مهاجرت

نکات مهم در سفر به مونترئال

فقط یک واژه می تواند واقعا ماهیت مونترئال را نشان دهد: چندلایه. این شهر، نمایشگر جوش خوردن دنیای قدیم به دنیای جدید است زیرا ساختمان های قرن هجدهمی آن در ساختمان های قرن بیست و یکمی آن عجین شده اند. حالا خانه های قدیمی، رستوران های باکلاسی شده اند و نواهای آشنای انگلیسی در کنار تلفظ «غ» به جای «ر» فرانسوی شنیده می شود. پرچم های رنگین کمانی در کنار نمادهای هندی، پرتغالی و فرانسوی برافراشته اند و نان های فرانسوی در کنار دانه های شیرین سسمی، نان حلقه ای به سبک مونترئال فروخته می شود. درست لحظه ای که فکر می کنید همه چیز را دیده اید، با یک دکمه آسانسور به شهر دیگری وارد می شوید که چند طبقه زیر زمین قرار دارد.

برترین جاذبه های این شهر همه چیز دار، موزه های سطح بالا و بازارهای شلوغ آن است. سفر خود را از خیابان های کهن سنگ فرش ویو-مونترئال (Vieux-Montréal) شروع کنید. این جا می توانید صومعه های تاریخی را ببینید یا در یکی از کافه های سنتی فرانسوی در حاشیه بلوار سن لورن (Saint-Laurent)، کاپوچینو میل کنید. اگر با تاریخ به هیجان نمی آیید، برای یک بعدازظهر پر از خرید، یکسره به ناحیه شلوغ مرکز شهر بروید یا به پارک دو مون رئال (Parc du Mont-Royal) بروید و قدم بزنید. فقط یادتان باشد کمی انرژی برای بعد از غروب آفتاب ذخیره کنید؛ مونترئال-به ویژه خیابان سن دنیس (rue St-Denis) به صحنه های زندگی شبانه اش معروف است که تا ساعاتی از صبح هم ادامه دارد.

چگونه در مونترئال در هزینه های خود صرفه جویی کنیم؟

  •  حین فصل غیر از اوج سفر کنید. اوایل بهار و اواخر پاییز، اوقات خلوت تر مونترئال هستند یعنی نرخ هتل ها کمتر می شوند.
  •  به پاهای خود تکیه کنید. مونترئال شهری مناسب پیاده روی است به خصوص اگر آن را محله ای بگردید. اگر خسته شدید، حمل و نقل عمومی، هم راحت و هم ارزان است.
  •  به دیدن مناظر بروید. بسیاری از محبوب ترین جاذبه ها-از جمله ویو مون رئال، نمازخانه سن ژوزف (St. Joseph’s Oratory)، پارک دو مون رئال-هزینه ورودی ندارند.

فرهنگ و سنت های مونترئال

مونترئال در ایالت فرانسوی زبان کِبِک واقع است. اگرچه برای پیداکردن انگلیسی زبان ها به هیچ وجه مشکلی نخواهید داشت اما بهتر است با چند عبارت فرانسوی، آماده سفر کنید مثل «bonjour» (با تلفظ «بُن ژوغ» یعنی روز به خیر)، « s’il vous plaît » (با تلفظ «سیل وو پلِه» یعنی لطفا) و «merci » (با تلفظ «مِغسی» به معنی سپاسگزار).

ارز رایج کانادا، دلار کانادا است که تقریبا معادل دلار آمریکاست. در خصوص اکثر فاکتورهای فرهنگی از جمله پوشش، رستوران و عادات انعام دهی، مونترئال با اکثر شهرهای آمریکا، تفاوت چندانی ندارد.

غذاخوری در مونترئال

مونترئالی ها هم مانند فرانسوی ها به دست پخت سطح بالای خود افتخار می کنند. اگرچه دست پخت سنتی فرانسوی هنوز هم دست بالا را دارد اما ذائقه مونترئالی ها طی چند سال اخیر، گسترده تر شده است و دست پخت پرتغالی، تایلندی، مراکشی، هندی، مکزیکی و دست پخت های بین المللی متعدد دیگر را هم در بر می گیرد. چه دنبال استیک باشید و چه سوشی، طعم پاریسی را بخواهید یا هر چیز دیگری، مونترئال همه را در خود دارد.

اگر مشتاق چشیدن دست پخت اصیل فرانسوی هستید، یکسره به ویو-مون رئال بروید که بسیاری از ساختمان های تاریخی آن جا اکنون جایگاه کافه  و رستوران های سنتی فرانسوی (restos) است. اگر دنبال چیزی به روزتر با همان سبک و سیاق سنتی هستید، غذاخوری در یکی از پاتوق ها -بلوار سن لورن، خیابان سن دنیس یا خیابان کرِسِن (rue Crescent) را امتحان کنید که طی چند سال اخیر، خیلی پرطرفدار شده اند. اگر هم رستوران ها متنوع تر می خواهید، در محله مایل اِند (Mile End) در شمال پارک دو مون رئال که مقر جمعیت های متعدد مهاجران است و انواع منوهای بین المللی از جمله منوی پرتغالی و یهودی دارد، قدمی بزنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *