در این مطلب قصد داریم تا شما را با جزئیات جدید مهاجرت کاری در خارج از کشور آشنا کرده، به بررسی اینکه جاب آفر چیست بپردازیم، اینکه چگونه جاب آفر بگیریم و در نهایت انواع جاب آفرهای متداول دنیا را به شما معرفی کنیم. قبل از هرچیز بهتر است بدانید با رزرو وقت مشاوره میتوانید از پیشنهادات ویژه مهاجرت با جاب آفر از طریق نیلگام استفاده نمایید (فرصت بینظیر برای مهاجرت بسیار ارزان به کشورهای مختلف از طریق شرکت نیلگام)

اگر درصدد این هستید تا به یک کشور مناسب خارجی مهاجرت کاری داشته و با کسب درآمد ارزی و زندگی بلند مدت در آن کشور، مقدمات دریافت کارت اقامت را برای خود مهیا کنید، بهتر است در کنار انتخاب مقصد مهاجرتی، به فکر آشنایی کامل با اطلاعاتی نظیر اینکه جاب آفر چیست، چگونه جاب آفر بگیریم و شامل چه شرایطی می شود، کسب کنید.

جاب آفر چیست؟

جاب آفر چیست؟

در جواب این سوال پرتقاضا که جاب آفر چیست، باید بگوییم که به یک دعوت نامه که از سوی شرکت و یا کارفرمای خارجی صادر می شود job offer می گویند.

به طور کلی، قوانین اداره کار و امور شهروندی اغلب کشورهای خارجی این طور ایجاب می کند که نیروی کار خارجی ملزم به داشتن دعوت نامه کاری معتبر و البته ویزای کار بلند مدت کنسولگری پیش از ورود و مهاجرت کاری به کشور مورد نظر است.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که اخذ دعوتنامه کاری پیش نیاز اقدام برای ویزای کار بوده و نمی توان پیش از هماهنگی با یک شرکت خارجی و اطمینان از وجود نیاز به نیروی کار خارجی، برای ویزای کار اقدام کرد.

در واقع، همان طور که برای مهاجرت تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی، نیاز به اخذ نامه پذیرش دانشگاه وجود دارد، ویزای کار کشورهای خارجی هم شرایطی مشابه دارد.

اکنون که فهمیدید جاب آفر چیست، نوبت به موضوع و مرحله مهم بعدی یعنی چگونه جاب آفر بگیریم می رسد. چیزی که خیلی از افراد با روند آن آشنایی نداشته و دچار مشکلات فراوانی در این مسیر می شوند.

چگونه جاب آفر بگیریم؟

شاید بتوان این طور گفت که بعد از سوال متداول و پرمخاطب جاب آفر چیست، افراد زیادی درگیر این سوال هستند که چگونه جاب آفر بگیریم

در رابطه با اینکه چگونه جاب آفر بگیریم، باید به شما بگوییم که دو روش در پیش روی شما قرار دارد:

 • اینکه به طور شخصی برای اخذ دعوت نامه کاری اقدام کنید
 • به سراغ موسسات معتبر اعزام نیروی کار به کشورهای خارجی بروید که در این خصوص شرکت نیلگام بهترین شرکتی در ایران است که برای شما در خارج از کشور کار پیدا میکند. (وقت مشاوره رزرو کنید و با راهنمایی نیلگام جاب آفر بگیرید)

در حالت اول، شما باید مقصد مهاجرتی خود را مشخص کرده و با مراجعه به وب سایت های کاریابی معروف در کشور مورد نظر، به دنبال موقعیت های کاری بین المللی باشید.

فراموش نکنید که اولویت جذب نیروی کار اغلب کشورهای خارجی با افراد بومی و یا افراد دارای کارت اقامت و کشورهای هم جوار است و تنها در صورت مواجه با کمبود نیروی کار در یک موقعیت شغلی، امکان جذب نیروی کار خارجی و ارسال جاب آفر وجود دارد.

معمولاً شما باید بنابر حوزه کاری و موقعیت شغلی خودتان، مدارک زیر را ترجمه و آماده کرده و برای شرکت و کارفرمای خارجی ارسال کنید:

 • کپی پاسپورت معتبر
 • رزومه و سوابق کاری
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • ترجمه مدارک تحصیلی و گواهی های مهارتی
 • سوابق بیمه مرتبط با زمینه کاری

باید به این موضوع توجه داشته باشید که اگر شغل شما در دسته مشاغل تخصصی قرار می گیرد، وجود مدرک زبان و توانایی انجام مصاحبه حضوری و اینترنتی در اغلب موارد برای شما الزامی خواهد بود.

اما اگر به دنبال فعالیت در مشاغل عمومی و پایه در خارج از کشور هستید، اصولاً سخت گیری چندانی برای داشتن مهارت زبان متوسط و یا پیشرفته وجود نداشته و داشتن سایر مدارک در اغلب موارد کفایت می کند.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که دانش و مهارت زبان انگلیسی و یا زبان بومی کشور مورد نظر، یک مزیت فوق العاده برای هماهنگی سریع با سبک زندگی، پیدا کردن دوست و همکار در محیط کار و ارتباط موثر با کارفرما خواهد بود.

اگر جستجو در وب سایت های کاریابی اینترنتی برای شما سخت است و یا جزئیات مورد نیاز کارفرما شما را گیج کرده، می توانید از حالت دوم اخذ دعوت نامه کاری یعنی شرکت های اعزام نیروی کار یعنی شرکت نیلگام استفاده کنید.

شما می توانید با پرداخت مبلغی معین و عقد قرارداد، صفر تا صد آماده سازی و ترجمه مدارک، ارسال مدارک به شرکت خارجی، اخذ جاب آفر و همچنین اقدام برای ویزای کار را به نیلگام سپرده و با سرعت بیشتری به نتیجه مطلوب برسید. همین حالا وقت مشاوره جاب آفر رزرو نمایید یا با شماره 02175237 در ساعات اداری تماس بگیرید. پیشنهادات ویژه فقط در صورت وقت مشاوره به شما داده خواهد شد و به علت حجم بالای تماس ها و ظرفیت محدود ثبت نام هر شغل، به شما توصیه میکنیم وقت را از دست ندهید.

برای پیشنهادات job offer، بهتر است به جای صرف زمان و آزمون و خطاهای بسیار، به سراغ موسسات اعزام نیروی کار بروید. (نیلگام بهترین موسسه مهاجرتی اعزام نیروی کار به خارج از کشور میباشد و شرایط ویژه ای را در مدت زمان محدود فعال کرده است که به راحتی میتوانید به اروپا مهاجرت کاری داشته باشید)

بد نیست برای درک بهتر اینکه چگونه جاب آفر بگیریم، در ادامه یک مثال عینی برای شما بزنیم.

چگونه جاب آفر بگیریم؟

جاب آفر اروپا

برای بررسی دقیق تر این سوال که چگونه جاب آفر بگیریم ، اول به سراغ قاره اروپا و کشورهای حوزه شینگن می رویم. در حال حاضر، دو کشور لهستان و جمهوری چک، شرایط جذب نیروی کار خارجی برای مشاغل عمومی را فراهم کرده اند.

این مشاغل شامل خدمات بسته بندی صنعتی، موارد ساخت و ساز ساختمانی و خیاطی صنعتی میشود (حتی بدون داشتن سابقه کاری زیاد، با راهنمایی نیلگام میتوانید به عنوان خیاط به لهستان مهاجرت کید). شما باید مدارک اشاره شده در بالا را ترجمه و آماده کرده و برای کارفرمای مورد نظر در جمهوری چک و یا لهستان بفرستید. ( که اینکار را نیلگام  برای شما انجام میدهد و لازم نیست نگران باشید )

از آنجایی که اولویت جذب نیروی کار در کشورهای اروپایی با شهروندان بومی، افراد دارای اقامت دائم و شهروندان سایر کشورهای اروپایی است، پروسه بررسی مدارک و درخواست شما بین 30 تا 60 روز زمان می برد.

این در حالی است که پروسه ارزیابی درخواست ویزای کار اروپا چیزی در حدود 2 تا 3 ماه کاری زمان خواهد برد.

در صورتی که با درخواست دعوت نامه کاری شما موافقت شود، ایمیلی برای شما ارسال شده و به شما این امکان را می دهد تا برای ویزای کار بلند مدت شینگن درخواست دهید.

معمولاً این نوع از ویزای اروپا دارای اعتباری یک تا دو ساله بوده و با تمدید قرارداد کاری فرد در خارج از کشور، قابل تمدید خواهد بود. نیروی کار خارجی می تواند با اخذ جاب افر و ویزای کار اروپا، مجوز ورک پرمیت و کارت اقامت یکساله شنگن را دریافت کرده و بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد، به سایر 25 کشور این حوزه از جمله فرانسه و آلمان سفر کند.

پایه حقوق در نظر گرفته شده برای مشاغل عمومی نامبرده در بالا چیزی در حدود 900 تا 1300 یورو در ماه است و نیروی کار خارجی می تواند از مزیت محل اسکان رایگان در زمان حضور در اروپا استفاده کند. (برای دریافت اطلاعات جاب آفر هر کشور وقت مشاوره رزرو نمایید تا شما را به بهترین نحو و بصورت تخصصی راهنمایی کنیم)

در حال حاضر، گروه شرکت های نیلگام خدمات اعزام نیروی کار به اروپا را با بالاترین سرعت و دقت، به متقاضیان واجد شرایط ارائه می دهد.

شما می توانید با عقد قرارداد و پرداخت مبلغ 2200 یورو در سه مرحله، انجام تمامی امور آماده سازی مدارک و ارسال به کارفرما، اخذ دعوت نامه و دریافت ویزای کار اروپا را به ما بسپارید.

از این رو، در مرحله اول، مبلغ 500 یورو در هنگام عقد قرارداد از شما اخذ شده و مدارک شما جهت بررسی کارفرمای اروپایی ارسال می شود.

سپس در مرحله دوم، با تائید کارفرما و صدور دعوت نامه کاری، 500 یورو دیگر از فرد گرفته شده و در نهایت پیش از اقدام برای اخذ ویزای کار اروپا، مبلغ نهایی 1200 یورو دریافت می شود.

بنابر قوانین اداره کار و شهروندی کشورهای اروپایی حوزه شینگن، شما می توانید با تمدید قرارداد کاری، کارت اقامت خود را برای یک سال دیگر تمدید کرده و برای مدت زمان بیشتری در اروپا حضور داشته باشید.

در صورتی که کارت اقامت شما برای 5 سال تمدید شود، امکان تبدیل آن به کارت اقامت دائم بوده و می توان با گذشت مجموع 10 سال از حضور در اروپا، کار، زندگی و پرداخت مالیات، برای حق شهروندی و پاسپورت اروپا اقدام کرد.

اگر تمایلی به فهمیدن جزئیات بی شمار اینکه چگونه جاب آفر بگیریم ندارید و نمی خواهید به طور شخصی برای این مهم اقدام کنید، باید به خاطر داشته باشید که پیش از عقد قرارداد، با متقاضیان مصاحبه اولیه به عمل آمده و از افراد واجد شرایط برای ادامه پروسه دعوت می شود.

همچنین داشتن مدرک زبان نیز یک مزیت انتخابی برای شرکت در برنامه اعزام نیروی کار به اروپا و انتخاب متقاضیان محسوب می شود.

پیدا کردن جاب آفر در کانادا

حالا که از بحث جاب آفر چیست به خوبی گذشتیم و در مورد اینکه چگونه جاب آفر بگیریم اطلاعات کسب کردید، باید به عرض شما برسانیم که روش های اخذ جاب آفر یا پیشنهاد شغلی برای ویزای کانادا متفاوت بوده و شباهت چندانی با همتای اروپایی خود ندارد.

اولین تفاوت اساسی دعوتنامه کاری کانادا با کشورهای اروپایی این است که هر ساله وب سایت دولتی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا لیستی از مشاغل مورد نیاز را در داخل وب سایت رسمی خود قرار می دهد که متقاضیان باید بر مبنای آن برای دعوتنامه و ویزای کار کانادا اقدام کنند.

به طور معمول، روش های مختلفی برای شرکت در برنامه ویزای کار کانادا وجود دارد که از میان آنها محبوب ترین شان شامل اسکیل ورکر فدرال و برنامه نامزدی استانی کانادا می شود.

شما باید در فاکتورهای مشخص شده ای نظیر سن، تحصیلات، سطح زبان، سابقه کار، وجود پیشنهاد کار و میزان تطبیق پذیری، از حداقل 67 امتیاز برخوردار شوید تا بتوانید در قرعه کشی قرار گرفته و روند اخذ ویزای کار کانادا را ادامه دهید.

مشاغل مورد نیاز طرح های اسکیل ورکر کانادا جزو مشاغل عمومی نبوده و شامل مواردی از جمله مشاغل مدیریتی، مشاغل تخصصی و فنی و تجاری می شود.

این در حالی است که برخی از برنامه های نامزدی استانی کانادا نظیر استان ساسکاچوان نیاز به جاب آفر نداشته و با داشتن مدارک لازم و حدنصاب امتیازات، می توان در آن شرکت کرد.

با توجه به این که مهاجرت کاری به کانادا منتهی به دریافت کارت اقامت دائم این کشور می شود، فهمیدن اینکه چگونه جاب آفر بگیریم از اهمیت بالایی برخوردار است.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در حین مکاتبه و تعامل با شرکت و کارفرمای کانادایی، کارفرمای خارجی نیز باید در صورت داشتن شرایط لازم توسط شما، برای یک مدرک مهم یعنی LMIA اقدام کند.

LMIA یک گواهی است که نشان می دهد، برای موقعیت شغلی موجود در کانادا، هیچ گونه نیروی بومی و دارای کارت اقامت دائم وجود نداشته و تنها می توان از گزینه نیروی کار خارجی استفاده کرد.

در صورت داشتن مهارت بالای زبان و اطلاع و تجربه کافی از روند اخذ دعوت نامه کاری و ویزای کار کانادا، می توانید به طور شخصی به سامانه های معروفی نظیر job bank، Indeed، Monster و یا لینکدین مراجعه کرده و از موقعیت های در دسترس دعوتنامه کاری باخبر شوید.

اما با توجه به سختی، زمان بر بودن و البته جزئیات زیاد هر یک از طرح های ویزای کار و اقامت در کانادا، توصیه می کنیم که از خدمات تخصصی کارشناسان گروه شرکت های نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

در حال حاضر، خدمات برنامه اسکیل ورکر فدرال، اسکیل ورکر استانی و ویزای کارآفرینی بریتیش کلمبیا کانادا توسط این مجموعه به شما عزیزان ارائه می شود.

کار در کانادا با جاب آفر

جاب آفر استرالیا

در نهایت نوبت به شرایط کار و ویزای 189 استرالیا می رسد. این برنامه مهاجرتی از لحاظ امتیازبندی و فاکتورهای محاسباتی همانند کشور کانادا بوده و در صورت کسب حداقل 65 امتیاز و قرارگیری شغل فرد در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا، حق شرکت در این برنامه برای فرد وجود دارد.

به طور کلی، فاکتورهای تاثیرگذار برای شرکت در برنامه ویزای 189 استرالیا شامل موارد زیر می شود:

 • سن متقاضی در هنگام دریافت دعوت نامه باید زیر 45 سال باشد
 • شغل فرد باید با فهرست ارائه شده مطابقت داشته باشد
 • سوابق شغلی فرد قابل ارزیابی و معتبر باشد
 • از حداقل نمره زبان آیلتس 7 برخوردار باشد
 • دارای سلامت جسمانی و عدم سوءپیشینه بوده و از سابقه ریجکتی ویزا برخوردار نباشد

در واقع، در صورتی که از حدنصاب امتیاز لازم برای ورود به قرعه کشی برخوردار باشید، نیازی به ارائه دعوت نامه کاری استرالیا ندارید.

اما خیلی از افراد این طور فکر می کنند که داشتن جاب آفر از یک کارفرمای استرالیایی، جزو واجبات شرکت در این طرح است.

شما این امکان را دارید تا در صورت تمایل از خدمات تخصصی گروه شرکت های نیلگام برای شرکت در برنامه مهاجرت کاری و ویزای 189 استرالیا استفاده کرده و درصد موفقیت خود را در این پروسه پرپیچ و خم بالا ببرید.

امیدواریم با خواندن این مطلب، در مورد اینکه جاب آفر چیست و چگونه جاب آفر بگیریم اطلاعات خوبی کسب کرده باشید، اما در صورت وجود هرگونه سوال و یا اقدام برای جاب آفر، می توانید به راحتی از مشاوره تخصصی کارشناسان شرکت نیلگام در این زمینه بهره مند شوید. برای رزرو وقت مشاوره جاب آفر کلیک کنید و بدون پیچیدگی های خاصِ انواع روش های مهاجرت، با سرعت و آسانی مهاجرت کنید.