تحصیلی

روش های اخذ پذیرش تحصیلی از کبک کانادا

کبک از جمله استان‌های مهم کشور کانادا است که به ویژه در سالیان اخیر رشد چشم‌گیری در حوزه‌های مختلف داشته که یکی از این حوزه‌ها مربوط به تحصیل می‌شود. استان کبک دارای امکانات آموزشی باکیفیتی بوده و دانشگاه‌های بسیاری خوبی نیز دارد. برای این که بتوانید در کبک تحصیل کنید نیاز دارید تا پذیرش تحصیلی را از دانشگاه های کبک اخذ کرده باشید. اما نحوه اخذ پذیرش تحصیلی از کبک به چه صورت است؟

انتخاب موسسه آموزشی و برنامه آموزشی در کبک کانادا

قبل از انجام هر کاری باید این موضوع را مشخص کنید که قصد تحصیل در چه رشته و مقطع تحصیلی را دارید. سعی کنید قبل از انتخاب رشته حتما در رابطه با دانشگاه‌هایی که رشته شما را ارائه می‌دهند تحقیق کنید. هم‌چنین شرایط کاری کبک را در زمینه رشته تحصیلی مورد نظرتان مورد بررسی قرار دهید. بعد از تعیین رشته و مقطع تحصیلی نوبت به انتخاب دانشگاه می‌رسد. استان کبک دارای شهرهای بزرگ و کوچک با دانشگاه‌ها و کالج‌های متنوع است.

بنابراین قبل از انتخاب دانشگاه یا کالج حتما در رابطه با موارد مختلف از جمله شهریه آن‌ها به خوبی تحقیق کنید. نکته مهم دیگری که باید در مورد انتخاب موسسه آموزشی در کبک آن را مد نظر قرار دهید این است که این موسسه آموزشی حتما در لیست موسسات آموزشی مورد تایید استان کبک قرار داشته باشد. بنابراین قبل از انتخاب نهایی موسسه آموزشی حتما نام آن را در لیست مذکور چک کنید.

گرفتن پذیرش تحصیلی از کبک

بعد از این که برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کرده و دانشگاه محل تحصیل را نیز مشخص کردید باید برای گرفتن پذیرش تحصیلی در دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایید. اما سوال مهم این است که شرایط مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی کبک شامل چه مواردی می‌شود؟

شرایط مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیلی از کبک

پذیرش تحصیلی شما تا حد زیادی بستگی به مدارک تحصیلی و توانایی شما در زبان دارد. هر چند الزامات دیگری نیز ممکن است مورد نیاز باشند اما این دو مورد مهم‌ترین معیارهای اخذ پذیرش تحصیلی از کبک هستند. البته حتی در صورتی که مدارک تحصیلی و توانایی شما در زبان در حد الزامات تعیین شده نباشد هم ممکن است پذیرفته شوید. اما این به شرطی است که برخی دوره‌های خاص را با موفقیت پشت سر بگذارید. در ادامه مهم‌ترین الزامات مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیلی کبک بررسی خواهد شد.

مدارک تحصیلی

برای این که توسط یک موسسه آموزشی در کبک پذیرفته شوید باید مدارک تحصیلی شما معادل مدارک مورد نیاز دانشجویان کبک باشد. در مقطع کارشناسی باید مدرک معادل دیپلم که شامل ۱۲ الی ۱۳ سال تحصیل می‌شود را داشته باشید. دقت داشته باشید که ارزیابی مدارک معادل شما در دانشگاه‌های مختلف دارای تفاوت‌هایی است. بنابراین ممکن است یک دانشگاه مدارک شما را بپذیرد و دانشگاه دیگری آن را رد کند.

مهارت در زبان

برنامه‌های تحصیلی مختلف در دانشگاه‌های کبک به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه می‌شود. بنابراین باید در یکی از این دو زبان دارای مهارت و تسلط کافی باشید. موسسات آموزشی مختلف سطح مهارت شما را در زبان انگلیسی یا فرانسوی از هر روشی که مناسب می‌دانند ارزیابی می‌کنند. همان‌طور که گفته شد دانشگاه‌های مختلف در استان کبک دارای شیوه‌های ارزیابی متفاوتی بوده و ممکن است مدارک دیگری را نیز بخواهند. بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای گرفتن پذیرش تحصیلی اطلاعات لازم در رابطه با شرایط و الزامات مورد نیاز را از دانشگاه مورد نظر خود دریافت کنید.

ارسال درخواست پذیرش تحصیلی کبک

بعد از این که مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش را آماده کردید باید اقدام به ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه مورد نظرتان نمایید. در ارسال درخواست پذیرش باید مواردی را مد نظر قرار دهید که در ادامه می‌آید.

مهلت ارسال درخواست

سال تحصیلی در کبک به طور معمول به دو دوره ترم پاییز (اوایل سپتامبر تا اواخر دسامبر) و ترم زمستان (اوایل ژانویه تا اواخر آوریل) تقسیم می‌شود. البته ترم‌های بهار و تابستان هم وجود دارد که دوره‌های کمتری را ارائه می‌دهند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشگاه مورد نظرتان باید درخواست پذیرش شما را در تاریخ‌های مشخص شده دریافت کند:

  • قبل از اول مارس برای ترم پاییز
  • قبل از اول نوامبر برای ترم زمستان

در مورد تحصیلات تکمیلی باید درخواست شما قبل از اول فوریه توسط دانشگاه دریافت شده باشد. البته ممکن است مهلت پذیرش در برخی برنامه‌های تحصیلی زودتر باشد پس بهتر است که در این رابطه از دانشگاه مورد نظر اطلاعات بگیرید.

روال درخواست پذیرش تحصیلی

شما این امکان را دارید تا درخواست خود را برای گرفتن پذیرش تحصیلی کبک به صورت آنلاین ثبت کنید. دقت داشته باشید که از دستورالعمل‌های مربوط به دانشجویان خارجی پیروی کنید. بعد از فرستادن درخواست باید منتظر تایید درخواست از جانب دانشگاه و دریافت نامه پذیرش بمانید. گرفتن نامه پذیرش دانشگاه یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا است.

گرفتن ویزای تحصیلی کبک

بعد از این که موفق به گرفتن نامه پذیرش تحصیلی از کبک شدید باید کار خود را برای گرفتن مجوز تحصیل در کبک یا همان study permit آغاز نمایید. در صورتی که دوره تحصیلی مد نظر شما کمتر از شش ماه طول بکشد نیازی به اخذ این مجوز نخواهید داشت و با ویزای توریستی کانادا هم می‌توانید در دوره تحصیلی مذکور شرکت کنید. اما اگر به دنبال تحصیل طولانی مدت در کبک هستید حتما باید study permit را دریافت نمایید.

برای گرفتن مجوز تحصیل در کبک باید مدارکی مانند پاسپورت، نامه پذیرش دانشگاه، شناسنامه و… داشته باشید. بعد از ارسال درخواست ویزای تحصیلی باید منتظر بمانید تا درخواست ویزای شما مورد بررسی قرار بگیرد. در صورت تایید ویزا این امکان را خواهید داشت که حداکثر به مدت ۵ سال در کشور کانادا مشغول به تحصیل شوید.

در صورتی که نیاز به معاینات پزشکی و بیومتریک داشته باشید باید نسبت به انجام آن‌ها نیز اقدام نمایید. بعد از گرفتن مجوز تحصیل در کانادا می‌توانید وارد استان کبک شده و برنامه تحصیلی خود را در دانشگاه آغاز نمایید. در طول دوران تحصیل سعی کنید زبان فرانسه خود را تقویت کنید تا بعد از فارغ‌التحصیلی شانس شما برای پیدا کردن کار در کبک بیشتر شود.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *