مهاجرت

تایید دوره آموزشی در کبک

میزان تحصیلات

تحصیلات متقاضی زمانی در نظر گرفته می شود که داوطلب یک برنامه دیپلم را تکمیل کرده باشد و این دیپلم قبل از ارائه درخواست گواهی گزینش کبک به دست آمده باشد. دیپلم خارجی بر اساس تطابق آن با سیستم آموزشی کبک ارزیابی می شود.

سطح تحصیلات

به منظور واجد شرایط بودن برای گزینش، داوطلبین باید، حداقل یک دیپلم مطابق با دیپلم دبیرستان فنی و حرفه ای کبک یا دبیرستان عمومی کبک، بگیرند.

دیپلم کبک

دیپلم کبک شامل موارد زیر است:

  •  دیپلمی که از طرف وزارت آموزش و پرورش، آموزش عالی و پژوهش  (MEESR)یا دانشگاه کبک برای تحصیلات کارشناسی ارشد یا کالج صادر شده است.  آموزش می تواند در کبک یا خارج از کبک انجام شده باشد؛ یا
  •  یک گواهیتحصیلات کالج، صادر شده از یک کالج تایید شده از طرف MEESR  . آموزش باید در کبک به صورت تمام وقت و در دوره زمانی بیشتر از یک سال انجام شود .

و مواردی که به عنوان دیپلم کبک قابل قبول است:

  •  دیپلم کانادا (اگر از طرف مسئول وزارت آموزش یا از طرف دانشگاه یک استان یا منطقه کانادا صادر شده باشد )
  •  یک دیپلم خارجی صادر شده معادل سازی شده از سازمان تنظیم مقررات کبک، البته به جز موردی که دیپلم پزشکی است ؛
  •  دیپلم خارجی یا تحصیلاتی که منتهی به یک حرفه یا تجارت در کبکشود ، اگر در حال حاضر برای شروع این شغل در کبک مجوز دریافت کرده اید؛
  •  گواهی آموزش، تحت طبقه بندی شناخت متقابل (MRA)، که در چارچوب توافق شناخت متقابل با توجه به کیفیتهای حرفه ای با دولت دیگر، برای راه اندازی حرفه ای که از طریق سفارش حرفه ای اداره می شود، به نتیجه می رسد. شما باید شرایط قانونی شروع تحت این طبقه بندی رابررسی کنید و این بررسی باید عملی شود. دقت کنید که فرانسه تنها کشوری است که در آن تحت این طبقه بندی به نتیجه میرسید. مطمئن باشید که شرایط لازم تحت MRA   را برای حرفه تان دارید بنابراین گواهی آموزش شما می تواند به عنوان دیپلم کبک پذیرفته شود (به زبان فرانسه) ؛
  •  یک دیپلم خارجی یا آموزشی که تحت MRA  است و مجوز شروع یک حرفه (requlated occupation) درکبک را میدهد، اگر سازمان تنظیم مقررات گواهی کند که شما شرایط لازم را دارید . در صورت امکان یک تجربه حرفه ای برای آغاز این شغل لازم است (به زبان فرانسه ).

موسسات آموزشی شناخته شده از طرف MEESR در وبسایت   MEESR لیست شده اند.

رشته های تحصیلی

ارزیابی تحصیلات داوطلب مهاجرت به کبک بر اساس لیست رشته های تحصیلی صورت می گیرد. این لیست شامل برنامه تحصیلی دبیرستان فنی و حرفه ای، برنامه دانشگاه فنی و حرفه ای و برنامه دانشگاهی است که منتهی به دیپلم شناخته شده از طرف دانشگاههای کبک می شود. برای هریک از رشته های تحصیلی در لیست، بسته به اینکه داوطلب دیپلم خارجی یا دیپلم کبک و یا دیپلم خارجی که به عنوان دیپلم کبک دارد یا خیر، بر اساس دورنمای شغلی و شرایط شروع شغل مورد تقاضا، امتیازاتی به وی تعلق می گیرد.

برای ارزیابی، داوطلب باید آموزشهای مشابه با تحصیلات اشاره شده در لیست داشته باشد. ممکن است که داوطلب، که تحصیلاتش در لیست مندرج است، بخواهد بعد از ورود به کبک ادامه تحصیل دهد. علاوه بر این، اگر آموزش آنها منتهی به شروع یک حرفه  یا تجارت (REGULATED Trade or profession)   در کبک شود، داوطلبان باید شرایط سازمان تنظیم مقررات را برای آغاز حرفه در کبک داشته باشند.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *