تحصیلی

سه شهر از بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا

سه شهر از بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا

شهر مونترال که دارای بیش از ۳۰ دانشگاه و کالج می باشد در سال ۲۰۱۷ از طرف رتبه دهی QS به عنوان بهترین شهر جهان برای دانشجویان شناخته شده است. دو شهر محبوب دیگر کانادا برای دانشجویان بین المللی، ونکوور و تورنتو می باشند، ونکوور رتبه ۱۰ و تورنتو همراه با هنگ کونگ رتبه ۱۱ را کسب کرده اند. رتبه دهی بر اساس عوامل متفاوتی انجام می شود که شامل نظرسنجی از دانشجویان، کیفیت دانشگاه و تسهیلات، فرصتهای شغلی، هزینه زندگی و سطح تحمل و صداقت مردم کشور می باشد. اگرچه شهرهای کانادا نسبت به استرالیا رتبه بالاتری دارند اما استرالیا تنها کشور دیگری در جهان با سه شهر در بین ۲۰ شهر برتر می باشد.

شهر مونترال که دارای بیش از ۳۰ دانشگاه و کالج می باشد در سال ۲۰۱۷ از طرف رتبه دهی QS به عنوان بهترین شهر جهان برای دانشجویان شناخته شده است. دو شهر محبوب دیگر کانادا برای دانشجویان بین المللی، ونکوور و تورنتو می باشند، ونکوور رتبه ۱۰ و تورنتو همراه با هنگ کونگ رتبه ۱۱ را کسب کرده اند.

رتبه دهی بر اساس عوامل متفاوتی انجام می شود که شامل نظرسنجی از دانشجویان، کیفیت دانشگاه و تسهیلات، فرصتهای شغلی، هزینه زندگی و سطح تحمل و صداقت مردم کشور می باشد. اگرچه شهرهای کانادا نسبت به استرالیا رتبه بالاتری دارند اما استرالیا تنها کشور دیگری در جهان با سه شهر در بین ۲۰ شهر برتر می باشد. عملکرد قوی و منحصر به فرد کانادا در رنبه بندی نشاندهنده علت شناخت جهانی آن به عنوان مقصد برتر دانشجویان بین المللی می باشد. در یک زمان بیش از ۳۵۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در کانادا بوده که جذب موسسات شناخته شده، هزینه های تحصیل و زندگی نسبتا کم و مردم پذیرا و صادق آن شده اند.

دانشجویان بین المللی و افراد فارغ التحصیل مشغول به کار در کانادا می توانند به مرکز مطالعات ویزای کانادا بپیوندند تا به انواع منابع و وسایل برای کمک در زمینه تحصیل، کار و اقامت دائم در کانادا دسترسی داشته باشند. همچنین اعضا می توانند در مسابقه کمک هزینه تحصیلی ویزای کانادا شرکت کرده و شانس برنده شدن ۲۵۰۰ دلار را امتحان کنند.

در چند سال اخیر کانادا عملکرد خود را در مقیاس رتبه دهی به مقدار قابل توجهی بهبود داده است. در سال ۲۰۱۶ مونترال رتبه ۷ را کسب کرد درحالیکه تورنتو و ونکوور رتبه ۱۳ را کسب نمودند. هر سه شهز از سال ۲۰۱۵ در بین ۲۰ شهر برتر قرار داشته اند.

سوزان فورتیه، مدیر و معاون رئیس دانشگاه مک گیل درباره دستاوردهای مونترال عنوان کرده است:” این رتبه بندی نشاندهنده آن است که دانشجویان و محیط کاری جهانی ما تا حد بسیار بالایی برای دانشگاههای مونترال ارزش قائل هستند. همچنین این رتبه بندی اعتباری برای روحیه پذیرا و خلاقیت سرشار از هیجان مردم شهر می باشد. مونترال مکان باهم بودن چیزهای مختلف است: زبانها و فرهنگهای متفاوت، تجارت و هنر، تاریخ ژرف و آینده ی رویایی. زادگاه ما شهری ویژه است و دانشجویان تمایل به زندگی و تحصیل در اینجا دارند.”

مونترال بهترین شهر دانشجویی نام گرفت

قبلا بهترین مکان در جهان به مدت چهار سال در پاریس قرار داشت و اکنون یک شهر فرانسوی زبان دیگر عنوان بهترین شهر را دارد. اغلب اوقات دانشجویان بین المللی جذب شهرهایی می شوند که دارای تنوع زبانی بوده تا در عین حال فرصت یادگیری زبانی دیگر به آنها داده شود. دوزبانه بودن شهر مونترال عامل مهمی در جذب دانشجویان بین المللی بوده و این عامل تنها به آنهایی که به تحصیل زبان می پردازند محدود نمی شود. خیلی از دانشجویان بین المللی عنوان کرده اند که به هم آمیختن زبان و فرهنگ فرانسوی و انگلیسی موجب زیبایی این شهر شده است. اغلب اوقات شهر مونترال با وجود جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی در طول سال، موسیقی زنده، تئاتر و انواع غذاها، به عنوان یک زمین بازی توصیف می شود.

اما شهر مونترال با وجود فرصتهای فراوان استراحت و لذت از رویدادهای فرهنگی به آموزش اهمیت زیادی می دهد. جمعیت دانشجویی مونترال با وجود ۱۱ دانشگاه و کالج های فراوان دیگر قابل ملاحظه می باشد.این شهر دارای دو دانشگاه برتر انگلیسی زبان، دانشگاه مک گیل و دانشگاه کنکوردیا و دانشگاههای فرانسوی زبان مانند دانشگاه مونترال، دانشگاه کبک مونترال و تعدادی موسسات خاص شامل École Polytechnique (دانشکده / مدرسه مهندسی وابسته به دانشگاه مونترال) و مونترال HEC (مدرسه کسب و کار وابسته به دانشگاه مونترال) می باشد.

ونکوور در جدول رتبه بندی صعود کرد

ونکوور دربرگیرنده خط ساحلی غربی کانادا و دارای موسسات برتر شامل دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه سیمون فراسر، کالج کلمبیا، موسسه تکنولوژی کلمبیا بریتیش (BCIT) و موارد بیشتر می باشد. این مکان بیشتر به دلیل مدارس زبان و برنامه آمادگی آکادمیک مورد توجه دانشجویان بین المللی می باشد. بریتیش کلمبیا سیستم انتقال انعطاف پذیر و به خوبی توسعه یافته ای دارد، بنابراین دانشجویان می توانند قبل از انتقال به دانشگاهی بزرگتر برای یک برنامه تحصیلی پیشرفته، در کالج های کوچکتر شروع به تحصیل کنند. خیلی از دانشجویان بین المللی متوجه می شوند که این سیستم در اقامت آنها در کانادا و ذخیره پول مفید بوده و به آنها در روند انطباق با فرهنگ و کشور جدید کمک می کند.

ونکوور دارای آب و هوای ملایم ساحلی می باشد و با وجود مناظر خیره کننده و یک رستوران پر رونق، زندگی سرشار از فعالیتی را در طول سال ایجاد می کند. همچنین این شهر یکی از متنوع ترین شهرهای کانادا بوده و ارتباط هوایی خوبی را با سایر شهرهای جهان ایجاد می کند.

تورنتو به عنوان یک شهر دانشجویی عالی به راه خود ادامه می دهد

بدون شک بزرگترین شهر کانادا یکی از مقاصد آموزشی مطلوب در این کشور می باشد. دانشگاههای تورنتو در جهان شناخته شده هستند و فرصتهای استخدامی فراوان بعد از فارغ التحصیلی از این دانشگاهها وجود دارد. دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک، دانشگاه رایرسون و برخی از بهترین کالج های انجمنی استان دانشجویان را از سرتاسر جهان به خود جذب می کنند. تورنتو به عنوان متنوع ترین شهر کانادا شناخته شده است. بیشتر از نیمی از افراد مقیم تورنتو خارج از کانادا متولد شده اند و این ویژگی باعث می شود تا هزاران دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در این مکان احساسی همچون کشور خود داشته باشند.

در اواخر دهه ۱۹۶۰ استان آنتاریو  از طریق تاسیس تعدادی کالج فنی و مشاغل حرفه ای اقدام به ایجاد اصلاحات اساسی در تحصیلات دانشگاهی کرد. این کالج ها کیفیت و طیف آموزشی را ارائه می دهند که در خیلی از موارد به اندازه مدرک دانشگاهی مورد توجه می باشد. از بین این کالج ها تورنتو دارای سنکا، جورج براون، هامبر و سنتنیال می باشد. اغلب اوقات دانشجویان بین المللی که به دنبال آموزش عملی با فرصتهای شغلی و امکان پیشرفت در طول برنامه تحصیلی کوتاهتر یک یا دو سال می باشند کالج آنتاریو را مد نظر خواهند داشت.

علاوه بر این اخیرا آنتاریو گزارشی از دو دسته مهاجرتی از فارغ التحصیلان بین المللی اعلام کرده است. دسته فارغ التحصیلان بین المللی کارشناسی ارشد و دسته فارغ التحصیلان دکترای بین المللی از برنامه داوطلب مهاجرتی آنتاریو (OINP) که برای افراد متقاضی واجد شرایط که در آنتاریو تحصیل کرده اند مسیری را به سوی اقامت دائم در کانادا ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *