ویزا

اهمیت ویزای ژاپن در اخذ ویزای شینگن و کانادا

یکی از قوانین نانوشته‌ای که می‌تواند تاثیر بسزایی در تصمیم‌گیری سفارت و آفیسر پرونده صدور ویزا داشته باشد، سابقه سفر متقاضی درخواست ویزا است. سابقه سفر و یا همان Travel History از طریق برچسب انواع ویزای توریستی استرالیا، ویزای توریستی ژاپن، ویزای انگلیس و مهر ورود و خروج به این کشورها به دست می‌آید و ارزش و اعتبار زیادی به پاسپورت فرد می‌بخشد. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که به راستی چرا وجود برچسب ویزا و سابقه سفر به کشورهای برتر دنیا در روند دریافت سایر ویزاهای مهم دنیا نظیر ویزای کانادا، ویزای سینگل و یا مولتی شینگن یا ویزای آمریکا تاثیرگذار است؟

جواب این سوال بسیار ساده است، وجود سابقه سفر به کشورهای معتبر دنیا در پرونده درخواست ویزای متقاضی به آفیسر پرونده این اطمینان را می‌دهد که وی هم‌چون سفرهای پیشین خود قصد اقامت و کار غیرقانونی در کشور مقصد را نداشته و تنها برای هدف مشخصی نظیر گشت و گذار و یا بازدید از خانواده سفر می‌کند و پیش از اتمام مهلت ویزا به کشور خود بازخواهد گشت. بر همین اساس، با توجه به اهمیت وجود سابقه سفر در پرونده متقاضی درخواست ویزای شینگن و یا کانادا، قصد داریم تا در این مطلب به بررسی موشکافانه اهمیت ویزای یکی از کشورهای آسیایی قدرتمند و پیشرفته دنیا یعنی ویزای ژاپن بپردازیم و اطلاعات مهم و کارآمدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

All-focus

معرفی سفارت ژاپن و اطلاعات تماس

در حال حاضر سفارت ژاپن در خیابان زعفرانیه، خ مقدس اردبیلی، پ ۱۶۲ تهران واقع شده و به استثنای روزهای جمعه و شنبه و ایام تعطیل رسمی ذکرشده در وب‌سایت این سفارت، هر روزه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و از ۱۲:۴۵ تا ۱۷ به متقاضیان ایرانی خدمت‌رسانی می‌کند. هم‌چنین متقاضیان دریافت ویزای ژاپن می‌توانند از طریق آدرس الکترونیکی consular@th.mofa.go.jp ، وب‌سایت رسمی سفارت ژاپن و شماره تلفن: ۲۲۶۶۰۷۱۰ ، فکس: ۲۲۶۶۰۷۴۷ و فکس بخش کنسولی: ۲۲۶۶۰۷۴۶ با کنسولگری این کشور ارتباط برقرار کرده و اطلاعات موردنیاز خود را کسب کنند.

ساعات کاری سفارت ژاپن برای تحویل مدارک و یا دریافت جواب ویزای ژاپن با یکدیگر تفاوت داشته و به شرح زیر است: حضور در سفارت ژاپن نیاز به تعیین وقت قبلی نداشته و متقاضیان می‌توانند برای ثبت پرونده و یا دریافت راهنمایی طی روزهای یکشنبه تا پنج‌‌شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ به بخش کنسولی سفارت مراجعه نمایند و یا اینکه بین روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۳ تا ۱۵ با استفاده از  شماره‌های ۲۲۶۶۰۷۱۰ و فکس ۲۲۶۶۰۷۴۶ از خدمات راهنمای تلفنی کنسولگری استفاده کنند.

در عین حال متقاضیان می‌توانند از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۵ الی ۱۶ جهت دریافت نتیجه درخواست ویزای ژاپن به صورت حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنند. برخلاف بسیاری از سفارت‌ها و کنسولگری‌ها، برای مراجعه و پیگیری امور ویزای ژاپن نیازی به تعیین وقت سفارت نبوده و متقاضیان می‌توانند به صورت حضوری و یا از طریق یک آژانس گردشگری معتبر مدارک خود را به سفارت این کشور تحویل دهند.

بر همین اساس ارسال مدارک از طریق ایمیل و فکس مورد پذیرش سفارت نبوده و متقاضی باید نسخه اصلی و کپی مدارک را به صورت حضوری به متصدی امور ویزای سفارت ژاپن تحویل دهد. هم‌چنین در صورت ریجکت شدن درخواست ویزای ژاپن، هیچ‌گونه توضیحی برای علت رد درخواست به متقاضی ارائه نشده و متقاضی امکان درخواست مجدد برای هدف مشابه را تا ۶ ماه بعد از این تاریخ نخواهد داشت.

انواع ویزای ژاپن

بنابر اعلام سفارت ژاپن خدمات این کنسولگری در تهران شامل انواع ویزای کوتاه‌مدت توریستی بدون نیاز به دعوت‌نامه، ویزای شرکت در مسابقات ورزشی، ویزای شرکت در کنفرانس و همایش، ویزای دیدار از دوستان، ویزای بازدید از اقوام و ویزای تجاری می‌شود. با توجه به قوانین سفت و سخت صدور ویزا از طرف سفارت ژاپن و نبود امکان کار و اقامت دائم در این کشور برای متقاضیان ایرانی، بدون شک در دسترس‌ترین و پرمتقاضی‌ترین خدمات کنسولگری ژاپن در تهران ویزای توریستی این کشور است.

البته لازم به ذکر است که طبق اعلامیه سفارت این کشور، از سپتامبر ۲۰۱۹ شصت و هشت کشور در دنیا در صورتی که قصد آن‌ها از سفر به ژاپن گردشگری، تجارت، حضور در کنفرانس، بازدید اقوام و آشنایان و مواردی از این قبیل باشد، می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به این کشور سفر کنند. اگرچه در صورتی که متقاضیان این کشورها قصد داشته باشند تا در فعالیت‌های کاری دارای حقوق شرکت کنند و یا این‌که طول دوره اقامت آن‌ها بیش از زمان تعیین‌شده توسط دولت ژاپن باشد، دریافت ویزا برای این افراد نیز الزامی خواهد بود.

پیش از مشاهده لیست کشورهای مجاز به سفر به ژاپن بدون نیاز به دریافت ویزا، بد نیست بدانید که مدت زمان اقامت مجاز برای متقاضیان برونئی، اندونزی و تایلند ۱۵ روز، متقاضیان امارات متحده عربی حداکثر ۳۰ روز و برای الباقی کشورهای جدول پیش رو، میزان اقامت مجاز بدون ویزا حداکثر ۹۰ روز است. بر همین اساس چنان‌چه به عنوان مثال یک شهروند ایرانی حق اقامت و شهروندی ترکیه و پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کرده باشد می‌تواند بدون نیاز به دریافت ویزای توریستی به کشور ژاپن سفر کند.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن

از آن‌جایی که ویزای کوتاه‌مدت و توریستی ژاپن متداول‌ترین نوع ویزای این کشور است، بهتر است مروری بر مدارک موردنیاز این نوع از ویزای ژاپن داشته باشیم:

  • گواهی تمکن مالی با حداقل ۷۰ میلیون تومان موجودی
  • گواهی اشتغال به کار با ذکر جزئیاتی نظیر برگه رسمی مرخصی به همراه تاریخ، جایگاه شغلی و میزان درآمد
  • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی (به همراه پاسپورت‌های قبلی در صورت وجود سوابق سفر)
  • فرم درخواست تکمیل شده ویزای ژاپن
  • یک قطعه عکس رنگی قطع پاسپورت با زمینه سفید برای ۶ ماه اخیر
  • برنامه سفر به همراه تاریخ ورود و خروج و جزئیات دقیق روزانه سفر
  • گواهی اشتغال به تحصیل در صورت محصل بودن
  • ریز گردش حساب ۳ماهه بانکی سایز A4
  • شناسنامه متقاضی به همراه ترجمه رسمی انگلیسی
  • رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما

لازم به ذکر است که هر یک از مدارک مذکور باید توسط دارالترجمه رسمی به انگلیسی ترجمه شده باشد و دارای تائیدیه وزرات دادگستری در ۳ ماهه اخیر باشد. به طور معمول زمان رسیدگی به درخواست‌های ویزای ژاپن بین ۷ تا ۱۰ روز کاری است و در صورت موافقت با درخواست ویزای متقاضی ضمانت مالی از وی دریافت خواهد شد. ویزای توریستی ژاپن با توجه به تصمیم و صلاحدید آفیسر پرونده با اعتبار ۷ تا ۱۴ روزه و به صورت سینگل برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود و بنابر تجربه کارشناسان گروه شرکت‌های نیلگام، سفارت ژاپن سخت‌گیری بیشتری نسبت به متقاضیان ایرانی ۲۰ تا ۲۵ سال از خود نشان می‌دهد و عموما مواردی هم‌چون مدارک ناقص و نامعتبر، سن کم و نبود سابقه سفر، درصد موافقت با درخواست ویزای ژاپن را کاهش می‌دهد.

اهمیت ویزای ژاپن در اعتبار پاسپورت

همانطور که در مطلب قوی‌ترین و معتبرترین پاسپورت‌های جهان به این موضوع اشاره کردیم، همواره براساس قدرت و اعتبار پاسپورت ژاپن بالاترین رتبه را در میان کشورهای دنیا به خود اختصاص داده و با امکان ورود به حدود ۱۹۰ کشور دنیا بدون نیاز به دریافت ویزا، یکی از ارزشمندترین گذرنامه‌های جهان محسوب می‌شود.

اما قضیه تنها به اینجا ختم نمی‌شود! این بدین خاطر است که برچسب ویزای ژاپن نیز به عنوان یک سابقه سفر مهم، وزن و اعتبار بالایی به پاسپورت گردشگر داده و در نظر آفیسر پرونده سایر ویزاهای معتبر دنیا نظیر ویزای شنگن و کانادا، یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. این موضوع درباره ویزای سایر کشورهای آسیایی نظیر امارات، ترکیه و چین از اعتبا کمتری برخوردار است و اعتبار برچسب ویزای ژاپن به عنوان یکی از معتبرترین و قدرتمندترین کشورهای دنیا، یک مورد استثنایی به شمار می‌آید.

اهمیت ویزای ژاپن در اخذ ویزای شنگن و کانادا

هم‌چون دوره‌های تحصیلی که گذراندن برخی دوره‌ها و یا دروس، پیش‌نیاز مراحل پیشرفته‌تر و بالاتر است، ایجاد سابقه سفر مفید، پیش از اقدام برای هر یک از ویزاهای سخت و مهم دنیا نظیر ویزای شنگن، ویزای کانادا و ویزای آمریکا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. البته در این میان، برخی از متقاضیان نیز توانسته‌اند بدون داشتن سابقه سفر و به دلیل مدارک کامل سفر نظیر مستندات مالی، ملکی، شغلی، دعوت‌نامه و توصیه‌نامه، موفق به دریافت ویزای شنگن و با ویزای معتبر مولتی کانادا گردند. بنابر تجربه کارشناسان ویزای شنگن و کانادای گروه شرکت‌های نیلگام، داشتن سابقه سفر و دریافت ویزای کشورهایی نظیر ژاپن می‌تواند وزن و اعتبار بالایی به پاسپورت متقاضی اخذ ویزای شنگن و یا کانادا بدهد و احتمال موفقیت درخواست وی را بالا ببرد.

به طور کل هرگونه مدرکی نظیر سابقه سفر به کشور ژاپن این معنی را برای آفیسر سفارت خواهد داشت که فرد متقاضی اهل سفر به کشورهای برتر دنیا بوده، پیش از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود بازخواهد گشت و قصد اقامت و یا کار غیرقانونی در کشور مقصد را ندارد.

بر همین اساس در اغلب موارد درخواست ویزای شنگن و کانادای آن دسته از متقاضیانی که دارای مدارک کامل ویزا هستند اما پاسپورت آنها کاملا خالی و به اصطلاح سفید بوده و سن و سال کمی دارند، رد صلاحیت شده و با ریجکت ویزا روبرو می‌شوند.

برای جلوگیری از ریجکتی ویزا، مواجه شدن با خسارت مالی، از دست دادن زمان و به هم ریختن برنامه‌های سفر پیشنهاد می‌کنیم تا جانب احتیاط را رعایت کرده و پیش از هر اقدامی از مشاوره کارشناسان بهره‌مند شوید و با کسب اطلاعات بیشتر، موانع احتمالی دریافت ویزای کشورهای معتبر دنیا را کنار بزنید. همچنین با مطالعه مطالب بهترین زمان و شرایط سفر به ژاپن و معرفی دیدنی‌ترین جاذبه‌های توریستی ژاپن به این موضوع پی خواهید برد که سفر به این کشور یکی از تجارب تکرارنشدنی و خاطره‌انگیز بوده و علاوه بر ایجاد اعتبار بالا برای پاسپورت شما، سفر لذت‌بخش و ارزشمندی را تجربه خواهید کرد. مشاوره رایگان اخذ ویزای ژاپن۰۲۱-۷۵۲۳۷

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *