مهاجرت

خرید اقساطی ملک در ترکیه و دریافت اقامت

در شرایط اقتصادی فعلی یکی از روش‌هایی که به منظور حفظ ارزش پول مورد توجه قرار گرفته، سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر است. کشور ترکیه به عنوان همسایه غربی ایران طی سال‌های اخیر تبدیل به کشوری امن برای سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها شده و سرمایه‌گذاری شهروندان ایرانی در ترکیه غالبا در بخش املاک و مستغلات این کشور بوده است. یکی از دلایل حجم بالای خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان شرایطی است که برای اخذ اقامت و شهروندی این کشور وجود دارد. امکان خرید اقساطی ملک در ترکیه از دیگر مواردی محسوب می‌شود که شهرندان سایر کشورها را به سرمایه‌گذاری در ترکیه ترغیب نموده است.

مزایای خرید ملک در ترکیه

شهروندان کشورهای مختلف طی یک دهه اخیر اقدام به خرید ملک در کشور ترکیه کرده‌اند اما در چند سال اخیر حجم خرید ملک در ترکیه افزایش زیادی پیدا کرده است. خارجی‌ها با اهداف مختلفی از جمله زندگی در ترکیه، گذراندن تعطیلات در ملک شخصی و سرمایه‌گذاری اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند. خرید ملک در ترکیه مزایای مختلف دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد.

ارزش خرید

با توجه به شرایط بازار ملک در ترکیه بسیاری از خارجی‌ها خرید ملک در ترکیه را به عنوان یک سرمایه‌گذاری کم‌ریسک و باارزش می‌دانند. در حال حاضر ارزش خرید ملک در ترکیه نسبت به ارزش خرید ملک در ایران بالاتر بوده و این امکان وجود دارد تا با صرف هزینه‌های معقول، نسبت به خریداری بهترین املاک و مستغلات در شهرهای بزرگ این کشور اقدام نمایید. برای پی بردن به صحت این ادعا تنها کافی است به سایت‌های خرید و فروش ملک در ترکیه مراجعه نموده و قیمت املاک این کشور را با قیمت آن‌ها در ایران مقایسه کنید.

تنوع املاک

برای خرید ملک در ترکیه گزینه‌های مختلفی در دسترس شما قرار دارد که با هر سبک و سلیقه‌ای تناسب دارد. در ترکیه امکان خرید انواع املاک از آپارتمان یک‌خوابه گرفته تا ویلاهای بزرگ را دارید. ضمن این که این تنوع در قیمت املاک نیز وجود داشته و این امکان را دارید که با بودجه‌های مختلف نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایید.

گرفتن اقامت و شهروندی ترکیه

بدون شک مهم‌ترین مزیت خرید ملک در ترکیه، امکان اخذ اقامت و شهروندی این کشور است. بر اساس قوانین ترکیه، شهروندان سایر کشورها این امکان را دارند تا با خرید ملک در ترکیه نسبت به اخذ اقامت و شهروندی این کشور اقدام نمایند. البته گرفتن اقامت ترکیه از طریق خرید ملک دارای شرایطی است که در همین مطلب بدان پرداخته خواهد شد.

خرید اقساطی ملک در ترکیه

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در ترکیه مربوط به خرید اقساطی ملک می‌شود. در صورتی که برای خرید ملک مورد نظر خود بودجه کافی ندارید یا نمی‌خواهید تمام سرمایه خود را صرف خرید ملک کنید این امکان را دارید تا از گزینه خرید اقساطی ملک در ترکیه بهره‌مند شوید. علاوه بر این موارد باید به هزینه‌های مناسب زندگی در ترکیه، آب‌وهوای مطلوب این کشور، امکان مالکیت کامل و معافیت‌های مالیاتی به عنوان دیگر مزایای خرید ملک در ترکیه اشاره داشته باشیم.

دقت داشته باشید گاهی اوقات پیش می‌آید که یک پیمانکار ساختمانی در طول ساخت‌وساز دچار مشکلات مالی شده و مجبور به فروش ملک با قیمت پایین‌تر از حد معمول می‌شود. بنابراین در صورتی که قصد خرید ملک در ترکیه داشته باشید می‌توانید از این فرصت‌های استثنایی استفاده نمایید.

گرفتن شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک

گفته شد که با خرید ملک در ترکیه می‌توانید حق شهروندی این کشور را اخذ کنید. گرفتن حق شهروندی ترکیه این امکان را به شما خواهد داد تا به صورت آزادانه در این کشور به کار، زندگی و تحصیل بپردازید. ضمن این که با گرفتن پاسپورت این کشور شرایط سفر به نقاط مختلف جهان برای شما راحت‌تر خواهد شد زیرا ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه بالاتر از ارزش پاسپورت کشورمان است. ضمن این که امکان پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا در آینده‌ای نزدیک وجود دارد که در آن صورت، حق شهروندی و پاسپورت این کشور ارزش بسیار بیشتری نیز پیدا خواهد کرد.

برای گرفتن شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک باید ملک مورد نظر شما حداقل ۲۵۰هزار دلار ارزش داشته باشد. قبل از تصویب قانون جدید توسط رئیس جمهور ترکیه حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در بخش املاک ترکیه یک میلیون دلار بود که رقم بالایی محسوب می‌شد اما از سال ۲۰۱۸ این مبلغ به ۲۵۰هزار دلار آمریکا کاهش پیدا کرد. بنابراین در حال حاضر فقط با خرید یک ملک در ترکیه به مبلغ ۲۵۰هزار دلار آمریکا می‌توانید حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را به دست بیاورید. البته این امکان را نیز دارید که به جای خرید فقط یک ملک به ارزش ۲۵۰هزار دلار، چندین ملک مختلف با مجموع ارزش ۲۵۰هزار دلار نیز خریداری کنید.

با خرید ملک در ترکیه به ارزش ۲۵۰ هزار دلار می‌توانید حق شهروندی ترکیه را برای اعضای خانواده خود نیز دریافت نمایید.

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

خرید اقساطی ملک در ترکیه یکی از گزینه‌های جذابی است که برای خرید ملک در این کشور فراهم است. بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند تا در بخش املاک ترکیه سرمایه‌گذاری نمایند اما سرمایه کافی برای انجام این کار را ندارند. خرید اقساطی ملک در ترکیه بهترین راهکاری است که در دسترس چنین افرادی قرار داده شده است. خرید اقساطی ملک در ترکیه این امکان را به افرادی با سطح درآمد متوسط نیز داده تا بتوانند با سرمایه نه چندان زیاد صاحب ملک شوند. در شهرهای مختلف ترکیه از جمله استانبول پروژه‌های مسکونی متنوعی وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را جهت سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

ضمن این که شرکت‌های مختلفی نیز در حوزه املاک و ساختمان کشور ترکیه فعالیت دارند که برای خرید قسطی ملک در ترکیه می‌توانید به آن‌ها مراجعه نمایید. افراد و شرکت‌هایی که در بخش املاک ترکیه فعالیت دارند با فروش اقساطی املاک خود به سرمایه‌گذاران انگیزه می‌دهند.

در فرآیند خرید اقساطی ملک در ترکیه در ابتدا باید بخشی از مبلغ ملک را به صورت نقدی بپردازید که این مبلغ بسته به نوع پروژه مسکونی و شرکت فروشنده ملک متفاوت خواهد بود. بعد از پرداخت مبلغ اولیه، مانده قیمت ملک برای خریدار قسط‌بندی خواهد شد که این مورد نیز بسته به شرایط دارای تفاوت خواهد بود. مدت زمان پرداخت اقساط ملک نیز بین ۲ الی ۱۰ سال متغیر است.

بنابراین قبل از اقدام به خرید ملک باید در رابطه با کلیه این موارد با فروشنده به توافق برسید. نکته مهمی که در خرید اقساطی ملک در ترکیه باید بدان دقت کنید نرخ بهره‌ای است که به آن تعلق می‌گیرد. این نرخ بهره معمولا از نرخ بهره وام در ترکیه کمتر بوده و در قرارداد فی‌‎مابین نیز ذکر می‌شود. مزیت بزرگ خرید اقساطی ملک در ترکیه این است که هیچ نوع ضمانت اضافی یا اثبات درآمد برای آن لازم نخواهد بود. در صورتی که پرداخت اقساط ملک در مدت زمان یک سال یا کمتر انجام شود به طور معمول شامل بهره نخواهد شد.

اگرچه خرید قسطی خانه در ترکیه مزایای زیادی دارد اما باعث می‌شود که از تخفیف ۱۰ الی ۲۰ درصدی خرید نقدی ملک محروم شوید.

گرفتن اقامت ترکیه با خرید اقساطی ملک

برخی تصور می‌کنند تنها با خرید نقدی ملک امکان اخذ اقامت ترکیه را دارند در صورتی که این امتیاز به افرادی که به صورت قسطی اقدام به خرید ملک می‌کنند نیز تعلق می‌گیرد. خرید اقساطی ملک در ترکیه به صورت قانونی امکان اخذ اقامت این کشور را به شما خواهد داد. در صورتی که مبلغ خرید ملک کمتر از ۲۵۰هزار دلار باشد تنها امکان اخذ اقامت ترکیه را داشته و بعد از چند سال زندگی در این کشور می‌توانید برای گرفتن حق شهروندی نیز درخواست بدهید.

اما در صورتی که مبلغ ملک موردنظر شما ۲۵۰هزار دلار یا بیشتر باشید امکان اخذ شهروندی کشور ترکیه نیز برای شما فراهم خواهد بود. البته دقت داشته باشید که مدت زمان مورد نیاز برای اخذ شهروندی ترکیه به مدت زمان پرداخت اقساط ملک خریداری‌شده بستگی خواهد داشت.

محدودیت های خرید ملک در ترکیه

بر اساس قوانین کشور ترکیه خرید ملک در این کشور برای اتباع خارجی دارای محدودیت‌هایی است که حتما باید به آن‌ها توجه داشته باشید. این محدودیت‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • یک شهروند خارجی در مجموع می‌تواند حداکثر ۳۰ هکتار ملک را در کشور ترکیه خریداری نماید
 • یک شهروند خارجی حق ندارد در مناطق ممنوعه نظامی و امنیتی ترکیه ملک بخرد. اجاره کردن ملک در این مناطق تنها با مجوز ویژه امکان‌پذیر خواهد بود.
 • اشخاص حقیقی خارجی تنها قادر هستند تا حداکثر ۱۰ درصد از کل منطقه‌ای که املاک خصوصی در آن واقع شده را خریداری نمایند.
 • محدودیت‌هایی که توسط مراجع قانونی و وزارت شهرسازی و محیط زیست ترکیه ابلاغ شده است.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه

اولین اقدام در این زمینه ارائه درخواست به اداره ثبت املاک ترکیه و استعلام گرفتن در مورد وضعیت ملک است. بعد از انجام این کار تاریخ انجام نقل‌وانتقال ملک بین خریدار و فروشنده تعیین خواهد شد. در زمان انجام معامله همراه داشتن موارد زیر ضروری است:

 • سند قانونی ملک
 • پاسپورت و کپی پاسپورت شخص متقاضی خرید ملک در ترکیه
 • اسناد مربوط به ارزش ملک که باید از شهرداری مربوطه اخذ شود
 • عکس خریدار و فروشنده
 • وجود مترجم معتبر در صورتی که خریدار قادر به صحبت به زبان ترکی نباشد

البته امکان وکالت دادن به یک نماینده قانونی جهت پیگیری امور را نیز خواهید داشت که در این صورت باید مدارک قانونی مربوط به وکالت را ارائه نمایید.

خدمات نیلگام برای خرید ملک در ترکیه

با توجه به موارد قانونی که در ارتباط با خرید ملک در کشور ترکیه وجود دارد بهتر است از خدمات یک وکیل یا موسسه معتبر فعال در این زمینه استفاده کنید تا بهترین سرمایه‌گذاری ممکن را داشته باشید. مجموعه نیلگام در زمینه خرید ملک در ترکیه خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

 • همراهی نماینده نیلگام با متقاضی در کشور ترکیه به منظور انتخاب و خرید ملک
 • ارائه مشاوره تخصصی در رابطه با مناطق و شهرهای مناسب برای خرید ملک
 • انجام اقدامات لازم به منظور انتقال وجه مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه
 • پیگیری کلیه امور مربوط به اخذ اقامت و شهروندی ترکیه از جمله امور مرتبط با اداره املاک و گرفتن کارت اقامت

فرآیند اخذ اقامت و شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک به طور معمول در حدود دو ماه به طول می‌انجامد و هلدینگ نیلگام در تمامی مراحل این پروسه شما را همراهی خواهد کرد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *