ویزا

سفارت ژاپن در تهران | نکات ویزای توریستی ژاپن

سرزمین آفتاب تابان، جنگجویان سامورایی، شکوفه‌های گیلاس، کشتی سومو، خوراک سوشی و بسیاری از جاذبه‌های توریستی و گردشگری ناب دنیا، جایی نیست جز کشور زیبا و پیشرفته ژاپن که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران را در تمام فصول سال به سمت خود می‌کشاند. خوشبختانه ژاپن به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای آسیا و جهان، روابط خوبی با ایران دارد و متقاضیان ایرانی می‌توانند برای دریافت انواع ویزای ژاپن، در تهران اقدام کنند.

از این رو با توجه به استقبال فراوان متقاضیان ایرانی برای دریافت انواع ویزای ژاپن از جمله ویزای توریستی این کشور، قصد داریم تا در این مطلب به معرفی کامل سفارت ژاپن و اطلاعات کاربردی در ارتباط با دریافت ویزای توریستی ژاپن بپردازیم.

اطلاعات سفارت ژاپن

بنابر اطلاعات وب‌سایت رسمی سفارت ژاپن در تهران، در حال حاضر سفارت این کشور در خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک ۱۶۲ واقع شده و به استثنای روزهای جمعه و شنبه و تعطیلات رسمی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ و ۱۲:۴۵ تا ۱۷:۰۰ آماده خدمت‌رسانی به متقاضیان ایرانی دریافت ویزای ژاپن است. متقضیان دریافت انواع ویزای ژاپن می‌توانند از طریق آدرس پست الکترونیکی بخش کنسولی : consular@th.mofa.go.jp و یا سایر راه‌های ارتباطی زیر با بخش سفارت ژاپن و یا بخش کنسولی آن ارتباط برقرار کرده و به پیگیری امور مربوط به ویزای خود بپردازند:

تلفن : ۲۲۶۶۰۷۱۰(۲۱)۹۸+ فاکس : ۲۲۶۶۰۷۴۷(۲۱)۹۸+ فاکس بخش کنسولی : ۲۲۶۶۰۷۴۶(۲۱)۹۸+

دریافت ویزای ژاپن از طریق کنسولگری این کشور

بنابر اطلاعات سفارت ژاپن، ساعات کاری بخش کنسولگری این سفارت برای انجام امور متقاضیان دریافت ویزای ژاپن کمی متفاوت بوده و به شرح زیر است:

 • ساعات تحویل مدارک: متقاضیان می‌توانند بدون نیاز به تعیین وقت سفارت به منظور انجام اموری نظیر ثبت پرونده و یا دریافت راهنمایی از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۰:۳۰ به بخش کنسولی سفارت ژاپن مراجعه کنند و یا طی روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۳ الی ۱۵ از خدمات پاسخگویی تلفنی کنسوگری ژاپن با شماره تلفن +۹۸ (۲۱) ۲۲۶۶۰۷۱۰ و یا فاکس +۹۸ (۲۱) ۲۲۶۶۰۷۴۶ استفاده کنند.
 • دریافت جواب ویزای ژاپن از سفارت: متقاضیان می‌توانند طی روزهای یکشنبه تا پنجشنبه به منظور اخذ نتیجه درخواست ویزای ژاپن از ساعت ۱۵ الی ۱۶ به محل سفارت مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که برخلاف بسیاری از سفارت‌ها، برای مراجعه و پیگیری امور ویزا نیازی به تعیین وقت قبلی سفارت ژاپن وجود ندارد و مدارک درخواست ویزا نیز حتما باید از طریق فرد متقاضی و یا نماینده وی (آژانس مسافرتی معتبر) به صورت حضوری به سفارت ژاپن تحویل گردد.

از نظر کنسولگری سفارت ژاپن، ارسال مدارک درخواست ویزای ژاپن از طریق ایمیل و یا فکس مورد قبول نبوده و نسخه اصلی تمامی مدارک موردنیاز درخواست ویزای ژاپن باید به بخش امور ویزا ارائه گردد.

بنابر اطلاعات وب‌سایت رسمی سفارت ژاپن، در صورت ریجکت شدن درخواست ویزای متقاضی، به هیچ عنوان دلیل ریجکتی به فرد درخواست کننده توضیح داده نمی‌شود و متقاضی مجاز به درخواست مجدد با هدف مشابه تا ۶ ماه بعد نخواهد بود.

نقشه گوگل و کروکی مسیر سفارت ژاپن در تهران به شرح زیر است:

تعطیلات سال ۲۰۱۹ سفارت ژاپن در تهران

بنابر اطلاعات وب‌سایت سفارت ژاپن در تهران، تعطیلات رسمی این سفارت در سال ۲۰۱۹ به قرار زیر است:

رویداد
تاریخ
روز سال نو میلادی۱ ژانویه
سال نو میلادی
سه‌شنبه، ۱ ژانویه (دی)
سال نو میلادیچهارشنبه، ۲ ژانویه (دی)
سال نو میلادی
پنج‌شنبه، ۳ ژانویه (دی)
پیروزی انقلاب اسلامیدوشنبه، ۱۱ فوریه (بهمن)
روز ملی شدن صنعت نفت- تولد حضرت علی
چهارشنبه، ۲۰ مارچ (اسفند)
نوروز – سال نو خورشیدیپنج‌شنبه، ۲۱ مارچ (فروردین)
نوروز – سال نو خورشیدییکشنبه، ۲۴ مارچ (فروردین)
روز جمهوری اسلامی ایراندوشنبه، ۱ آپریل (فروردین)
روز طبیعت – ۱۳ فروردینسه‌شنبه، ۲ آپریل (فروردین)
مبعث رسول اکرم
چهارشنبه، ۳ آپریل (فروردین)
تولد امام زمان (ولی عصر)یکشنبه، ۲۱ آپریل (فروردین)
شهادت حضرت علی *دوشنبه، ۲۷ می (خرداد)
قیام ۱۵ خردادچهارشنبه، ۵ جون (خرداد)
عید فطر *پنج‌شنبه، ۶ جون (خرداد)
عید غدیر خم *سه‌شنبه، ۲۰ آگوست (مرداد)
تاسوعای حسینی *دوشنبه، ۹ سپتامبر (شهریور)
شهادت امام حسین، عاشورای حسینی *سه‌شنبه، ۱۰ سپتامبر(شهریور)
وفات پیامبر (شهادت امام حسن مجتبی) *
یکشنبه، ۲۷ اکتبر (آبان)
پایان سال میلادی
یکشنبه، ۲۹ دسامبر (دی)
پایان سال میلادیدوشنبه، ۳۰ دسامبر (دی)
پایان سال میلادیسه‌شنبه، ۳۱ دسامبر (دی)

* ممکن است روزهای تعطیل ستاره دار در جدول تعطیلات سفارت ژاپن بر طبق تقویم قمری دستخوش تغییر قرار گیرند.

انواع خدمات ویزای سفارت ژاپن در تهران

به طور کلی خدمات ویزای سفارت ژاپن در تهران شامل انواع ویزای کوتاه مدت هم‌چون: ویزای توریستی بدون نیاز به دعوتنامه، ویزای تجاری، ویزای بازدید از اقوام، ویزای دیدار از دوستان، ویزای شرکت در کنفرانس، ویزای شرکت در مسابقات ورزشی می‌شود. اما متداول‌ترین نوع ویزای ژاپن که هر ساله درخواست زیادی از سوی متقاضیان ایرانی برای دریافت آن از سفارت ژاپن در تهران می‌شود، ویزای توریستی این کشور است.

متقاضیان همچنین می‌توانند جهت برخورداری از اطمینان خاطر بیشتر، پیگیری و انجام امور اخذ ویزای توریستی ژاپن خود را به یکی از آژانس‌های مسافرتی معتبر بسپارند. گروه شرکت‌های نیلگام با سالها تجربه موفق در امر اخذ انواع ویزای توریستی و تحصیلی کشورهای معتبر دنیا، آماده ارائه خدمات تخصصی ویزای ژاپن و مشاوره رایگان به متقاضیان محترم است. مشاوره رایگان اخذ ویزای ژاپن۰۲۱-۷۵۲۳۷

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی ژاپن

بنابر آخرین اعلام سفارت ژاپن در تهران، مدارک مورد نیاز ویزای توریستی و کوتاه‌مدت ژاپن به شرح زیر است:

 • پاسپورت متقاضی دریافت ویزا با حداقل ۶ ماه اعتبار (به همراه گذرنامه‌های پیشین، در صورت وجود)
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای ژاپن
 • یک قطعه عکس رنگی ۴٫۵*۴٫۵ با زمینه سفید برای ۶ ماه اخیر
 • کپی صفحات شناسنامه متقاضی درخواست ویزا
 • برنامه سفر دقیق و موجه (به همراه تاریخ ورود و خروج و برنامه روزانه سفر)
 • رزرو هتل
 • گواهی اشتغال به کار با ذکر جزئیاتی نظیر میزان حقوق، سمت کاری و موافقت‌نامه مرخصی با ذکر تاریخ
 • ریز سه ماه آخر گردش حساب بانکی (در سایز A4 و صادر شده در حداکثر ۵ روز اخیر)
 • گواهی تمکن مالی با حداقل ۷۰ میلیون تومان موجودی

تمامی مدارک فارسی باید دارای ترجمه رسمی به زبان انگلیسی با مهر وزارت دادگستری باشد که در سه ماه اخیر صادر شده باشد. با توجه به حجم درخواست‌های ویزای ارسالی به سفارت ژاپن در تهران، عموما طی ۷ تا ۱۰ روز کاری به درخواست‌ها رسیدگی شده و در صورت موافقت با درخواست ویزای ژاپن متقاضی، ضمانت‌نامه مالی از وی دریافت خواهد شد. بنابر تجربه کارشناسان امور توریستی و مهاجرتی نیلگام، متقاضیان ایرانی با میانگین سنی ۲۰ تا ۲۵ سال با سخت‌گیری‌های بیشتری برای دریافت ویزای توریستی ژاپن روبرو خواهند شد و به طور معمول عواملی چون نبود سابقه سفر مکفی در پاسپورت، سن کم متقاضی و ارائه مدارک ناقص و نامعتبر، موجب ریجکت درخواست ویزا از سوی سفارت ژاپن در تهران می‌گردد.

عموما بنابر صلاحدید آفیسر پرونده ویزای توریستی ژاپن با اعتبار ۷ تا ۱۴ روز و به صورت یکبار ورود برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود و در صورت بروز هرگونه تخلفی نظیر قصد اقامت و یا درخواست پناهندگی، متقاضی مشمول جریمه سنگین شده و از کشور ژاپن دیپورت می‌شود.

وجود برچسب هر یک از انواع ویزای ژاپن در پاسپورت شما وزن و اعتبار بالایی به پاسپورت شما داده و سابقه سفر یا همان Travel History موثری برای دریافت ویزای سایر کشورهای دنیا نظیر ویزای کانادا و یا ویزای شینگن محسوب می‌شود.

سوالات متداول سفارت ژاپن در تهران

بررسی درخواست ویزا و اعلام نتیجه از سوی سفارت ژاپن معمولا چقدر زمان می‌برد؟

عموما، از زمان ارائه مدارک مورد نیاز درخواست ویزای ژاپن به سفارت ژاپن در تهران، بررسی درخواست و اعلام نتیجه ۵ روز کاری زمان خواهد برد، اما در برخی موارد ممکن است به دلیل نیاز به بررسی بیشتر، نوع ویزا، درخواست مدارک اضافه، مصاحبه و موارد این چنینی، زمان مورد نظر از چند هفته تا چند ماه به طول بیانجامد.

آیا می‌توان پس از اتمام ساعات کاری سفارت ژاپن ، از خدمات پاسخ‌گویی تلفنی کنسولگری استفاده کرد؟

بنابر اطلاعات وبسایت سفارت ژاپن در تهران، تماس‌های تلفنی با شماره ۲۲۶۶۰۷۱۰، پس از پایان ساعات کاری سفارت به تلفن گویا با زبان‌های ژاپنی، انگلیسی و فارسی وصل می‌شود.

آیا در صورت ریجکتی درخواست ویزای توریستی ژاپن امکان اعتراض و یا درخواست مجدد وجود دارد؟

متاسفانه بنابر قوانین سفارت ژاپن در تهران، آن دسته از درخواست‌های ویزایی که با موافقت آفیسر پرونده روبرو نمی‌شوند، بدون ذکر علت ریجکت شده و در عین حال فرد مجاز به درخواست مجدد ویزای مشابه برای ۶ ماه نخواهد بود. از این رو پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از بروز مواردی این چنینی با کارشناسان مجرب گروه شرکت‌های نیلگام تماس گرفته و از مشاوره رایگان و خدمات تخصصی ویزای توریستی ژاپن بهره‌مند شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *