مهاجرت

تمکن مالی و شرایط مورد نیاز اسکیل ورکر ساسکاچوان


کانادا به عنوان یکی از برترین مقاصد مهاجرتی
 و قدرت‌های اقتصادی دنیا همواره کشوری جذاب برای گردشگری، تحصیل، کار و زندگی بوده و به همین دلیل هرساله افراد زیادی از سراسر دنیا در پی دریافت یکی از انواع ویزای مولتی کانادا و مهاجرت به این کشور امن، پیشرفته و چندزبانه هستند. به طور معمول روش‌های مختلفی برای مهاجرت قانونی به این کشور وسیع و متفاوت وجود دارد که از جمله می‌توان به طرح اسپانسرشیپ خانوادگی، ویزای استارت‌آپ و موارد متعدد دیگر اشاره کرد.

اما در این بین عموما تحصیل در کانادا و استفاده از طرح اسکیل ورکر این کشور جزو متداول‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. پیش از این در مطالب گذشته در رابطه با ویزای تحصیلی کانادا ، شرایط کار دانشجویی در کانادا و سایر مطالب مرتبط با این موضوع به طور مفصل با شما صحبت کردیم، اما در برخی موارد بخاطر داشتن شرط سنی و گپ تحصیلی و دلایل مختلف دیگری از جمله نداشتن تمایل به ادامه تحصیل، بسیاری از متقاضیان به فکر مهاجرت کاری به کانادا و استفاده از طرح محبوب اسکیل ورکر می‌افتند.

بر همین اساس قصد داریم تا در ادامه به توضیح کلی برنامه اسکیل ورکر کانادا و انواع طرح‌های آن پرداخته و شرایط و الزامات هر یک از آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

توضیح برنامه اکسپرس اینتری Express Entry

اکسپرس انتری یک سیستم انتخاب‌گر برای مهاجرت به کانادا است که برای انتخاب نیروی کار یا همان Skilled Worker طراحی شده است. این سیستم یک پروسه کاملا الکترونیکی است که در آن دولت فدرال، دولت استانی و کارفرماهای کانادایی شرکت داشته و در تلاش برای ساده‌تر و سریع‌تر کردن پروسه مهاجرت کاری به این کشور هستند. سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یا همان IRCC با استفاده از سیستم اکسپرس اینتری و برنامه‌های مهاجرت کاری- اقتصادی زیرکاندیدای واجد شرایط خود را انتخاب می‌کند:

تشخیص برخورداری از صلاحیت لازم برای شرکت در پروسه اکسپرس اینتری

به طور کلی تحت یکی از برنامه‌های فدرالی مهاجرت، کاندیدای واجد شرایط مهاجرت به کانادا وارد مرحله‌ اولیه Express Entry pool می‌شوند. در نتیجه می‌توان اینطور گفت که نخستین مرحله برای این پروسه، تشخیص صلاحیت متقاضی برای شرکت در یکی از برنامه‌های سیستم اکسپرس اینتری خواهد بود.

عموما برای ارزیابی و تشخیص صلاحیت اولیه، هر فرد ملزم به پر کردن فرم محاسبه امتیاز برنامه استانی است، تا از این طریق از میزان امتیاز خود براساس فاکتورهای مختلف امتیازبندی و واجد شرایط بودن برای شرکت در یکی از برنامه‌های اسکیل ورکر اکسپرس اینتری مطلع گردد. چنانچه واجد شرایط برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر شناخته شوید، می‌توانید مراحل بعدی را که در ادامه توضیح می‌دهیم انجام دهید، در غیر این‌صورت چنانچه صلاحیت لازم را نداشته باشید و نتوانید امتیاز لازم را برای ورود به این سیستم کسب کنید، همچنان امکان ارتقا فاکتورهای مختلف برای کسب امتیاز لازم وجود خواهد داشت.

تکمیل پروفایل آنلاین اکسپرس اینتری

کاندیدای اقامت دائم کانادا که برای یکی از برنامه‌های مهاجرت کاری فدرال واجد شرایط محسوب می‌شوند، باید با ایجاد یک حساب کاربری آنلاین میزان اشتیاق خود یا همان EOI را برای شرکت در این طرح نشان دهند و از این طریق اطلاعاتی نظیر مهارت، تجربه کاری، توانایی زبان، تحصیلات و سایر اطلاعات شخصی را در پروفایل آنلاین اکسپرس اینتری ثبت نمایند.

آن دسته از کاندیدایی که واجد شرایط یکی از برنامه‌های فدرالی مهاجرت کار به کانادا باشند در مرحله‌ای به نام Pool در کنار سایر متقاضیان قرار می‌گیرند و از طریق سیستم جامع رتبه‌بندی CRS امتیازبندی می‌شوند. چنانچه کاندیدا از قبل دارای پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی و یا نامزدی استانی نباشد، بهتر است در سامانه مشاغل Canada’s Job Bank ثبت‌نام کند. البته این مورد از تاریح ۶ جون ۲۰۱۷ دیگر اجباری نیست و فقط موجب بهبود نمایش کاندیدا به کارفرمای کانادایی می‌شود.

 ارتقاء پروفایل و رتبه‌بندی در سیستم اکسپرس اینتری

به طور معمول کاندیداهای مرحله pool اکسپرس اینتری بر مبنای سیستم CRS و موارد زیر، رتبه و امتیاز کسب می‌کنند:

 • فاکتورهای اصلی و سرمایه انسانی core human capital
 • فاکتورهای همراهی همسر در صورت تاهل متقاضی
 • فاکتورهای مهارت‌های قابل انتقال
 • فاکتورهای مرتبط با نامزدی استانی، پیشنهاد شغلی معتبر و هماهنگ‌شده کارفرما، تجربه تحصیل در کانادا، داشتن یک خواهر یا برادر در کانادا و مهارت زبان فرانسوی

در مجموع حداکثر ۱۲۰۰ امتیاز تحت سیستم جامع رتبه‌بندی CRS به کاندیدای مهاجرت کاری کانادا اعطا می‌شود. بر همین اساس دولت کانادا کاندیدای مورد نظر خود را براساس رتبه و امتیاز کسب‌شده از Express Entry pool انتخاب می‌کند. از این رو برخی از کاندیداها به دلیل وجود رقابت زیاد در این بخش سعی می‌کنند تا موارد پروفایل خود را ارتقا داده و از رتبه بالاتری در اکسپرس اینتری پول برخوردار شوند تا از این طریق شانس بیشتری برای دریافت دعوت‌نامه درخواست یا همان ITA اقامت دائم کانادا دریافت کنند.

مرحله دریافت ITA و ارسال درخواست برای اقامت دائم کانادا

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت رسمی دولت کانادا، کارفرماهای کانادایی، دولت کانادا و دولت استانی، هر یک قادر به انتخاب مهاجران جدید از مرحله اکسپرس اینتری پول هستند. کاندیداهای دارای بالاترین امتیاز و رتبه (آن دسته از متقاضیانی که دارای بیشترین شانس برای مهاجرت کاری موفق به کانادا هستند) و افراد دارای پیشنهاد شغلی معتبر و یا نامزدی استانی، برای مرحله بعدی یعنی دریافت دعوت‌نامه ITA و درخواست برای اقامت دائم این کشور انتخاب و دعوت می‌شوند.

کاندیداها ۹۰ روز مهلت دارند تا درخواست الکترونیکی اقامت دائم خود را ارسال کنند و سازمان IRCC ظرف ۶ماه از تاریخ ارسال، به درخواست‌های متقاضیان مهاجرت رسیدگی خواهد کرد.

از این رو، کاندیدا باید از این موضوع اطمینان حاصل کنند که ظرف مدت تعیین‌شده تمامی فرم‌های لازم را تکمیل کرده و مدارک پشتیبان و موردنیاز پرونده را ارسال نمایند. در نهایت با تکمیل پروسه، کاندیدای موفق و افراد وابسته به وی (همسر و فرزندان) امکان ورود به کانادا به عنوان افراد دارای اقامت دائم این کشور را خواهند داشت. اما آن دسته از کاندیداهایی که پس از گذشت ۱۲ ماه، در مرحله اکسپرس اینتری پول دعوت‌نامه درخواست اقامت دائم یا همان ITA را دریافت نکرده باشند، می‌توانند چنان‌چه واجدشرایط برای حداقل یکی از طرح‌های مهاجرت کاری اکسپرس اینتری باشند، دوباره پروفایل خود را تکمیل و ارسال کرده و مجددا در مرحله پول وارد شوند.

چگونه برای اکسپرس اینتری آماده شوید؟

 • خود را برای یکی از آزمون‌های زبان جنرال آیلتس، آزمون زبان CELPIP و یا زبان فرانسوی TEF و TCF آماده کنید
 • در آزمون آنلاین دوره‌های آماده‌سازی آیلتس شرکت کنید
 • مدارک تحصیلی خود را بر اساس استانداردهای کانادا ارزیابی کنید
 • درباره سیستم جامع رتبه‌بندی CRS اطلاعات بیشتری کسب کرده و از جزئیات آن باخبر شوید
 • هرگونه مشکل پزشکی و یا سوء پیشینه امنیتی را در صورت امکان برطرف کنید
 • درباره برنامه‌های نامزد استانی کانادا اطلاعات کسب کرده و موارد در دسترس هماهنگ با اکسپرس اینتری فدرال را جستجو کنید
 • از مشاوره کارشناسان مجرب استفاده کنید

طرح نامزد استانی ساسکاچوان SINP

به طور کلی کانادا از ۱۰ استان و ۳ قلمرو (استان‌های آلبرتا، منیتوبا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرینس ادوارد، کبک و ساسکاچوان و ۳ قلمرو شمال غربی، نوناووت و یوکان) تشکیل شده است.

به غیر از قلمروی شمالی نوناووت، تمامی استان‌های کانادا دارای برنامه نامزد استانی یا همان PNP هستند، البته استان فرانسوی‌زبان کبک جزو استثنائات محسوب شده و در سیستم فدرالی و دولتی PNP کانادا شرکت نکرده است. کبک دارای سیستم انتخابی و گزینشی اختصاصی برای مهاجرت کاری و اقتصادی است.

با توجه به موارد اشاره‌شده در بالا یکی از جدیدترین و ایده‌آل ترین برنامه‌های نامزد استانی کانادا مربوط به اسکیل ورکر استان ساسکاچوان است که در ادامه به معرفی کلی و توضیح شرایط موردنیاز و سایر جزئیات مهم آن از جمله تمکن مالی خواهیم پرداخت.

در حال حاضر استان ساسکاچوان به لطف ورود مهاجران واجد شرایط جدید، از یکی از رو به رشدترین اقتصادها و میزان رشد جمعیت در میان سایر استان‌های کانادا برخوردار است. ساسکاچوان یکی از استان‌های سرسبز غرب کانادا بوده و اقتصاد آن عمدتا بر پایه کشاورزی و صنایع وابسته بر منابع طبیعی مهم از قبیل جنگل‌داری و ماهیگیری بنا شده است. این استان از دو شهر اصلی ساسکاتون و رجینا تشکیل شده و از فضای وسیعی از جنگل‌های بکر، مراتع و حیات‌وحش برخوردار است.

زیرگروه‌های برنامه نامزد استانی SINP

همان‌طور که گفتیم اسکیل ورکر SINP برنامه نامزد استانی ساسکاچوان است و از طریق این برنامه کاندیدای دارای مهارت و تجربه کاری هدف‌گذاری شده توسط استان مربوطه، ممکن است از گواهی نامزدی استانی برخوردار شوند و پس از آن از سازمان پناهندگی، مهاجرت و حق شهروندی IRCC برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. به طور کلی برنامه استانی SINP، با متقاضیان واجد شرایط تحت یکی از عناوین زیر موافقت می‌کند:

 • اسکیل ورکر بین‌المللی
 • دسته تجربه ساسکاچوان
 • دسته کارآفرینی و مزرعه‌داری

لازم به ذکر است که هر یک از این زیرگروه‌ها ممکن است از یک یا چند زیر دسته برخوردار باشند، از این رو در ادامه در رابطه با هر یک از این دسته‌بندی‌های SINP ساسکاچوان و جزئیات آن صحبت خواهیم کرد.

اسکیل ورکر بین‌المللی

این گروه مهاجرت کاری با درخواست‌های نیروی کار ماهری که قصد دارند در استان ساسکاچوان زندگی و کار کنند موافقت می‌کند. متقاضیان این گروه براساس سیستم امتیازبندی ارزیابی می‌شوند و می‌توانند تحت یکی از ۳ زیر دسته زیر نامزد شوند.

اسکیل ورکر بین‌المللی – پیشنهاد شغلی Employment Offer

این زیرگروه مختص نیروی کار ماهری است که از یک جاب آفر از کارفرمایی در استان ساسکاچوان برخوردار است و در عین حال ساسکاچوان این امکان را دارد تا نیروی کار ماهر دارای تحصیلات، تجربه کاری و توانایی زبان لازم را با موفقیت در این استان مستقر سازد.

اسکیل ورکر بین‌المللی مشاغل پرتقاضا Occupations In-Demand

این زیر گروه برای نیروی کار ماهر دارای تجربه کاری در مشاغل پرتقاضای ساسکاچوان است که هنوز از هیچ پیشنهاد شغلی در این استان برخوردار نیستند. از تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۱۸، برنامه SINP برای طرح مشاغل پرتقاضا یا همان OID به سیستم EOI روی آورده است.

اسکیل ورکر بین‌المللی اکسپرس اینتری ساسکاچوان Express Entry

این زیرگروه استان ساسکاچوان را قادر می‌سازد تا متقاضیانی که از قبل، از طریق سازمان مهاجرت، پناهندگی و حق شهروندی IRCC در مرحله پول اکسپرس انتری قرار گرفته‌اند و دارای تجربه و مهارت کاری در مشاغل پرتقاضای استان ساسکاچوان هستند را نامزد کند. SINP برای این زیرگروه نیز از سیستم EOI استفاده می‌کند.

دسته تجربه ساسکاچوان

این گروه برای آن دسته از نیروی کار خارجی است که در حال حاضر در حال زندگی در ساسکاچوان هستند. دسته تجربه ساسکاچوان تحت چند زیردسته متقاضیان واجد شرایط را قبول می‌کند:

مجوز کار – ورک پرمیت موجود

این زیرگروه برای آن دسته از متقاضیانی است که با در دست داشتن مجوز کار معتبر برای حداقل ۶ ماه در استان ساسکاچوان کار کرده‌اند.

متخصصان سلامت

این زیرگروه برای آن دسته از متقاضیانی است که به عنوان پزشک، پرستار و یا تخصصی مرتبط برای حداقل ۶ماه در ساسکاچوان کار کرده‌اند.

پروژه بخش مهمان‌نوازی Hospitality Sector Project

این زیرگروه برای آن دسته از متقاضیانی است که در حال حاضر مشغول به کار در استان ساسکاچوان به عنوان خدمت‌کار غذا و نوشیدنی، میزبان کانتر غذا ، کمک آشپز، خانه‌دار و پرسنل نظافت برای حداقل ۶ ماه هستند. لازم به ذکر است که کارفرما باید برای این زیردسته پیش از شروع کار متقاضی در کانادا از موافقت استان ساسکاچوان برخوردار شود.

پروژه راننده کامیون مسافت‌های طولانی

این زیرگروه برای آن دسته از متقاضیانی است که در حال حاضر مشغول فعالیت در یک بنگاه حمل و نقل تائید شده در ساسکاچوان هستند. رانندگان پیش از درخواست برای شرکت در این طرح ملزم به این هستند که برای حداقل ۶ماه برای کارفرمای فعلی خود کار کرده باشند.

دانشجویان

این زیرگروه برای آن دسته از دانشجویانی است که از یک موسسه آموزش عالی معتبر در کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند. در کنار شرایط و الزامات کلی، دانشجو باید پیش از درخواست برای این طرح از حداقل ۲۴ ماه سابقه کار در ساسکاچوان و یا ۶ ماه سابقه کار در صورتی که موسسه آموزشی وی در ساسکاچوان بوده، برخوردار باشد.

کارآفرینی و مزرعه‌داری

این گروه برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد دارند تا در ساسکاچوان یک تجارت و یا عملیات کشاورزی را به طور فعالانه‌ای اداره کنند.

زیردسته کارآفرینی

این زیردسته مناسب متقاضیانی است که قصد دارند از طریق سازماندهی، اکتساب و یا شراکت در یک کسب و کار در مقوله مدیریت استعداد و سرمایه استان ساسکاچوان سرمایه‌گذاری کنند. در این طرح انتظار می‌رود که کاندیدا نقش مدیریتی فعالانه‌ای در یک کسب و کار داشته باشند.

زیردسته مزرعه‌داری و گرداننده امور

این زیردسته برای مزرعه‌داران با تجربه‌ای است که دارای سرمایه قابل توجهی بوده و به دنبال سرمایه‌گذاری در یک کسب و کار اجرایی مزرعه‌ و استقرار در استان ساسکاچوان هستند.

حداقل شرایط موردنیاز اسکیل ورکر ساسکاچوان –اکسپرس اینتری

برنامه اسکیل ورکر اکسپرس اینتری ساسکاچوان این استان را قادر می‌سازد تا متقاضیانی که از قبل در سامانه وب‌سایت IRCC ثبت‌نام کرده‌، در اکسپرس اینتری پول قرار گرفته‌ و دارای شروط لازم تحصیلات، تجربه کاری در عنوان شغلی پرتقاضا و موردنیاز، مهارت زبان و سایر فاکتورها هستند کمک کرده تا با موفقیت در استان ساسکاچوان مستقر شده و به اجتماع و بازار کار این استان موفق کانادایی بپیوندند. از آنجایی که کاندیداها باید همگی در سیستم انتخابی اکسپرس انتری پول فدرال قرار بگیرند، تمامی متقاضیان باید در یکی از برنامه‌های مهاجرت کاری زیر واجد شرایط شناخته شوند:

 • نیروی کار ماهر فدرال Federal Skilled Worker
 • تاجران و صاحبان کسب و کار ماهر فدرال Federal Skilled Trades
 • کلاس تجربه کانادایی CEC

برای اینکه متقاضیان برای برنامه نامزدی استانی SINP اسکیل ورکر اکسپرس انتری واجد شرایط محسوب شوند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • در صورتی که در حال حاضر در کانادا اقامت دارید، امکان اثبات وضعیت قانونی خود را داشته باشید
 • برای مرحله Express Entry pool سازمان IRCC مورد موافقت قرار گرفته و از شماره پروفایل اکسپرس اینتری (Express Entry Profile Number) و کد اعتبارسنجی جستجوگر کار (Job Seeker Validation Code) برخوردار باشید (شماره و کد موردنظر باید در پرونده درخواست SINP لحاظ شده باشد)
 • نتایج آزمون زبان معتبری که با سطح زبان اعلام‌شده در پروفایل اکسپرس اینتری شما هم‌خوانی داشته باشد را ارائه دهید
 • حداقل یک دوره یک ساله آموزشی و یا فنی که معادل مدارک سیستم آموزشی کانادا است و به دریافت یک مدرک و سرتیفیکیت و یا مدرک بازرگانی معتبر ختم شده را تکمیل کرده باشید
 • در مشاغل نظام‌مند و پرتقاضای کانادا (ناک صفر، A و B ) از حداقل تجربه کاری مرتبط با تحصیلات و دوره‌های آموزشی و فنی که گذرانده‌اید، برخوردار باشید
 • از حداقل یک سال تجربه کار تخصصی (کسب و کار غیرتجاری) طی ۱۰ سال گذشته برخوردار باشید
 • یا از حداقل ۲ سال تجربه کاری در یک تجارت تخصصی طی ۵ سال گذشته برخوردار باشید
 • یا از حداقل ۱ سال تجربه کار ماهرانه و حرفه‌ای در کانادا در ۳ سال گذشته برخوردار باشید (تجاری و غیر تجاری)
 • در صورت نیاز و الزام طرح SINP، امکان اثبات وضعیت حرفه‌ای و یا مجوز (برای مشاغل تنظیم‌شده در کانادا و یا مشاغل حرفه‌ای با گواهی استاندارد در کانادا و ساسکاچوان) را داشته باشید- در صورتی که نسبت به پرونده متقاضی اثبات جواز و گواهی موردنیاز باشد، برنامه SINP تا زمان اثبات وضعیت ارائه‌شده ادامه ارزیابی پرونده را متوقف خواهد کرد.
 • در صورتی که تجربه کاری شما در گروه skilled trade قرار بگیرد، باید از گواهی صلاحیت و مهارت لازم (که به عنوان دعوت‌نامه نیز شناخته می‌شود) از کارآموزی ساسکاچوان و کمیسیون صدور گواهی تجارت برخوردار باشید
 • از بودجه و تمکن مالی برای مهاجرت کاری کانادا و پوشش هزینه‌های خود و افراد وابسته و همراه برخوردار باشید
 • در سیستم امتیازبندی و ارزیابی SINP حداقل ۶۰ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز را کسب کنید.

شبکه ارزیابی امتیازات SINP

کاندیدای اسکیل ورکر ساسکاچوان که در مرحله pool اکسپرس اینتری قرار گرفته‌اند طبق فاکتورهای تحصیلات دانشگاهی و دوره‌های فنی، تجربه و مهارت کاری، توانایی زبان، سن، داشتن ارتباط با بازار کار ساسکاچوان و تطبیق‌پذیری ارزیابی می‌شوند. بر همین اساس کاندیدها برای ورود به مرحله SINP EOI pool نیازمند کسب حداقل ۶۰ امتیاز از حداکثر ۱۰۰ امتیاز طرح نامزدی استانی و فاکتورهای انتخابی زیر هستند.

فاکتورهای انتخابی اسکیل ورکر ساسکاچوان

فاکتورهای انتخابی
امتیازها
تحصیلات و دوره‌های فنی
حداکثر ۲۳ امتیاز
تجربه و مهارت کاریحداکثر ۱۵ امتیاز
مهارت زبان
حداکثر ۲۰ امتیاز
سن متقاضیحداکثر ۱۲ امتیاز
داشتن ارتباط در بازار کار ساسکاچوانحداکثر ۳۰ امتیاز
مجموعحداکثر ۱۰۰ امتیاز
حداقل نمره مورد قبول۶۰ امتیاز

فاکتور تحصیلات

عموما متقاضی اسکیل ورکر ساسکاچوان بنابر میزان تحصیلات و مدارک معتبر و قابل اثبات تکمیل مقاطع عالی دانشگاهی و یا دوره‌های فنی و حرفه‌ای خود امتیاز کسب می‌کند. برهمین اساس کاندیدا به منظور کسب امتیاز از این بخش ملزم به ارائه کپی دیپلم و مدارک دانشگاهی و یا سایرگواهی‌های فنی و آموزشی به همراه ترجمه کامل این مدارک است.

تحصیلات و دوره‌های فنی و آموزشیامتیاز
مدرک ارشد و یا دکتری، معادل‌ مدارک کانادایی23
مدرک کارشناسی و یا مدرکی که در طول ۳ سال یا بیشتر از یک دانشگاه و یا کالج کسب شده باشد20
گواهینامه تجارت معادل موقعیت کارآموزی و مشابه در ساسکاچوان20
مدرک از دوره حداقل ۲ساله یا گواهی صلاحیت معادل آن15
مدرک از دوره حداقل یکساله یا گواهی صلاحیت معادل آن12

فاکتور تجربه و مهارت کاری

امتیازهای این فاکتور براساس مدارک اثبات‌کننده مهارت و تجربه کاری کسب‌شده در هر یک از دسته‌بندی‌های مشاغل ملی کانادا (ناک صفر، ناک A و ناک B) طی ۱۰سال گذشته محاسبه می‌شود. بر همین اساس به ازای هر سال تجربه کاری کسب شده طی ۵سال گذشته متقاضی ۲امتیاز و برای هر سال تجربه طی ۶ تا ۱۰سال گذشته از زمان درخواست ۱ امتیاز برای متقاضی لحاظ می‌شود.

کاندیدای این طرح باید از حداقل یک سال تجربه کاری تمام‌وقت یا معادل پاره‌وقت با حقوق در مشاغل مورد نیاز و واجد شرایط کانادا برخوردار باشد.

همچنین می‌توان از گواهی رضایت شغلی سرپرست و یا بخش منابع انسانی شرکت برای هر یک از تجارب کاری لیست شده به عنوان مدرکی معتبر در پرونده اسکیل ورکر ساسکاچوان استفاده کرد.

تجربه کاری کسب‌شده طی ۵ سال قبل از زمان درخواستامتیاز
۵ سال10
۴ سال8
۳ سال6
۲ سال4
۱ سال2
تجربه کاری کسب‌شده طی ۶ تا ۱۰ سال قبل از زمان درخواستامتیاز
۵ سال5
۴ سال4
۳ سال3
۲ سال2
۱ سال0

فاکتور مهارت زبان

در این بخش متقاضی می‌تواند برای توانایی و مهارت زبان خود در هر یک از زبان‌های رسمی کانادا یعنی انگلیسی و یا فرانسوی امتیاز کسب ‌کند و چنانچه دارای مهارت در هر دوی این زبان‌ها است، باید آن زبانی که با آن احساس راحتی بیشتری می‌کند را انتخاب نماید.

بنابر قوانین برنامه نامزد استانی SINP، متقاضی شرکت در برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان برای اثبات توانایی و مهارت فاکتور زبان نیازمند ارائه هر یک از مدارک معتبر آیلتس جنرال، مدرک زبان انگلیسی کانادایی CELPIP یا زبان فرانسوی Test d’evaluation de francais (TEF) است.

در این بخش متقاضیان واجدشرایط باید حداقل از مدرک زبان CLB 4 برخوردار باشند.

توانایی زبان
امتیاز
CLB 8 یا بالاتر20
CLB 7
18
CLB 616
CLB 514
CLB 412
زبان مادری انگلیسی یا فرانسوی بدون مدرک و آزمون معتبر زبان0

فاکتور سن متقاضی

کاندیدای شرکت در برنامه اسکیل ورکر، بنا بر میزان سن خود در هنگام ارسال درخواست به سیستم SINP و طبق جدول زیر امتیاز کسب می‌کند.

سن
امتیاز
کمتر از ۱۸ سال0
۱۸ تا ۲۱8
۲۲ تا ۳۴12
۳۴ تا ۴۵
10
۴۶ تا ۵۰8
بالای ۵۰ سال0

فاکتور داشتن ارتباط با بازار کار ساسکاچوان و تطبیق‌پذیری

در این بخش متقاضی می‌تواند از طریق ارائه مدارک معتبر داشتن پیشنهاد شغلی یک کار نیازمند مهارت بالا در کانادا و به واسطه داشتن ارتباط با بازار کار ساسکاچوان، توانایی اقامت موفق وکسب درآمد در این استان به عنوان یک فرد دارای اقامت دائم، امتیاز کسب کند.

داشتن ارتباط با بازار کار ساسکاچوان
امتیاز
پیشنهاد شغلی برای نیروی کار ماهر

متقاضی دارای یک پیشنهاد شغلی از یکی از مشاغل‌دسته‌بندی شده ناک ۰ ، A و B و یا یک تجارت معین در ساسکاچوان است

30
متقاضی یا همسر وی از یک فامیل نزدیک دارای شهروندی کانادا یا اقامت دائم در ساسکاچوان برخوردار است که شامل موارد زیر می‌شود:

·        والدین

·        خواهر، برادر

·        پدربزرگ، مادربزرگ

·        عمه، خاله، عمو

·        خواهرزاده و برادرزاده

·        اعضای خانواده متشکل از ناپدری یا نامادری

اعضای خانواده در ساسکاچوان باید دارای شرایط لازم لیست شده در بخش Application Guide باشند

20
تجربه کار قبلی در استان ساسکاچوان

حداقل ۱۲ ماه تجربه کاری مستمر با استفاده از مجوز کار قانونی در ۵سال گذشته

5
تجربه تحصیلی قبلی در ساسکاچوان

متقاضی باید برای حداقل یک سال تحصیلی کامل با استفاده از مجوز تحصیل قانونی در یک موسسه آموزشی معتبر در ساسکاچوان تحصیل کرده باشد

5

فاکتورتمکن مالی

بنا بر قوانین دولتی کانادا، متقاضیان شرکت در برنامه‌های EE و OID اسکیل ورکر ساساکاچوان نیازمند داشتن تمکن مالی کافی در حساب بانکی برای خود و افراد خانواده هستند که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم:

تمکن مالی مورد نیاز – دلار کاناداتعداد اعضای خانواده
1
۱۲٫۶۶۹ دلار
2
۱۵٫۷۷۲ دلار
3۱۹٫۳۹۰ دلار
4
۲۳٫۵۴۲ دلار
5
۲۶٫۷۰۱ دلار
6۳۰٫۱۱۴ دلار
7
۳۳٫۵۲۸ دلار
هر نفر اضافه‌تر از این تعداد۳٫۴۱۴ دلار

چه زمانی نمی‌توان برای اسکیل ورکر ساسکاچوان درخواست داد؟

متقاضیان شرکت در برنامه اسکیل ورکر بین‌المللی SINP در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر واجد شرایط محسوب نمی‌شوند:

 • جزو مدعیان پناهندگی در کانادا باشند
 • دارای تخصص بهداشت پزشکی باشند
 • گارسون و خدمتکار غذا و نوشیدنی باشند
 • موفق به ارسال مدارک موردنیاز SINP نشوند
 • قصد زندگی و کار دائم در استان ساسکاچوان کانادا را نداشته باشند
 • از روی تعمد اطلاعات اشتباهی در پرونده خود ارائه داده و به دروغ خود را فرد دیگری معرفی کنند

بنابر تجربه کارشناسان امور مهاجرت کاری نیلگام، به طور معمول انجام تمامی پروسه اسکیل ورکر ساسکاچوان و مهاجرت قانونی به کشور کانادا، در صورت واجد شرایط بودن متقاضی بین ۱٫۵ تا ۲ سال زمان می‌برد. البته ممکن است بنابر شرایط استانی و حجم درخواست‌های ارسالی به بخش فدرال کانادا، زمان رسیدگی و نهایی‌سازی پرونده کمتر از مدت زمان اعلام‌شده باشد. با توجه به موارد اشاره‌شده در بالا و جزئیات ‌بی‌شمار طرح اسکیل ورکر و مهاجرت کاری به کانادا، می‌توانید در صورت تمایل با گروه شرکت‌های نیلگام تماس گرفته و از خدمات تخصصی مشاوره و مهاجرت کاری ما برخوردار شوید.

مشاوره مهاجرت کاری کانادا۰۲۱-۷۵۲۳۷

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *