تحصیلی

تحصیل در کشور فرانسه به زبان انگلیسی

بسیاری از علاقمندان و متقاضیان تحصیل در فرانسه تسلط کافی به زبان فرانسوی ندارند. از طرفی، زبان انگلیسی کاربردی بین‌المللی دارد و اولین انتخاب دانش‌آموزان برای یادگیری زبان دوم است. زبان انگلیسی در ارتباطات بین‌المللی به زبان مشترکی تبدیل شده است که فارغ از زبان مبدا، در تمام نقاط جهان به‌کار گرفته می‌شود. از این‌رو، بسیاری از مراکز آموزشی جهان تدریس به زبان انگلیسی را نیز در اولویت قرار می‌دهند؛ حتی اگر زبان متداولی در آن کشور نباشد!

به همین دلیل است که متقاضیان ادامه تحصیل در خارج کشور، فارغ از زبان رایج در کشور مقصد، به یادگیری زبان انگلیسی رو می‌آورند. تحصیل در فرانسه که رویای بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور است به زبان انگلیسی نیز امکان‌پذیر است. طبق اعلام سایت معتبر ISEP Study Abroad، فرانسه برنامه‌های آموشی متعددی را برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی هستند ارائه می‌دهد.

دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان فرانسه

دانش زبان کشور مقصد کمک شایانی به دانشجویان بین‌المللی می‌کند؛ ارتباط با شهروندان میزبان شما، یافتن شغل مناسب برای کار نیمه‌وقت حین تحصیل و مشغول شدن در کار تمام‌وقت پس از آن دوره، بی‌شک نیاز به دانستن زبان آن‌ها دارد. اما تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در برخی رشته‌ها، مهیا و ممکن است. حدود ۶۰۰ دوره تخصصی آکادمیک در دانشگاه‌های مختلف برای دانشجویان انگلیسی‌زبان برگزار می‌شود که لیست کامل و جامع آن‌ها به همراه دانشگاه و شهر موردنظر سایت کامپوس فرانس قابل رویت است.

این دانشگاه‌ها در تمام شهرهای فرانسه پراکنده شده‌اند؛ در شهر پاریس ۴۶۸ رشته تحصیلی، در شهر نیس ۷۴ مورد، تولوز ۱۰۵ و در بوردو ۹۱ رشته تخصصی برای تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور دایر است. سالانه بسیاری از دانشجویان سرتاسر دنیا جذب دانشگاه‌های فرانسه می‌شوند که این تعداد چشمگیر، مؤید کیفیت بالای آموزش عالی این کشور است. در کنار سیستم آموزشی این کشور، کیفیت بالای زندگی، غنای فرهنگ فرانسوی و … توجه بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور را به فرانسه جلب کرده است. مرزهای کشور فرانسه پنجره‌هایی گشوده به سوی ۲۷ کشور اروپایی است و به دانشجویان این اطمینان را می‌دهد که برای ادامه تحصیل در فرانسه نیاز به تسلط به زبان فرانسوی ندارند.

شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

طبق قانون حاکم بر نظام آموزشی فرانسه از سال ۲۰۱۵ در تمامی مقاطع، مراکز آموزشی می‌توانند طرح‌های آموزشی را به زبان انگلیسی ارائه دهند. از آن سال به بعد بسیاری از دانشگاه‌ها برنامه‌های آموزشی تخصصی را به زبان انگلیسی در کنار زبان فرانسوی طراحی کردند. این طرح موجب شد تعداد دانشجویان بین‌المللی به رقم ۳۴۳,۰۰۰ برسد و تا سال ۲۰۱۷ به نسبت ۵درصد افزایش یابد. با ارائه طرح تحصیلی به زبان انگلیسی، فرهنگ و تاریخ فرانسه بیش از پیش به جهان معرفی شد.

برای متقاضیانی که هیچ دانش و درکی از زبان فرانسوی ندارند، تنها راه انتخاب دوره‌ها به زبان انگلیسی است. برای دریافت پذیرش از این دانشگاه‌ها و کالج‌ها نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا دیگر مدارک بین‌المللی معتبر است. نمره شاخصِ مدرک زبان، ارتباط مستقیمی به دانشگاه و رشته تحصیلی دارد اما به‌طور کلی می‌توان نمره آیلتس ۶ به بالا را در نظر گرفت. البته برای یادگیری زبان فرانسوی نیز راه‌هایی وجود دارد.

هزینه تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

دانشگاه‌های متعددی در فرانسه تدریس به زبان انگلیسی را در برنامه‌های آموزشی خود قرار داده‌اند که شهریه هر یک از آن‌ها به‌طور تقریبی از ترمی ۱۵۰ یورو تا ۹۰۰ یورو متفاوت است. علاوه‌بر دانشگاه‌های فرانسوی که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، دانشگاه‌های بین‌المللی دیگری نیز در این کشور دایر است که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. برای مثال دانشگاه آمریکایی پاریس American University of Paris برنامه‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. میانگین شهریه و هزینه‌های سالانه این دانشگاه ۳۲,۱۸۰ یورو است که به منظور کاهش هزینه‌ها امکان استفاده از کمک‌هزینه و وام دانشجویی را هم دارد.

 

اهمیت زبان فرانسوی در تحصیل و زندگی در فرانسه

با وجود امکان تحصیل به زبان انگلیسی، برای زندگی در فرانسه، یادگیری زبان میزبان را فراموش نکنید. کمتر پیش می‌آید که در پاریس به زبان انگلیسی صحبت کنید و جواب خوب و کاملی را به انگلیسی دریافت کنید. مردمان این کشور تلاش بسیاری در زنده نگه‌داشتن زبان فرانسه دارند. زبان فرانسوی توسط ۲۷۰میلیون نفر در جهان صحبت می‌شود؛ این رقم برابر با جمعیت ۳۰ کشور است! اگرچه تحصیل در فرانسه با زبان انگلیسی نیز امکان‌پذیر شده است، اما با انتخاب این مراکز تحصیلی، گزینه‌های پیش رو محدودتر می‌شود. علاوه‌بر این برای یافتن شغل پاره‌وقت در حین تحصیل یا شغل دائم پس از آن، دانش کافی از زبان فرانسوی از ضروریات است.

به دلیل همیت این موضوع، گروه شرکت‌های نیلگام اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها و کالج‌ها برای دوره زبان فرانسوی می‌کند.

مشاوره رایگان کلاس زبان فرانسوی در فرانسه۰۲۱-۷۵۲۳۷

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *