تور, ویزا

دلایل ریجکت ویزای انگلیس و نحوه اعتراض به آن

همان‌طور که می‌دانیم ویزای انگلیس یکی از معتبرترین و البته دشوارترین ویزاهایی است که هر یک از ما می‌توانیم در پاسپورت و درنهایت سابقه سفر خود داشته باشیم. وقتی سخن از دشواری و یا سخت‌گیری‌های سفارت برای صدور این ویزا به میان می‌آید طبعاً باید در مورد ریجکت ویزای انگلیس و دلایل آن نیز بیشتر توضیح دهیم. در ادامه این نوشتار مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای انگلیس و نحوه اعتراض و رفع ریجکتی این ویزای ارزشمند را بررسی می‌کنیم.

دلایل ریجکت ویزای انگلیس چیست؟

همان‌طور که می‌دانید ویزای انگلیس انواع گوناگونی دارد و هر یک از آن‌ها بنا بر درخواست و شرایط متقاضی با بیان هدفی مشخص از سفر صادر می‌شود. ویزای توریستی انگلیس، ویزای تحصیلی انگلیس، ویزای کار و ویزای خانوادگی چهار دسته عمده از ویزای انگلیس هستند که هر یک می‌توانند بنا بر دلایلی مشخص و نظر آفیسر پرونده تأیید و یا ریجکت شوند.

مطلب مرتبط: راهنمای تحصیل در انگلیس

برای توضیح دلایل ریجکت ویزای انگلیس ابتدا باید بدانیم کدام نوع از ویزای انگلیس رد شده است. این بدان دلیل است که هر یک از انواع ویزای انگلیس شرایط خاص خود را دارد و به مدارک مشخصی نیاز است. طبعاً دلایل ریجکت ویزای انگلیس بسته به نوع آن متفاوت خواهد بود.

برای مثال اگر درخواست ویزای توریستی انگلیس رد شده باشد مهم‌ترین دلایل می‌تواند سابقه سفر ناکافی، تمکن مالی نامناسب، دعوت‌نامه نام معتبر، برنامه سفر نامشخص و به‌طور کل تردید آفیسر از دلایل سفر و بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پیش از پایان اعتبار ویزا باشد.

اما اگر درخواست ویزای تحصیلی رد شود مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای انگلیس در این مورد را باید در پذیرش تحصیلی فرد، مدارک تحصیلی ارائه‌شده و مانده‌حساب برای تأمین هزینه‌های تحصیل در کشور انگلیس جستجو کرد. این قاعده در خصوص ریجکت ویزای کار انگلیس و یا ویزای خانوادگی و شرایطی که هر یک از آن‌ها دارند صادق است. بنابراین می‌توان گفت مدارکی که متقاضی به سفارت انگلیس برای درخواست ویزا ارائه می‌دهد، سرنوشت تأیید و یا ریجکت ویزای انگلیس را تعیین خواهد کرد.

مواردی همچون مدارک جعلی، سابقه کیفری، وابستگی خویشاوندی ضعیف در کشور مبدأ، تخلفات ویزایی در گذشته و قرار گرفتن در بلک لیست کشورهای دیگر و نزدیک بودن بیش‌ از حد زمان سفر با وقت سفارت مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای انگلیس محسوب می‌شوند. کارشناسان اجرایی ویزا و وقت سفارت انگلیس در مجموعه شرکت‌های نیلگام به تمامی متقاضیان اخذ این ویزا توصیه‌ می‌کند موارد ذیل را پیش از اقدام لحاظ کنند تا احتمال ریجکت ویزای انگلیس در پرونده آن‌ها به حداقل کاهش یابد.

 

    1. مانده‌حساب ۱۰۰ میلیون تومانی در حساب کوتاه‌مدت

 

    1. سند ملکی شخصی و مدارک شغلی معتبر

 

    1. ریجکتی نداشتن از سفارتی دیگر و در صورت وجود ریجکتی، اخذ یک ویزای معتبر پس از آن

 

    1. رزرو بلیط و یا واچر هتل معتبر

 

    1. دعوت‌نامه معتبر

همواره می‌توانید در تماس با کارشناسان اجرایی ویزای انگلیس شرکت نیلگام ضمن دریافت مشاوره رایگان برای درخواست ویزای انگلیس اطلاعات مفیدی در خصوص دلایل ریجکت ویزای انگلیس اخذ نمایید.

نحوه اعتراض به رد ویزای انگلیس

نحوه اعتراض به رد ویزای انگلیس روندی کاملاً فنی و حساس است. کارشناسی که سال‌ها تجربه کنترل مدارک را داشته و بر سازوکارهای سفارت انگلیس و نحوه فرجام‌خواهی اشراف کامل داشته باشد. برای اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس ابتدا باید دلیل دقیق ریجکت ویزا را دانست. مورد و یا مواردی که از طریق نامه‌ای رسمی از سوی سفارت به متقاضی داده شده و دلایل ریجکت ویزای انگلیس به‌طور کامل در آن شرح داده می‌شود.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که در ویزاهای توریستی انگلیس، نظر افسر ویزا تصمیم نهایی در خصوص پرونده خواهد بود و هیچ امکانی برای اعتراض و یا بررسی مجدد وجود نخواهد داشت. در پرونده‌های توریستی تنها باید به فکر رفع ریجکتی و اقدام مجدد از طریق ارائه مدارک جدید بود. اما در سایر انواع ویزای انگلیس (Tier 1,2,4,5 ) حق اعتراض وجود خواهد داشت به شرطی که در نامه ریجکتی سفارت موسوم به Refusal Letter امکان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس (Appealو یا بررسی مجدد (Administrative Review) ذکرشده باشد. برای مثال در نمونه نامه ریجکتی ویزای انگلیس که عکس پایین مشاهده می‌کنید صراحتاً قید شده متقاضی حق اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس و یا بررسی مجدد را نخواهد داشت.

در این پرنده به‌خصوص که مربوط به یکی نامه‌های ریجکتی ویزای انگلیس می‌شود نظر آفیسر پرونده بر این بوده است که به دلیل کافی و شفاف نبودن مدارک مالی متقاضی با درخواست ویزای وی باید مخالفت شود. توضیحات کامل آفیسر پرونده در خصوص این پرونده در عکس پایین High Light شده است.

با اطلاع درست و دقیق از دلایل ریجکت ویزای انگلیس که در این نامه رسمی شرح داده شده است می‌توان مسیر درست برای اعتراض به رد ویزای انگلیس را تشخیص داد. برای مثال اگر در نامه ریجکتی سفارت به مورد مدارک شغلی مخدوش اشاره‌شده باشد ولی متقاضی از شغل مناسب به همراه مدارک کافی برخوردار باشد می‌توان با تنظیم نامه‌ای خطاب به سفارت طی زمان مشخص با تأکید و یا تکمیل مدارک شغلی ارائه داده شده در زمان مصاحبه به رد ویزای انگلیس اعتراض کرد. در مواردی حتی با وجود تمکن مالی مناسب نیز تنها به دلیل اینکه منبع ورود پول برای سفارت مشخص نیست، آفیسر پرونده به این نتیجه می‌رسد که باید درخواست ویزای انگلیس ریجکت شود.

سفارت انگلیس در خصوص حساب‌های بانکی و نحوه ورود وجوه به این حساب‌ها بسیار حساس است. بنابراین می‌توان با ارائه توضیحات مناسب در خصوص نحوه درآمد ماهانه و ورود پول به حساب ارائه‌شده به روند اعتراض به رد ویزای انگلیس را پیگیری کرد. باید توجه داشت اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس زمانی منطقی و مثمر ثمر خواهد بود که دلایل، توضیحات و مدارک ارائه‌شده متمم، بتواند ابهامات موجود در خصوص پرونده را منتفی کند.

در غیر این صورت اعتراض و فرجام‌خواهی نه‌تنها نتیجه‌ای نخواهد داشت بلکه موجب از دست رفتن زمان برای اقدام مجدد و همچنین تحمیل هزینه‌های بی‌دلیل خواهد شد. نکته مهم دیگر در خصوص اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس این است با توجه به تنها راه موجود برای اعتراض یعنی نامه‌نگاری و همچنین عدم دسترسی به Home Office ، اعتراض به رد ویزای انگلیس تنها از طریق رساندن دستی مدارک از داخل خاک بریتانیا ممکن است و امکان اعتراض آنلاین وجود ندارد.

مدت‌ زمان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس و زمان رسیدگی

بنا بر اعلام وب‌سایت رسمی دولت انگلیس مدت‌زمان رسیدگی به بازنگری و بررسی مجدد پرونده ریجکت شده ویزای بریتانیا گاهی ۲ تا ۳ هفته و گاهی تا چند ماه به‌طول خواهد انجامید و درست به همین دلیل است که به معترضین به ریجکت ویزای انگلیس توصیه‌شده است این رورند را از طریق وکیل رسمی پیگیری کنند. مدت‌زمان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس نیز عموماً زمانی معین و مشخص دارد و در Refusal Letter به آن اشاره می‌شود. برای مثال اگر در نامه ریجکتی فردی ذکرشده باشد ۱ ماه برای اعتراض و یا درخواست بررسی مجدد زمان دارد، با گذشت این ۳۰ روز فرصت قانونی به اعتراضات حتی از طریق وکیل نیز ترتیب اثر داده نخواهد شد.

نکات مهم رفع ریجکتی ویزا

همان‌طور که اشاره شد برای رفع ریجکتی ویزای انگلیس ابتدا باید دلایل ریجکت ویزای انگلیس را دانست. یعنی اینکه که با بررسی دقیق موارد اشاره‌ شده در نامه ریجکتی سفارت می‌توان با اقدامی فنی و ارائه مدارک جدید برای رفع ریجکت ویزای انگلیس اقدام کرد. در واقع رفع ریجکتی ویزای انگلیس به معنی اقدام مجدد برای این ویزا خواهد بود. که این اقدام ویژگی‌های مهمی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم. مهم‌ترین نکته این است که مطمئن باشیم در اقدام مجدد نقص و یا نواقصی که در  سفارت به آن اشاره شده و موجب ریجکت ویزای انگلیس شده است، برطرف شده‌اند. در غیر این صورت عملاً اقدام مجدد نتیجه‌ای جز رد مجدد درخواست ویزا نخواهد داشت.

یکی از دیگر از مهم‌ترین مواردی که باید در اقدام مجدد برای ویزای انگلیس به آن توجه داشت این نکته است که حتماً باید در اپلیکیشن جدید یا فرم درخواستی که برای متقاضی پر می‌شود ضمن اشاره به تاریخ و دلیل ریجکت قبلی، توضیح داده شود چرا برای بار دوم درخواست ارسال می‌شود. این توضیحات می‌تواند در قسمت Additional Information فرم درخواست ویزای انگلیس آورده شود و یا با نگارش نامه‌ای مجزا موسوم به Cover Letter تمامی موارد به دقت توضیح داده شود.

در صورت نگارش Cover Letter باید در قسمت Additional Information  حتماً اشاره شود این درخواست حاوی یک نامه متمم است. موارد دیگری نیز در رفع ریجکت ویزای انگلیس بسیار تأثیرگذار خواهند بود. مثلاً در مواردی که سابقه سفر ناکافی به‌عنوان دلیل ریجکت ویزای انگلیس عنوان‌شده باشد می‌توان با اخذ ویزای شینگن و سفر به اروپا نه‌تنها سابقه سفر خود به‌عنوان یکی از فاکتورهای اصلی مورد توجه آفیسر پرونده را بهبود بخشید بلکه می‌توان بلافاصله برای ویزای انگلیس درخواست داد.

یا اگر دلیل ریجکت ویزای انگلیس متقاعد نشدن آفیسر پرونده در خصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدأ اشاره‌شده باشد، می‌توان با تکمیل مدارک مربوط به پیوندهای خویشاوندی، مدارک شغلی و مدارک ملکی بار دیگر برای اخذ این ویزا اقدام کرد و با توضیحات جدید ابهامات احتمالی را مرتفع ساخت. نکته مهم: در پایان بار دیگر تأکید می‌کنیم اگر دلایل و مدارک قانع‌کننده ندارید، برای ویزای انگلیس اقدام مجدد نکنید.

زمان مناسب برای اقدام مجدد درخواست ویزای انگلیس

زمانی مشخصی برای اقدام مجدد و رفع ریجکتی ویزای انگلیس وجود ندارد. برای مثال بر اساس قانونی نانوشته، پس از ریجکت ویزای شینگن باید حدود ۶ ماه برای درخواست مجدد صبر کرد. این در حالی است که در ویزای انگلیس زمان مشخصی وجود ندارد و به‌ محض فراهم آوردن و تکمیل مدارک و اسناد لازم می‌توان برای رفع ریجکت ویزای انگلیس اقدام نمود. گروه شرکت‌های نیلگام با بیش از ۱۰ سال سابقه مستمر در امور مربوط به اخذ انواع ویزا، وقت سفارت و پیکاپ ویزا آماده مشاوره رایگان و ارائه خدمات تخصصی برای اخذ ویزا و رفع ریجکتی ویزای انگلیس به هم‌وطنان محترم است.

مشاوره رایگان برای وقت سفارت و ویزای انگلیس۰۲۱-۷۵۲۳۷

سؤالات متداول در خصوص ریجکت ویزای انگلیس

آیا می‌توان به ریجکت ویزای انگلیس اعتراض کرد؟

بجز ویزای توریستی، در تمامی انواع دیگر ویزای انگلیس اعم از ویزای تحصیلی، ویزای کار و یا ویزای خانوادگی درصورتی‌که در نامه ریجکتی سفارت این حق به متقاضی داده شده باشد می‌توان نسبت به ریجکت ویزای انگلیس اقدام کرد.

برای اعتراض به رد شدن ویزای انگلیس چند روز فرصت دارم؟

اگر در خاک بریتانیا هستید، تا ۲ هفته پس از دریافت نامه ریجکتی سفارت باید برای اعتراض اقدام کنید. اما اگر در خارج از بریتانیا هستید نهایتاً تا ۲۸ روز فرصت خواهید داشت.

در صورت وارد بودن اعتراض، صدور ویزای انگلیس پس از فرجام‌خواهی چه مدت طول می‌کشد؟

قاضی پرونده در صورت وارد بودن اعتراض شما، نظر خود را طی حکمی به سفارت و یا اداره مربوطه ارسال می‌کند و پس از طی شدن تشریفات اداری ویزای انگلیس برای شما صادر خواهد شد. این روند حدود ۴ هفته به طول خواهد انجامید.

چرا اکثر ریجکتی‌های انگلیس به دلیل ابهام در گردش مالی است؟

برای سفارت انگلستان بسیار حائز اهمیت هست که منبع تمام ورودی‌های به حساب را پیدا کند و بهتر هست که حساب بانکی منظم و شفافی داشته باشید. هرگونه حساب‌سازی و یا ابهام در خصوص محل و تاریخ ورود وجه به حساب متقاضی به سادگی باعث ریجکت درخواست ویزای انگلیس خواهد شد.

چقدر مانده‌حساب برای سفارت قانع‌کننده می‌باشد؟

مانده‌حساب باید به‌صورتی باشد که اولاً با شرایط مالی و شغلی متقاضی همخوانی داشته باشد ثانیاً هزینه‌های سفر به انگلستان را پوشش دهد که می‌توان به‌صورت تقریبی ازنظر پوشش هزینه‌های سفر این مبلغ را حدود به ازای هر نفر ۸۰ میلیون تومان عنوان کرد.البته این پول می‌بایست به‌صورت کوتاه‌مدت و در دسترس باشد.درواقع می‌توان گفت مانده‌حساب مسافر باید در حد هزینه‌های موردنیاز برای سفر باشد.( به‌اندازه‌ای که بعد از سفر مبلغی در حساب باقی بماند).

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *