مهاجرت با کارآفرینی

لیست استارتاپ های کانادا و راهنمای start up کانادا

در این پُست نیلگام، ابتدا با  صفر تا صد ویزای start up کشور کانادا آشنا خواهید شد، سپس لیست استارتاپ های کانادا را به شما ارائه میکنیم. بهتر است بدانید مطالعه این مطلب بسیار مهم است چراکه شاید اطلاع داشتن از استارتاپ و راه اندازی یک کسب و کار نوآورانه در کانادا مسیر ورود و مهاجرت شما را به کشور کانادا بسیار آسان نماید. بنابراین توصیه میکنیم اگر اهل ایده دادن و ایجاد کسب و کار هستید، حتماً به این موضوع مهاجرتی دقت داشته باشید.

پیش از این، درباره یکی از محبوب ترین و متداول ترین برنامه های مهاجرتی کانادا یعنی طرح اسکیل ورکر فدرال و برنامه نامزدی استانی کشور کانادا مطالبی را نگارش کرده ایم، طرحی که برای جذب متقاضیان واجد شرایط در حوزه نیروی کار ماهر در این کشور طراحی شده و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. اما اگر قرار نیست به عنوان یک کارمند در کشور مقصد کار کنید و خودتان صاحب ایده هستید، ادامه این مطلب میتواند برایتان جالب باشد.

ویزای start up کشور کانادا

سایت رسمی و معتبر Canada.ca، برنامه ویزای Start-up کشور کانادا را ویژه متقاضیان دارای مهارت کارآفرینی و صاحبان ایده های نو معرفی کرده است که قصد دارند به کشور مهاجرپذیر کانادا مهاجرت کنند. اما چه افرادی میتوانند در این برنامه قرار بگیرند و شانس خودشان را برای دریافت این نوع از ویزای کانادا امتحان کنند؟

آیا فاکتورهای زیر را دارید؟

 • ایده تجاری و سودآور که در آن خلاقیت و نوآوری وجود داشته باشد.
 • در کسب و کار شما افراد مقیم کانادا بتوانند فعالیت داشته باشند و کار کنند.
 • جهانی باشد و بتواند با رقبای احتمالی خود رقابت داشته باشد و در اصطلاح “حرفی برای گفتن داشته باشد”.
 • مدرک زبان و سرمایه لازم جهت ایجاد کسب و کار در کشور کانادا

بهتر است بدانید اگر فاکتورهای بالا را برای راه اندازی start up در کانادا دارید، میتوانید کم کم به فکر دریافت اقامت دائم کانادا و دریافت pr باشید. البته در نظر داشته باشید مثل همیشه، داشتن سرمایه به میزان کافی بخشی از این مسیر است و درواقع باید مورد پشتیبانی مالی یکی از سازمان های مورد تائید کانادا که البته در ادامه این پُست نیلگام آنها را معرفی می کنیم، قرار داشته باشید و یا به عبارتی قرار بگیرید.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که استان فرانسوی زبان کبک دارای قوانین و برنامه مهاجرتی مختص به خود بوده که باید از طریق مراجعه به وب سایت رسمی مهاجرت این استان از جزئیات آن باخبر شوید.

لیست استارتاپ های کانادا

بنابر قوانین دولتی، متقاضی مهاجرت از طریق ویزای start up کانادا ملزم است تا ایده تجاری و تعهد کاری خود را به طور کامل به یکی از سازمان های مورد تائید زیر ارائه دهد تا در صورت تائید مورد حمایت یک یا چند سازمان قرار بگیرد. این سازمان ها شامل موارد زیر می شوند:

 • Venture capital funds
 • Angel investor groups
 • Business incubators

این سازمان ها، گروه های تجاری هستند که از طریق برنامه ویزای start up کشور کانادا، از استارت آپ های واجد شرایط پشتیبانی کرده و در بیزینس آنها سرمایه گذاری می کنند.

روند کار به این صورت است که سازمان های ذکر شده برخی از بیزینس پلن ها و پیشنهادات تجاری متقاضیان را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهند. اما هر یک از این سازمان ها دارای فرآیند دریافت پیشنهاد و معیارهای ارزیابی خاص خود است. از این رو ممکن است از شما درخواست شود که به صورت حضوری ایده تجاری خود را ارائه دهید و یا جزئیات بیزینس پلن خود را برای ایشان ارسال کنید.

در صورتی که هر یک از این سازمان ها ایده تجاری متقاضی را برای بررسی انتخاب کند، پتانسیل پروپوزال موجود را ارزیابی کرده و آن را تائید و یا رد می کنند. در نهایت، اگر با بیزینس پلن متقاضی موافقت شود، یک نامه تائیدیه یا همان Letter of support به فرد ارائه می شود.

شما این امکان را دارید تا با مراجعه به صفحه مخصوص Designated organizations اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، از جزئیات بیشتری در رابطه با زیرمجموعه های هر یک از این سازمان برخوردار شوید. اما به صورت کلی، با بهره مندی از پشتیبانی یکی از زیرمجموعه های سازمان Venture capital funds، شما از حداقل سرمایه گذاری 200 هزار دلاری برخوردار خواهید شد.

این در حالی است که با تائید بخش ارزیابی سازمان Angel investor groups، شما امکان دریافت یک یا چند سرمایه گذار با حداقل مبلغ 75 هزار دلار کانادا خواهید بود و برای سازمان Business incubators اطلاعات سرمایه گذاری ارائه نشده است.

مراحل ویزای start up کانادا

پیش از هر اقدامی؛ بهتر است شرایط شما توسط کارشناسان شرکت نیلگام به طور دقیق بررسی شود، سپس در صورت داشتن شرایط لازم، مراحل اخذ ویزای start up کانادا به شما شرح داده خواهد شد. بنابراین در اولین قدم، نسبت به رزو وقت مشاوره اقدام نمایید.

در اغلب موارد، شما باید بعد از درخواست ویزای start up کانادا و یا همان به اصطلاح اپلای، برای ثبت اثر انگشتان دست و عکس بیومتریک به کارگزاری وی اف اس گلوبال کانادا در کشوری واسط نظیر ترکیه، ارمنستان و یا گرجستان بروید.

روند درخواست ویزای start up کانادا شامل مراحل اصلی زیر می شود:

 • دریافت بسته درخواست
 • پرداخت هزینه های درخواست
 • ارسال پرونده و درخواست به کنسولگری کانادا

در مرحله اول، شما باید به وب سایت رسمی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا مراجعه کرده و بسته درخواست ویزای start up کانادا را که شامل راهنما و دستورالعمل و چک لیست مدارک با فرمت پی دی اف می شود را دریافت کنید.

سپس، باید فرم درخواست عمومی IMM 0008 با فرمت pdf را دانلود و بر روی کامپیوتر تکمیل کنید.

در این مرحله، باید گزینه Validate را بر روی فرم بزنید. اگر هنوز بخشی در فرم مانده که باید تکمیل شود، با رنگ قرمز به شما نمایش داده می شود. سپس باید از فرم درخواست ولیدت شده پرینت بگیرید.

حتماً از این موضوع مطمئن شوید که از تمامی صفحات فرم درخواست و صفحه بارکد پرینت گرفته اید. زمانی که شما فرم را validate می کنید، صفحه بارکد نمایان می شود. اگر دارای بیش از یک بسته درخواست هستید، برای هر یک از آنها صفحه بارکد مجزا درخواست کنید. سپس در صورت درخواست از شما، فرم مورد نظر را تاریخ و امضا بزنید.

با انجام این کارها، نوبت به تکمیل مدارک چک لیست می رسد. شما باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • شما باید تمامی مدارک پشتیبان را طبق فایل پی دی اف Document Checklist ترجمه و آماده کنید.
 • با آماده کرده هر یک آنها را تیک بزنید
 • تمامی مدارک پشتیبانی و شناسایی را در یک پاکت مهر و موم شده قرار دهید
 • از چک لیست مدارک پرینت گرفته و آن را امضا کنید
 • در نهایت از چک لیست مدارک به عنوان کاور و پوشش اصلی درخواست ویزای استارتاپ کانادا استفاده کنید

شما باید تمامی فرم ها، مدارک پشتیبان، امضاها، آزمون زبان و اثبات پرداخت هزینه پردازش پرونده را در درخواست خود لحاظ کنید. در صورتی که پرونده شما تکمیل نباشد و دارای نقص باشد، بدون ارزیابی به شما برگشت داده می شود.

تمامی پاسخ های شما باید کامل و حقیقی باشد. در صورتی که اطلاعات نادرست و غیرواقعی ارائه کرده باشید و یا ذکر موارد مهم را در درخواست ویزای start up کانادا از قلم انداخته باشید، با موارد زیر روبرو می شوید:

 • درخواست شما رد می شود
 • به عنوان یک متقاضی بدون صلاحیت و غیرقابل قبول شناخته می شوید
 • ممکن است برای 5 سال از درخواست هرگونه ویزا و شرایط مهاجرت به کشور کانادا منع شوید

پرداخت هزینه های درخواست

اکنون نوبت به موضوع هزینه های این پروسه مهم می رسد، در اغلب موارد هزینه ها شامل موارد زیر می گردد:

 • هزینه های ارزیابی درخواست شما و اعضای همراه در پرونده درخواستی
 • هزینه حق اقامت دائم RPRF (500 دلار کانادا)
 • هزینه بیومتریک که با هزینه ویزا محاسبه می شود
 • هزینه شرکت های واسط

در اغلب موارد، شما باید زمانی که قصد ارسال درخواست ویزای start up کانادا را به سفارت این کشور دارید، هزینه بیومتریک را به صورت اینترنتی و به همراه هزینه های ویزا پرداخت کنید. این هزینه برای خدمات انگشت نگاری و عکس بیومتریک است.

با پرداخت هزینه ویزا و بیومتریک، نامه تائیدیه پرداخت برای شما ارسال می شود که باید از آن پرینت گرفته و در هنگام حضور در کارگزاری وی اف اس، آن را به افسر ویزا نشان دهید. از این رو باید یک وقت سفارت و کارگزاری وی اف اس رزرو کرده و با حضور در محل کارگزاری در یک بازه 30 روزه، بخش بیومتریک را تکمیل کنید.

اما هزینه های شرکت های واسط شامل موارد زیر می شود:

در صورتی که چندین متقاضی به عنوان شریک کاری ویزای start up کانادا، برای اقامت دائم PR این کشور درخواست داده باشند، تا زمان دریافت تمامی مدارک مورد نیاز متقاضیان، ارزیابی پرونده انجام نمی شود.

لازم به ذکر است که هر یک از شرکای کاری باید درخواست خود را به صورت مجزا بفرستند و فرستادن تمامی مدارک و درخواست ها در یک پاکت و به صورت کلی غیر قابل پذیرش است.

در صورتی که یکی از شرکا و اعضای تیم استارت آپ، درخواست اقامت دائم کانادا را ارسال نکند، باید از طریق لینک web form این موضوع به سرعت به دولت کانادا اطلاع رسانی شود.

به طور کلی، یک درخواست کامل ویزای start up کانادا باید دارای شرایط زیر باشد:

 • به تمامی سوالات پاسخ داده شود
 • درخواست و همه فرم ها امضا شده باشد
 • هزینه ارزیابی به طور کامل پرداخت شده و یک کپی از رسید آن به پرونده پیوست شود
 • تمامی مدارک پشتیبان ارائه گردد

گرفتن ویزای start up کانادا چقدر زمان میبرد؟

مدت زمان پروسه ویزای start up کانادا که توسط دولت کانادا بررسی و ارزیابی میشود، بین 12 تا 16 ماه کاری میباشد.

نیاز به اقدام یا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید؟ با ما تماس بگیرید 02175237

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *