تور, مهاجرت, ویزا

راهنمای وقت سفارت سوئد و اطلاعات سفارت

سوئد یکی از کشورهای جذاب برای ایرانیانی است که قصد سفر به اروپا دارند. از طرفی در سال‌های گذشته تحصیل در سوئد برای ایرانیان یکی از موضوعات جذاب و موردتوجه بوده است. از این رو در این مطلب، اطلاعات جامعی را در ارتباط با سفارت سوئد، گرفتن وقت سفارت، مدارک موردنیاز، هزینه‌ها و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی را ارائه کرده‌ایم تا اگر به فکر سفر به اروپا هستید یا به دنبال مقصدی مناسب در قاره سبز برای تحصیل می‌گردید، کشور سوئد را در گزینه‌های نخست خود داشته باشید.

پادشاهی سوئد در شمال قاره اروپا و جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور با نروژ، فنلاند، دانمارک، خلیج بوتنیا و دریای بالتیک همسایه است. همچنین استکهلم، پایتخت سوئد، از بزرگ‌ترین شهرهای این کشور تلقی می‌شود. همان‌طور که به خوبی می‌دانید برای ورود به این کشور نیازمند دریافت ویزا هستید اما به دست‌آوردن ویزای سوئد کار چندان راحتی نیست و مراحلی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

معرفی و اطلاعات بیشتر در مورد سفارت سوئد

سفارت سوئد در تهران و در پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، نبش کوچه نسترن، پلاک ۲۷ واقع شده است. این سفارت روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعات ۸ صبح تا ۱۶:۳۰ فعال و روزهای پنجشنبه نیز از ۸ صبح تا ۱۵ مشغول به کار و شماره تلفن سفارت ۲۳۷۱۲۲۰۰ است. مجموعه نیلگام با سابقه درخشان در اخذ ویزای شینگن در کلیه مراحل دریافت این ویزا در کنار شما خواهد بود.

اگر تاکنون برای دریافت این نوع از ویزا اقدام کرده و درخواست شما به هر دلیل رد یا به اصطلاح ریجکت شده است امید خود را از دست ندهید و با مشاوران نیلگام در تماس باشید تا با بررسی پرونده شما، بهترین راه‌حل را برای اقدام مجدد ارائه دهند. البته قبل از آن بهتر است که مطلب دلایل ریجکت ویزای شینگن و رفع ریجکتی آن در سال ۲۰۱۹ را مطالعه فرمایید.

مراحل گرفتن وقت سفارت سوئد 

برای گرفتن وقت ویزا باید به وب‌سایت مهاجرتی سوئد مراجعه کرده و پس از تکمیل اپلیکیشن ویزای آنلاین سوئد، هزینه‌های مربوط به آن را پرداخت نمایید. برای پرداخت هزینه‌های سفارت با این روش نیاز به مسترکارت یا ویزاکارت دارید که در صورت عدم وجود آن، می‌توانید وقت سفارت را به اصطلاح بوک یا رزرو کرده و از کسی که دارای کارت اعتباری است بخواهید تا هزینه مورد نظر را برای‌تان پرداخت کند.

در مواقعی همانند مسافرت‌های کاری و ضروری که وقت زیادی ندارید، می‌توانید به صورت مستقیم به سفارت سوئد مراجعه کرده و فرم‌های اپلیکیشن را دستی به آن‌ها تحویل دهید. در چنین مواردی با ایمیل ambassaden.tehran-visum@gov.se در ارتباط باشید چرا که باید ضرورت دریافت وقت سفارت را با ارائه مدارک، به اطلاع سفارت سوئد برسانید. اگر شرایط اولیه ادامه تحصیل در سوئد را داشته باشید، مجموعه نیلگام با اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های سوئد کلیه این مراحل را برای شما انجام خواهد داد. به خاطر داشته باشید که اطلاعات ثبت شده شما از قبیل نام کامل و جزئیات اطلاعات پاسپورت‌تان باید کاملا به دقت پر شده باشند.

درخواست آنلاین وقت سفارت سوئد

می‌توانید به صورت آنلاین و به همراه همسر و فرزندان مجرد زیر ۱۸ سال خود تقاضای زمان آنلاین سفارت سوئد را بدهید. هر فرد دیگری از اعضای خانواده شما باید به طور جداگانه و آنلاین برای این کار اقدام نماید. پس از آماده‌سازی مدارک اصلی، بیمه درمانی مسافرتی، بلیط رزرو شده هواپیما و اطمینان از اعتبار پاسپورت خود، به وب‌سایت مراجعه کرده و کار را شروع کنید. اگر هم کسی شما را به کشور سوئد دعوت کرده باشد، ضرورت دارد که مدارک مورد نیاز آن فرد و دعوت‌نامه را نیز آماده کرده باشید.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای شینگن سوئد

برای درخواست هر نوع از ویزا لازم است که مدارک ضروری را برای ارائه به سفارت سوئد آماده کنید. به خاطر داشته باشید که کشور سوئد باید مقصد اصلی شما برای درخواست ویزا باشد. به طور کلی شما می‌توانید تا حداکثر سه ماه از زمان سفر مدارک ذیل را ارائه دهید:

 • پرینت اپلیکیش فرم دریافت ویزای شینگن سوئد که با دقت تکمیل و امضاء شده باشد. اگر سن متقاضی کمتر از ۱۸ سال باشد، فرم اپلیکشن وی باید توسط قیم قانونی او امضاء شده باشد.
 • پاسپورت معتبر که حداقل به مدت ۳ ماه بعد از خروج از حوزه شینگن اعتبار داشته باشد.
 • پاسپورت حداقل دو صفحه خالی داشته باشد و طی ده سال اخیر دریافت و ثبت شده باشد.
 • کپی از پاسپورت فعلی و ویزاهای قبلی که دریافت کرده‌اید.
 • عکسی که از روبرو و به فرمت عکس پاسپورت و طی ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد
 • در صورت عدم اپلای آنلاین، اپلیکیشن فی یا همان هزینه درخواست ویزا پرداخت شود
 • داده‌های مربوط به انگشت‌نگاری از جمله اثر انگشت و عکس توسط سفارت انجام می پذیرد
 • بیمه سلامت برای بازه زمانی سفر شما که حداقل اعتباری به اندازه ۳۰٫۰۰۰ یورو در سوئد و در تمام حوزه شینگن را پوشش دهد
 • نامه‌ای مبنی بر هدف از سفر به سوئد و برنامه سفرتان
 • بلیط رزرو شده با تاریخ و شماره پرواز به خصوص زمان ورود و خروج از سوئد
 • رزرو هتل برای مدت اقامت در سوئد
 • اثبات مدارک قانونی از جمله سند ازدواج، ثبت تولد فرزندان و سایر مدارک هم‌چون سند فوت همسر
 • اثبات توانایی مالی در زمان حضور در کشور سوئد که این مقدار معادل ۴۰۵ کرون سوئد یا ۴۸٫۲۶ یورو در روز برای طول اقامت در سوئد است

اگر مدارک فوق ناقص و ناکامل باشند، به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد. در چنین مواردی مدارک و هزینه اپلیکیشن به شما برگردانده و عودت خواهند شد. شایان ذکر است، برای اخذ پذیرش از هر کدام از دانشگاه‌های سوئد مبلغی در حدود ۱۰۰ یورو به عنوان اپلیکیشن‌فی دریافت می شود.

فراموش نکنید که برای ویزاشدن مدارک تان لازم است هر آن‌چه در بخش مدارک لازم بدان اشاره شد، آماده و تکمیل شده باشد.

توجه داشته باشید که حتما باید نسخه اصلی مدارک ارائه شود. هرچند تنها برخی از مدارک هستند که باید اصل آن‌ها در سفارت سوئد ارائه شود و سپس کپی مدارک تحویل داده خواهند شد. مدارک باید به یکی از دو زبان انگلیسی یا سوئدی ترجمه شده باشند. البته به خاطر داشته باشید که ارائه مدارک کامل به معنای دریافت ویزا تلقی نخواهد شد. علاوه بر مدارک اصلی که به آن‌ها اشاره شد، مدارک تکمیلی می‌تواند کمک زیادی به دریافت ویزای شینگن کند. مدارک تکمیلی از آن جهت اهمیت دارد که می‌تواند خیال آفیسر سفارت را از بازگشت شما به ایران راحت کند. موارد مهم در این رابطه عبارتند از:

 • هدف متقاضی از سفر؟
 • مدارکی دال بر وضعیت اسکان وی درطول روزهای سفر
 • مدارکی دال بر اینکه پس از پایان دوران سفر از کشور مقصد باز خواهد گشت
 • مدارکی دال بر دارا بودن وابستگی عاطفی یا مادی در ایران

ویزای تحصیلی سوئد

چند سالی است که سفارت سوئد قبول پرونده های اقدام برای تحصیل از روش مراجعه حضوری را متوقف کرده و مراحل تشکیل پرونده منحصرا از طریق آنلاین و یا پست انجام می‌پذیرد. دانشجو باید پس از تشکیل پرونده و نتیجه تصمیم اداره مهاجرت سوئد پس از بررسی پرونده او به سفارت سوئد مراجعه و برای انجام مراحل انگشت نگاری و گرفتن عکس اقدام نماید.

اگر دوره تحصیلی مدنظر دانشجو کوتاه‌تر از سه‌ماه باشد برای وی ویزا صادر می‌گردد اما اگر طول دوره تحصیل بیشتر از ۳ماه باشد، برای فرد متقاضی کارت اقامت یک ساله صادر خواهد شد. برای دریافت کارت اقامت یک ساله، متقاضی باید ۱۰۰۰ کرون سوئد پرداخت نماید که آن را به ریال تبدیل و به سفارت سوئد پرداخت خواهد کرد. صدور کارت اقامت یک ساله برای ایرانیان بین ۲ تا ۳ ماه زمان خواهد برد.

مجموعه نیلگام با سابقه درخشان و مشاورین مجرب خود در اخذ ویزای شینگن شما را یاری خواهد کرد. نیلگام با اخذ پذیرش تحصیلی سوئد برای شما کلیه مراحل دریافت ویزا از آپلود مدارک تا گرفتن وقت برای انگشت‌نگاری در سفارت سوئد واقع در تهران را بر عهده گرفته و در تمام مراحل در کنار شما خواهد بود. البته همواره در نظر داشته باشید که باید شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد در جمع‌آوری مدارک شما رعایت شده باشند. از آنجایی که یکی از بهترین راهکارهای کنونی در اخذ ویزای سوئد از طریق تحصیل است، توصیه می‌شود برای اخذ ویزای این کشور از طریق تحصیل اقدام نمایید.

مطلب پیشنهادی: مزایای تحصیل در سوئد

هزینه‌های زندگی دانشجویی در سوئد

کیفیت بالای زندگی و سیستم‌های آموزش عالی در آن، امکان کار دانشجویی در حین تحصیل و بعد از آن، امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون دانستن زبان سوئدی، مقرون به صرفه بودن مخارج زندگی و شهریه‌های دانشگاه به نسبت سایر کشورهای حوزه شینگن، دریافت کمک هزینه و بورسیه‌های تحصیلی و دسترسی آزاد به تمام کشورهای حوزه شینگن، از جمله خصوصیات مهم این کشور برای اخذ ویزای دانشجویی و زندگی در سوئد هستند.

مطلب پیشنهادی: هزینه‌های تحصیل در رشته های مختلف دانشگاهی سوئد

هزینه‌های زندگی در سوئد نیز در قیاس با هزینه‌های زندگی در بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی پایین‌تر است به طوری که با عددی بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه می‌توان در کشور سوئد امرار معاش کرد. البته سبک زندگی افراد تاثیر مستقیمی بر میزان هزینه‌های ماهانه آن‌ها دارد و نمی‌توان عدد ثابتی را برای تمام دانشجویان در نظر گرفت. حداقل دستمزد در سوئد حدود ۱۷ یورو در ساعت و حدود ۱۸ هزار کرون سوئد در ماه تخمین زده شده و دانشجویان این امکان را پیدا می‌کنند که در طول تحصیل، کار کنند. هر دانشجوی بین‌الملل، ۶ ماه پس از پایان تحصیلات خود فرصت دارد تا در این کشور شغلی مناسب با تحصیلات خود بیابد.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده ویزای تحصیلی

برای تشکیل پرونده ویزای تحصیلی خود لازم است مدارکی را با دقت گرد آورده و با گرفتن مشاوره از مشاورین نیلگام از نحوه ارائه آن‌ها آگاهی کامل پیدا کنید. این مدارک عبارتند از: ۱-اسکن رنگی صفحات اول پاسپورت ۲-فایل پذیرش تحصیلی ۳-پرداخت شهریه ۴- پرداخت هزینه کارت اقامت ۵-اسکن رنگی بیمه‌نامه سلامت (تنها جهت دوره های تحصیل کوتاه‌تر از یک سال) ۶-اسکن رنگی تمکن مالی (حداقل ۸۳۷۰ کرون سوئد در ماه) ۷-ترجمه شناسنامه و عقدنامه در صورت تاهل ۸-مراجعه به سفارت برای عکس و انگشت‌نگاری برای صدور کارت اقامت

ویزای همراه سوئد

همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد متقاضیان تحصیل در سوئد می‌توانند برای همسر و فرزندان مجرد زیر ۱۸سال خود درخواست ویزای همراه ارائه دهند. برای این درخواست مدارک زیر موردنیاز است: ۱-گذرنامه ۲-تمکن مالی (۳۵۰۰ کرون ماهیانه) ۳-سند ازدواج برای درخواست همین نوع از ویزا و برای فرزند زیر ۱۸ سال نیز مدارک ذیل را جمع آوری نمایید: ۱-گذرنامه ۲-تمکن مالی (۲۱۰۰ کرون سوئد در ماه) ۳-شناسنامه ۴-حضانت فرزند برای کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات دریافت ویزای تحصیلی سوئد با مشاورین ما در تماس باشید.

مشاوره رایگان اخذ ویزای شینگن سوئد۰۲۱-۷۵۲۳۷

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *