تحصیلی, مهاجرت

لیست موسسات آموزشی مشخص شده در سازمان مهاجرت کانادا (CIC)

به منظور درخواست مجوز تحصیل از ۱ ژوئن ۲۰۱۴ ، به نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی مشخص شده نیاز دارید. باید شماره موسسه آموزشی مشخص شده را داشته باشید (DLI) که شماره ایست که در فرم درخواست شما با حرف “O” شروع می شود.

تمام مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا به طور خودکار در این فهرست هستند. آنها در لیست قرار نمی گیرند. اگر برای این نوع مدارس درخواست می دهید نیازی به ذکر شماره DLI در فرم درخواست خود ندارید.

طریقه یافتن یک موسسه در سطوح بالاتر از دبیرستان:

قدم ۱: استان یا محدوده ای که موسسه شما در آن قرار دارد را انتخاب نمایید. لیستی از همه موسسات آموزشی مشخص شده در آن استان یا محدوده ظاهر خواهد شد.

قدم ۲: برای جستجوی یک موسسه خاص، می توانید کلید واژه را وارد نمایید (بخشی از نام موسسه یا شهری که موسسه مورد نظر در آن قرار دارد).

نکته مهم: این لیست به طور منظم به روز رسانی می شود. ممکن است برخی از موسسات در حال حاضر شماره DLI نداشته باشند، اما اگر نام موسسه در لیست باشد، می توانند پذیرای دانشجویان بین المللی باشند.

شرط جدید ورود به کانادا

دارندگان مجوز تحصیل و کاری که از کشورهای معاف از ویزا هستند و مجوز خود را تا ۳۱ جولای ۲۰۱۵ دریافت کرده اند برای پرواز یا ورود به کانادا باید تا ۱۵ مارس ۲۰۱۶ eTA داشته باشند. توجه: تا تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۶، دارندگان مجوز کار و تحصیل که eTA ندارند تا زمانی که مدارک معتبر سفر مانند پاسپورت معتبر داشته باشند می توانند وارد پرواز خود شوند.

متقاضیانی که بعد از ۱ آگوست ۲۰۱۵ به آنها مجوز اولیه کار و تحصیل داده شده است به طور خودکار و همراه با مجوزشان eTA دریافت خواهند نمود. برای درخواست های جدید کار یا تحصیل، eTA به طور خودکار تجدید نخواهد شد. اگر مایل به خروج از کانادا و ورود مجدد از طریق مرزهای هوایی هستید باید با مشاوره با ابزار کنترل وضعیت، مطمئن شوید که eTA شما همچنان معتبر است. چنانچه تاریخ اعتبار eTA شما گذشته است باید در اسرع وقت نسبت به درخواست برای یک مورد جدید و تا قبل از پایان اعتبار eTA در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۶ اقدام نمایید.

تعریف موسسه آموزشی مشخص شده در CIC – Designated Learning Institution

مدرسه ای در کانادا که دانشجو باید قبل از آن که بتواند واجد شرایط موجز تحصیل شود در آن پذیرفته شده باشد (تا تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۱۴). برای مشاوره در خصوص سطوح بالاتر از دبیرستان با لیست موسسات آموزشی مشخص شده (DLI) مشورت نمایید.

همه مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا به طور خودکار در این فهرست اند. این مدارس در لیست ظاهر نمی شوند. متقاضیان مدارس ابتدایی و متوسطه نیازی به درج شماره DLI در فرم تقاضای خود ندارند.

تعریف دبیرستان در CIC – Secondary school

موسسه ای که به دانش آموزانی که دوره ابتدایی را به اتمام رسانده اند خدمات تحصیلی ارائه می دهد. این مدارس معمولاً کلاس بین ۹ تا ۱۲ را شامل می شوند (گرچه در برخی مناطق از کلاس ۷ نیز شروع می شوند). در ایالت کبک، دوره متوسطه به کلاس های ۱ تا ۵ اطلاق می شود.

متقاضیان مدارس ابتدایی و متوسطه به شماره موسسه آموزشی مشخص شده (DLI) در فرم تقاضای خود نیازی ندارند.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *