارک در سفارت مورد نظر است.(البته این زمان‌بندی در صورتی که فرد بخواهد از طریق موسسه مهاجرتی نیلگام اقدام کند)

 • به طور میانگین مدت زمان بررسی مدارک مورد نیاز برای ویزای شنگن و برطرف کردن نواقص و کاستی‌های احتمالی در مجموعه نیلگام حدود ۲ هفته زمان خواهد برد.
 • مدت زمان بررسی و تایید ویزای شنگن در سفارت نیز حدوداً ۳ هفته به طول میانجامد.

به بیانی دیگر، از زمان ارسال مدارک ترجمه شده و نهایی به سفارت و انجام انگشت نگاری توسط متقاضی، حدود 3 تا 4 هفته زمان بررسی و تایید طول می‌کشد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که شرایط اخذ ویزای شینگن در دوران کرونا متفاوت بوده و در اغلب موارد زمان بیشتری برای بررسی و ارزیابی پرونده‌ها مورد نیاز خواهد بود.

مدت اعتبار ویزای شنگن

معمولاً در مقوله مدت اعتبار ویزای شنگن دو تاریخی که با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شود و برای بسیاری از متقاضیان محترم تعریف دقیق و مجزایی ندارد، تاریخ اعتبار ویزای شنگن و تعداد روزهای مجاز اقامت است که در شرایط عادی به ترتیب ۶ ماه و ۳ ماه هستند.

برای مثال، اگر در اولین روز سپتامبر ویزا برای فردی صادر شود، وی قادر خواهد بود تا اواخر فوریه سال بعد (۱۸۰ روز) وارد حوزه شینگن شود. این ۱۸۰ روز همانتاریخ اعتبار ویزای شنگن است. اما تعداد روزهای مجاز اقامت بدین معنی است که دارنده ویزا در این مدت شش ماهه، می‌تواند تا حداکثر ۹۰ روز در کشورهای حوزه شنگن اقامت داشته باشد و موظف است تا پیش از پایان این مهلت ۹۰ روزه حوزه شینگن را ترک نماید.

البته افرادی که سابقه سفر و اقامت در منطقه شنگن را نداشته باشند، کد درج شده بر روی ویزای آنها ۱ خواهد بود. این بدین معنی است که با ویزای اخذ شده تنها قادر به ۱ بار ورود به این منطقه هستند و از سوی دیگر مدت مجاز اقامتشان در حوزه شنگن به جای ۹۰ روز ، تنها ۱۵ روز است.

قیمت ویزای شینگن

به طور معمول قیمت و هزینه اخذ ویزای شنگن بسته به کشوری که از آن اقدام می‌کنید و مدارکی که تهیه شده توسط تیم اجرایی شرکت نیلگام متغیر است. در حال حاضر، تعرفه اخذ ویزای شنگن به شرح زیر است:

خدمات همکار مسافر
ویزای عادی 400 یورو 450 یورو
ویزای مولتی 500 یورو 550 یورو
ویزای دعوت‌نامه آلمان  250 یورو 295 یورو

 

نکات دریافت ویزای شینگن

بد نیست بدانید که کدی اختصاصی برای مسافرت‌های هر فرد وجود دارد که نشان دهنده تعداد دفعات مجاز تردد وی در این مدت ۹۰ روزه است. برای مثال، فردی که کد مالتیپل شینگن در ویزای وی ثبت شده ‌باشد، می‌تواند ۹۰ روز اقامت مجاز خود در حوزه شنگن را در یک نوبت ۳ ماهه به پایان برساند یا این فرصت ۹۰ روزه را تقسیم کرده و در چند بار ورود از آن استفاده کند.

این در حالیست که اگر کد سینگل در ویزای شینگن فردی درج شده باشد، حتی در صورتی که تنها ۱ روز در منطقه شینگن اقامت داشته و اروپا را به هر دلیلی ترک کند و از اعتبار ۱۸۰ روزه ویزای وی نیز زمان بسیاری باقی مانده باشد، برای ورود مجدد به منطقه شینگن باید دوباره برای درخواست ویزا اقدام نموده و تا زمان صدور ویزای جدید حق ورود به هیچ یک از کشورهای این منطقه را نخواهد داشت.

سایر نکات مهم ویزای شنگن شامل موارد زیر می‌شوند:

 • برای درخواست ویزای شینگن از سفارت اتریش، تمامی مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند
 • همراه داشتن حداقل 80 یورو در روز مصاحبه الزامی است (شما باید هزینه مجزای کارگزاری خدمات ویزا مثل وی اف اس یا ویزامتریک را نیز در نظر بگیرید)
 • پس از صدور ویزا ضمانت نامه 100میلیون تومانی به ازای هر نفر دریافت خواهد شد (این مبلغ در هر سال تغییر کرده و باید راجع به بروز رسانی این مورد از کارشناسان نیلگام سوال شود)
 • در صورت ویزا نشدن درخواست، مبلغی بابت هزینه‌های جاری کم شده و مابقی مبلغ بازپرداخت خواهد شد (تنها زمانی این امر ممکن است که از خدمات کامل ویزای شنگن موسسه مهاجرتی نیلگام استفاده کنید)

ریجکت ویزای شینگن

دلایل رد شدن ویزای شینگن

رد شدن یا ریجکت ویزای شینگن دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد که برای هر پرونده متفاوت است اما بدترین اتفاقی که بعد از ریجکت ویزا می‌افتد این است که متقاضی دست کم برای مدت ۶ ماه نمی‌تواند از هیچ سفارت اروپایی دیگری برای دریافت ویزای شینگن اقدام کند.

عموماً هیچ فرد حقیقی و حقوقی نمی‌تواند ویزا شدن درخواست شینگن را تضمین کند! تنها کاری که می‌توان انجام داد اعتماد به موسسات معتبر و با سابقه در این رابطه است تا با دقت و تجربه بالا و تکیه بر دانش به روز، شانس صدور ویزا را افزایش دهند.

مهمترین دلایل رد شدن ویزای شنگن به شرح زیر است:

 • مدارک جعلی؛ تحت هیچ شرایطی با مدارک جعلی برای ویزای شینگن اقدام نکنید، چون در ۹۹ درصد مواقع درخواست شما رد خواهد شد.
 • وجود سوابق فعالیت‌های مجرمانه در گذشته
 • گذرنامه مخدوش و یا آسیب دیده
 • توضیحات ناکافی در مورد دلایل سفر
 • گذرنامه نامعتبر (پاسپورتی که در هنگام درخواست از اعتبار آن کمتر از ۳ ماه باقی مانده باشد)
 • نامه مرجع نامعتبر(دعوتنامه)
 • عدم ارائه هدف مشخصی از سفر
 • عدم اثبات تمکن مالی برای سفر
 • ارائه گواهی تولد و یا ازدواج نامعتبر
 • بیمه نامه مسافرتی نامعتبر
 • ناتوانی در ارائه مدارک اسکان (رزرو هتل و یا اجاره نامه)
 • وضعیت نامطلوب ویزای شینگن؛ مواردی همچون برنامه سفر غیر منطقی می‌تواند به ریجکت ویزای شما بیانجامد.

دانلود فرم‌های درخواست ویزای شینگن

یکی از اولین و مهمترین مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن، پر کردن صحیح فرم‌های درخواست ویزا است. توصیه تیم اجرایی نیلگام به متقاضیان محترم این است که در این مرحله حتما با کارشناسان خبره مشورت کرده و از راهنمایی آنها استفاده کنند. جهت آشنایی شما فرم نمونه درخواست ویزای شینگن فرانسه قرار داده شده است.

مشاوره دریافت ویزای شینگن

کارشناسان دپارتمان شنگن موسسه مهاجرتی نیلگام ضمن ارزیابی و ارائه مشاوره تخصصی به شما عزیزان، در تمامی مراحل آماده‌سازی مدارک سفر و پشتیبان همراه شما بوده و در جهت بالا رفتن شانس موفقیت در درخواست ویزا، شرایط و مدارک شما را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و هرگونه نواقص احتمالی در فرم‌های تکمیل شده و مدارک پشتیبان را رفع می‌نمایند.

ثبت نام کنید

مصاحبه ویزای شنگن

مصاحبه ویزای شینگن

یکی از مراحل مهمی که هر متقاضی دریافت ویزای شینگن باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشد، زمان گفتگو و مصاحبه با آفیسر ویزای شینگن است. این بدین خاطر است که هرگونه تناقض و عدم تطابق پاسخ سوالات با مدارک ارائه شده و غیرعادی و غیرواقعی بودن توضیحات می‌تواند به سادگی در تصمیم‌گیری نهایی افسر پرونده تاثیر منفی گذاشته و موجب ریجکت درخواست ویزای شینگن شود.

بر همین اساس قصد داریم تا با توضیح مهم‌ترین سوالات مصاحبه ویزای شنگن و ارائه پاسخ‌های مرتبط، کمی شما را برای این بخش از پروسه دریافت ویزا آشنا سازیم.

 • چرا برای ویزای 1 ماهه و یا 3ماهه شینگن درخواست داده‌اید؟ آیا امکان کوتاه کردن مدت زمان سفر برای شما وجود دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید با توجه برنامه سفر ارائه شده خود، توضیح دقیقی در این مورد بدهید که قصد دارید از جاذبه‌های گردشگری چندین کشور مختلف در حوزه شینگن بازدید کنید و با توجه به بعد مسافت و تعدد مکان‌‎ها، مدت اعتبار کمتر ویزا نظیر ویزا 10 تا 15 روزه برای شما کفایت نخواهد کرد. البته در کنار این موارد باید توجه داشته باشید که برای توجیه برنامه سفر خود به آفیسر پرونده، ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل تمام شهرها و کشورهایی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید الزامی بوده و باید اطلاعات ارائه شده توسط شما با مدارک سفر مطابقت کامل داشته باشد. (اگر تاریخ ورود و خروج شما از یک کشور و یا شهر به مکانی دیگر در هنگام مصاحبه با اطلاعات رزرو هتل یکی نباشد، مطمئنا آفیسر پرونده دچار شک خواهد شد.)

 • آیا همسرتان شما را در سفر همراهی می‌کنند؟

در پاسخ به این سوال نام همسر و شغل وی را عنوان کنید. اگر ازدواج نکرده‌اید، اما دارای نامزد و یا ارتباط دوستی نزدیکی هستید، باز هم نام و شغل وی را بازگو کنید. چنان‌چه همسر و یا دوست شما قصد همراهی شما را دارد، آن‌را به آفیسر اطلاع داده و در صورتی که به تنهایی قصد سفر دارید، دلیل همراهی نکردن همسر خود را به طور واضح به آفیسر توضیح دهید.

 • یکی از خویشاوندان، دوستان و یا والدین شما در حال کار و زندگی در محدوده شنگن هستند. آیا قصد دارید به دیدار آن‌ها بروید؟

چنان‌چه دارای ارتباطی در محدوده شنگن هستید، دادن اطلاعات محل اقامت، موقعیت کاری و مشخصات ویزای وی به هنگام مصاحبه به آفیسر پرونده اهمیت زیادی دارد. اگر قصد دریافت ویزای شما گردشگری اعلام شده، باید با ارائه توضیح و مدارک موجه این اطمینان خاطر را به آفیسر بدهید که تنها با هدف توریستی قصد سفر به حوزه شینگن را دارید و قصد از سفر شما به هیچ وجه کاری نیست. اما در صورتی که از ابتدا قصد از سفر شما به حوزه شینگن کار و همکاری با اقوام حاضر در این محدوده بوده، باید توضیحات دقیقی در این رابطه ارائه دهید.

 • آیا دارای شغل آزاد و شخصی هستید و یا این‌که در یک شرکت کار می‌کنید؟

با مطرح شدن این سوال چنان‌چه کسب و کار دارید، بدون معطلی آن‌را اعلام کرده و جزئیات جواز کسب، نوع کار، آدرس دفتر و یا مغازه، کارخانه، انبار، وضعیت کارکنان تحت استخدام شما و برخورداری از شریک کاری را به آفیسر پرونده توضیح دهید.

و در صورتی که در استخدام شرکتی هستید، به توضیح اطلاعاتی نظیر آدرس و شماره تماس شرکت، مدت زمان قرارداد کاری، میزان درآمد و سایر اطلاعات مرتبط با کسب و کار خود پرداخته و در صورت درخواست آفیسر، کارت ویزیت یا کارت شناسایی شرکتی خود را ارائه نمایید.

 • آیا از شرکت خود نامه مرخصی رسمی دریافت کرده‌‎اید؟

در صورتی که در استخدام شرکتی هستید و برای اهداف توریستی قصد سفر به حوزه شینگن را دارید، باید به هنگام مصاحبه با آفیسر پرونده، ترجمه رسمی نامه مرخصی برای بازه زمانی مسافرت خود را به همراه داشته باشید.

 • به چه دلیل قصد سفر به این کشور و یا این کشورها را دارید؟

با توجه به هدف شما از سفر، می‌توانید در 5 زمینه مختلف گذراندن تعطیلات، ادامه تحصیل، کار، تجارت و یا استفاده از خدمات درمانی به این سوال به طور کامل و صریح پاسخ دهید. بهتر است با صداقت تمام توضیحات خود را ارائه دهید و چنان‌چه برای استفاده از خدمات درمانی و اهداف پزشکی به حوزه شینگن سفر می‌کنید، دلایل موجه و قانع‌کننده‌ای ارائه کنید.

 • چرا فکر می‌کنید که سفارت باید به شما ویزای شینگن بدهد؟

می‌توان گفت که این سوال یکی از مهم‌ترین سوالات مصاحبه ویزا خواهد بود. با توجه به گستردگی پاسخ به این سوال، می‌توانید این موضوع را توضیح دهید که به چه اندازه به فرهنگ کشورهای این حوزه علاقه‌مند هستید و چقدر دوست دارید تا از نزدیک فرهنگ و آداب و رسوم حوزه شینگن را تجربه کنید. هم‌چنین می‌توانید اینگونه توضیح دهید که قصد دارید در آینده‌ای نزدیک به ادامه تحصیل در یکی از کشورهای محدوده شنگن بپردازید و این سفر برای ارزیابی و تصمیم آگاهانه شما کمک فراوانی خواهد کرد و در نهایت در مورد منابع مالی خود برای پوشش هزینه‌های سفر و برگشت به کشور خود توضیحات کاملی ارائه دهید.

با توجه به تنوع سوالات احتمالی مصاحبه ویزای شنگن، نظر شما را به سایر این سوالات جلب می‌کنیم:

 • اگر درخواست ویزای شما را ریجکت کنیم چه کار می‌کنید؟
 • آیا می‌توانید این موضوع را اثبات یا تضمین کنید که پیش از اتمام اعتبار ویزای خود به کشورتان باز خواهید گشت؟
 • آیا می‌دانید با ویزای شنگن به چه کشورهایی می‌توانید سفر کنید و سفر به چه کشورهایی برای شما مجاز نیست؟ آیا از جزئیات مدت زمان اعتبار ویزای شنگن مطلع هستید؟
 • آیا پیش از این درخواست دیگری برای دریافت ویزای شینگن داشته‌اید؟ نتیجه چه بوده است؟
 • چرا بیشترین زمان اقامت شما در حوزه شینگن مربوط به این کشور است؟
 • آیا صاحب ملک و املاکی در داخل و خارج از کشور هستید؟
 • چه کسی مسئول هزینه‌های سفر شماست؟
 • آیا قصد دارید تا در مدت زمان اقامت خود در حوزه شینگن کار موقت و یا دوره کارآموزی را تجربه کنید؟
 • آیا منتظر هستید که بچه‌دار شوید؟ آیا قصد به دنیا آوردن فرزند خود را در محدوده شنگن دارید؟
 • آیا والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ با شما زندگی می‌کنند؟
 • در چه دانشگاهی مشغول تحصیل هستید و یا فارغ‌التحصیل شده‌اید؟ آیا قصد ادامه تحصیل در حوزه شینگن را دارید؟

سوالات متداول

از چه سفارت‌هایی می‌توان برای ویزای شینگن اقدام کرد؟
در همه‌ی سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های کشورهای عضو پیمان شینگن در سراسر دنیا
برای سفر به بیش از یک کشور در اروپا باید از چه کشوری برای ویزای شینگن اقدام کرد؟
فرقی نمی‌کند از چه کشوری اقدام شود، ولی توصیه می‌شود از کشوری اقدام کنید که در طول سفر بیشترین اقامت را در آن کشور دارید.
فرم درخواست ویزای شینگن را چگونه می‌توان تهیه کرد؟
فرم درخواست ویزای شینگن را از این لینک دانلود کنید. البته این فرم نمونه ویزای شینگن فرانسه است و برای هر کشور باید فرم مربوطه را تکمیل نمایید.
نحوه پر کردن فرم درخواست ویزای شینگن چگونه است؟
فرم درخواست ویزا را به دو روش دست‌نویس یا تایپی می‌توان پر کرد. دقت داشته باشید که فرم حتما باید کامل تکمیل شود و هیچ جای خالی باقی نماند. در صورتی که فکر می‌کنید قسمتی از فرم شامل حال شما نمی‌شود، باید جای خالی را با عبارت NA (بدون جواب – No Answer) پر کنید.
آیا فرد دیگری می‌تواند مدارک مربوط به درخواست ویزای شینگن را به سفارت تحویل دهد؟
خیر، مدارک می بایست حتما توسط خود فرد و در زمان انگشت نگاری تحویل سفارت شود.
در مصاحبه حضوری سفارت معمولا چه پرسش‌هایی طرح می‌شود؟
در مصاحبه حضوری سفارت برای ویزای شینگن معمولا سؤالات شخصی در مورد وضعیت کنونی، انگیزه‌ی درخواست ویزا و سایر جزئیات سفر پرسیده می‌شود که متقاضی باید با اطمینان و صداقت به آن‌ها پاسخ دهد.
آیا خرید بلیط هواپیما پیش از صدور ویزای شینگن کمکی به صدور میزا می‌کند؟
خیر، اگر چه پرینت رزرو بلیط هواپیما از مدارکی است که باید به سفارت ارائه شود اما خرید قطعی بلیط پیش از صدور ویزا به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
برای دریافت ویزای شینگن چه مقدار پول لازم است؟
غیر از مدارک مالی مورد نیاز سفارت که به آن اشاره شد، فقط به مقدار لازم برای تأمین هزینه‌های رفت و برگشت، محل اقامت و مخارج روزمره در کشورهای شینگن در طول مدت سفر به پول نیاز خواهد بود.
آیا برای متقاضی زیر سن قانونی ویزای شینگن صادر می‌شود؟
بله. ولی در هنگام درخواست و تکمیل مدارک، پدر و مادر یا قیم قانونی باید حتما فرم درخواست ویزا را امضا کنند. اگر والدین متقاضی از هم جدا شده باشند ولی حضانت فرزند به عهده هر دوی آن‌ها باشد، بازهم به امضای هر دو نیاز است. در صورتی که حضانت فرزند به عهده‌ی یکی از والدین باشد، فرم درخواست فقط توسط سرپرست قانونی امضا می‌شود.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد
دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 572
)
3.87/5
عزت ح
6 آبان 1400
با سلام و وقت بخیر. با توجه به اطلاعاتتون پیش بینی می کنید چه زمانی سفارت فنلاند و المان اقدام به صدور ویزا توریستی خواهند کرد؟ممنون
مشاور نیلگام
8 آبان 1400
سلام وقت بخیر نمیشه زمان دقیق برای این موضوع اعلام کرد. لطفا منتظر آپدیت جدید باشید.
فرزانه رس
4 مهر 1400
سلام کشورهایی که گفتین ویزای توریستی میدن مثل فرانسه " اسپانیا و سویس چه واکسنهایی رو قبول میکنه؟
مشاور نیلگام
6 مهر 1400
سلام وقت بخیر طبق آخرین آپدیت واکسن‌های آسترازنکا، فایزر، مدرنا و جانسون مورد قبول است. با این تفاوت که کشورهای اسپانیا و سوئیس سینوفارم هم قبول دارند.
حسین احمدی
1 مهر 1400
سلام میخواستم ببینم چه زمانی برای ویزا توریستی شینگن اقدام کنم کی آزاد میشه؟
مشاور نیلگام
3 مهر 1400
سلام وقت بخیر در حال حاضر برای کشورهای فرانسه اسپانیا و سوئیس میتونید اقدام کنید. 02175237
مهرداد سیف الهی
21 آذر 1399
سلام و عرض ادب میخواستم بدونم با کشف واکسن کرونا خبری از ویزای توریستی شنگن در دست هست ممنون از محبتتون
مشاور نیلگام
22 آذر 1399
سلام وقت بخیر . در حال حاضر خیر ، اما امیدواریم به زودی این اتفاق بیفتد .
رضا عباسی
21 آبان 1399
سلام، میخواستم بدونم بین فردی که از کشوری مثل ترکیه که جز حوزه شینگن نیست دیپورت شده و کسی که همچین شرایطی نداره، تفاوتی در گرفتن ویزای شینگن وجود داره؟؟؟ اصلا سوابق افراد در کشور هایی مثل ترکیه برای کشور های حوزه شینگن قابل دسترسی هست؟؟؟ ممنون از پاسخگوییتون
مشاور نیلگام
24 آبان 1399
سلام وقت بخیر ، بله امکان داره بررسی کنند .