تور, ویزا

جاذبه های توریستی مونترال

موزه هنرهای زیبای مونترئال

باشکوه ترین موزه مونترئال مجموعه هنرهای زیبای خود را در فاصله حدود یک قرن گرد هم آورده است. چشم خود را به مجموعه تاثیر گذار آثار کانادایی و بین المللی از جمله تکه آثاری از هنرمندان برجسته همچون رامبراند، اِل گرِکو، رنوار، سزان و پیکاسو بدوزید . بقیه قعطات جالب موزه شامل سفال های قرن هجدهمی انگلستان، دست ساخته های جنگ جهانی اول و چند قطعه مبلمان طراحی شده توسط فرانک گِری هستند.

مسافران، جدیدا این نمایشگاه ها را باشکوه عنوان کرده اند و می گویند ارزش بلیط ورودی اش را دارد و حتما توصیه می کنند اگر وقت دارید، چند ساعتی را در این جا صرف کنید.

موزه هنرهای زیبا که چند خیابان پایینتر و به سمت جنوب Mont-Royal در مرکز شهر مونترئال است (که از طریق ایستگاه مترو Peel and Guy-Concordia خط سبز قابل دسترسی است)، از سه شنبه تا یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۵ عصر باز است. روزهای چهارشنبه، موزه تا ساعت ۹ شب باز است. هزینه ورودی نمایشگاه های اصلی برای افراد بالاتر از ۳۱ سال، ۱۲ دلار کانادا (حدود ۹ دلار آمریکا) است و برای افراد زیر ۳۰ سال رایگان می باشد. برای دسترسی به نمایشگاه های موقتی هم هزینه جدا دریافت می شود: ۲۰ دلار کانادا (حدود ۱۵ دلار آمریکا) برای ۳۱ ساله ها و بیشتر، ۱۲ دلار کانادا (حدود ۹ دلار آمریکا) برای ۱۳ تا ۳۰ ساله ها. این هزینه ها دسترسی به بقیه بخش های موزه را هم شامل می شود.

پارک مونت رویال

این تپه ۲۳۲ متری که مونترئال نام خود را از آن گرفته است، بزرگ ترین پارک شهر است. پارک مونت رویال که در مرکز مونترئال قد برافراشته است (و از طریق ایستگاه مترو Mont-Royal خط نارنجی قابل دسترسی است) سرتاسر سال پر از دونده ها، پیک نیک روها، دوچرخه سوارها و کسانی است که سگ های خود را برای گردش به این جا می آورند. طی ماه های گرم تر سال، در دریاچه سگ آبی (Lac des Castors) پارک، شناگران را هم می بینید. از آن طرف Chalet du Mont-Royal هم سرتاسر سال، منظره های نفس گیر پارک و شهر را نشان می دهد. حتما از نماد صلیب مونت رویال (Croix du Mont-Royal ) یا دو آرامگاه شهر (یکی انگلیسی و یکی فرانسوی) توقف کنید.

جدیدا توریست ها پیشنهاد می کنند که پله های تپه را بالا بروید تا منظره ای غیر قابل وصف از شهر را ببینید اما هشدار هم می دهند مراقب شیب مسیر باشید.

هر موقع روز که بخواهید می توانید رایگان از پارک مونت رویال دیدن کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *