چنانچه قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید و یا موفق به اخذ ویزای با ارزش این کشور شده‌اید، با استفاده از اطلاعات پیش رو می‌توانید هزینه‌های زندگی در کانادا را به عنوان یک شهروند تازه وارد بهتر مدیریت کنید. در این مطلب هزینه‌هایی مثل هزینه اجاره خانه، هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل و حمل و نقل و ... بررسی خواهد شد. اما باید توجه داشت که یکی از هزینه‌های قابل بحث و مهم کانادا هزینه تحصیل در کانادا است که در این مقال نمی‌گنجد و پیشنهاد می‌شود جهت کسب اطلاعات بیشتر به نوشتار تحصیل در کانادا رجوع شود. نکته مهم دیگر این‌که هزینه‌ها در شهرهای مختلف کانادا متغیر بوده و برحسب سلایق و عادت‌های متفاوت مردم نمی‌توان به طور دقیق در این مورد صحبت کرد، بدین خاطر ما شهر تورنتو و منطقه GTA را برای توضیح هزینه‌های نسبی زندگی در کانادا انتخاب کرده‌ایم. مشاوره رایگان اخذ ویزای تحصیلی کانادا۰۲۱-۷۵۲۳۷

هزینه اجاره خانه در کانادا

برای اجاره خانه به عنوان یکی از مهم‎‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا گزینه های مختلفی برحسب انواع آن وجود دارد که در ادامه به توضیحشان می‌پردازیم، اما پیش از شروع باز هم باید به این نکته اشاره کنیم که میانگین قیمت‌ها در این مطلب شامل مرکز شهر تورنتو نمی‌شود چون مرکز شهر تورنتو یا به اصطلاح Downtown Totonto  جزو گران‌ترین مناطق کانادا به حساب می‌آید و تمامی هزینه‌ها به دلار کانادا می‌باشد.

حتما بخوانید: راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

یکی از انواع اجاره خانه در کانادا  پرداخت هزینه به عنوان Paying Guest است که همانند شرایط خوابگاه با امکانات محدود است و در حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه در منطقه GTA و تورنتو کانادا هزینه دارد. نوع بعدی اجاره و هزینه‌های زندگی در کانادا آپارتمان اشتراکی است که چیزی در حدود ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار در ماه هزینه دارد. برای آپارتمان زیر همکف باید چیزی در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در ماه به عنوان اجاره بها پرداخت کرد و برای آپارتمان نرمال در طبقات همکف و بالاتر این مبلغ به ۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار در ماه نیز می‌رسد.

مطلب مرتبط: زندگی در کانادا چگونه است؟

در بخش اجاره خانه به عنوان یکی از اساسی‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا می‌توان اینطور گفت که با ۱۰۰۰ دلار امکان کرایه یک Studio apartment یا همان سوییت وجود دارد، اگر بخواهید محل اقامت‌تان دارای اتاق خواب باشد باید بیشتر هزینه کرده و چیزی در حدود ۱۴۰۰ دلار در ماه خرج کنید و برای آپارتمانی دو خوابه تقریبا ۱۷۰۰ دلار هزینه کنید که با افزایش تعداد اتاق خواب‌ها مبلغ قابل پرداخت نیز اضافه می‌گردد.

هزینه اجاره خانه در کانادا

اجاره آپارتمان Condominium و یا Condo (آپارتمان با مالک شخصی) بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار هزینه داشته و خانه‌های Townhouse (متحد‌الشکل و به هم چسبیده)کمی ارزانتر بوده و از ۱۵۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار هزینه دارد، همچنین نوع دیگری از خانه به نام  Semi-Detached ( دو خانه یک شکل در کنار هم که با یک دیوار حائل از هم جدا شده‌اند) وجود دارد که اجاره بهای آن از ۱۸۰۰ دلار تا ۲۵۰۰ دلار برای فرد هزینه خواهد داشت.

همانطور که می‌بینید با وجود تنوع بسیار زیاد انواع اقامتگاه در کانادا، انتخاب خانه و مدیریت هزینه‌های زندگی در کانادا کمی سخت به نظر می‌رسد، اما با کمی دقت به راحتی آب خوردن خواهد بود. خانه بزرگ، مستقل و ویلایی( Detached HOUSE ) هم گرانترین گزینه این بخش است که نیازمند پرداخت ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار اجاره بها است.  لازم به ذکر است که اجاره بهای ماهانه که به عنوان یکی از اساسی‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا به شمار می‌رود براساس تجهیزات خانه، نزدیکی به مترو و منطقه زندگی بالطبع افزایش پیدا می‌کند. باید خاطرنشان کنیم که این شاخصه‌ها تنها مختص به منطقه GTA هستند و چنانچه بخواهیم در مورد مرکز شهر صحبت کنیم مطمئنا هزینه‌ها بیشتر خواهند شد. این بدین معنی است که برای مرکز شهر تورنتو به هر یک از این اجاره‌ها باید حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار کانادا اضافه شود.

مطلب مرتبط: اطلاعات کامل زندگی در اتاوا

یکی دیگر از هزینه‌های زندگی در کانادا که برای جبران خسارت‌های غیرمنتظره خانه در نظر گرفته شده بیمه اجاره‌نامه و یا بیمه مستاجر (tenant insurance) است که باید به طور ماهانه پرداخت شود و عموما از ۲۰ دلار برای خانه یک خوابه شروع شده و تا ۶۰ الی ۷۰ دلار در ماه افزایش پیدا می‌کند. هزینه اجاره خانه در کانادا

ثبت نام آنلاین ویزای کاناداثبت نام کنید

هزینه اجاره خانه در کدام شهر کانادا بیشتر است؟

در نظر گرفتن اجاره خانه در هزینه‌های زندگی در کانادا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این بدین خاطر است که اغلب بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از بودجه و درآمد خانواده برای این موضوع خرج می‌شود. در حالی که به طور میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه در کانادا ۹۹۰ دلار برای هر ماه است، در استان انتاریو این هزینه بیشتر خواهد بود. اخیرا تورنتو و ونکوور گران‌ترین شهرها برای زندگی در کانادا نام گرفته‌اند. از این رو بنابر آمار شرکت وام مسکن کانادا CMHC در سال ۲۰۱۶، میانگین اجاره یک آپارتمان دوخوابه در تورنتو معادل ۱۳۲۷ دلار کانادا است.
البته بنابر تحلیل لیست اجاره‌های سال ۲۰۱۷سازمان mercer ، میانگین قیمت درخواستی ۲٫۲۵۲ دلار کانادا بوده است، این بدین معنی است که مستاجرهای جدید کانادا چیزی بیش از ۷۰ درصد از میانگین کلی پول پرداخت می‌کنند.
برخلاف شهر تورنتو، اتاوا و سایر شهرهای انتاریو گزینه‌های اقتصادی‌تری به شمار می‌روند. به بیانی دیگر اجاره ماهانه یک آپارتمان دوخوابه در اتاوا ۱۲۰۱ دلار، در همیلتون ۱۰۳۷ دلار، در لندن ۱۰۰۲ دلار و در ویندزور ۸۵۲ دلار به ازای هر ماه خواهد بود. اما در استان کبک، شما با اقتصادی‌ترین و مناسب‌ترین گزینه‌های اقامتی کانادا روبرو خواهید شد، برای مثال اجاره یک آپارتمان دوخوابه در مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا برابر با ۷۹۱ دلار به ازای هر ماه است که تقریبا نصف اجاره خانه در تورنتو محسوب می‌شود. اجاره خانه در کانادا

هزینه خرید خانه در کانادا

بنابر جدیدترین اطلاعات وب‌سایت moneyaftergraduation ، به طور میانگین قیمت خرید یک خانه مستقل در کانادا چیزی معادل ۴۹۹ هزار دلار است و در این بین میانگین پیش‌پرداخت مورد نیاز ۲۴٫۹۴۷ هزار دلار و حداقل درآمد سالیانه برای خرید خانه ۹۷ هزار دلار محاسبه شده است. اما باز هم نمی‌توان این اعداد را برای تمام شهرها و استان‌های کانادا مبنا قرار داد و ممکن است بنابر فاکتورهای مختلفی نظیر استان، امکانات، محله، جمعیت شهر و مواردی از این قبیل، مقدار هزینه خرید خانه تغییر کند. بر همین اساس در ادامه میانگین قیمت خرید خانه، حداقل پیش‌پرداخت و درآمد سالیانه موردنیاز در شهرها و استان‌های بزرگ کانادا در سال ۲۰۱۹ آورده شده است: خرید خانه در کانادا

هزینه حمل و نقل در کانادا

یکی دیگر از هزینه‌های زندگی در کانادا هزینه حمل و نقل است. انواع حمل و نقل عمومی نظیر قطار، اتوبوس، مترو و هر چیز دیگری تحت پوشش سامانه حمل و نقل کانادا ( TTC ) است. براساس اطلاعات وب‌سایت TTC در سال ۲۰۱۹ شما باید برای خرید یک بلیط یک نفره ۳ دلار و ۲۵ سنت پرداخت کنید، این مبلغ برای دانشجویان و دانش آموزان ۲ دلار و ۱۰ سنت است. همچنین شما می‌توانید برای مدیریت هزینه‌های خود بلیط هفتگی(Weekly Pass) TTC را بخرید که قیمت آن ۴۳٫۷۵ دلار و برای دانشجویان و دانش‌آموزان ۳۴٫۷۵ دلار است.

برای آن دسته از افرادی که از حمل و نقل عمومی استفاده زیادی می‌کنند و برای ملاقات و مصاحبه‌های کاری به مکان‌های مختلف می‌روند بلیط نامحدود ماهانه (Monthly Pass) یک گزینه کاملا مناسب و اقتصادی محسوب شده و می‌تواند در مدیریت هزینه‌های زندگی در کانادا بسیار تاثیرگذار باشد. براساس اطلاعات وب‌سایت چنانچه کارت Presto داشته باشید شامل تخفیف کوچکی شده و می‌توانید برای هر بار استفاده از سامانه حمل و نقل عمومی مبلغ ۳ دلار پرداخت کنید، همچنین برای کودکان هم در این سایت شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. همانطور که پیش از این اشاره کردیم، این متن در رابطه با هزینه‌های زندگی در کانادا برای مهاجران تازه وارد در این کشور و کسانی است که در ماه‌های اولیه خود در کانادا به سر می برند، از این رو به موضوع خرید و هزینه‌های ماشین پرداخته نشده است.

بیشتر بخوانید: چرا به کانادا مهاجرت کنیم

هزینه موبایل

در این بخش قصد داریم در مورد امکانات و خدمات مصرفی مختلف نظیر قبض موبایل، قبض اینترنت، تلویزیون، گاز و قبض آب و برق که به Hydro در کانادا معروف هستند بپردازیم. اولین گزینه که جز اولویت‌های هر فرد بوده و بی شک یکی از هزینه‌های زندگی در کانادا است، قبض و آبونمان موبایل است. هزینه خدمات سرویس موبایل در کانادا همچون دیگر کشورها به نسبت اپراتور سرویس دهنده متفاوت است، ارزانترین گزینه پیش روی شما در شهر تورنتو و منطقه GTA اپراتور Chatr است که با پرداخت ماهانه ۳۵ دلار می‌توانید از ۱ گیگابایت حجم اینترنت و مکالمه نامحدود در کانادا بهره‌مند شوید.

البته برای ۸ گیگابایت حجم اینترنت و دیگر خدمات قابل ارائه باید ماهانه ۵۰ دلار پرداخت کنید. در صورتی که بالا رفتن هزینه‌ زندگی در کانادا برایتان مسئله‌ای نباشد می‌توانید از اپراتور دیگری نظیر Fido استفاده کنید که ماهانه برای اینترنت ۴ گیگابایت و مکالمه نامحدود ۶۰ دلار هزینه می‌گیرد، باید خاطر نشان کنیم که برای کمپانی‌های با کیفیت‌تر Rogers و Bella این مبلغ باز هم کمی بالاتر خواهد بود. هزینه موبایل در کانادا

هزینه اینترنت

یکی دیگر از هزینه‌های زندگی در کانادا هزینه اینترنت پرسرعت است که جزو موارد ضروری و کاربردی خانه به شمار می‌رود. طرح‌های اینترنتی از ۵۰ و ۵۵ دلار شروع شده و با افزایش امکانات قیمت این سرویس‌ها تا ۸۰ و ۹۰ دلار در ماه نیز افزایش می‌یابد.

بیشتر بدانید: آب و هوای کانادا چگونه است؟

شرکت‌های معروف ارائه‌دهنده خدمات موبایل همچون Fido و Rogers خدمات اینترنت پر سرعت خانگی را نیز ارائه می‌دهند، شما همچنین می‌توانید برای مدیریت بهینه هزینه‌ زندگی در کانادا از بسته‌های ترکیبی نیز استفاده کنید. برای مثال بسته‌های ترکیبی خدمات اینترنت و تلویزیون Rogers از ماهی ۹۵ دلار شروع می‌شود که برای شما بسیار سودمند و به صرفه خواهد بود. البته این نوع شرکت‌ها سرویس و خدمات ترکیبی اینترنت، تلویزیون و تلفن خانگی را نیز ارائه می‌دهند، قیمت‌ این بسته‌ها از ماهی ۱۰۵ دلار شروع می‌شود اما چنانچه قصد در اوایل ورود خود به کانادا هستید پیشنهاد می‌شود از بسته‌های تکی و کم هزینه‌تر استفاده کنید.

هزینه‌های آب، برق و گاز

یکی دیگر از هزینه‌های زندگی در کانادا هزینه‌ قبوض آب ، برق و گاز است. پرداخت این قبوض برای یک آپارتمان ۱ یا ۲ خوابه و یا Condo معادل ۵۰ تا ۷۰ دلار هزینه‌ خواهد داشت و برای آپارتمان‌های بزرگتر ۳ تا ۴ خوابه semi- detached مبلغ آن به ۷۰ تا ۱۰۰ دلار افزایش پیدا کرده و برای خانه‌های ویلایی مبلغی معادل ۱۲۰ دلار خواهد بود.

هزینه خورد و خوراک در کانادا

حالا نوبت به خرید مایحتاج خانه و خورد و خوراک می‌رسد که یکی از اساسی‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا است، این بخش نسبت به میزان مصرف فرد و یا خانواده از مواد خوراکی کاملا متغیر است و نمی‌توان آمار دقیقی برای آن ارائه کرد. ما در اینجا بر طبق مصرف یک نفر در هفته توضیحات خود را ارائه می‌دهیم، اگر جزو افرادی باشید که نسبتا کم غذاست و تقریبا شش روز هفته غذای خانگی درست کرده و مصرف می‌کند، هزینه شما بین ۵۰ تا ۶۰ دلار در هفته خواهد بود.

مطلب مرتبط: مشکلات مهاجرت به کانادا

اگر هفته ای یکبار به رستوران بروید به طور میانگین برایتان ۱۵ دلار تا ۲۰ دلار آب خواهد خورد. اما برای افراد با خورد و خوراک بیشتر این مبلغ به هفته‌ای ۷۰ تا ۸۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین دو تا سه بار استفاده از غذاهای رستوران هفته ای ۳۰ تا ۵۰ دلار خرج خواهد داشت و بی شک موجب بالا رفتن هزینه‌ زندگی در کانادا می‌شود. هزینه موبایل در کانادا

هزینه‌های جانبی دیگر

اگر جزو افرادی باشید که ورزش در دستور کار زندگی‌اش قرار دارد عضویت ماهانه باشگاه در کانادا حدودا ۴۰ تا ۶۰ دلار برایتان هزینه خواهد داشت، تفریحاتی نظیر تماشای فیلم سینمایی نیز بین ۱۲ تا ۲۰ دلار برای شما خرج دارد. این در حالی است که برای رزرو یک جای خوب برای تماشای تئاتر مورد علاقه‌تان باید حدود ۸۰ دلار هزینه کنید! اگر ساکن کانادا باشید احتمالا عادت به خوردن قهوه خواهید داشت که در ماه برای شما بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت، نوشیدن روزانه قهوه از برندهای معروفی نظیر استارباکس یکی دیگر از عادت‌های متداول و هزینه‌های زندگی در کانادا است. بالطبع خرید کردن براساس سلیقه افراد کاملا متفاوت است و محاسبه هزینه‌اش همچون هزینه سفر تقریبا ناممکن است.

حتما بخوانید: آیا ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا اجباری است؟

هزینه‌های ماهانه زندگی در کانادا

بسیاری از شهرهای کانادا جزو برترین مکان‌ها برای زندگی در دنیا محسوب می‌شوند، اما با این حال هزینه زندگی هر فرد براساس استان، منطقه، شهر و یا حتی محله زندگی بسیار متغیر خواهد بود. بدین خاطر بسیار مهم است که پیش از پیدا کردن محل سکونت خود در کانادا به خوبی در مورد هزینه‌های پیش‌بینی شده در هر شهر بر مبنای اهداف و مقدار توان مالی خود تحقیق کنید. بنابر اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت national bank ، مجموع هزینه‌های خانه در حدود نیمی از درآمد شما خواهد بود.

برای مثال در انتاریو کانادا میانگین هزینه‌های خانه در سال ۲۰۱۶ برابر با ۸۸٫۹۵۳ دلار کانادا بوده که به طور تقریبی ۲۰٫۴۳۴ هزار دلار کانادا برای هزینه‌های خانه، ۱۵٫۶۲۷ هزار دلار برای مالیات، ۱۲٫۳۴۷ دلار برای حمل و نقل، ۸٫۷۴۷ دلار برای غذا و ۲٫۲۵۸ دلار برای تحصیلات بوده است. ‌البته در کنار هزینه‌های ضروری زندگی برای خانه، غذا و لباس، شما باید بودجه‌ای را برای هزینه‌های درمانی، بیمه سلامت و مواردی نظیر اسباب منزل در نظر بگیرید. هزینه‌های زندگی در کانادا

در کانادا، هزینه برق نسبت به هر استان متغیر است و عنوان بالاترین نرخ هزینه در این زمینه متعلق به استان انتاریو در کانادا است. بنابر آماری از موسسه Fraser ، هزینه‌های اقامت در انتاریو از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ در حدود ۷۱ درصد افزایش داشته است، این در حالی است که در مدت زمان مشابه، این میانگین در سراسر کانادا با افزایش ۳۴ درصدی روبرو شده است.

بر همین اساس، در سال ۲۰۱۶ قبوض برق در تورنتو معادل ۱۷٫۸۱ سنت / کیلووات ساعت و ۱۶٫۱۵ سنت / کیلووات ساعت در اتاوا بوده است. در حالی که این اعداد نسبت به شهرهایی نظیر سان‌فرانسیسکو با ۳۱٫۰۵ سنت / کیلووات ساعت و نیویورک با ۲۹٫۵۲ سنت / کیلووات ساعت کمتر است و در قیاس با سایر شهرهای کانادا نظیر مونترال و وینیپگ با میانگین ۸٫۴۳ سنت / کیلووات ساعت دوبرابر محسوب می‌شود. میانگین هزینه‌های ماهانه در تورنتو به شرح زیر است:

 • تلفن و اینترنت: ۱۲۷٫۵۰ دلار کانادا
 • وسایل نقلیه عمومی: ۱۷۶٫۲۵ دلار کانادا
 • مواد غذایی: ۲۸۳٫۶۰ دلار کانادا
 • بیمه: ۵۲ دلار کانادا

سیستم مالیات در کانادا به چه صورت است؟

هر یک از استان‌های کانادا دارای قوانین مالیاتی مختص به خود است که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم: مالیات بر درآمد: به طور معمول مالیات بر درآمد کارمندان (که اغلب هر دوهفته پرداخت می‌گردد)، به طور مستقیم از درآمدشان کسر می‌شود. این در حالی است که نیروی کار مستقل و کارآفرینان باید مبلغی را برای مالیات کنار بگذارند و یا از پیش آنرا پرداخت کنند. این مالیات هزینه‌های مدارس دولتی و دانشگاه، خدمات درمانی و مراقبت از کودکان را پوشش می‌دهد و برای شهروندان کانادایی گران‌تر خواهد بود. از این رو بنابر درآمد مشمول مالیات شما، مالیات فدرالی و استانی متغیر است. برای مثال در سال ۲۰۱۷ مبلغ مالیات بر درآمد انتاریو به شرح زیر بوده است:
 • درآمد ۲۵ هزار دلار کانادا در سال: نرخ مالیات فدرال ۱۵ درصد ، نرخ مالیات استانی ۵٫۰۵ درصد (مجموع ۲۰٫۰۵ درصد مالیات بر درآمد)
 • درآمد ۵۰ هزار دلار کانادا در سال: نرخ مالیات فدرال ۲۰٫۵ درصد، نرخ مالیات استانی ۹٫۱۵ درصد (مجموع ۲۹٫۶۵ درصد مالیات بر درآمد)
 • درآمد ۱۰۰ هزار دلار کانادا در سال: نرخ مالیات فدرال ۲۶ درصد، نرخ مالیات استانی ۱۱٫۱۶ درصد (مجموع ۳۷٫۱۶ درصد مالیات بر درآمد)
اما آن دسته از افرادی که دارای درآمد کمی در کانادا هستند به هنگام تنظیم اظهارنامه مالیات بر درآمد در کانادا مشمول تخفیف‌های مختلفی خواهند شد. مالیات بر درآمد کانادا

مالیات محصول و خدمات در کانادا چگونه است؟

در برخی از استان‌های کانادا دو نوع مالیات فدرالی و استانی برای محصولات و خدمات اعمال می‌شود، در انتاریو این مالیات‌ها تحت عنوان مالیات متناسب با فروش HST شناخته شده و بر مبنای قیمت محصول و یا خدمات محاسبه می‌گردد. از این رو در استان انتاریو، نرخ HST معادل ۱۳ درصد است که ۸ درصد آن برای بخش استانی و ۵ درصد آن برای بخش فدرالی کانادا است. در این بین برخی از خدمات و محصولات در کانادا معاف از مالیات بوده و در صورت واجد شرایط بودن متقاضی امکان دریافت تخفیف نیز وجود خواهد داشت.

 

جمع‌بندی هزینه‌ زندگی در کانادا

اکنون نوبت به جمع‌بندی هزینه‌های زندگی در کانادا ( اجاره خانه، قبض موبایل، اینترنت و تلویزیون، قبوض Hydro، هزینه‌های خورد و خوراک، حمل و نقل و جانبی) رسیده است.

 • چنانچه فرد مجردی در کانادا باشید هزینه شما برای خانه بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار خواهد بود. ۵۰۰ دلار در صورتی که از خدمات محدود متل به عنوان ( Paying guest ) استفاده کنید و ۱۵۰۰ دلار در صورتی است که یک آپارتمان یک خوابه با امکانات بیشتر کرایه کنید.
 • دیگر هزینه‌های زندگی در کانادا نظیر موبایل چیزی در حدود ۴۰ تا ۸۰ دلار ، استفاده از بسته اینترنت و تلویزیون چیزی مابین ۸۰ تا ۱۹۰ دلار ، برای پرداخت قبوض Hydro مبلغ ۳۰ تا ۸۰ دلار هزینه خواهد داشت.
 •  هزینه خورد و خوراک یا به اصطلاح (Groceries) از اصلی‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا است و بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ دلار برای شما خرج خواهد داشت، برای حمل و نقل ماهانه مبلغ ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار مورد نیاز است که با استفاده از خدمات تاکسی‌های Uber این مبلغ بیشتر نیز خواهد شد.
 • هزینه های جانبی به طور تقریبی بین ۵۰ تا ۲۵۰ دلار در ماه هزینه خواهد داشت که کمترین مبلغ برای افراد اقتصادی و صرفه جو و بیشترین مبلغ برای افرادی است که آنقدر در قید و بند میزان هزینه‌های زندگی نیستند.
 • بنابراین در مجموع زندگی اقتصادی و مجردی در تورنتو و منطقه GTA 1000 دلار هزینه داشته و برای افرادی که از امکانات بیشتری استفاده می‌کنند و کمی ولخرج هستند هزینه‌ زندگی در کانادا چیزی در حدود ۳۰۰۰ دلار در ماه خواهد بود.
 • برای زوجین هزینه اجاره خانه از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار است که ۱۰۰۰ دلار برای واحد مسکونی زیرهمکف و ۲۵۰۰ برای یک خانه مستقل semidetached   و یا آپارتمان condo خواهد بود.
 • هزینه قبض موبایل بالطبع برای یک زوج دو برابر شده و از ۸۰ تا ۱۵۰ دلار متغیر است، هزینه استفاده از اینترنت و تلویزیون کماکان یکسان بوده و هزینه قبوض Hydro با کمی افزایش بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار خواهد بود.
 • هزینه خورد و خوراک مطمئنا برای دو نفر بیشتر شده و بین ۳۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار متغیر است، هزینه حمل و نقل بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار یعنی دو برابر و هزینه‌های جانبی هم دو برابر شده و بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار خواهد بود.
 • در مجموع در حالت صرفه جویی هزینه‌ زندگی در کانادا برای یک زوج چیزی در حدود ۱۸۶۰ دلار و برای زو‌ج‌هایی که نسبتا بیشتر خرج می‌کنند و از هزینه های جانبی و امکانات گردش و سفر بهره می‌برند چیزی در حدود ۴۷۴۰ تا ۵۰۰۰ دلار در ماه خواهد بود.
 • برای زوج‌هایی با یک بچه هزینه اجاره و موبایل، اینترنت و تلویزیون و قبوض Hydro یکسان بوده اما برای مایحتاج خانه و خورد و خوراک مبلغی بین ۴۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار مورد نیاز خواهد بود.
 • برای حمل و نقل هم با کمی افزایش مبلغ ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار و برای هزینه های جانبی بین ۱۵۰ تا ۷۰۰ دلار هزینه در پی خواهد داشت.

بدین ترتیب برای خانواده ۳ نفره در حالت صرفه جویی هزینه‌ زندگی در کانادا در حدود ۲۰۶۰ دلار و در حالت آزاد با کمی ولخرجی چیزی در حدود ۵۲۴۰ دلار خواهد بود. با توجه به متوسط درآمد کانادا این مبالغ کاملا منطقی و معقول بوده و فشار کمی برای خانواده خواهد داشت. لازم به ذکر است که آن دسته از خانواده هایی که دارای بچه هستند از امتیاز دریافت پول از دولت به ازای فرزند برخوردار می‌شوند که مبلغی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار خواهد بود، این مبلغ می‌تواند کمی در هزینه‌های زندگی خانواده در کانادا تاثیرگذار باشد.

ثبت نام آنلاین ویزای کاناداثبت نام کنید