تحصیلی

پنج شهر برتر دانشجویی در کانادا

پنج شهر برتر دانشجویی در کانادا

آشنایی با پنج شهر برتر دانشجویی در کانادا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی که قصد تحصیل در کانادا دارند، اهمیت بسیاری دارد. پیش از اپلای کلیک کنید.

مردم کانادا ارزش زیادی را برای تحصیلات قائل بوده و به کمتر از موسسات و دانشگاه‌های درجه یک رضایت نمی‌دهند. کانادا یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان سرانه را صرف سیستم آموزشی خود می‌کند. مدارک تحصیلی دانشگاه‌های کانادا دارای اعتبار زیادی بوده و در سرتاسر جهان مورد تایید است. به همین دلیل است که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادا آینده شغلی روشنی را دارند.

کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا به برخورداری از استانداردهای سطح بالا، کیفیت آموزشی و محیط امن برای دانشجویان معروف هستند. دانشگاه‌های این کشور کاملا مجهز بوده و جدیدترین شیوه‌های آموزشی را ارائه می‌کنند.

بسیاری از شرکت‌های مرتبط با فناوری اطلاعات در جهان کارمندان خود را از بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادا انتخاب می‌کنند. تمام کلان‌شهرهای کانادا دانشگاه‌های بسیار خوبی را دارند که با توجه به رشته تحصیلی خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

اگرچه کشور کانادا در اکثر نقاطش دارای فضای علمی مناسبی بوده و در اغلب شهرهای این کشور شرایط مطلوبی برای تحصیل دانشجویان فراهم شده است اما برخی از شهرهای این کشور از این بابت وضعیت بهتری را دارند و به عنوان بهترین شهرهای دانشجویی کانادا شناخته شده‌اند. رتبه‌بندی شهرها بر اساس معیارهای مختلف از جمله دانشگاه‌های سطح بالا، هزینه‌های دانشجویی در کانادا، کیفیت تحصیل در کانادا، شرایط زندگی و… انجام شده است. در ادامه لیستی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا را ارائه خواهیم کرد.

معرفی بهترین شهرهای دانشجویی کانادا

همان‌طور که گفته شد اکثر شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی موقعیت مناسبی داشته و دارای دانشگاه‌های سطح بالایی هستند. در اینجا به معرفی بهترین شهرهای دانشجویی کانادا می‌پردازیم.

تحصیل در مونترال Montréal

مونترال در رده اول بهترین شهرهای دانشجویی کانادا قرار می‌گیرد. دلیل این موضوع نیز به شهرت این شهر در ارائه کیفیت بالای تحصیلات آکادمیک، سبک زندگی برجسته، تعداد زیاد دانشجویان خارجی و محیط چندفرهنگی مربوط می‌شود. با توجه به همین ویژگی‌ها است که مونترال موفق شده هر ساله ۳۵۰ هزار دانشجو را جذب خود کند. در مونترال هر ساله شاهد بهبود یافتن امکانات، سبک زندگی و مزایای تحصیلی هستیم. ضمن این که مونترال بین چند شهر بزرگ کانادا ارزان‌ترین شهر به حساب می‌آید.

از بهترین دانشگاه‌های مونترال می‌توان به دانشگاه مک‌گیل و دانشگاه مونترال اشاره کرد. دانشگاه مک گیل از بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که در خارج از کانادا نیز دارای شهرت زیادی است. این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا نیز به حساب می آید از لحاظ تنوع رشته تحصیلی و تنوع جمعیتی دانشجویان رتبه اول را در کشور کانادا دارد. دانشگاه مونترال نیز به عنوان یک دانشگاه فرانسوی زبان بزرگ در دنیا شناخته شده و در برخی رشته‌ها همچون مهندسی شهرت زیادی به دست آورده است.

تحصیل در تورنتو Toronto

شهر تورنتو نیز به عنوان مرکز استان انتاریو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل محسوب می‌شود. تورنتو به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا شناخته شده و محیط زندگی و تحصیل امن و مناسبی دارد. این شهر از ورود مهاجران و دانشجویان خارجی استقبال کرده و فرصت‌های شغلی پاره وقت و تمام وقت را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه این شهر محسوب می‌شود که در رتبه ۳۴ بهترین دانشگاه‌های جهان نیز قرار گرفته است. این دانشگاه سطح علمی بسیار بالا و امکانات بی نظیری دارد و به همان میزان شهریه آن نیز جزو بالاترین شهریه‌ها قرار می‌گیرد. دیگر دانشگاه مطرح تورنتو دانشگاه یورک است که از لحاظ تنوع برنامه‌های آموزشی جزو بهترین دانشگاه‌های کانادا محسوب می‌شود.

تحصیل در ونکوور Vancouver

ونکوور را می‌توان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل دانشجویان غیرانگلیسی زبان به حساب آورد. بیش از ۱۵ هزار دانشجو از ۸۰ کشور مختلف دنیا شهر ونکوور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده‌اند. توسعه نرم‌افزار، فناوری‌های زیست‌شناختی و ساخت بازی‌های ویدیویی از جمله صنایع در حال رشد در شهر ونکوور هستند. ونکوور علاوه بر امکانات تحصیلی امکانات دیگری نظیر کلاب‌های شبانه، باشگاه‌های ورزشی، پیست‌های اسکی و… دارد که باعث تبدیل شدن این شهر به مکانی تفریحی شده است.

بهترین دانشگاه ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا است که به ویژه برای تحصیل در مقطع لیسانس کاملا مقرون‌به‌صرفه است. جالب است که شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان خارجی فقط کمی بیشتر از دانشجویان کانادایی است. این دانشگاه در رتبه پنجاهم جهان قرار داشته و از لحاظ علمی و امکانات دانشگاه بسیار خوبی به حساب می‌آید. دیگر دانشگاه مهم ونکوور دانشگاه سایمون فریزر است که در منطقه‌ای کوهستانی قرار گرفته و طبیعت اطراف آن بسیار جذاب است.

تحصیل در کبک Quebec

کِبِک یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا است که در رتبه ۵۵ دنیا از لحاظ مطلوبیت برای کار، زندگی و تحصیل قرار گرفته است. این شهر دارای عناصر تاریخی و فرهنگی زیادی است و در آن قادر هستید تا بیش از ۳۰ مکان تاریخی بااهمیت را ببینید. شهر کبک دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی بوده و در صورت انتخاب آن برای تحصیل قطعا دانش آکادمیک سطح بالایی را کسب خواهید کرد. اگر به دنبال شهری هستید که در کنار تحصیل از فرهنگ کانادایی لذت ببرید، کبک انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

ضمن این که کبک از جمله استان‌های کانادا است که هزینه تحصیل و زندگی در آن به نسبت دیگر استان‌های بزرگ کانادا پایین‌تر است. دانشگاه Laval یکی از بهترین دانشگاه‌های کبک است که امکانات مناسبی را در اختیار دانشجویان خود قرار داده و هزینه تحصیل در آن نیز بسیار مناسب است.

تحصیل در اتاوا Ottawa

اتاوا به عنوان پایتخت سیاسی کشور کانادا یکی از توسعه یافته‌ترین شهرهای این کشور از لحاظ اقتصادی است که خدمات عمومی، اداری و مراقبت‌های بهداشتی اصلی‌ترین بخش‌های آن را تشکیل می‌دهند. به همین علت بسیاری از دانشجویان خارجی، این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند تا بتوانند وارد فضای کاری آن شوند. در این شهر مردم به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. دانشگاه اتاوا بهترین دانشگاه این شهر است که در رتبه ۲۸۴ جهان قرار گرفته است.

تحصیل در شهرهای بزرگ کانادا بهتر است یا شهرهای کوچک؟

یکی از موارد قابل بررسی در مورد بهترین شهرهای دانشجویی کانادا مربوط به کوچک و بزرگ‌بودن شهر موردنظر است. تحصیل در هر یک از این شهرها دارای مزایای خاص خود بوده و بسته به شرایط خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. شهرهای بزرگ و مهم کانادا مانند مونترال، تورنتو و… دارای امکانات بیشتری بوده و فرصت‌های بیشتری در آن‌ها وجود دارد. به واسطه وجود همین امکانات و فرصت‌ها و هم‌چنین شهرت بیشتر این شهرها بسیاری از افراد علاقه دارند تا در این شهرها ادامه تحصیل دهند.

اما موضوعی که در رابطه با ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مطرح و شهرهای بزرگ باید بدانید این است که اساسا ورود به چنین دانشگاه‌های سطح بالایی کار دشواری بوده و حتی در صورت ورود نیز سازگاری با محیط علمی این دانشگاه‎‌ها آسان نخواهد بود. بنابراین اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیز برای دانشگاه‌های واقع در شهرهای بزرگ تا حدودی پیچیده‌تر خواهد بود.

علاوه بر این باید هزینه‌های تحصیل در کانادا را نیز مد نظر قرار دهید. به طور کلی هزینه اقامت، حمل و نقل، خورد و خوراک و شهریه دانشگاه در شهرهای بزرگ به مراتب بیشتر از شهرهای کوچک است. در صورتی که کمی در مورد تحصیل در شهرهای کوچک‌تر کانادا تحقیق کنید متوجه می‌شوید که تحصیل در این شهرها چه مزایای فوق‌العاده‌ای را دارد. اگر چند دانشگاه مطرح و معروف کشور کانادا که ورود به آن‌ها بسیار مشکل است را کنار بگذاریم سایر دانشگاه‌های کشور کانادا در شهرهای بزرگ و کوچک از سطح علمی نزدیکی برخوردار بوده و چه بسا سطح علمی و کیفیت یک دانشگاه در شهرهای کوچک‌تر کانادا بهتر از دانشگاه‌های شهرهای بزرگ‌تر باشد.

بر اساس اطلاعات موجود و هم‌چنین به گواه دانشجویان، دانشگاه‌های مختلف کانادا چه در کلان‌شهرها چه در شهرهای کوچک از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند. تحصیل در شهرهای کوچک‌تر کانادا به غیر از سطح علمی و کیفیت دانشگاه مزایای دیگری مانند هزینه زندگی پایین‌تر را هم دارد. در شهرهای کوچک‌تر کانادا هزینه‌های مختلف دانشجو به طور قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. از جمله این هزینه‌ها می‌توان به شهریه دانشگاه، هزینه‌های مربوط به محل اقامت و هم‌چنین هزینه حمل و نقل اشاره کرد.

هم‌چنین برخلاف شهرهای بزرگ که برای رفت و آمد بین محل اقامت و دانشگاه ممکن است مدت زمان زیادی در راه باشید در شهرهای کوچک‌تر به واسطه این که دانشگاه‌ها دارای پردیس متمرکز و مخصوص به خود هستند می‌توانید صرفه جویی زیادی را در وقت خود داشته باشید. بنابراین می‌بینید که تحصیل در شهرهای کوچک کانادا می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای دانشجویان باشد. در صورتی که علاقه دارید تا از شرایط پذیرش در دانشگاه‌های شهرهای کوچک و بزرگ و اخذ ویزای تحصیلی کانادا اطلاعات بیشتری را به دست آورید می‌توانید از کارشناسان ما در مجموعه نیلگام مشاوره بگیرید.

مشاوره رایگان ادامه تحصیل در کانادا۰۲۱-۷۵۲۳۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *