تحصیلی

تحصیل در کانادا و کار خارج از دانشگاه

قوانین جدید اعمال شده در تاریخ ۱ جوئن ۲۰۱۴ کار بیرون از پردیس را برای دارندگان ویزای تحصیل کانادا آسانتر کرده است. دانشجویان تمام وقت که برنامه های آموزشی، حرفه ای یا فنی و حرفه ای و آکادمیک را در یک موسسه آموزشی تعیین شده دنبال می کنند:

  •  برای کار بیرون از پردیس بدون ویزای کار واجد شرایط هستند؛
  •  اجازه کار بیرون از پردیس تا ۲۰ ساعت در هفته را در طول سال تحصیلی و کار تمام وقت در طول زمانهای تعطیلی برنامه ریزی شده دارند؛ و
  •  می توانند به جای شش ماه معطلی، فورا بیرون از پردیس کار کنند.

به هر حال اگر می خواهید در کانادا کار کنید باید در موسسه آموزشی تعیین شده ثبت نام کنید، و یک شماره بیمه اجتماعی از طرف سرویس کانادا داشته باشید.

در ۱ جوئن ۲۰۱۴ برنامه ویزای کار بیرون از پردیس (OCWPP) به عنوان بخشی از تغییرات منظم برنامه دانشجوی بین المللی فسخ شد. دانشجویان دارنده ویزای تحصیل و کار تحت OCWPP می توانند به کار بیرون از پردیس تحت ویزای کار بیرون از پردیس جاری ادامه دهند. به هرحال، دیگر نیازی نیست این موسسات گزارشی از حضور و وضعیت دارندگان ویزای کار خارج از پردیس از طریق سیستم اطلاع رسانی الکترونیکی (ENS) تهیه کنند.

اگر در تاریخ ۱ جوئن ۲۰۱۴ ویزای کار یا تحصیل تحت برنامه ویزای کار خارج از پردیس دارید می توانید به کار بیرون از پردیس تحت ویزای کار خارج از پردیس جاری ادامه دهید.

در تاریخ ۱ جوئن ۲۰۱۴ اگر دارای ویزای تحصیل هستید و درخواست داده اید اما هنوز ویزای کار بیرون از پردیس دریافت نکرده اید باید منتظر باشید درخواست ویزای کار شما بررسی شده و هنگام دریافت ویزای کار بیرون از پردیس کار بیرون از پردیس را آغاز کنید.

در تاریخ ۱ جوئن ۲۰۱۴ اگر ویزای تحصیل دارید اما هنوز برای ویزای کار بیرون از پردیس درخواست نداده اید  اجازه کار بیرون از پردیس بدون ویزای کار را در صورت داشتن شرایط کار بیرون از پردیس دارید.

اگر در تاریخ ۱ جوئن ۲۰۱۴ اقدام به درخواست ویزای تحصیل کنید شرایط مربوط به صلاحیت کار بیرون از پردیس در ویزای تحصیل شما نوشته خواهد شد.

در تمام موارد برای داشتن صلاحیت کار بیرون از پردیس باید تمام شرایط ویزای تحصیل را دارا باشید. اگر انگلیسی یا فرانسه را به عنوان زبان دوم می خوانید (ESL/FSL) یا در فعالیتهای مورد علاقه عام یا دوره های آماده سازی شرکت می کنید واجد شرایط کار در طول تحصیل نخواهید بود مگر اینکه با ارزیابی مثبت تاثیر بر بازار کار از طرف موسسه توسعه اجتماعی و استخدام کانادا واجد شرایط درخواست ویزای کار باشید.

وظیفه شما یا کارفرمایتان است که قبل از آغاز به کار مطمئن شوید که واجد شرایط کار بیرون از پردیس بدون ویزای کار هستید. اگر بدون داشتن شرایط لازم شروع به کار بیرون از پردیس کنید ممکن است مشمول اقدام اجرایی تحت قوانین حفاظت از پناهندگان و مهاجرین شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *