مهاجرت

بهترین شهر یونان برای زندگی کجاست؟

در این مطلب قصد داریم تا بفهمیم یونان کجاست، چندین شهر یونان را مورد بررسی قرار داده و از میان آنها بهترین شهر یونان برای زندگی را به شما معرفی کنیم. از این رو اگر می خواهید تا در آینده ای نزدیک، اقامت و زندگی بلند مدت در کشور اروپایی یونان را تجربه کنید، در این مطلب نیلگام همراه ما باشید.

امروزه افراد زیادی با استفاده از یکی از روش های متداول تمکن مالی، خرید ملک و یا ثبت شرکت، قصد دارند تا از کارت اقامت و پاسپورت کشور یونان برخوردار شده و با اخذ اقامت یونان، آینده درخشانی را برای خود و اعضای خانواده مهیا کنند.

یونان عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است و افراد دارای کارت اقامت این کشور اجازه حضور بدون ویزا به سایر کشورهای حوزه شنگن از جمله فرانسه و آلمان را خواهند داشت. از این رو، اگر شما هم تمایل به زندگی و اقامت بلند مدت در یونان دارید، بهتر است با چندین شهر این کشور آشنا شده و بهترین شهر یونان را انتخاب نمایید.

یونان کجاست

پیش از اینکه بدانید بهترین شهر یونان کجاست، بد نیست کمی با موقعیت جغرافیایی و اطلاعات کلی یونان آشنا شوید. کشور یونان در جنوب قاره اروپا واقع شده و نقطه تلاقی بین اروپا، آسیای غربی و آفریقا به شمار می رود.

این کشور با نام جمهوری Hellenic نیز شناخته می شود و توسط دریاهای اژه، مدیترانه و ایونی احاطه شده است. کشور یونان از سمت شمال غربی با آلبانی، از سمت شمال با با بلغارستان و مقدونیه و از سمت شمال شرقی با ترکیه هم مرز است.

این کشور دارای قریب به 1400 جزیره است که از میان آنها تنها 227 عدد از جزیره ها قابل سکونت است. لازم به ذکر است که کشور یونان به 9 منطقه و بخش مختلف از جمله مقدونیه، یونان مرکزی، تسالی، پلوپونز، اپیروس، کریت، تراس، جزایر ایونی و جزایر اژه ای مثل دودکانیز و سیکلادی تقسیم می شود.

در این بین، شهر آتن بزرگترین شهر یونان و پایتخت این کشور است. بد نیست بدانید که در حدود 80 درصد یونان را رشته کوهها تشکیل داده اند که بلندترین آنها کوه المپوس با 2917 متر ارتفاع است.

بهترین شهر یونان برای زندگی

وقتی حرف از بهترین شهر یونان برای زندگی می شود، مطمئناً پایتخت بزرگ و مجهز یونان یعنی شهر آتن حرفهای زیادی برای گفتن دارد. آتن جایی است که راحتی و مدرنیته را به همراه داشته و در عین حال فرهنگ و شخصیت یونانی شهر را فدای این ویژگی ها نکرده است.

شهر آتن سراسر پر است از بناها و منابع تاریخی جذابی نظیر پارتنون و نگهداری از مشخصات و ویژگی های باستانی در اقصی نقاط شهر از جمله خیابان ها، میادین و سراسر شهر، موجب شده تا آتن حس و حال خاصی برای زندگی داشته باشد.

در واقع ترکیبی یکپارچه از مناظر حماسی گذشته با جنبه های مدرن شهر، حسی لذت بخش از حضور، زندگی و بازدید از زیبایی های متعدد آتن ایجاد می کند. شهر آتن قدیمی ترین پایتخت اروپا بوده و یکی از پرطرفدارترین شهرهای قاره اروپا محسوب می شود.

لازم به ذکر است که دمای هوا در ماههای تابستان تا 35 درجه در طول روز افزایش پیدا خواهد کرد. شاید اینطور فکر کنید که آب و هوای شرجی و گرم یونان می تواند اذیت کننده باشد و آتن بهترین شهر یونان برای زندگی محسوب نشود.

اما وجود نسیم های خنک دریای اژه موجب تغییر شرایط هوا شده و احساس سنگینی برای ساکنان شهر ایجاد نمی کند. یکی از مزیت های مهم زندگی در بهترین شهر یونان این است که آتن دارای ارتباط هوایی بین المللی فوق العاده ای بوده و به خوبی از طریق خط آهن به سایر شهرهای بزرگ و مهم یونان وصل شده است.

در این بین، شما حتی می توانید برای رفتن به جزایر بزرگ یونان از هواپیماهای بومی و بین شهری استفاده کرده و یا با قایق و کشتی به جزایر کوچک تر یونان قدم بگذارید.

سیستم حمل و نقل عمومی آتن آنچنان خوب و یکپارچه طراحی شده که تمام نیازهای شما برای سفرهای درون شهری را به خوبی پاسخ می دهد و در اغلب موارد نیازی به خرید خودروی شخصی برای زندگی در بهترین شهر یونان نخواهید داشت.

می توان اینطور گفت که کیفیت زندگی در آتن قابل مقایسه با سایر شهرهای مدرن اروپا است. از دسترسی به اینترنت پرسرعت گرفته تا امنیت در جاده، هزینه زندگی و گزینه های متنوع تحصیلی، همگی دارای رتبه بسیار خوبی از نگاه افراد بومی و مهاجران تازه وارد به این کشور هستند.

آتن دارای 19 مدرسه بین المللی، چندین و چند دانشگاه با کیفیت و مدارس تخصصی است که می تواند برای خانواده های دارای فرزند خبر بسیار خوبی باشد. این شهر دارای 13 بیمارستان مجهز است و عبادتگاه های مختلفی برای انواع مذاهب دنیا دارد.

همچنین شهر آتن بسیار سرسبز بوده و پارک ملی آن دقیقاً در کنار شهر قدیمی پلاکا قرار گرفته، این در حالی است که بیش از 20 پارک دیگر در سراسر شهر گسترده شده است.

اگر به دلیل شلوغی و حضور گسترده توریست ها در تمام طول سال، تمایل چندانی به زندگی در آتن ندارید، می توانید به سراغ سایر شهرهای محبوب این کشور بروید.

زندگی در چانیا – کرت یونان

اگر فکر می کنید که زندگی در یک جزیره یونانی بیشتر به سبک و سیاق شما نزدیک است و آرامش بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد، چانیا در بزرگترین جزیره یونان می تواند بهترین شهر یونان برای زندگی شما باشد.

چانیا بعد از رتیمنو یونان، دومین شهر بزرگ غرب کرت Crete است و در بین مهاجران و گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار است. در واقع طی 30 سال گذشته افراد زیادی از اقصی نقاط دنیا به این محل مهاجرت کرده اند و باعث شده اند تا فضای صمیمی و مناسبی برای زندگی مهاجران واجد شرایط ایجاد شود.

تنها کافیست تا سری به گروه های ایجاد شده فیسبوک در این منطقه بروید تا در مورد تمامی مسائل مهم از مالیات گرفته تا بلیط پارکینگ و یا مناطق بکر و حیاط وحش ، جواب خوبی بگیرید.

چانیا در سواحل شمالی واقع شده و دارای مرکز شهری جذاب و بندری آرامش بخش است و محلی ایده آل بئرای زندگی محسوب می شود. می توان اینطور گفت که همیشه کافه ها و رستوران ها پر از زندگی و شور هیجان بوده و حس خوبی را برای ساکنین جدید ایجاد می کنند.

دقیقاً در کنار شهر قدیمی و جاده اصلی Tzanakaki، شما با فروشگاه های مدرنی نظیر زارا، h&m و صفورا روبرو خواهید شد که می تواند برای خیلی از نسل جوان جذاب باشد. اگر حضور توریست ها را در فصول گرم سال دوست ندارید، تنها کافیست تا منتظر آمدن فصول پاییز و زمستان باشید تا با رفتن توریست ها، آرامشی فوق العاده به شهر شما بازگردد.

البته زمستان چانیا نیز حالتی مدیترانه ای داشته و درجه دمای آنها تنها به 10 درجه سانتی گراد می رسد که برای خیلی از افراد دمایی فوق العاده محسوب می شود. خوشبختانه امنیت چانیا مثال زدنی است و در برخی مواقع ساکنان بومی خانه های خود را بدون قفل رها کرده و یا مغازه های خود را برای لحظه ای بدون مراقبت ترک می کنند.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که چنین شهرهایی در یونان دارای تجهیزاتی نظیر بیمارستان ها و یا دانشگاه های بزرگ نیست، اما به همان اندازه آرامش و جذابیت خاصی برای زندگی و گذران روزها دارد.

انتخاب بهترین شهر برای زندگی کاملاً به سبک و سلیقه شما بر می گردد و نمی توان نسخه دقیقی برای آن ارائه کرد. اما اگر آتن و یا چانیا گزینه های مورد نظر شما نیستند، می توانید به سراغ سایر نقاط محبوب یونان از جمله تسالونیکی، کورفو، پاتراس و رودس بروید.

اگر هنوز نمی دانید که آیا یونان کشور مناسبی برای زندگی است و یا از چه روش هایی می توان اقامت دائم این کشور خوش آب و هوا و زیبای اروپایی را بدست آورد، می توانید از خدمات و مشاوره تخصصی کارشناسان نیلگام در این زمینه نهایت استفاده را ببرید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *