تور

برج ایفل | گردشگری در اطراف برج ایفل

اگر میخواهید سفر رویایی به فرانسه داشته باشید و بازدید از برج ایفل و گردشگری در اطراف برج ایفل را تجربه کنید، با این مطلب شرکت مهاجرتی نیلگام همراه شوید. از جنبه گردشگری و صنعت توریسم در سراسر دنیا، هر کشوری دارای یک یا چند نماد برجسته و یا به اصطلاح لندمارک است که به عنوان یک نشان و شناسه بارز شهری از مسافت های مختلف قابل شناسایی بوده، شهرت بین المللی دارد و می تواند کمک زیادی در پیدا کردن یک آدرس به شما بکند، این موضوع در شهر تهران برای برج زیبای آزادی و برج میلاد صدق می کند و مثال بارز آن در کشوری مثل فرانسه، برج ایفل eiffel خواهد بود.

چنانچه شما هم در رویای این هستید تا برای یکبار هم شده به فرانسه و شهر دوست داشتنی پاریس سفر کنید و به بازدید از برج آیفل و گردشگری در اطراف برج ایفل بپردازید، باید پیش از هر چیز به فکر رزرو وقت سفارت و اخذ ویزای فرانسه باشید.

فرقی نمی کند که ویزای دریافتی شما از نوع توریستی و موقتی باشد و یا انواع دیگری مثل تحصیلی و یا کاری، چون در هر صورتی، می توانید زمانی را برای دیدن برج بسیار مشهور ایفل و گردشگری در اطراف برج ایفل اختصاص دهید.

اگر هم در سفر توریستی خود به کشور فرانسه و شهر رومانتیک پاریس، نتوانستید بعد از دیدن جاذبه های متعدد این شهر از جمله موزه لوور و برج ایفل، از حضور و زندگی در پاریس دل بکنید، باید بدون معطلی به کشور مبدا خود یعنی ایران برگشته و به فکر استفاده از یکی از روش های مهاجرت به فرانسه باشید.

اما با تصور این که خیلی از شما دوست دارید تا سفر توریستی به فرانسه را تجربه کرده و به خوبی به سیر و سیاحت در این برج و گردشگری در اطراف برج ایفل بپردازید، قصد داریم تا در این مطلب نیلگام، تمام جزئیات جذاب این لندمارک خاص و دوست داشتنی پاریسی را در اختیارتان قرار داده و نقشه راه بسیار خوبی را برای سفر احتمالی به پاریس و بازدید از این جاذبه متفاوت در اختیار شما قرار دهیم.

برج ایفل

برج آیفل تنها یک سازه فلزی و قدیمی نیست که به دلیل گذشت زمان به این شهرت رسیده باشد، بلکه تاریخچه بسیار جذابی داشته و شناسنامه کشور فرانسه به شمار می رود. پس بهتر است به دور از تعجیل برای رسیدن به جزئیات گردشگری در اطراف برج ایفل ، اول به خوبی شما را با جزئیات این سازه دوست داشتنی و متمایز شهر پاریس آشنا کنیم.

نکته ای که لازم است از همین ابتدا به آن اشاره کنیم این است که برج ایفل معادل عبارت The Eiffel Tower است، ولی ما ایرانی ها به اشتباه، به جای تلفظ درست این سازه یعنی برج آیفل آن را ایفل می خوانیم. البته در شهر پاریس چه بگویید ایفل تاور یا آیفل تاور، باز هم منظور شما را برای پیدا کردن آدرس متوجه می شوند، ولی برای کلاس کار هم که شده، خواهشاً همان تلفظ درست یعنی آیفل را به کار ببرید!

برج ایفل نخستین نمایشگاه جهانی در پاریس در سال 1889 میلادی بود. این بنا به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه و نشان دادن قدرت صنعتی فرانسه به جهان ساخته شد.

البته شاید باور این موضوع سخت باشد که در ابتدای کار، این بنا به عنوان یکی از زشت ترین ساختمان های پاریس محسوب میشد که به زودی وضعیت آن تغییر کرده و به سمبل مهم شهری تبدیل شد.

گوستاو آیفل، یک مهندس معمار فرانسوی بود که معمولاً به واسطه طراحی برجی که نام او را یدک می کشد، شهرت و اعتبار داشت. اما در حقیقت، ایده اولیه این بنا یعنی نقشه های اصلی برج آیفل از دو شخص کمتر شناخته شده یعنی موریس کوچلین و امیل نوگیر نشات گرفته بود.

کوچلین و نوگیر دو مهندس ارشد شرکت تاسیسات آیفل – شرکت مهندسی گوستاو ایفل بودند. بر همین اساس، این دو به همراهی شخص آیفل و یک آرشیتکت فرانسوی به نام استفان ساوستره، مهندسانی بودند که طرح های نهایی خود را برای مسابقه ای که محور اصلی نمایشگاه جهانی سال 1889 پاریس را تعیین می کند، یعنی برج آیفل ارسال کردند.

خوشبختانه طراحی شرکت آیفل در این مسابقه برنده اعلام شد و ساخت برج آهنی فرفوژه ای معروف در جولای سال 1887 شروع شد. اما باید به این نکته اشاره کنیم که در همان زمان نیز همه مردم و ساکنین از این ایده که یک بنای بسیار عظیم فلزی بر فراز شهر پاریس خودنمایی کند، هیجان زده نبوده و حتی مخالف این تصمیم نیز بودند!

حتی از جنبه معاصر نیز برج ایفل یک اثر متمایز است، اما در اواخر قرن 19 هیچ چیزی شبیه به آن وجود نداشت. پیش از برج آیفل، معماری مدرن به تدریج در حال ظهور در پاریس بود، اما این روند جریان بسیار کندی داشت.

آهن که به واسطه انقلاب صنعتی به متریال محبوب ساخت و ساز بدل شده بود، برای اجرایی کردن ایده برج ایفل، خود بنیان و اساس اصلی این سازه مدرن شد. اما در سال 1887 میلادی، آهن تنها در داخل سازه ها و برای پشتیبانی از ساختمان ها و یا در برخی از سازه های عمومی مثل کارخانه ها، گرمخانه ها و یا پل ها به کار میرفت.

بزرگترین مشکل در رابطه با برج آیفل این بود که نمی دانستند چطور با استفاده از متریال آهن چیزی را درست کنند که از لحاظ زیبایی شناسی جذاب باشد. در واقع زمانی که تصمیم به استفاده عظیم از آهن گرفتند، ممکن بود دوباره بخواهند همان کار ساخت سازه های تاریخی سنگی را دوباره با این بنا تکرار کنند.

اما در حقیقت این طور نشد و برای ساخت برج آیفل، رویکرد خود برای استفاده از جنس کاربردی جدید آهن را به کلی تغییر داده و موجب شدند تا ساختار و ظاهر این سازه کاملاً جدید و مدرن به نظر برسد.

وقتی ساخت و ساز این برج در محدوده Champs de Mars شروع شد، گروهی متشکل از 300 هنرمند، مجسمه ساز، نویسنده و معمار، طومار و اعتراض نامه ای را به کمیسر نمایشگاه پاریس فرستاده و این درخواست را داشتند تا خیلی سریع، ساخت سازه ای که آنرا “برج احمقانه” خطاب می کردند، چیزی که مانند یک دودکش عظیم سیاه بر کل پاریس مسلط خواهد شد را متوقف کنند.

اما اعتراض جامعه هنرمندان پاریس در زمینه توقف پروژه ساخت برج آیفل به جایی نرسید و ساخت این برج در تنها دو سال و در تاریخ 31 مارچ 1889 به پایان رسید.

دانستن این موضوع بسیار جالب است که هر یک از 18 هزار قطعه مورد استفاده برای ساخت برج ایفل، به طور خاص برای این پروژه محاسبه شده و در کارخانه آیفل در حومه شهر پاریس به اجرا و تولید رسیده است.

ساختار آهن فرفوژه wrought-iron از ترکیب چهار پای قوس دار بزرگ تشکیل شده که بر روی پایه های بنایی قرار گرفته اند که به سمت داخل منحنی می شوند تا در نهایت در یک برج منفرد و مخروطی به هم بپیوندند.

طبق آمار، ساختن این برج استثنایی نیاز به 2.5 میلیون پرچ های مونتاژ شده حرارتی و 7300 تن آهن داشته است. این در حالی است که برای محافظت از این سازه در برابر عناصر طبیعی و زنگ زدگی احتمالی، هر سانتیمتر از آن رنگ شده است. رنگ زدن کل برج ایفل به 60 تن رنگ نیاز دارد و جالب است که این کار تاکنون برای 18 بار انجام شده است!

حقایق جالب برج ایفل

 • گوستاو آیفل از آهن فرفوژه مشبک در ساخت این برج استفاده کرد تا نشان دهد که فلز می تواند به اندازه ساختار سنگی محکم باشد و در عین حال وزن کمتری داشته باشد.
 • آیفل کسی بوده که قاب داخلی مجسمه آزادی آمریکا را ایجاد کرده است.
 • ساخت برج آیفل7.799.401.31 فرانک طلای فرانسه در سال 1889 هزینه برداشته که معادل 1.5 میلیون دلار آمریکا بوده است.
 • ارتفاع برج ایفل 1063 پا (324 متر) است که شامل آنتن در بالای آن می شود. بدون در نظر گرفتن آنتن، ارتفاع کلی این برج 300 متر است.
 • تا زمان ساخت ساختمان کرایسلر در سال 1930 در شهر نیویورک، برج ایفل بلندترین سازه در تمام دنیا به شمار میرفت.
 • این برج به گونه ای ساخته شده که در مقابل باد کمی تاب بخورد، اما نور خورشید تاثیر بیشتری بر روی برج آیفل دارد. در واقع با گرم شدن سمت رو به خورشید برج، بخش بالایی این سازه به اندازه 7 اینچ یا همان 18 سانتی متر از خورشید دور می شود.
 • نور خورشید موجب می شود تا برج ایفل رشدی 15 سانتی متری داشته باشد.
 • وزن این برج 10 هزار تن است.
 • 5 میلیارد چراغ در برج آیفل کارگزاری شده است.
 • لقب فرانسوی ها برای این برج La Dame de Fer به معنی بانوی آهنی است.
 • سکوی اول نزدیک به 58 متر بالاتر از سطح زمین است؛ سکوی دوم 114.5 متر و سکوی سوم به طور تقریبی 274 متر از زمین فاصله دارد.
 • برج آیفل دارای 108 طبقه و 1710 پله است. البته گردشگران تنها می توانند برای دستیابی به سکوی اول و دوم از پله ها استفاده کنند. در کنار این موارد، دو آسانسور نیز وجود دارد.
 • هر یک از آسانسورها سالانه در حدود 103 هزار کیلومتر را برای جا به جایی گردشگران طی می کنند.
 • 3 طبقه از این برج برای دسترسی عموم آزاد است که شامل طبقه اول، طبقه دوم و بخش انتهایی یا همان قله می شود.
 • امکان دسترسی به بخش انتهایی برج تنها از طریق آسانسور امکان پذیر است.
 • گوستاو آیفل به طور هوشمندانه ای یک دفتر خصوصی در این برج طراحی کرده که در آن از افراد مشهوری مثل توماس ادیسون میزبانی شده است. این دفتر اکنون برای بازدید عموم در دسترس است.
 • در زمان اشغال فرانسه توسط آلمان در جنگ جهانی دوم، هیتلر دستور داد که برج ایفل خراب شود، اما این دستور هیچگاه عملی نشد. حتی مبارزان مقاومت فرانسه برای سخت کردن کار برای نازی ها، کابل های آسانسورهای برج آیفل را خراب کردند تا آلمانی ها برای به اهتزاز درآوردن پرچم خود بر بالای برج مجبور به بالا رفتن از پله ها شوند.
 • در کنار فروشگاه های گیفت شاپ طبقه اول برج، یک دفتر پست کوچک واقع شده که می توان یک کارت پستال را از همان جا خریداری کرده و با نوشتن متن دلخواه و زدن تمبر، آن را از دفتر مخصوص پست برج آیفل به هر جایی که می خواهید ارسال کنید. این پست ها دارای مهر منحصر به فردی هستند.
 • اشعه های کیهانی از طریق تحقیقات آزمایشگاهی این برج کشف شد.
 • نام 72 تن از دانشمندان و مهندسان قرن 19 بر روی ستون های فلزی و بخش های آهنی برج ایفل حک شده است.
 • در پایین ستون جنوبی برج یک پناهگاه نظامی مخفی قرار گرفته که احتمالاً از طریق یک تونل طولانی و عظیم به یک پایگاه و مدرسه نظامی وصل میشده است. این بخش جذاب نیز هم اکنون به یک موزه کوچک تبدیل شده است.
 • ساخت این برج 2 سال و 2 ماه و 5 روز زمان برده است.
 • این برج تنها سازه ای بود که از لحاظ ارتفاع از بنای یادبود واشنگتن با ارتفاع 172 متر بلندتر بود و رکورد تمامی ساختمان های مرتفع و بلند دنیا را تا سالها (41 سال) به خود اختصاص داد.
 • برای اینکه از تمامی جنبه ها و از بالا تا پایین برج آیفل به طور یکسان به نظر برسد، از سه رنگ مختلف استفاده می شود.
 • هر 6 تا 7 سال یکبار این برج رنگ آمیزی مجدد می شود.
 • برای صعود به سکوی دوم برج، شما باید 700 پله را طی کنید.
 • ارتفاع اولین سکو، 57 متر از سطح زمین، دومین سکو، 115 متر و سومین سکو 274 متر است.
 • در سال 1999 به مناسب جشن ورود به هزاره جدید، برای اولین بار، با استفاده از 20 هزار لامپ، نمایشگر ساعتی نور درخشان برج ایفل به این بنا اضافه شد.
 • عکاسی از روشنایی های مختلف برج آیفل در شب برای مردم معمولی مشکلی نداشته و می توانند به راحتی عکس خود را در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنند، اما در واقع انواع روشنایی طلایی، درخشش ستاره ای، فانوس دریایی و نورهای استفاده شده در رویدادهای خاص دارای کپی رایت هستند. اینبدین معنی است که استفاده از عکس و تصویر شب این برج برای امور حرفه ای تنها با اجازه سازمان SETE قانونی بوده و نیاز به پرداخت هزینه دارد.

آسانسور برج ایفل

بدون شک برج ایفل دارای ظاهری مدرن است که آن را از سازه هایی با سبک های نئو گوتیک، نئو رنسانس و نئو باروک که محبوبیت زیادی در قرون 18 و 19 داشتند متمایز می کند. اما در حقیقت استفاده از متریال آهن باعث تمایز اصلی آن شده است.

این برج یکی از اولین مثال های معماری مدرن محسوب می شود. در واقع ساخت این سازه از ابتدا با هدف خاصی انجام نشده است. تنها دلیل وجودی برج آیفل را می توان در نمایش خلاقیت معماری فرانسوی و مهارت کار با موادی نظیر آهن برای ساخت چنین سازه ای به جهانیان خلاصه کرد.

همچنین برج ایفل یا همان آیفل یک گزینه مدرن و دموکراتیک تر از باقی بناهای تاریخی زمان خود محسوب میشد. گوستاو آیفل اصرار داشته که آسانسورها باید در داخل برج لحاظ شوند، اما به دلیل این که هیچ شرکت فرانسوی قادر به ارائه استانداردهای لازم برای این پروژه نبوده، تنها گزینه موجود، سفارش آسانسور از یک کمپانی آمریکایی بوده است.

به دلیل استفاده از بالابر برقی، شهروندان پاریسی و گردشگران این امکان را داشتند تا از منظره کلی شهر از ارتفاعی متفاوت لذت ببرند. این دقیقاً همان چیزی بوده که قبل از حضور برج ایفل، تنها ثروتمندان شهر و با استفاده از بالن های گازی امکان تجربه اش را داشتند. اما اکنون امکان تجربه این موضوع هیجان انگیز، هزینه چندانی نداشته و برای همه افراد مقدور شده است.

به همین خاطر می توان این طور گفت که این برج یک نمونه عالی از معماری مدرن است که اثری دموکراتیک داشته و دسترسی به آن تنها به ثروتمندان جامعه محدود نمی شود. بلکه هر فردی با هر شان و منزلتی از سراسر دنیا، امکان حضور و لذت بردن از این بنا را دارد.

قرار بوده تا برج ایفل یک سازه موقتی باشد و بعد از گذشت 20 سال از بناهای شهر حذف شود. اما با گذشت زمان، مردم دیگر نمی خواستند که این بنا از سازه های شهر پاریس حذف شود و تمایل به بقای آن داشتند.

در واقع، با مشاهده موفقیت های ساخت این برج که بعد از نمایشگاه جهانی رخ داد، بسیاری از دشمنان و معترضان این پروژه به طور رسمی عذرخواهی کردند و با تمام شدن رویداد نمایشگاه، اکثر ساکنان پاریس به داشتن این سازه در شهر پاریس افتخار می کردند.

گوستاو آیفل نه تنها علاقه ای به برچیده شدن این سازه از شهر پاریس نداشت، بلکه پیشنهاد داده بود تا این برج به یک ابزار ضروری برای جامعه علمی کشور تبدیل شود.

از این رو، تنها چند روز بعد از افتتاح این پروژه، آیفل یک آزمایشگاه هواشناسی را در طبقه سوم این برج راه اندازی کرد. او از دانشمندان دعوت کرد تا از آزمایشگاه برای مطالعات خود در زمینه های مختلفی نظیر جاذبه و الکتریسیته استفاده کنند.

اما در حقیقت به جای آزمایشگاه، این ارتفاع بلند برج آیفل بود که از انقراض و برچیده شدن زودهنگام آن جلوگیری کرد. در سال 1910، شهر پاریس به دلیل سودمندی این سازه به عنوان یک فرستنده تلگراف بی سیم، امتیاز ایفل را تمدید کرد.

در حقیقت، ارتش فرانسه از این برج برای ارتباط بی سیم با کشتی های مستقر در اقیانوس اطلس و رهگیری پیام های دشمن در طول جنگ جهانی اول استفاده میکرد. در حال حاضر نیز این برج مشهور میزبان 120 آنتن است که صدا و سیمای سیگنال های رادیویی و تلویزیونی را در سراسر پایتخت و فراتر از آن پخش می کند.

بالای برج ایفل

همانطور که در مطلب معایب و مزایای زندگی در فرانسه به این موضوع نیز اشاره کردیم، برج ایفل کماکان یکی از قطعات اصلی شهر پاریس برای ایجاد یک منظره شهری عالی است. طبق اطلاعات وب سایت livescience، هر ساله بیش از 7 میلیون گردشگر از این برج زیبا دیدن می کنند.

از زمان افتتاح برج ایفل در تاریخ 1889 تاکنون، قریب به 250 میلیون نفر از مردم دنیا از زیبایی های مختلف برج آیفل لذت برده اند. این برج دارای 3 سکو است که دو رستوران، چندین بوفه، سالن های ضیافت، بار نوشیدنی و چندین فروشگاه خرید هدایای خاص را در خود جای داده است.

این در حالی است که تورهای آموزشی برج نیز برای گروه های گردشگری و کودکان در دسترس قرار دارد. عموماً این برج در تمام 365 روز سال برای بازدید باز است. اما زمان های بازدید در فصول مختلف سال متغیر خواهد بود. بازه زمانی فعالیت برج ایفل از ساعت 9:30 صبح تا 11:45 شب است و در فصل تابستان این زمان به 9 صبح تا 12:45 شب تغییر پیدا می کند.

یعنی از ماه جون تا سپتامبر، برج آیفل تا نیمه شب باز است. هزینه های در نظر گرفته شده برای بازدید از بخش های مختلف این برج ثابت نیست و بین 10 تا 14.5 یورو برای هر نفر متغیر است که شامل دسترسی به 3 آسانسور عمومی و 704 پله این برج تاریخی پاریس می شود.

علاقه مندان بازدید از برج آیفل می توانند به صورت اینترنتی و با تخفیف (در صورت خرید گروهی) بلیط خود را خریداری کنند و یا در پای برج و به صورت حضوری این کار را انجام دهند.

اما برای وصف امکانات برج ایفل، به وب سایت اصلی toureiffel.paris مراجعه کردیم تا به طور مختصر در مورد هر سه بخش برج یعنی طبقه اول، طبق دوم و طبقه آخر و یا همان بالای برج آیفل صحبت کنیم.

طبقه اول

این بخش به لطف معماری مورب و شفاف شیشه ای خود بسیار جذاب بوده و خیلی از افراد با ترس ذهنی افتادن(به دلیل قدم گذاشتن بر روی سطح کاملاً شیشه ای) نفس های خود را در سینه حبس می کنند. این طبقه شامل امکانات زیر می شود:

 • یک تراس بزرگ و غرفه فری Ferrié Pavilion که مکان بسیار ایده آلی برای استراحت، صحبت، خرید و خوردن غذا در رستوران این مجموعه است. این در حالی است که ویو زیبایی از پاریس در زیر پای شماست. جایی مناسب آن دسته از افرادی که بخش های بالایی برج را دیده و برای استراحت و خروج از این مکان تاریخی به طبقه اول آمده اند.
 • انواع صفحه های نمایش لمسی، آلبوم های دیجیتالی و آیتم هایی که به عنوان مسیر فرهنگی در این طبقه محسوب شده و به شما کمک می کنند تا اطلاعات ریز و درشت زیادی از این برج زیبا بدست بیاورید.
 • راه پله مارپیچ باقیمانده از برج ایفل –  از ابتدا، این راه پله های مارپیچی راه ارتباطی طبقه دوم با بالای برج بوده اند و گوستاو از این پله ها برای رفتن به دفتر خود استفاده میکرده است. اما با گذشت زمان و منسوخ شدن آنها، این پله ها در سال 1983 از این مجموعه حذف شدند. 20 قطعه از آنها با قیمت خوبی در مزایده فروخته شده و یکی از بخش های باقیمانده از آن دوران با ارتفاع 4.30 متر در طبقه اول برج برای بازدید عموم گذاشته شده است.
 • بوتیک Ferrié Pavilion که دارای انواع و اقسام محصولات ساخت فرانسه از جمله سوغاتی، بازی، عطر و کتاب است.

طبقه دوم

در این طبقه ویو بی نظیری از شهر زیبای پاریس را در مقابل چشمان خود خواهید دید. تمام جزئیات جذاب شهر از جمله موزه لوور، موزه Grand Palais، رودخانه سن، نوتردام، محدوده مشهور Montmartre را ببینید.

شما در این طبقه به یکی از با کیفیت ترین رستوران های دارای ستاره میشلن یعنی Jules Verne نیز دسترسی دارید. البته گزینه های دیگری از جمله فروشگاه های خرید گیفت و بخش های خوشمزه ای مثل ماکارون بار نیز در این طبقه گنجانده شده است.

طبقه آخر

در نهایت نوبت به بالاترین بخش برج ایفل می رسد. شما با تجربه حضور در آسانسورهای دارای دیوار شیشه ای به مرتفع ترین بخش برج آیفل در 276 متری از سطح زمین می رسید که بالاتر از آن تنها آنتن برج قرار گرفته است.

اینجا جایی است که رسماً شهر گران و افسونگر پاریس در زیر پای شما با فاصله ای زیاد قرار گرفته و خبری از سر و صداهای بلوارها و خیابان های شهر در اینجا نیست. اما ارتفاع و جو محیطی که در آن هستید، به همراه وزش حجم زیادی از باد موجب می شود تا ضربان قلب شما به طرز شگفت آوری زیاد شود.

این بخش از برج شاهد قول و قرارهای عاشقانه زیادی بوده و به راحتی می تواند احساسات شما را قلقلک دهد. این طبق خود دارای دو بخش فضای آزاد و فضای سربسته است که موقعیت بسیار عالی برای دیدن کل شهر و مناظر متفاوت از ارتفاعات پاریس را در طول روز و شب برای شما رقم می زند. همچنین یک بار نوشیدنی نیز برای لذت بیشتر شما در این بخش قرار گرفته است.

همچنین در این طبقه امکان دسترسی به دفتر خصوصی گوستاو آیفل نیز با مجسمه های بسیار شبیه ساخته شده از موم از صحنه پذیرایی از توماس ادیسون توسط خالق برج و دخترش وجود دارد. در این طبقه از برج ایفل، دسترسی به نقشه های 360 درجه نیز برای افراد وجود داشته و از طریق آنها امکان جهت یابی و مسیریابی به سمت شهرهای مشهور دنیا وجود دارد.

گردشگری در اطراف برج ایفل

مطئناً دوست دارید تا به غیر از این بنای عظیم و فوق العاده دیدنی، به سراغ گردشگری در اطراف برج ایفل نیز بروید، برای همین، به طور مختصر چندین مکان دیدنی در اطراف برج آیفل را به شما معرفی می کنیم:

 • خیابان شانزه لیزه: اگر به دنبال گردشگری در اطراف برج ایفل هستید، Avenue des Champs-Elysées در نزدیکی این بنای تاریخی قرار گرفته و زیباترین بلوار در سراسر دنیا محسوب می شود. در این محدوده و بین این بلوار با مناطق Arc de Triomphe و de la Concorde، انواع فروشگاه های لوکس، رستوران های مطرح و با کیفیت، هتل های 4 و 5 ستاره، مکان های سرگرمی مشهور مثل Lido, Queen و تئاتر شانزلیزه  و همچنین موزه ها و بناهای محبوبی مثل طاق نصرت Arc de Triomphe و قصر Grand Palais قرار گرفته است
 • محدوده دیدنی TROCADÉRO AND PASSY: یکی دیگر از نقاطی که برای گردشگری در اطراف برج ایفل پیشنهاد می شود، این محدوده است که  در نقطه مقابل رودخانه سن و برج آیفل قرار گرفته و خانه باغ های باشکوه، حوض ها و فواره های زینتی و کاخ فرهنگی Chaillot، موزه ویژه  the Cité de l’Architecture et du Patrimoine و موزه ملی دریایی de la Marine واقع شده است. دقیقاً در پشت Trocadéro دهکده Passy با جذابیت های باقیمانده از گذشته، کلیسا و آرامگاه آن قرار دارد که Manet و Debussy در آن خاک شده اند.
 • موزه هنر مدرن Palais de Tokyo و موزه باکارات Baccarat
 • محدوده مشهور Invalides که خانه موزه Musée de l’Armée و آرامگاه ناپلئون است و چندین کاخ و موزه دیگر از جمله Palais Bourbon، Champ-de-Mars، Musée d’Orsay،  Musée Rodin، مدرسه نظامی و Pont Alexandre III را در خودی جای داده است.

در نهایت، چنانچه تمایل به اخذ ویزای توریستی و یا مهاجرت به کشور فرانسه و بازدید از جذابیت های تمام ناشدنی این کشور اروپایی و شهر پاریس دارید، می توانید از مشاوره و خدمات موسسه مهاجرتی نیلگام برای انجام تمامی امور خود استفاده کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *