ویزا

امتیاز مدارک تحصیلی در اخذ ویزای استرالیا

شما بر اساس مدارک تحصیلی خود در زمان دعوت برای درخواست صدور ویزا می توانید تا ۲۰ امتیاز کسب نمایید.

امتیازات به بالاترین مدرک آموزشی شما داده می شود. برای مثال اگر دوره لیسانس و دکتری را به اتمام رسانده باشید می توانید امتیازات دوره دکتری را دریافت نمایید.

مسئول مربوط به ارزیابی شغل مورد نظر شما معمولاً می تواند مشخص نماید که آیا مدارک شما از استاندارد لازم برای معادل سازی با مدرک مرتبط استرالیایی برخوردار است.

اگر مسئول مربوط به ارزیابی که مجری ارزیابی مهارت شماست نتواند در مورد مدارک تحصیلی شما اظهار نظر کند با آموزش تحصیلی فراغت و خدمات ارزیابی تماس بگیرید.

مدرک دکتری

برای دریافت ۲۰ امتیاز برای مدرک دکتری باید شرایط مدرک دکترای یک موسسه آموزشی استرالیایی و یا مدرک دکترای موسسه آموزشی دیگری که قابل مقایسه با استانداردهای استرالیا برای مدرک دکترا باشد را دارا باشید.

به طور معمول، دریافت مدرک دکترا بیش از ۱۴ سال نیاز به تحصیل دارد که شامل تحقیقات گسترده، کار پروژه ای، امتحانات و نگارش پایان نامه یا تز دکترا می شود.

مدرک کارشناسی

برای دریافت ۱۵ امتیاز از داشتن حداقل مدرک کارشناسی باید شرایط مدرک کارشناسی یک موسسه آموزشی استرالیایی را داشته باشید و یا مدرک کارشناسی شما باید حداقل قابل مقایسه با استانداردهای استرالیا برای مدرک کارشناسی باشد.

توجه: برای دریافت ۱۵ امتیاز برای مدرک کارشناسی ارشد، باید مدرک کارشناسی که در داخل یا خارج از استرالیا به اتمام رسانده اید را نیز داشته باشید و یا مدرک فوق لیسانس شما باید حداقل قابل مقایسه با سطح مدرک کارشناسی طبق استانداردهای استرالیا باشد.

دیپلم یا دیپلم فنی استرالیا

برای مدرک دیپلم استرالیایی یا دیپلم فنی استرالیایی می توانید ۱۰ امتیاز دریافت کنید.

سایر مدارک تحصیلی

شما می توانید برای هر مدرک دیگری که برای شغل مورد نظر در ارزیابی مهارت شما توسط مسئول مربوط به ارزیابی، مناسب تشخیص داده شده ۱۰ امتیاز دریافت نمایید.

شرایط تحصیل در استرالیا

اگر یک مدرک یا بیشتر از آن را در استرالیا تحصیل نموده اید می توانید ۵ امتیاز دریافت کنید، دیپلم یا دیپلم فنی که طی دوره یا دوره هایی در یک موسسه آموزشی استرالیایی طی شده است.

دوره یا دوره های شما باید شرایط زیر را داشته باشند:

 •  از طریق ثبت کامن ولث موسسات و دوره برای دانش آموزان خارجی (CRICOS) ثبت شده باشد
 •  در طی حداقل مجموع ۱۶ ماه به اتمام رسیده باشد
 •  در طی حداقل دو سال تحصیلی به اتمام رسیده باشد
 •  تماماً به انگلیسی تدریس شده باشد
 •  در طی زمان حضور شما در استرالیا گذرانده شده باشد
 •  در طی زمانی که ویزای اجازه تحصیل در استرالیا داشته اید گذرانده شده باشد

 

یک دوره تنها برای یک بار می تواند مورد ارزیابی قرار گیرد. هر دوره ای که موفق به گذراندن آن نشده باشید قابل محاسبه نخواهد بود.

به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه دوره یا دوره هایی را گذرانده اید، باید مدارک زیر را ارائه نمایید:

 •  کپی برابر اصل از نامه تکمیل دوره از طرف موسسه آموزشی شامل موارد زیر:
 •  تاریخ های شروع و پایان دوره
 •  تاریخ برآورده شدن الزامات دوره
 •  آدرس محل تحصیل
 •  کپی های برابر اصل از رونوشت های دوره

 

دو سال تحصیلی دانشگاهی شامل ۹۲ هفته در دوره یا دوره هایی می شود که در CRICOS ثبت شده اند. CRICOS طول دوره استاندارد (تعداد هفته ها) برای هر دوره را تعیین می نماید.

این اندازه ای از مقدار تحصیلی است که به اتمام رسانده اید نه اینکه چقدر اتمام آن به طول کشیده است. نیاز نیست که تحصیلات شما تمام وقت بوده باشد.

می توانید مدت بیشتری برای تکمیل دوره صرف کنید اما اعتبار تحصیل شما از طریق تعداد هفته هایی که CRICOS به عنوان طول استاندارد دوره مشخص می نماید تعیین می شود. به عنوان مثال، اگر دوره ای که طبق اعلام نظر CRICOS باید ۷۸ هفته به طول بیانجامد برای شما ۹۲ هفته طول بکشد تنها به اندازه همان ۷۸ هفته اعتبار تحصیلی دریافت می کنید.

اگر آموزش های قبلی شما معتبر تلقی شود می توانید از گذراندن آن دوره ها معاف شوید. دوره ای که از گذراندن آن معاف شده اید به عنوان الزام تحصیل در استرالیا محسوب نخواهد شد. به تحصیلات خارج از استرالیا یا داخل استرالیا که در CRICOS ثبت نشده باشد اعتبار تعلق نخواهد گرفت.

۹۲ هفته تحصیل می تواند به صدور یک یا چند مدرک قابل قبول منجر شود. در این حالت، نیازی نیست دوره های تحصیلی در عرض مدت ۲۴ ماه به اتمام رسیده باشند. ممکن است بین اتمام دوره اول و شروع دوره دوم تعطیلی وجود داشته باشد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *