تور, مهاجرت, مهاجرت با کارآفرینی, مهاجرت کاری, ویزا

نیوبرانزویک کجاست؟


تاریخچه نیوبرانزویک

نیوبرانزویک جزو اولین مناطق کانادا بود که اروپایی‌ها آن را کشف کرده و در آن ساکن شدند. ژاک کارتیه اولین نفری بود که در سال ۱۵۳۴ میلادی به منطقه‌ای وارد شد که اکنون نیوبرانزویک نام دارد. ساکنان فرانسوی در حدود ۷۰ سال بعد بازگشتند تا مستعمره‌ای را تشکیل دهند که به نام آکادیا مشهور بود. این ساکنان همراه با سایر فرانسوی‌ها که از مناطقی مانند لوئیزیانا به آنجا آمدند، اجداد جمعیت فرانسوی‌زبان کنونی نیوبرانزویک هستند.

در پایان جنگ انقلابی آمریکا، تعدادی از افرادی که در مستعمره‌های آمریکایی زندگی می‌کردند و می‌خواستند وفاداری‌شان به سلطنت بریتانیا را حفظ کنند، به نیوبرانزویک گریختند. این گروه به نام وفاداران حکومت مشهورند. بااینکه بسیاری از این پناهنده‌ها اصلیتی بریتانیایی داشتند، بسیاری دیگر نیز مهاجران از سایر مناطق مانند آلمان و هلند بودند که ترجیح دادند در یک مستعمره بریتانیایی بمانند که در آن زمان نیوبرانزویک بود. نسل‌های بعدی این گروه بخش عمده‌ای از ساکنان نیوبرانزویک را تشکیل می‌دهند.

نیوبرانزویک یکی از چهار استان اصلی بود که در سال ۱۸۶۷ به کنفدراسیون کانادا پیوست. از آن زمان به بعد تقسیم‌بندی بین ساکنان فرانسوی‌زبان و انگلیسی‌زبان کمی ملایم‌تر شده و نتیجه آن‌یک استان واقعاً دوزبانه است. اکنون نیوبرانزویک در میانه یک دگرگونی اقتصادی قرار دارد. هرچند هنوز منابع طبیعی صادرات و کارفرمای اصلی این استان هستند، اما ساکنان آن بیش‌ازپیش در حال وارد شدن به بخش خدماتی هستند.

فرهنگ نیوبرانزویک

نیوبرانزویک سابقه فرهنگی غنی از هر دو جوامع فرانسوی و انگلیسی‌زبان همراه با مشارکت نسل‌های مهاجران از سرتاسر جهان دارد. این استان به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین مناطق آمریکای شمالی مؤسسه‌های فرهنگی و آکادمیکی دارد که هنرمندان و متفکران برجسته‌ای را تربیت و جذب کرده است. جامعه آکادیان فرهنگ و لهجه منحصربه‌فرد خود را حفظ کرده و شاعران و نویسندگان مشهوری را نیز پرورش داده است.

در نیوبرانزویک نمونه‌ای از جوامع سنتی، صمیمانه و روستایی همراه با شهرهای مدرن قرار دارند. این استان به دلیل داشتن شهرهایی با فرهنگ جهانی و برگزاری جشنواره‌های پرشور و درعین‌حال حفظ مهمان‌نوازی شهری به خود می‌بالد. این ترکیب برای بسیاری از مهاجرانی که برای کار به این استان می‌آیند و به‌زودی تصمیم می‌گیرند که در آنجا مانده و اقامت کنند، بسیار جذاب بوده است.

جمعیت‌شناسی نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک در حدود ۷۶۰،۰۰۰ نفر جمعیت دارد. ازآنجایی‌که این جمعیت تقریباً در حدود دو دهه نسبتاً ثابت مانده است، مقامات استان در تلاش‌اند مردم را به مهاجرت به آن ترغیب کنند تا رشد جمعیت در شهرهای آن همراه با ادامه ساخت یک اقتصاد مدرن را افزایش دهند. سطح مهاجرت به نیوبرانزویک به‌اندازه اونتاریو یا بریتیش کلمبیا نبوده است، اما جریان تازه‌واردان از مناطق مختلف دنیا به آن ثابت بوده است. امروزه در آنجا جوامع مهاجر کوچک اما پرشوری وجود دارد که در تمامی شهرهای اصلی نیوبرانزویک مشارکت دارند.

کانادایی‌های فرانسوی تبار در حدود %۳۰ جمعیت نیوبرانزویک را تشکیل می‌دهند. باقیمانده جمعیت آن در اصل انگلیسی‌زبان هستند که ادعا می‌کنند اصالتشان نه‌تنها از جزایر بریتانیا بلکه برای مثال از آلمان، هلند و چین است. جمعیت بومی نیوبرانزویک را غالباً جوامع میکماک و وولاستوکیک تشکیل می‌دهند.

دولت نیوبرانزویک

کانادا یک سیستم دولتی فدرال دارد که بر برخی از امور معین مربوط به دولت ملی در اتاوا کنترل دارد و سایر مناطق تحت کنترل دولت‌های استانی هستند.

استان نیوبرانزویک مجلس انتخابی دموکراتیک خود (که به نام مجلس قانون‌گذاری نیوبرانزویک مشهور است) را دارد که در مرکز استانی فردریکتون تأسیس‌شده است. ۵۵ نماینده برای نمایندگی مناطق خود تا مدت ۵ سال انتخاب می‌شوند. رئیس دولت فعلی استاندار برایان گالانت است که در اکتبر سال ۲۰۱۴ این سمت را بر عهده گرفت. ازآنجایی‌که این استان و مجلس آن رسماً دوزبانه است، به‌طور سنتی رؤسای دوزبانه انتخاب می‌کنند.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *