مهاجرت, ویزا

اطلاعات تماس سفارت استرالیا در تهران

استرالیا همواره در طول تاریخ خود به عنوان یک کشور مهاجرپذیر در جهان شناخته شده است. هر ساله افراد زیادی از سرتاسر دنیا با اهداف مختلف به این کشور مهاجرت می‌کنند. شرایط مطلوب زندگی، شرایط تحصیلی مناسب و فرصت‌های شغلی زیاد از جمله دلایل تمایل شهروندان سایر کشورها برای مهاجرت به استرالیا است. به عنوان یک شهروند ایرانی برای ورود به کشور استرالیا نیاز به ویزای این کشور خواهید داشت. کشور استرالیا دارای سفارت‌خانه فعال در ایران بوده که امور کنسولی مختلفی را انجام می‌دهد. در ادامه ضمن معرفی سفارت استرالیا در تهران اطلاعات تماس و آدرس آن ارائه می‌شود.

آشنایی با وظایف سفارت استرالیا در تهران

سفارت استرالیا در تهران همواره امور مختلفی را بر عهده داشته که متداول‌ترین آن امور مربوط به اخذ ویزای استرالیا بوده است. این سفارت که وظیفه اصلی آن حفاظت از منافع ملی کشور استرالیا است موارد زیر را به عنوان اصلی‌ترین وظایف خود معرفی کرده است:
• حفظ و تقویت روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران
• ارائه خدمات کنسولی و گذرنامه به شهروندان استرالیا در ایران
• ارائه تصویری مثبت و دقیق از استرالیا
• بهبود درک عمومی ایرانیان درباره سیاست خارجی و تجاری استرالیا

خدمات ویزای سفارت استرالیا

از تاریخ ۱۹ ژوئن سال ۲۰۱۸ کلیه امور مربوط به ویزای استرالیا در دفتر کنسولگری این کشور تعطیل شده است. در حال حاضر هیچ گونه خدمات حضوری در ارتباط با اخذ ویزای استرالیا توسط سفارت این کشور در ایران ارائه نمی‌شود. بنابراین در صورتی که قصد اخذ انواع ویزای استرالیا را دارید به جای مراجعه به کنسولگری استرالیا در تهران باید به وب‌سایت اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کرده و یک حساب کاربری تحت عنوان ImmiAccount ایجاد نمایید. پس از ایجاد این اکانت امکان درخواست ویزای استرالیا را به صورت آنلاین خواهید داشت. ضمنا در حساب کاربری خود امکان بارگزاری مدارک مورد نیاز را نیز دارید. پس از ثبت درخواست ویزا و دریافت آن توسط اداره مهاجرت، فرآیند رسیدگی به درخواست آغاز خواهد شد.
انجام بیومتریک در سفارت استرالیا
بعد از ثبت درخواست ویزای استرالیا به صورت آنلاین باید اقدامات مربوط به بیومتریک را نیز انجام دهید. اما برخلاف تصور عموم انجام بیومتریک شامل انگشت‌نگاری و ثبت عکس در محل کنسولگری استرالیا در تهران انجام نمی‌شود. برای انجام انگشت‌نگاری و ثبت عکس باید به مرکز بیومتریک استرالیا تحت عنوان وی اف اس گلوبال مراجعه کنید. قبل از مراجعه به این مرکز لازم است که یک وقت ملاقات را از طریق صفحه تعیین وقت مرکز بیومتریک رزرو کنید. سپس در زمان مشخص شده به مرکز مذکور مراجعه کرده و اقدامات مربوط به بیومتریک را انجام دهید. در صورتی که هر نوع سوالی در این ارتباط داشته باشید باید با مرکز وی اف اس در تهران تماس بگیرید زیرا سفارت استرالیا در این زمینه پاسخ‌گو نخواهد بود.

اطلاعات تماس و آدرس سفارت استرالیا

در حال حاضر سفارت استرالیا در تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید سرلشکرفلاحی، خیابان بهار- خیابان یکتا و پلاک ۱۱ واقع شده است. شماره تلفن: ۰۲۱۷۲۰۶۸۶۶۶ شماره فکس: ۰۲۱۷۲۰۶۸۷۷۷ ایمیل: dfat-tehran@dfat.gov.au
روزهای تعطیل سفارت استرالیا در سال ۲۰۲۰
سفارت استرالیا در تهران در برخی تعطیلات عمومی ایران و استرالیا تعطیل است. در جدول زیر تعطیلات سفارت استرالیا در تهران را مشاهده می‌کنید.
امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
75237 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *