تحصیلی

اعتبارات و معافیت تحصیلی در استرالیا

در استرالیا شما می توانید از اعتباری که از تحصیلات قبلی خود بدست آورده اید برای برنامه ریزی تحصیلات عالی تر خود استفاده کنید.

تشخیص آموزش (دوره های) قبلی (RPL)، و یا انتقال اعتبار، به رسمیت شناختن آموزش قبلی رسمی و غیر رسمی، سابقه کار، پیشرفت حرفه ای، صدور مجوز حرفه ای و امتحانات، و دیگر آموزش مبتنی بر کار و مهارت ها اشاره دارد. انتقال اعتبار در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، به اختیار موسسه در دسترس است. همچنین اعتبار می تواند به آموزش حرفه ای و کسب مهارت (VET) قبلی تعلق گیرد.

استرالیا دارای یک سیستم برای به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی از کشور های دیگر است. سازمان دولتی دفتر ملی تشخیص مهارت های افراد خارجی (NOOSR) استرالیا به موسسات استرالیایی در تشخیص مدارک تحصیلی خارج از کشور کمک می کند، که امکان به رسمیت شناختن تحصیلات قبلی شما را میسر می سازد.

در زیر توضیح مختصری از تفاوت بین اعتبار و معافیت ارائه شده است.

اعتبارات تحصیلی در استرالیا

  •  شما برای کسب مدرک تحصیلی خود نیاز دارید تعداد مشخصی واحد کلی و دروس را بگذرانید.
  •  اگر شما تجربه تحصیلی یا سابقه کار از جای دیگری دارید، موسسه جدید به شما نسبت به مجموع واحدهای گذرانده اعتبار میدهد ، بنابراین شما لازم نیست درسی را تکرار کنید.

معافیت تحصیلی در استرالیا

  •  معافیت نیز بدان معناست که شما از حضور در یک واحد یا درس معذور هستید.
  •  اگر شما معافیت دریافت کرده اید و نه اعتبار، ممکن است مجبور به گذراندن واحد یا دروسی برای کسب اعتبار کل مورد نیاز گردید.

چگونه می توانم اعتبار دوره و یا معافیت بگیرم؟

الزامات و فرآیند ها نسبت به موسسه و دوره تحصیلی متفاوت است، اما به طور کلی جزئیات تجربه کاری می تواند هر چیزی باشد که تجربه شما را ثابت کند – از یک محل کار تا یک کار منتشر شده. تجربه تحصیلی معمولا  میتواند ریز نمرات یا مدرک علمی از آخرین موسسه آموزشی شما باشد، و همچنین یک نسخه از برنامه تحصیلی (سیلابس درسی) که گذرانده اید.

هنگامی که شما در مورد دوره و موسسه مورد نظر خود تصمیم گرفتید، با یکی از متخصصین آموزشی در آن رشته تماس بگیرید و آنها را در مورد برنامه مطالعاتی خود مطلع سازید. آنها میتوانند در مورد بهترین مسیر آموزشی به شما مشاوره دهند که برای شما امکان کسب اعتبار یا معافیت متناسب با اهداف را فراهم می آورد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *