مهاجرت کاری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی در کشور دبی است که هر ساله متقاضیان بسیاری را جذب خود می‌کند. این کشور پیشرفته فرصت‌های بی‌شماری برای اشتغال ایجاد کرده و هر ساله دولت این کشور لیست مشاغل مورد نیاز در دبی را منتشر می‌کند. اما برای یک تصمیم هوشمندانه باید شغل‌های پردرآمد در دبی را شناسایی کرد. به دلیل اهمیت این موضوع در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی نیلگام پاسخی مناسب به سوال «شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟» داده‌ایم.

شغل های پردرآمد در دبی

دبی دهکده‌ای مهجور و دورافتاده در قرن نوزده، شهری نوپا در قرن بیستم و کلان‌شهری بزرگ و مهم در سطح جهانی در قرن بیست‌ویکم، نمونه‌ای بارز و آشکار از مدیریت و تدبیر صحیح است که از میان ذرات رس‌های بادیه‌ای خشک و متروک سر به آسمان رسانده است.

شهر دبی پرجمعیت‌ترین شهر امارات متحده عربی و مرکز امارَت دبی، در قرن 18 به عنوان یک دهکده ماهیگیری کوچک تاسیس شد و اوایل قرن 21 به سرعت تبدیل به یک کلان‌شهر جهانی با تمرکز بر گردشگری و صنعت توریسم شد.

جهت رسیدن به اهداف خود دولت مرکزی با کمک دولت استانی سازه‌های عظیمی را در کشور و به خصوص در امارت دبی بنا کردند و با الهام از شهرهای توریستی جهان دریاچه‌ها و دامنه‌های برفیِ مناسب اسکی و تفریح را در بیایانی برهوت و خشک ساختند تا از این شهر یکی از محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان را که دومین هتل پنج ستاره جهان را در بر دارد، خلق کنند.

علاوه‌بر جذب گردشگر از تمام نقاط جهان به خصوص اروپا و آمریکا، مهاجران بسیاری نیز زندگی در دبی را برگزیده‌اند. روند صعودی توسعه اقتصادی با جذب کسب‌وکار‌های بین‌المللی موجب شده تا با وجود جذب متقاضیان مهاجرت به دبی و نیروی کار، نرخ بیکاری در این شهر کمتر از 2.7 باشد.

اگرچه این کشور با صنعت نفت رشد کرد، اما امروز صادرات مواد خام را تقریبا کنار گذاشته و اقتصاد امروز آن به صنایعی مانند گردشگری، هواپیمایی و املاک و مستغلات متکی است. طبق قانون کار کارکنان حداقل 48 ساعت در طور هفته مشغول به کار می‌شوند و در طول سال اول سابقه کاری می‌توانند از 21 روز مرخصی بهره‌مند شوند.

در لیستی که دولت هر ساله به عنوان مشاغل مورد نیاز دبی برای جذب علاقمندان مهاجرت به دبی اعلام می‌کند، مشاغل حوزه پزشکی، سلامت و مراقبت‌های بهداشتی در کنار برخی از مشاغل مهندسی و ساخت‌وساز دیده می‌شود. مانند دیگر کشورهای جهان رشته‌های حوزه پزشکی از پردرآمدترین مشاغل محسوب می‌شوند.

امارات متحده عربی راه خود را به سوی آینده دیجیتالی‌تری باز کرده است و همواره تا 20 سال آینده، به استخدام شغل های حوزه IT و کامیپوتر از نیازهای برجسته آن خواهد بود. با این حساب نوآوری و به روزرسانی مهارت‌های کارگران در حوزه هوش مصنوعی، استراتژی های خودروهای خودران و اکتشافات فضایی در اولویت قرار می‌گیرد.

بهترین سن برای مهاجرت به دبی از طریق کار سنین 18 تا 46 سالگی‌ست. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط در رزومه خود داشته باشید و پس از آن برای مهاجرت اقدام کنید. جهت اطلاع دقیق‌تر از شرایط میزان حقوق شغل های پردرآمد در دبی در ادامه این پست از مجله سایت موسسه مهاجرتی نیلگام یک‌به‌یکِ این مشاغل را بررسی می‌کنیم.

مدیر ارشد بازاریابی (CMO)

میانگین حقوق: 39 هزار تا 46 هزار درهم

مسئول بازاریابی یاCMO  در یک سازمان وظیفه توسعه و بهبود نام تجاری آن سازمان را به عهده دارد و باید روی استراتژی‌های برند برای حفظ و توسعه محصول کار کند. مسئول بازاریابی یکی از شغل های پردرآمد در دبی و امارات به حساب می‌آید و به دلیل حضور برندها و سازمان‌های بین‌المللی متعددی این نیاز همواره احساس می‌شود.
از جمله شرکت‌های برتر در این حوزه می‌توان به هلدینگ بین المللی آلیانز، Cornucopia ، Bright Fortune FMS، مشاوره  Reeqwest HR، و خدمات مشاوره IT&M اشاره کرد. علاقمندان به مهاجرت در دبی می‌توانند شانس خود را برای این شغل امتحان کنند.

وکیل

میانگین حقوق: از 34 هزار تا 108 هزار درهم

آغاز، پیشبرد و به نتیجه رساندن هر حرفه‌ای نیاز به تسلط کافی بر قوانین ملی و بین‌المللی دارد. مسئولیت زیاد و نقش حساس وکلا درآمد بسیار چشمگیری هم دارد. در تمامی مشاغل جاری در بازار کار این کشور مهارت و دانش وکیل به چالش کشیده می‌شود.

مشاغل حقوقی از شغل های پردرآمد در دبی هستند که شامل وکلا و مشاوران حقوقی می‌شوند؛ با کسب تجربه 7 تا 10 ساله می‌توانند در ماه 100 هزار درهم کسب درآمد داشته باشند. وکیل‌های آشنا به قوانین بین‌المللی می‌تواند تجربه خوبی در مهاجرت به دبی کسب کنند.

مدیر ارشد مالی  (CFO)

میانگین حقوق: 25 هزار درهم تا 59 هزار درهم

مقامات ارشد مالی (CFO) از مدیران رتبه اول کسب‌وکار محسوب می‌شوند؛ چراکه مسئولیت بزرگی در حفظ سیستم مالی از صفر تا صد از مسائل خطرناک سود و سرمایه گذاری گرفته تا حسابداری و تصمیمات اساسی مالی دارند. راه‌اندازی سازمان‌های بین‌المللی در دبی تقاضای این حرفه را برانگیخت.

در نتیجه، مدیر ارشد مالی از شغل های پردرآمد برای مهاجرت به دبی و امارات متحده عربی به حساب می‌آید. از جمله شرکت‌های برتر پیشتاز در این حرفه می‌توان به هانیول، پوما، Rebel Foods، رابرت هاف و CBRE اشاره کرد.

مدیر اجرایی (CEO)

میانگین حقوق: 24 هزار تا 76 هزار و 600 درهم

هیچ شرکتی نمی‌تواند تجارت خود را بدون مدیرعامل خود اداره کند، چراکه مدیر اجرایی تصمیم‌گیرنده نهایی‌ست. این موقعیت شغلی در همه شرکت‌های ملی و بین‌المللی در امارات متحده عربی، به ویژه در شهر دبی به دلیل افزایش تعداد شرکت‌های بازرگانی خارجی و داخلی مورد نیاز است.

در هر شرکتی پست مدیرعامل در مدارج بالایی قرار گرفته است. یک مدیر اجرایی تصمیمات اساسی را در مورد نتیجه نهایی شرکت می گیرد و مسئولیت کارکنان آن بر عهده آن‌هاست. از جمله شرکت های برتر در این پیشه شغلی می‌توان به MB&F، ادلمن خاورمیانه، فرانک پورتر و مروارید شرقی اشاره کرد.

اکچوئر یا بیم سنج

میانگین حقوق: از 21 هزار 450 تا 38 هزار درهم

بیم‌سنج یا Actuary کارشناسی‌ست که وظیقه او برآورد خسارت‌های یک کسب‌وکار در اثر مخاطره و عدم قطعیت بر تجارت، فعالیت‌های اقتصادی و مالی، بیمه، و بانک است. مدیریت مخاطره با محاسبات ریاضی احتمال، رخداد و نتایج مالی آن‌را بررسی می‌کنند. برای این امر باید ترازنامه و میزان دارایی‌ها و بدهی‌های شرکت‌ها ارزیابی شود.

شرکت‌های بیمه در امارات متحده عربی بسیار گسترده هستند؛ یکی از نقش‌های اصلی آن‌ها بیم‌سنجی و تخمین ضرر و زیان مالی شرکت‌ها در پروسه کار است. نقش بیم‌سنج این است که یک جستجوی گسترده برای شناسایی و ارزیابی هرگونه احتمال خطر انجام دهد.

پس از انجام فرآیند تجزیه و تحلیل باید بیمه‌نامه ارائه و تا جایی که می‌توان ریسک را کاهش داد. کارشناسی بیمه طبق خدمت شرکت‌های بیمه امارات متحده عربی یکی از شغل های پردرآمد در دبی محسوب می‌شود و یکی از ضروری‌ترین مشاغل در امارات است.

اگر شما هم با ساز و کار این حرفه آشنا هستید، می‌توانید تجربه خوبی از مهاجرت در دبی داشته باشید. از جمله شرکت های برتر در این خدمات می‌توان به میلیمن، مرسر، AIG، EY، PwC و … اشاره کرد.

استاد دانشگاه

میانگین حقوق: 19 هزار تا 61 هزار درهم

برای کسانی که با مدرک دکتری سال‌ها در دانشگاه‌ها و سایر موسسات آموزش عالی تدریس می‌کنند، بهترین شغل تدریس در دانشگاه های امارات است. حتی اگر تجربه تدریس چندانی هم نداشته باشید، تدریس در موسسات آموزش عالی این کشور به طور قطع تصمیم به‌جا و با ارزش است.

استادان کالج و دانشگاه علاوه بر تدریس دروس آکادمیک، فصل جدیدی را در ذهن و زندگی دانشجویان بنیان می‌گذارند که در مشاغل حرفه‌ای آینده آن‌ها بسیار تاثیرگذار است. به همین دلیل است که نقش شما نه تنها در سطح علمی بلکه در نقش شخصی افراد نیز بسیار مهم است.

از دانشگاه های برتر امارات می‌توان به دانشگاه آمریکایی در دبی، دانشگاه دبی، دانشگاه العین، دانشگاه کانادایی دبی، و دانشگاه ابوظبی اشاره کرد. علاقمندان به تحصیل و مهاجرت در دبی می‌توانند با انتخاب این موسسات آموزش عالی، آینده حرفه‌ای و شغلی خود را تضمین کنند.

منابع انسانی ارشد

میانگین دریافتی: 18 هزار تا 24 هزار و 750 درهم

بخش منابع انسانی در همه شرکت‌ها، نهادها و سازمان‌ها یک واحد ضروری است. اگر تجربه کارشناسی یا مدیریت منابع انسانی داشته باشید، فرصت‌های مناسبی برای مهاجرت به دبی خواهید داشت و با شغلی بسیار امیدوارکننده حقوق خوبی دریافت خواهید کرد.

منابع نیروی انسانی ارشد یکی از شغل های پردآمد در دبی و امارات متحده عربی محسوب می‌شود. از جمله شرکت‌های برتر در این حوزه می‌توان شرکت مشاوره نجما، شرکت مشاوره توسکانی، و شرکت مشاوره ایرلندی را نام برد.

مهندسی داده

میانگین دریافتی: از 17 هزار و 600 تا 49 هزار درهم

آیا مشتاق جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده ها هستید؟ پس کار به عنوان مهندس داده ارتباط نزدیکی با علاقمندی‌های شما دارد. در سال‌های اخیر، مهندس داده از مورد توجه‌ترین شغل های پردرآمد بسیاری از سازمان‌ها بوده است؛ چراکه تجزیه و تحلیل اطلاعات به شرکت‌ها کمک می‌کند تا برای کسب‌وکار خود به طور موثر مدیریت و برنامه‌ریزی کنند.

مهندسیِ داده در امارات متحده عربی حقوق بالایی را برای شما تضمین می‌کند. شما می توانید به صورت آنلاین بسیاری از مشاغل خالی را در شرکت‌های معروف پیدا کنید و قدم جدیدی در زندگی شغلی خود بردارید. از شرکت‌های برتر در این حوزه می‌توان به اوراکل، سیستم های داده سیگما، و PwC اشاره کرد.

مدیر فناوری اطلاعات

میانگین دریافتی: 17 هزار و 300 تا 52 هزار درهم

فناوری یکی از برجسته ترین صنایع در امارات متحده عربی است؛ از این رو، بسیاری از متقاضیان مهاجرت به دبی به دنبال فرصت‌های بهتری در این حرفه هستند. به عنوان یک مدیر فناوری اطلاعات وظیفه شما مدیریت پروژه‌هایی مانند طراحی، توسعه، پشتیبانی و آزمایش است.

این حرفه از شغل های پردرآمد در دبی محسوب می‌شود؛ زیرا بیشتر در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف در سراسر امارات به متخصصان این حرفه نیاز دارند. اگر فناوری اطلاعات یا محاسبات رشته‌های تحصیلی شما نیستند و علاقه‌مند به کار در این حوزه هستید، می‌توانید دوره‌های غیرحضوری و آنلاین متعددی را بیاموزید تا بیشتر بیاموزید و در این زمینه شروع به کار کنید.
شرکت‌های برتر این مشاغل در دبی شامل Accel Frontline JLT، آفیداس، کدهای سیال، NEOSYS، و Pixel Digital System LLC می‌شود.

پزشکان

رشته پزشکی در بین همه زمینه‌های کاری درآمد بهتری دارد؛ البته پزشک بودن آسان نیست، اما اگر در امارات زندگی کنید، درآمد بسیار خوبی خواهید داشت. معمولا پزشکان بالاترین حقوق را در امارات دریافت می‌کنند، اگرچه ممکن است میزان آن با توجه به تخصص متفاوت باشد.

تخصص‌هایی مانند متخصصان مغز و اعصاب، جراحان، متخصصین قلب و روانشناسان از شغل های پردرآمد در دبی به حساب می‌آیند؛ این امر به دلیل سرمایه‌گذاری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای مطابقت با استانداردهای جهانی است.

اگر به دنبال پیشنهاد کار جدید هستید، بدون شک امارات متحده عربی باید مقصد خوبی برای شما باشد. محدوده حقوق و دستمزد پزشکان عمومی از 16 هزار و 800 تا 80 هزار درهم، جراحان از 22 هزار تا 36 هزار درهم، روانپزشکان از 25 هزار تا 32 هزار درهم، متخصصان قلب از 56 هزار تا 115 هزار و متخصصان مغز و اعصاب از 44 هزار تا 86 هزار درهم درآمد دارند.

مراکز پزشکی برتر و بیمارستانی شهر دبی شامل مراکز  Novomed، کلینیک بهداشت و درمان، مرکز علوم اعصاب آلمان، آکادمی آمریکایی بیمارستان جراحی زیبایی، و مرکز ستون فقرات آمریکا می‌شوند.

مدیر بانک

میانگین درآمد 16 هزار و 900 تا 55 هزار 400 درهم

اگر در زمینه بانکی تجربه شغلی داشته باشید، برای پیدا کردن پیشنهاد شغلی خوش‌شانس خواهید بود؛ چرا که مدیریت بانکی از شغل های پردرآمد در دبی برشمرده می‌شود. مدیران بانک ستون فقرات هر بانکی هستند؛ تصمیمات بسیار مهمی می‌گیرند، نظر آن‌ها در مورد وام‌های بلندمدت با مبالغ کلان تاثیرگذار است و در سرمایه‌گذاری‌ها دخالت مستقیم دارند.

به خصوص در شهرهای دبی و ابوظبی مدیران بانک نقش بسیار مهمی را در بخش سرمایه‌گذاری داخلی و بین‌المللی ایفا می‌کنند. شاید به همین دلیل باشد که بزرگترین و مهم‌ترین بانک‌ها در خاورمیانه در شهرهای دبی و ابوظبی قرار گرفته‌اند.

اگر شما هم تجربه مدیریتی در سمت‌های بانکی داشته باشید، می‌توانید مهاجرت به دبی را تجربه کنید. برترین بانک‌های امارات عبارت هستند ازNBD امارات، بانک ملی ابوظبی، بانک تجاری ابوظبی، فرسا بانک ابوظبی و بانک اسلامی دبی.

مهندسی

مشاغل زیرمجموعه مهندسی هر ساله در لیست مشاغل مورد نیاز امارات متحده عربی دیده می‌شوند. اینکه تازه فارغ‌التحصیل شده‌اید یا با تجربه هستید، تقریبا مهم نیست! زیرا امارات متحده عربی نقطه نهایی برای یک حرفه مهندسی خوب در تمام مراحل محسوب می‌شود.

علاوه بر این، برخی از رشته‌های مهندسی از شغل های پردرآمد دبی به حساب می‌آیند؛ مانند مهندس تمام رشته‌های شهرسازی، مهندس مکانیک، مهندس نفت و … بالاترین دستمزدهای این رشته را دریافت می‌کنند.

میانگین حقوق و دستمزد مهندس عمران از 15 هزار و 500 تا 27 هزار درهم، مهندس نفت 24 هزار تا 43 هزار درهم، مهندس مکانیک 16 هزار و 500 تا 29 هزار درهم، مهندس هوش مصنوعی 19 هزار و 800 تا 35 هزار درهم برآورد می‌شود.

شرکت‌های مهندسی برتر شامل الفتیم، عمار، نخیل، نفت خاورمیانه، شرکت توزیع  ADNOC، GISCO، مهندسی برق و مکانیک شیراوی، موبی دیف، سیستم‌های داده سیگما و … هستند.

متخصصان حسابداری و امور مالی

متوسط حقوق 75000 درهم

هر شرکتی یک حسابدار و مدیر ارشد مالی (CFO) دارد که بر سود و زیان شرکت نظارت می‌کند. حسابداری و امور مالی از شغل های پردرآمد در دبی به حساب می‌آیند و شاغلین در این حرفه حدود حقوق 55 هزار تا 90 هزار درهم دریافتی دارند.
این شغل با فشار زیادی همراه است؛ زیرا مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و سخت، دانش مالی قوی و تصمیماتی است که بر شرکت‌ها و آینده کارکنان تاثیر عمیقی می‌گذارد. اما با این اوصاف، همیشه یکی از شغل های پردرآمد در دبی است.

خریداران و بازرگانان خرده فروشی

متوسط حقوق دریافتی 55 هزار درهم

خریداران و خرده‌فروشان تاثیر مهم و عمیقی روی شرکت‌های تجاری و برندها دارند. به عنوان مثال آن‌ها خریدار اصلی اغلب محصولاتی تولیدی شرکت‌ها هستند و با انتخاب شرکت بر سود شرکت تاثیر می‌گذارد. محدوده حقوق دریافتی مدیران و کارشناسان با تجربه این بخش 36 هزار و 500 تا 52 هزار و 500 درهم است.

اکثر خریداران و خرده‌فروشان در امارات متحده عربی دارای مدرک بازاریابی یا تجارت هستند. با این وجود، گاهی اوقات خریداران اصلی و تجار به عنوان صندوقدار شروع به کار می‌کنند و تجارت را از ابتدا تجربه می‌کنند و با عرضه و تقاضای بازار این کشور آشنا می‌شوند.

مدیران رستوران

متوسط حقوق 50 هزار درهم

در سیستم شغلی این کشور یک مدیر کل رستوران وظیفه اداره کارهای روزانه رستوران را از امور جزئی پروسه عملکرد تا امور کارکنان آن بر عهده دارد. همان‌طور که می‌دانید، صنعت گردشگری دبی بسیار عظیم و وسیع است و مشاغل زیادی در بخش رستوران‌داری وجود دارد. بنابراین، این شغل همیشه یکی از بهترین فرصت‌های شغلی در دبی بوده است.

اگر در مهاجرت به دبی به دنبال مدیریت کل رستوران هستید، ممکن است به سابقه حسابداری یا امور مالی نیاز داشته باشید. برخی از مدیران رستوران با میزهای انتظار شروع می‌کنند و سطح شغلی و کار خود را بالا می‌برند. محدوده حقوق دریافتی در این بازه حدود 25 هزار تا 70 هزار درهم اعلام شده است.

مهندس امنیت سایبری

میانگین حقوق 30 هزار درهم

حملات سایبری هر سال در حال افزایش است و شرکت‌ها به دنبال مهندسان مجرب امنیت سایبری هستند که بتوانند از اطلاعات آنلاین محافظت کنند. بسیاری از شرکت‌های خصوصی در حال حاضر مهندسان امنیت سایبری خود را به جای برون‌سپاری استخدام می‌کنند و فرصت های شغلی زیادی را در این کشور ایجاد می‌کنند.

شما برای این شغل تنها به مدرک فناوری اطلاعات یا کامپیوتر و سال‌ها تجربه نیاز دارید. اما درآمد 20 هزار تا 35 هزار درهمی خواهید داشت.

مهندس هوش مصنوعی

میانگین حقوق: 32000 درهم

وقتی هوش مصنوعی برای اولین بار وارد بازار کار شد، مردم می ترسیدند که جایگزین کارگران شود و منجر به بیکاری گسترده شود. از آن زمان اتوماسیون برخی از شغل‌ها را بر عهده گرفته است، اما هنوز هم نمی‌توان از مهارت‌های انسانی چشم‌پوشی کرد.

هوش مصنوعی در سیستم‌های کنترل ترافیک زمینی و هوایی، ادارات دولتی، مراقبت های بهداشتی و آموزشی و پروسه درمان استفاده می شود. امارات یک استراتژی هوش مصنوعی دارد و به تازگی دانشگاه هوش مصنوعی محمد بن زاید را افتتاح کرده است تا مهندسان این حوزه را آموزش و پرورش دهد.

میانگین حقوق و دستمزد مشاغل بالا از سایت‌های آماری معتبری همچون Payscale و Salary Expert دریافت شده است. باید توجه داشت که مهاجرت کاری به دبی به عنوان یکی از روش های مهاجرت به دبی نیاز به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه کار مفید دارد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *