تحصیلی

رنک ها و رتبه های علمی دانشگاه آرکانزاس

دانشگاه آرکانزاس بیش از ۲۰۰ برنامه تحصیلی ارائه می کند که به لیسانس، فوق لیسانس، دکترا، و مدرک حقوق ختم می شود. برنامه های آکادمیک بر اساس ده دانشکده موجود در محوطه اصلی، در چندین بخش و مدرسه دسته بندی شده اند.

دانشگاه و چند برنامه آن در سطح ملی شناخته شده اند. در سال های اخیر، دانشگاه آرکانزاس به عنوان یک «دانشگاه ملی رده بالا» شناخته شده است و یکی از «371 دانشکده برتر»، «بهترین دانشکده جنوب شرقی»، و یکی از «50 دانشکده دولتی برتر» بوده است. علاوه بر مقام های دانشگاه، چند دانشکده نیز تمایز ویژه ای دارند. دانشکده تجارت سَم. اِم . والتون بیست و چهارمین دانشکده تجارت برتر آمریکا و چهل و دومین دانشکده برتر در بین مدارس دولتی و خصوصی است.

این مرکز بابت مقام ششم بازاریابی، رتبه نهم در بخش خود، رتبه پانزدهم برنامه مدیریت عرضه زنجیره ای و مقام بیست و پنجم فوق لیسانس دانشگاه های دولتی در برنامه نظارت بر تجارت نیز شناخته شده است. مدرسه معماری فای جونز جزو ۲۰ برنامه معماری لیسانس برتر است و در فهرست مدارس سطح جهانی آمریکا «تمایز ویژه» ای دارد. مدرسه حقوق دانشگاه آرکانزاس جزو ۱۰۰ «مدرسه برتر حقوق» قرار دارد. برنامه نوشتار خلاقانه در دانشکده هنر و علوم جِی. ولیلیام فولبرایت، جزو ۵ برنامه برتر آمریکا انتخاب شده است.

محوطه و بخش های آکادمیک دانشگاه آرکانزاس

بخش های اعطای مدرک زیر در محوطه فایِت ویل واقع هستند:

تاسیس مدرسه/دانشکده
مدرسه/دانشکده سال تاسیس
مدرسه کشاورزی، غذا و علوم حیاتی دِیل بامپِرز ۱۹۰۵
مدرسه معماری فِی جونز ۱۹۷۴
دانشکده هنر و علوم جِی. ویلیام فول برایت ۱۹۱۲
دانشکده تجارت سَم. اِم. والتون ۱۹۲۶
دانشکده حِرَف بهداشتی و آموزشی دانشگاه آرکانزاس ۱۹۱۲
دانشکده مهندسی دانشگاه آرکانزاس ۱۹۱۲
دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آرکانزاس ۱۹۲۷
مدرسه حقوق دانشگاه آرکانزاس ۱۹۲۴

بخش های دیگر دانشگاه آرکانزاس

دانشکده ممتازین و محوطه کلی، مدرک اعطا نمی کنند اما برنامه های اعطای مدرک را با فرصت های دوره های ممتازان و آموزش از راه دوربرای محوطه فایِت ویل فراهم می کنند:

امکانات اقماری

در مجموع، یازده شعبه و چهار واحد دیگر در سیستم دانشگاه آرکانزاس وجود دارند از جمله علوم پزشکی دانشگاه آرکانزاس در لیتل راک و یک محوطه زیرمجموعه ای دیگر در پاین بلاف. محوطه های زیرمجموعه ای دیگر شامل دانشگاه آرکانزاس در مانتیسلو، دانشگاه آرکانزاس در لیتل راک و فورت اسمیث هستند. علاوه بر این، سیستم دانشگاه، شامل برنامه های دانشکده ای اجتماعی یا دو ساله در هوپ، باتِس ویل، د کوئین، مورلیتون، و دانشکده اجتماعی فیلیپ در هلنا-وست هلنا می باشد. واحدهای زیر مجموعه دانشگاه آرکانزاس نیز مدرسه خدمات عمومی کلینتون، موسسه عدالت کیفری، تحقیقات باستان شناسی آرکانزاس، بخش کشاورزی و موسسه وینثروپ راک فلر هستند. این دانشگاه، کماکان پیشرفته ترین موسسه تحصیلات تکمیلی در آرکانزاس یعنی مدرسه ریاضیات، علوم و هنر در هات اسپرینگز آرکانزاس را در خود جای داده است.

دانشگاه آرکانزاس، محل کنسرسیوم آکادمیک کنفرانس جنوب شرق (Southeastern Conference Academic Consortium, SECAC) بود که ۱۴ مدرسه عضو کنفرانس جنوب شرق، منابع را با هم به اشتراک می گذاشتند تا از نظر آکادمیکی به هم کمک کنند (این کنسرسیوم بعدها به بیرمنگام آلاباما منتقل شد و اکنون ستاد آن در همان جاست).

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *