مهاجرت

روز مصاحبه در سفارت آمریکا | در روز مصاحبه چه کنیم؟

شاید شما هم دارای وقت سفارت هستید و استرس خاص روز مصاحبه در سفارت آمریکا را دارید.ما در این مطلب به شما میگوئیم که چگونه یک مصاحبه منحصر بفرد را در سفارت آمریکا ارائه دهید.در ادامه با ما باشید.

در روز مصاحبه چه بپوشیم؟

در روز مصاحبه در سفارت آمریکا لباس رسمی و در عین حال راحت بپوشید. آراستگی و انتخاب لباسی مناسب، اولین مسئله تاثیرگذار در تمامی مصاحبه های رسمی است. به سن و سال و دمای هوا نیز توجه کنید؛ در گرمای تابستان دبی نیازی به پوشیدن کت و شلوار و کروات نیست! سفارتخانه های آمریکا، برای زنهای مسلمانان در زمینه پوشش استثنا قائل هستند و زنان محجبه می توانند با پوشش کامل وارد سفارت شوند.

*نیم ساعت تا یک ربع قبل از زمان مشخص برای مصاحبه در کنسولگری حضور یابید. معمولا متقاضیان برحسب زمان انتخابی به صف می شوند.

وسایل اضافی را حذف کنید!

از بردن وسائل اضافه مانند کیف های بزرگ یا تبلت و لپ تاپ خودداری کنید. تمامی وسائل شما پیش از رد شدن از گیت تحویل می شود و در قبال آن شماره دریافت می کنید. مدارکی که اول از همه چک می شوند را آماده داشته باشید. مدارکی مانند پرینت وقت “Appointment Confirmation” و تاییدیه اپلیکیشن فرم “DS-160 Confirmation Page” قبل از مدارک دیگر چک می شوند.

آرامش خود را حفظ کنید

آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید. با اعتماد به نفس کامل و به دور از هرگونه تنش و اضطراب در برابر افسر صدور ویزا حاضر شوید. مصاحبه شما چند دقیقه بیشتر طول نخواهد کشید. در زمانی که پشت باجه هستید، افسر مربوطه شرایط شما را از روی فرم DS-160 مطالعه می کند، ممکن است سوالاتی در رابطه با وضعیت شغلی و خانوادگی و دلیل سفر به آمریکا از شما پرسیده شود.

صادق باشید و از دادن توضیحات اضافه خودداری کنید. معمولا مهم ترین مسئله در مورد ویزاهای موقت، متقاعد کردن افسر کنسولی در مورد بازگشت به ایران و تمکن مالی فرد متقاضی است. اگر مدرکی از شما خواسته شد آن را ارائه دهید، در بعضی موارد، افسر بدون بررسی مدارک شما تصمیم گیری می کند.

اگر با درخواست شما مخالفت شود یک برگه سفید به عنوان Refusal Letter دریافت می کنید. اگر درخواست شما در همان لحظه مورد قبول واقع شود برگه صورتی می گیرید و اگر در مرحله اول پذیرفته شوید اما نیاز به بررسی بیشتر بر روی پرونده تان باشد، برگه زرد دریافت می کنید. روی این برگه یک شماره پرونده نوشته می شود، شما باید با این شماره سایت سفارت را چک کنید تا Clearance شما صادر شود.

صدور یا عدم صدور ویزای آمریکا قضیه مرگ و زندگی نیست! اگر موفق به دریافت ویزا نشدید به هیچ وجه نگران نباشید، ایالات متحده امریکا هیچ محدودیتی برای اقدام دوباره ندارد. می توانید دوباره شانس خود را بیازمایید.

شاد و سربلند باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *