مهاجرت

بررسی پرونده مهاجرت به کبک

مهم: قبل از ارائه درخواست ، قوانین و مراحل مهاجرت و اطلاعات مربوط به زمان پذیرش درخواست را برای گواهی گزینش کبک بخوانید.

** اصلاحات مربوط به گزینش نیروی کار متخصص، در تاریخ ۵ آگوست ۲۰۱۵ اعمال شدند.

فاکتورهای گزینش متقاضی:

بررسی درخواست شما تحت برنامه نیروی کار متخصص بر اساس ارزیابی ویژگی های حرفه ای و اجتماعی شما و همسر یا  نامزدتان ، در صورت همراهی، می باشد.

اگر شما مجرد و یا متاهل هستید، درخواست شما بر اساس یک گزینش ارزیابی می شود و شما باید امتیازات کمتر از متوسط را برای مراحل گزینش و پیش گزینش به دست آورید. اگر امتیاز لازم را کسب کردید، می توانید گواهی گزینش کبک را به دست آورید .

عوامل زیر در هنگام ارزیابی درخواست در نظر گرفته می شوند :

  •  تحصیلات
  •  تجربه کاری
  •  سن
  •  دانش زبان فرانسه و انگلیسی
  •  اقامت در کبک
  •  رابطه خانوادگی شما با یک شهروند کانادایی یا اقامت دائم در کانادا
  •  ویژگی های همسر یا نامزدتان، البته در صورت همراهی
  •  فرزندانتان، در صورت همراهی
  •  تمکن مالی

تعیین داوطلب اصلی بین یک زوج

اگر فقط یکی از زوجها در کبک کار یا تحصیل می کند، داوطلب اصلی باید کسی باشد که در حال کار یا تحصیل است. همسر یا نامزد که ویزای اقامت به عنوان شخص همراه یا کسی که ویزای کار یا تحصیل را بعد از ورود به کبک به دست آورده، نمی تواند درخواست CSQ کبک به عنوان داوطلب اصلی را داشته باشد.

در هر صورت، اگر درخواست از خارج از کبک پر شود، این شخص می تواند درخواست  کننده اصلی باشد.

اگر هردو زوج به عنوان نیروی کار موقت به کبک آمده اند، درخواست کننده اصلی باید کسی باشد که بیشترین فایده را از ورود به بازار کار کبک بر اساس تحصیلات، تجربه کاری و دانش زبان فرانسه یا انگلیسی می برد. شما می توانید ارزیابی مقدماتی مهاجرت  (PEI)را به صورت آنلاین ، برای تعیین اینکه شما یا همسرتان باید داوطلب اصلی باشید، پر کنید.

به هرحال، اگر در طول بررسی درخواست، کارمند دفتر مهاجرت تعیین کند که انتخاب داوطلب اصلی به ضرر زوج است و هردو نفر را در زمان بایگانی پرونده در موقعیت اقامت موقت قرار می دهد، ممکن است فرد دیگر را به عنوان درخواست کننده اصلی انتخاب کند.

مدارک و اظهارات اشتباه و گمراه کننده

داوطلبین باید اطلاعات دقیق و قابل بازبینی ارائه دهند. اطلاعاتی که ناواضح، غیر دقیق، اشتباه یا گمراه کننده است موجب عدم پذیرش درخواست در هریک از مراحل روند گزینش می شود.

سازمان مهاجرت کانادا ممکن است بررسی درخواست گواهی گزینش کسی را که در طول پنج سال گذشته ، مدارک و اطلاعات اشتباه یا گمراه کننده در رابطه با درخواست مهاجرت خود ارائه داده است، نپذیرد.

درنتیجه، اگر مشخص شود که شما قبلا اطلاعات یا مدارک اشتباه یا گمراه کننده برای تکمیل گواهی گزینش کبک یا گواهی پذیرش کبک فرستاده اید، شما باید برای ارائه درخواست جدید ۵ سال منتظر بمانید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *