تور, مهاجرت, ویزا

راهنمای تکمیل اپلیکیشن فرم DS-160 و تعیین وقت مصاحبه

دریافت وقت سفارت آمریکا و هم‌چنین دریافت ویزای این کشور دغدغه همیشگی آن دسته از ایرانیانی است که قصد سفر به امریکا را دارند. برای دریافت ویزا، باید پیش از هر چیز اقدام به تکمیل اپلیکیشن فرم و تعیین وقت مصاحبه سفارت امریکا کرد. در این نوشتار فرم DS-160 را معرفی کرده و سپس سوالات رایج در مورد این فرم برای اخذ ویزای آمریکا را مرور خواهیم کرد.

فرم DS-160 چیست؟

فرم DS-160 فرم آنلاین درخواست ویزای موقت آمریکا و ویزای نوع K یا ویزای نامزدی است. این فرم به صورت الکترونیکی به وب سایت Department of State فرستاده می‌شود. آفیسر پرونده از اطلاعات وارد شده در فرم DS-160 استفاده کرده و مراحل اپلیکیشن ویزا، مصاحبه فردی و قانونی بودن شرایط متقاضی برای دریافت ویزای nonimmigrant را مورد بررسی قرار می‌دهد.

تمامی متقاضیان دریافت کلیه ویزاهای nonimmigrant از جمله متقاضیان دریافت ویزاهای نوع K ملزم به کامل کردن فرم DS-160 هستند.

پس از پر کردن فرم DS-160 باید مراحل زیر را یک به یک انجام دهید:

 • از فرم خود پرینت گرفته و بارکد صفحه فرم DS-160 را نگهداری کنید. (لازم نیست که تمام اپلیکیشن را کپی کنید)
 • باید زمانی را برای مصاحبه ترتیب دهید (سفارت آمریکا مسئولیت گرفتن زمان مصاحبه شما را به عهده نمی گیرد) برای این کار به وب سایت سفارت آمریکا مراجعه نمایید. در این وب سایت می توانید دستورالعمل های مربوط به کشور خود را بیابید.
 • هزینه اپلیکیشن ویزای خود را پرداخت نمایید.

نکاتی که در هنگام پر کردن فرم DS-160 باید به آن‌ها توجه کنید

 • دقت کنید به تمامی سوالات به صورت کامل و درست پاسخ دهید. در غیر این صورت احتمالا ناگزیر خواهید شد اپلیکشن‌فرم خود را تصحیح کرده و یا زمان مصاحبه را تغییر دهید.
 • ارسال آنلاین اپلیکیشن فرم DS-160 تنها راه درخواست ویزا در مرحله نخست آن تلقی می‌شود.
 • زمانی که این فرم را پر و ارسال کردید باید با سفارت تماس گرفته و قرار مصاحبه‌ای را با آن‌ها هماهنگ کنید. فهرستی از تمام سفارت‌خانه‌های آمریکا در کشورهای مختلف را می‌توانید در وب سایت رسمی ایالات متحده امریکا جستجو کنید.
 • اگر کنسولگری یا سفارتی که برای آن اقدام کرده‌اید به شما اطلاع دهد که باید مصاحبه‌ای داشته باشید، مراحل اپلیکیشن ویزای شما تا زمانی که برای وقت مصاحبه با آفیسر پرونده خود مراجعه نکنید تکمیل نخواهد شد.

مدارکی که لازم است پس از تکمیل فرم DS-160 همراه خودداشته باشید:

 • پاسپورت
 • مسیر و برنامه سفر
 • آخرین تاریخ‌های ۵ سفر شما به ایالات متحده آمریکا
 • فهرستی از سفرهای خارج از کشور خود در طول ۵ سال اخیر (این احتمال وجود دارد که لازم باشد)
 • رزومه یا CV

سایر مدارک و اطلاعات بسته به هدف شما از این سفر به عنوان اطلاعات تکمیلی در زمان پرکردن فرم DS-160 تحویل داده خواهند شد.

 

مجموعه نیلگام برای پاسخگویی به سایر سئوالات احتمالی شما و توسط مشاورین مجربش راه را برای‌تان هموارتر خواهد ساخت. برای جلوگیری از اتلاف وقت، انرژی و سرمایه‌تان با مشاورین ما در تماس باشید.

مهم ترین سئوالات در مورد فرم DS-160

در مورد فرم DS-160 ابهامات فراوانی وجود دارد که در ادامه با پرداختن به سئوالات رایجی که درباره این فرم پرسیده می‌شود به بخشی از سئوالات شما نیز پاسخ داده خواهد شد.

کجا می‌توانم فرم DS-160 را پیدا کنم؟ فرم DS-160 را می‌توانید از این لینک دریافت نمایید.

من برای دسترسی به فرم DS-160 با مشکل مواجه هستم. علت چیست؟ برای دسترسی به این فرم از Internet Explore یا Firefox استفاده نمایید.

آیا پاسخ‌های من می تواند به زبان مادری‌ام باشد؟ خیر. تمامی پاسخ‌ها باید به زبان انگلیسی و تنها با حروف انگلیسی باشند. تنها قسمتی که می‌توانید از زبان مادری خود استفاده نمایید در جایی از فرم است که از شما خواسته شده نام کامل خود را به زبان مادری‌تان بنویسید. تمامی متقاضیانی که فرم DS-160 آنها به زبانی غیر از انگلیسی پر شده باشد، درخواست‌شان مطرود بوده و مجبور به انجام دوباره تکمیل فرم خواهند بود. زمانیکه فرم را پر می‌کنید امکاناتی برای ترجمه در اختیارتان قرار دارد که در صورت تمایل می‌توانید از آنها استفاده کنید.

آیا پاسخ به تمامی سوال‌های فرم اجباری است؟ پاسخ دادن به بیشتر سئوالات ضروری است و باید حتما در مکان تعیین شده برای پاسخگویی جواب داده شوند. در جاهایی که گزینه optional یا اختیاری وجود دارد می‌توانید آن مکان را خالی گذاشته و به سوال بعدی پاسخ دهید. این فرم به خودی خود به شما اجازه نمی‌دهد که بدون پاسخ دادن به تمام سوال‌های ضروری آن را ارسال کنید چرا که سیستم با نشان دادن error به شما اطلاع می‌دهد که به چه سوالاتی پاسخ نداده‌اید.

آبا فرم‌های اضافه دیگری هم مورد نیاز هستند؟ خیر. فرم آنلاین DS-160 جایگزین فرم‌های DS-156، DS-157، DS-158 و DS-3032 شده است و پرکردن فرم‌های ذکر شده دیگر ضرورتی ندارد.

فرم DS-160 را چگونه امضاء کنم؟ در بخش انتهایی فرم دکمه‌ای به نام Sign Application وجود دارد که شما فرم خود را به صورت الکترونیکی امضاء می‌کنید. هرگونه عدم درک سوال و دادن پاسخ اشتباه می‌تواند عواقب و جریمه‌هایی را به همراه داشته باشد و سبب رد درخواست شما توسط سفارت آمریکا شود. اگرچه تا روز مصاحبه و در سفارت حضور فیزیکی نخواهید داشت، اثر انگشت تان بر روی فرم DS-160 نشانه صحت پاسخگویی به سوالات است.

پیش از آنکه اجازه دهید اثر انگشت‌تان اسکن شود متن زیر را می‌خوانید: “با ثبت اثر انگشت، اذعان می‌دارم که تمام سوالات موجود در اپلیکیشن ویزا را به دقت مطالعه کرده‌ام و تمام پاسخ‌ها توسط اینجانب پر شده و من در هنگام پاسخگویی در نهایت صحت و سلامت بوده‌ام. علاوه بر این تایید می‌کنم که تمام تلاشم را مبذول داشته و در زمان مصاحبه تمامی حقیقت را بیان نمایم.

آیا فرد دیگری می‌تواند به جای من فرم را پر کند؟ چه کسی باید فرم را امضاء کند؟ در صورتیکه متقاضی بی‌سواد باشد یا قادر به پر کردن فرم نباشد در این صورت می‌تواند فردی را برای کمکرسانی به خود به کار گرفته و از او بخواهد تا در مراحل پر کردن فرم به وی کمک کند. فرد برگزیده و موردنظر باید در صفحه Sign and Submit شناسایی شود و باید از سمت فرد متقاضی دکمه Sign Application را کلیک کند. اگر سن متقاضی کمتر از ۱۶ سال باشد و یا معلولیت جسمی داشته باشد و نتواند فرم را پر کند، والدین یا قیم وی می‌تواند فرم را پر و بخش  Sign Application را از جانب وی امضاء کنند. اگر فرد مورد نظر والدین و یا قیم نداشته باشد، این کار توسط فردی انجام خواهد پذیرفت که از نظر قانونی اجازه این کار را داشته باشد.

اگر در زمان پر کردن اپلیکیشن ارتباط اینترنتی من قطع شود، آیا اپلیشکن من time out می‌شود و یا پیام error را دریافت خواهم کرد؟ آیا اپلیکیشن من گم خواهد شد؟ زمانیکه یکی از صفحه‌های اپلیکیشن پر می‌شود، اطلاعات مربوط به آن صفحه به صورت خودکار ذخیره می‌گردد؛ بنابراین اپلیکیشن شما گم نخواهد شد. ضرورت دارد که application ID number خود را وارد کرده و به سایر سوالات پاسخ دهید. همچنین اگر نیاز به ویرایش صفحات قبل باشد می‌توانید با بازگشتن به آن صفحات اطلاعات خود را تصحیح نمایید.

چرا زمانی که ویرایش صفحات را انجام می دهم، این edit ها ذخیره نمی‌شوند؟ برای ایجاد تغییراتی در داده‌های ثبت شده و ذخیره آنها لازم است، از دکمه‌های پایینی هر کدام از صفحات به جای دکمه‌های back/forward استفاده شود.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *