مهاجرت

مهاجرت | بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 2022

مهاجرت ! بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در سال 2022 کجاست؟ بهترین کشورها برای مهاجرت کدامیک هستند، بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی کجاست و بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت شامل چه کشوری می‌شود؟ با توجه به افزایش تقاضای ایرانیان برای مهاجرت به کشورهای خارجی در سالهای اخیر، قصد داریم تا در این مطلب نیلگام چندین کشور مناسب مهاجرت ایرانیان را از جنبه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار داده و بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان را به شما معرفی کنیم.

مهاجرت

اگر به عنوان یک ایرانی قصد مهاجرت فردی یا خانوادگی به خارج از کشور و اقامت دائمی در کشوری جدید را دارید، باید حتماً نوع مهاجرت خودتان از جمله کاری، تجاری، تحصیلی و سرمایه گذاری را مشخص کنید و به تناسب نیازها و توانایی‌های فردی تان، به دنبال راحت‌ترین و مناسب ترین کشور برای مهاجرت کاری و یا بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی ، تحصیلی و یا گرفتن اقامت بروید.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

در صورتی که بخواهیم بدون فکر و تحقیق به سوال بهترین کشورها برای مهاجرت جواب دهیم، خیلی از ما مهاجرت به آمریکا را به تمامی کشورهای دنیا ترجیح داده و این طور تصور می‌کنیم که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان ، ایالات متحده آمریکا است.

اما اگر وارد جزئیات روش‌های مهاجرت به آمریکا شوید، خیلی سریع به این نتیجه می رسید که با در نظر گرفتن روابط تیره دو کشور طی چند دهه اخیر، پیچیده بودن پروسه اخذ ویزا در روند مهاجرت به آمریکا و هزینه‌های بسیار زیاد مهاجرت و زندگی در این کشور، آمریکا جزو بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان به شمار نمی‌رود. ولی کماکان جزو گزینه های مناسب مهاجرتی برای دانشجویان نخبه و افراد دارای تمکن مالی کافی محسوب می‌شود.

صرف نظر از قصد مهاجرتی شما به خارج از کشور، آمار این طور نشان می‌دهد که مقاصد محبوب مهاجران ایرانی شامل کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، کشورهای اروپایی حوزه شینگن از جمله آلمان، فرانسه، جمهوری چک و یونان و کشورهای نزدیک ایران نظیر امارات، ترکیه و قبرس می‌شود.

برخی از کشورها شرایط مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، کارآفرینی و یا سرمایه گذاری ایده آل‌تری را برای متقاضیان واجد شرایط فراهم کرده و به آنها اجازه حضور بلند مدت و زندگی در کنار خانواده را به فرد مورد نظر می دهند.این در حالی است که برخی دیگر در فهرست بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی قرار دارند.

اما باید به موارد زیادی قبل از مهاجرت به کشوری خارجی از جمله فاکتور بازار کار، کیفیت سیستم آموزشی، وضعیت نرخ بیکاری، میزان درآمد، شرایط دریافت اقامت دائم، هزینه های زندگی و موارد این چنینی توجه داشته باشید.

چون تنها انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ملاک نبوده و گزینه‌‎های زیادی در انتخاب و موفقیت آینده شما نقش دارند.

بعضی از کشورها نظیر فرانسه و یا آلمان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان هستند، اما به دلیل هجوم زیاد پناهندگان غیرقانونی، زمان‌بر بودن پروسه اخذ ویزا و امکان پیدا نکردن موقعیت شغلی مناسب، بهترین مقصد برای مهاجرت ایرانیان به شمار نمی‌روند.

البته این موضوع شامل تمامی طرح‌های مهاجرتی در این کشورها نمی‌شود، برای مثال، چنانچه دارای شرایط لازم برای ویزای استارت آپ فرانسه 2022 باشید، می‌توانید علاوه بر کارآفرینی و کسب درآمد ارزی مناسب، از یک ویزای 4 ساله و قابل تمدید برخوردار شده و از همراهی همسر و اعضای خانواده در مدت زمان کوتاهی بهره‌مند گردید.

فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که داشتن شرایط اولیه از جمله تمکن مالی کافی، تجربه و سوابق کاری، ایده تجاری و بیزینس پلن توسعه یافته بسیار مهم بوده و در موفقیت شما در این طرح، تاثیر بسزایی دارد.

از این رو توصیه می‌کنیم که از ارزیابی، مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام برای ورود به این حوزه استفاده نمایید. در این زمینه گزینه‌های قابل مقایسه دیگری از جمله استونی، لیتوانی نیز وجود دارند که ممکن است به تناسب شرایط فعلی شما بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت در سال جدید میلادی باشند؛ پس با کمی حوصله و دقت در این مبحث ورود کنید.

اگر بخواهیم به استرالیا و یا انگلیس برویم، به استثنای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت کاری و استارت آپ، شرایط اخذ ویزا و مهاجرت به این کشورها نیز آسان نبوده و نمی توان از آنها با عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان یاد کرد.

بیان این موارد تماماً به صورت کلی و نسبی بوده و ممکن است برای خیلی از افراد صدق نکند. افرادی که دارای سابقه حضور موقتی در هر یک از این کشورها برای تحصیل و کار بوده‌اند، از اقوام نزدیک در این کشور برخوردار هستند و یا در شرکتی کار می‌کنند که دارای ارتباط تجاری نزدیکی با بازار کار این کشور است، شرایط بسیار خوبی برای مهاجرت به این کشورها خواهند داشت؛

بر همین اساس، کشورهایی مثل استرالیا و انگلیس هم می‌توانند در زمره بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان در سال جدید میلادی قرار بگیرند.

اما از میان تمام کشورهای پیشرفته و مورد نظر برای مهاجرت، می‌توان از کانادا به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی و یا سایر گزینه‌های موجود از جمله کاری، تحصیلی و یا استارت آپ یاد کرد. این بدین خاطر است که کانادا یک کشور پیشرفته، مدرن و اقتصادی و چهار فصل با آب و هوا و محیط زیست فوق العاده است که دارای وسعت بسیار زیادی بوده و از جمعیت کلی کمی در قیاس با اندازه و مساحت اش برخوردار است.

این در حالی است که کانادا دارای 2 زبان رسمی فرانسوی و انگلیسی بوده، از ثبات اقتصادی و امنیت اجتماعی بی نظیری برخوردار است، رفاه اجتماعی و امید به زندگی بسیار ایده آلی دارد و گزینه‌های بسیار جذابی را برای مهاجرت و اقامت دائم متقاضیان واجد شرایط به این کشور طرح کرده است.

از این رو می‌توان این طور گفت که کانادا دارای پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل لازم برای مهاجرت دائمی بوده و بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود.

موضوع انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان ، یک انتخاب کاملاً شخصی است و نمی‌توان به طور دقیق، تنها یک گزینه صد در صدی برای آن انتخاب کرد. چون برای برخی از افراد، نزدیک بودن مسافت با کشور ایران، شرایط آب و هوا، نزدیکی فرهنگی، کم بودن هزینه‌های زندگی از اهمیت بیشتری برخوردار است و قصد دارند تا به مهاجرت به عنوان مقصدی برای گذراندن دوران بازنشستگی نگاه کنند.

از جانبی دیگر، ممکن است هدف از مهاجرت فردی و یا خانوادگی، فعالیت در بازار کار بین المللی و کسب درآمد و دریافت کارت اقامت دائمی باشد که دراین صورت اطلاع از مشاغل در دسترس و مورد نیاز کشور مورد نظر، میانگین درآمد ماهانه، شرایط تبدیل کارت اقامت موقت به دائمی، میزان صمیمیت مردم و پذیرش مهاجران و موارد این چنینی برای متقاضی مهم و با ارزش خواهد بود.

از این رو، چنانچه در فکر سرمایه‌گذاری و شرکت در برنامه محبوبی مثل اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی هستید، مطمئناً معیارها و فاکتورهای ارزیابی بهترین کشورها برای مهاجرت شما متفاوت بوده و با یک دانشجو و متقاضی جویای کار در خارج از کشور فرق خواهد داشت.

بر همین اساس، بهتر است در ادامه بحث بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان را از 2 جنبه کاری و تحصیلی مورد ارزیابی قرار دهیم.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

از ابتدای مبحث بهترین کشور برای مهاجرت کاری، باید حتماً به فکر تهیه مدارک ارزشمند و مهمی از جمله جاب آفر، ورک پرمیت و ویزای کار آن کشور باشید؛ اینکه کشور انتخابی ما دارای چه شرایط و قوانینی برای مهاجرت کاری است و آیا با شرایط کلی ما هماهنگی دارد یا خیر.

در حال حاضر می‌توان از بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان گزینه مناسب مهاجرت کاری یاد کرد، اما بد نیست تا برای درک بهتر روند مهاجرت کاری به خارج از کشور و نتیجه‌گیری نهایی در مورد بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان ، چندین مثال در مورد مقاصد خارجی و شرایط کلی مهاجرت به این کشورها بزنیم.

اگر قصد مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی حوزه شنگن نظیر آلمان، جمهوری چک و یا لهستان را داشته باشید، شرایط و قوانین مهاجرتی تقریباً یکسان بوده و شامل موارد زیر می‌شوند:

 • به عنوان یک شهروند ایرانی، باید از طریق وب سایت‌های کاریابی و یا موسسات اعزام نیروی کار به اروپا برای اخذ دعوت‌نامه کاری و یا جاب آفر اقدام کنید؛ انجام این کار نیازمند کسب اطلاعات در مورد بازار کار کشور خارجی و مشاغل مورد نیاز آنها بوده و اینکه آیا مهارت‌های شما با نیازهای کاری آن کشور هم‌خوانی دارد یا خیر
 • باید مدارکی نظیر کپی ترجمه شده پاسپورت، گواهی پزشکی و عدم سوءپیشینه، سوابق بیمه، رزومه و سوابق کاری و ترجمه مدرک تحصیلی خود را به همراه سایر مدارک هویتی و مالی به کارفرما و یا شرکت خارجی ارسال کنید
 • فراموش نکنید که در روند مهاجرت کاری به اروپا، وجود مدرک جاب آفر و دعوتنامه کاری الزامی بوده و بدون آن، امکان دریافت ویزای بلند مدت کار در اروپا وجود ندارد
 • اگر دارای تخصص و مهارت حرفه ای و آکادمیک هستید، باید از این موضوع مطمئن شوید که در کشور مورد نظر شما، نیروی کافی برای موقعیت های شغلی در دسترس نبوده و احتیاج به جذب نیروی کار خارجی غیراروپایی حس می‌شود
 • البته افراد دارای مهارت‌های فنی و عمومی نظیر خیاطی صنعتی، کارهای ساختمانی، نظافت و بسته بندی نیز امکان مهاجرت کاری و حضور در کشورهای اروپایی را با حقوق نسبتاً کمتری به نسبت میانگین حقوق ماهانه نیروی کار در این کشورها دارند
 • در صورت تائید شرایط و صدور جاب آفر از کارفرما به نیروی کار خارجی، فرد باید به سفارت مراجعه کرده و برای ویزای کار بلند مدت اروپا اقدام کند
 • معمولاً اعتبار این نوع از ویزاها برابر با یکسال بوده و در صورت تمدید قرارداد کاری فرد در اروپا، امکان تمدید مجوز کار و تمدید کارت اقامت فرد برای یکسال دیگر وجود دارد
 • باید به این موضوع توجه داشته باشید که داشتن مهارت زبان انگلیسی و یا زبان بومی کشور مقصد، نقش مهمی در پیشرفت شما در زمینه کار و هماهنگی با سبک زندگی اروپایی خواهد داشت، این موضوع در کشورهایی نظیر آلمان و فرانسه با زبانی به غیر از انگلیسی، بیشتر خود را نشان می‌دهد
 • مزیت مهاجرت کاری و اقامت در کشورهای اروپایی حوزه شنگن، داشتن اجازه حضور بدون ویزا به سایر کشورهای این حوزه از جمله اسپانیا، پرتغال، ایتالیا و سوئد است، از این رو ممکن است وجود مزیت آزادی در سفر و پویا بودن بازار کار کشورهای اروپایی، موجب شود تا کشوری نظیر آلمان یا جمهوری چک، بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت شما محسوب شود

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری،کشور محبوب قاره اقیانوسیه یعنی کشور استرالیا است. در حال حاضر، ویزای کار این کشور با نام ویزای 189 استرالیا شناخته می‌شود و به متقاضیان این اجازه را می‌دهد تا تحت شرایط زیر برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنند:

 • از سیستم امتیازبندی کاری، حداقل 65 امتیاز دریافت کنید
 • در هنگام دریافت دعوت نامه کاری، زیر 45 سال سن داشته باشید
 • شغل و مهارت شما مرتبط با رشته تحصیلی باشد
 • شغل شما در فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار گرفته باشد
 • دارای سوابق کاری قابل ارزیابی و مثبت باشید
 • از مهارت زبان انگلیسی معادل آیلتس 7  برخوردار باشید
 • دارای سلامت جسمانی و عدم سوءپیشینه بوده و سوابق ریجکتی ویزا نداشته باشید

به طور کلی پروسه درخواست ویزای 189 استرالیا و مهاجرت کاری به این کشور بین 12 تا 18 ماه زمان می‌برد و نیازمند شغل و حرفه مناسب بازار کار فعلی استرالیا یعنی مشاغل میان مدت و بلند مدت MLTSSL، مشاغل کوتاه مدت STSOL و مشاغل مورد حمایت ایالت منطقه ای است.

از این رو می‌توان این طور گفت که پروسه اخذ دعوتنامه، ویزای کاری و مهاجرت به استرالیا نسبتاً سخت، هزینه بردار و زمان‌بر بوده و بهترین کشور برای مهاجرت کاری محسوب نمی‌شود. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که در صورت استفاده از مشاوره تخصصی و بهره مندی از شرایط اولیه، مهاجرت به استرالیا می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

در نهایت نوبت به بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان یعنی کانادا می‌رسد. در حال حاضر، روش‌های مهاجرتی متعددی از جمله اسکیل ورکر فدرال و نامزدی استانی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور وجود دارد.

به طور حتم کانادا بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی، تحصیلی، کاری، استارتاپ و سرمایه‌گذاری است و وجود روش‌های مهاجرتی متنوع موجب تسهیل امور اولیه شما می‌شود.

برنامه‌های مهاجرت کاری به کانادا همانند استرالیا از یک سیستم جامع امتیازدهی پیروی می‌کنند و متقاضی به کسب حداقل 67 امتیاز برای درخواست ویزا و مجوز کار در این کشور احتیاج خواهد داشت.

اگر خواستار مهاجرت کاری به کشور کانادا باشید، باید اول به این موضوع توجه کنید که مهارت و تخصص کاری شما در دسته مشاغل مورد نیاز و نظام مند کانادا یعنی ناک صفر (مشاغل مدیریتی)، ناک A (مشاغل تخصصی) و یا ناک B (مشاغل فنی و تجاری) قرار بگیرد.

از لحاظ پیچیدگی، زمان و هزینه بردار بودن روند درخواست جاب آفر و ویزا، کانادا از استرالیا آسان‌تر نیست، اما وجود مزیت‌های متنوع نظیر امکان تحصیل رایگان، بهره مندی از بیمه درمانی دولتی و امکان دریافت کارت اقامت PR و درخواست حق شهروندی، هر فردی را برای مهاجرت به کانادا وسوسه می‌کند. به همین خاطر است که از نگاه بسیاری از مهاجران ایرانی، کانادا بهترین کشور برای مهاجرت محسوب می‌شود.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای کار و اقامت بلند مدت در کانادا، نه تنها نیاز به جاب آفر کارفرما و کسب امتیازات لازم دارید، بلکه باید از یک مجوز LMI کارفرمای کانادایی نیز برخوردار باشید، این بدین معنی است که کارفرما باید از نبود نیروی کار لازم از میان شهروندان کانادایی و یا افراد دارای اقامت دائم کانادا مطمئن شود و یک مجوز LMI از اداره کار کانادا برای شما دریافت کند.

سپس آن را به همراه جاب آفر برای شما ارسال نماید تا بتوانید سایر مراحل درخواست ویزای کانادا و شرکت در قرعه‌کشی را به خوبی انجام دهید.

لازم به ذکر است که فاکتورهای مهم و تاثیرگذار در سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر فدرال کانادا شامل تحصیلات، سطح زبان، سابقه کار، سن متقاضی، پیشنهاد کاری، تمکن مالی و میزان تطبیق پذیری فرد در این کشور می‌شود.

اگر فکر می‌کنید که روش مهاجرت کاری مناسب نیازهای شما نیست و بسیار سخت و زمان‌بر است، می‌توانید به گزینه در دسترس و البته راحت‌تری چون خرید ملک و سرمایه‌گذاری نیز فکر کنید.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری و اقامت ایرانیان

در مبحث بهترین کشور برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری ایرانیان، می‌توانید به سراغ روش بسیار جذاب اقامت تمکن مالی فرانسه رفته و بدون نیاز به انتقال ‌تمام دارایی‌ها و سرمایه خود به قاره اروپا، از اقامت ارزشمند و قابل تمدید حوزه شنگن برای خود و اعضای خانواده بهره‌مند شوید.

در این روش مهاجرتی شما باید از حداقل درآمد ثابت 1300 یورویی در ماه از منبعی خارج از کشور فرانسه برخوردار باشید و به ازای افزایش اعضای خانواده، این مقدار متغیر خواهد بود. با اینکه در این روش اجازه کار به متقاضی اصلی داده نمی‌شود، اما کماکان جزو بهترین گزینه‌های مهاجرتی اروپا بوده و به راحتی فرانسه را به بهترین کشوراروپایی برای مهاجرت ایرانیان بدل می‌کند.

در نقطه مقابل فرانسه، ترکیه نیز شرایط مناسبی را برای خرید ملک و مهاجرت به این کشور فراهم کرده است. بنابر قوانین جدید دولت ترکیه، شما می‌توانید با حداقل خرید یک یا چند ملک با مجموع ارزش 250 هزار دلار آمریکا، از کارت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه برای خود و اعضای خانواده برخوردار شوید.

البته اگر ملکی با ارزش پایین تر مثلاً یک ملک 70 هزار دلاری در ترکیه بخرید هم امکان دریافت کارت اقامت دائمی برای شما و اعضای خانواده وجود داشته و می‌توانید به طور دائم در کشور ترکیه زندگی کنید. اما صرف نظر از مزایایی نظیر نبود نیاز به دریافت ویزا، هزینه‌های بسیار مناسب تحصیل و زندگی و نزدیکی به ایران، شرایط زندگی و مهاجرت به ترکیه چندان قابل قیاس با کشوری مثل فرانسه نبوده و نمی توان از آن به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان یاد کرد.

در مقوله سرمایه‌گذاری و مهاجرت به خارج از کشور، حتماً لازم نیست که به سراغ کشورهای اروپایی مثل اسپانیا، فرانسه و یا ترکیه بروید، بلکه یکی از خدمات جدید موسسه مهاجرتی نیلگام یعنی پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری نیز یکی از موارد جذاب برای مهاجرت شما به همراه خانواده محسوب می‌شود و می‌تواند به راحتی در زمره بهترین کشورها برای مهاجرت شما قرار بگیرد.

کشوری که چندان نام آن به گوشتان نخورده، اما از شرایط آب و هوایی بسیار خوبی برخوردار است و قدرت پاسپورت آن به اندازه‌ای بالا است که اجازه سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور دنیا را برای شما و خانواده‌تان مقدور می‌‎سازد.

اگر فکر می‌کنید هیچ یک از شرایط مهاجرت سرمایه گذاری و یا کاری مناسب حال شما نیست، می‌توانید به سراغ بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی بروید که در ادامه به توضیح جزئیات آن برای مهاجرت متقاضیان ایرانی می‌پردازیم.

 

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان

در نهایت، کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان و ترکیه از محبوبیت زیادی برای مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در خارج از کشور برخوردار هستند و از نگاه بسیاری از افراد، جزو بهترین کشورها برای مهاجرت به شمار می‌روند.

اگر به فکر تحصیل کم هزینه و رایگان بدون دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی هستید، می‌توانید برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانشگاه‌های دولتی آلمان، فرانسه و یا ترکیه اقدام کنید.

دو گزینه اول، برای شما کارت اقامت حوزه شنگن و اجازه کار دانشجویی در حین تحصیل را در پی داشته و شما را قادر می‌سازد تا بعد از فارغ‌التحصیلی، برای ویزای جستجوی کار شش ماهه اقدام کرده و با پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب، برای حداکثر دو تا 3 سال در حوزه شنگن حضور داشته و کارت اقامت موقتی خود را به کارت اقامت دائم اروپا تبدیل کنید.

این شرایط برای کشور ترکیه نیز دارای شباهت‌های فراوانی است، با این تفاوت که حضور دانشجوی ایرانی در این کشور نیازمند ویزای تحصیلی نبوده و روند مهاجرت تحصیلی و فعالیت در بازار کار پیچیدگی‌های کمتری دارد. فقط باید به این موضوع توجه داشته باشید که تحصیل کم هزینه در کشورهای آلمان، فرانسه و یا ترکیه نیازمند دانش بالای زبان بومی هر کشور یعنی زبان ترکی، آلمانی و یا فرانسوی است.

کانادا نیز یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود،اما با توجه به بالا بودن شهریه‌ها به نسبت 3 کشور دیگر، نمی‌توان آن را در فهرست بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان قرار داد.

البته از آنجایی که مقاصد تحصیلی بسیار زیادی در دنیا وجود دارد و مقایسه مزایا و معایب هر یک از آنها به طور شخصی کار سخت و طاقت فرسایی است، توصیه می‌کنیم که حتماً پیش از انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ، تصمیم‌گیری و اپلای، از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده نمایید.

در یک جمع‌بندی کلی، بهتر است اول از هر چیز قصد از سفر و مهاجرت خود به کشور خارجی را مشخص کرده و با توجه به شرایط فردی (سن، تمکن مالی، شرایط کاری و یا تحصیلی) برای یکی از انواع روش‌های مهاجرتی و انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی، فردی (تحصیلی، کاری، استارت آپ و غیره) تصمیم‌گیری کنید.

تعریف بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان برای هر سبک و سلیقه‌ای متفاوت بوده و نمی‌توان نسخه واحدی برای آن تجویز کرد، بنابراین، با صبر و دقت فراوان به بررسی مقاصد و روش‌های مهاجرتی مورد علاقه خود پرداخته و برای کسب نتیجه سریع‌تر و بهتر، از خدمات تخصصی مهاجرتی نیلگام بهره ببرید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *