تور, ویزا

ویزای توریستی استرالیا

بازدید از خانه اُپرای سیدنی، تفریح و خوش‌گذرانی در سواحل، لذت بردن از طبیعت شگفت‌انگیز، حضور در پارک‌های ملی و جاذبه‌‎های شهری عاشقان سفر را ترغیب می‌کند تا حداقل برای یک بار هم که شده به کشور استرالیا سفر کنند. به دلیل همین ویژگی‌های خاص بوده که کشور استرالیا با وجود فاصله زیاد از دیگر قاره‌ها، تبدیل به یکی از کشورهای توریستی در جهان شده است. مردم کشورمان نیز به ویژه در سال‌های اخیر علاقه زیادی برای سفر توریستی به استرالیا نشان داده‌اند. به همین جهت در این مطلب موارد مختلف در ارتباط با اخذ ویزای توریستی استرالیا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

اگر تصمیم گرفته‌اید که یک سفر جذاب و هیجان انگیز به استرالیا را داشته باشید قبل از انجام هر کاری باید نسبت به اخذ ویزای توریستی استرالیا اقدام نمایید. با وجود این که چندین زیرکلاس مختلف برای ویزای توریستی استرالیا وجود دارد اما تنها نوع ویزای توریستی استرالیا که شامل حال ایرانیان می‌شود، زیرکلاس ۶۰۰ است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

۱- نوع ویزای توریستی را تعیین کنید

همان‌طور که گفته شد برای ایرانی‌ها تنها امکان اخذ ویزای توریستی استرالیا در زیرکلاس ۶۰۰ وجود دارد. اما خود این زیرکلاس هم دارای چند نوع مختلف از جمله ویزای توریستی با هدف گردشگری، ویزای توریستی با اهداف کاری و ویزای اسپانسر خانوادگی است.

ایرانی‌ها غالبا برای ویزای نوع اول که هدف آن صرفا گردشگری است اقدام می‌کنند. حداکثر مدت اقامت در استرالیا بر اساس این ویزا ۱۲ ماه خواهد بود. ویزای توریستی برای گردشگری در استرالیا ممکن است از داخل یا خارج این کشور درخواست شود که باعث تفاوت در هزینه آن‌ها خواهد شد.

۲- مدارک موردنیاز را گردآوری کنید

برای اخذ ویزای توریستی استرالیا نیاز به ارائه یک سری مدارک خواهید داشت. این مدارک به منظور تایید هویت، اثبات توان مالی و همچنین اثبات ادعا مبنی بر ورود به استرالیا با هدف گردشگری مورد نیاز خواهد بود. مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی استرالیا شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت معتبر و پاسپورت‌های پیشین در صورت وجود
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج
 • اسناد مربوط به وضعیت مالی از جمله پرینت حساب بانکی، فیش حقوقی و…
 • ترجمه کارت پایان خدمت
 • بلیط هواپیما و مدارک رزرو هتل
 • مدارک مربوط به وضعیت شغلی
 • ترجمه سند ملکی
 • فرم‌های مورد نیاز

۳- اگر قصد درخواست آنلاین دارید یک ImmiAccount ایجاد کنید

درخواست آنلاین راحت‌ترین و بهترین شیوه ارسال درخواست برای ویزای توریستی استرالیا محسوب می‌شود. برای ارسال درخواست آنلاین باید در ابتدا اقدام به ایجاد ImmiAccount در سایت اداره مهاجرت استرالیا نمایید. بعد از ثبت نام و ایجاد اکانت مذکور می‌توانید نسبت به تکمیل درخواست و ارسال آن اقدام نمایید. در هنگام ایجاد اکانت دقت داشته باشید که حتما یک آدرس ایمیل معتبر را وارد نمایید.

در قسمت تکمیل درخواست باید اطلاعات شخصی، زمان سفر، هدف از سفر، وضعیت مالی و… را وارد کنید. در واقع با تکمیل اطلاعات خواسته شده در این قسمت، یک درخواست دیجیتالی برای اداره مهاجرت کشور استرالیا ارسال می‌کنید. از آن‌جایی که باید تمام مدارک را به درخواست خود پیوست کنید، اسکن تمام آن‌ها را آماده داشته باشید.

۴- اگر قصد ارائه درخواست حضوری دارید فرم ۱۴۱۹ را پر کنید

در صورتی که به هر دلیلی قصد ارسال درخواست آنلاین را نداشته باشید می‌توانید درخواست خود را به صورت حضوری ارائه کنید. برای انجام این کار باید فرم مربوطه را به زبان انگلیسی پر کرده و همراه با سایر مدارک به نزدیک‌ترین سفارت کشور استرالیا ببرید. دقت کنید که فرم شما با خودکار آبی یا مشکی پر شده باشد. البته به طور کلی توصیه می‌کنیم که از روش درخواست آنلاین استفاده کنید.

۵- هزینه مربوط به درخواست را پرداخت کنید

بعد از این که درخواست را تکمیل کردید باید هزینه مربوط به رسیدگی درخواست را پرداخت کنید. این هزینه با توجه به زیرکلاس ویزای توریستی شما متفاوت خواهد بود. اما هزینه ویزای توریستی زیرکلاس ۶۰۰ با هدف گردشگری ۱۴۵ دلار استرالیا تعیین شده است. البته این در صورتی است که درخواست شما از خارج استرالیا ارسال شده باشد. در صورتی که در استرالیا اقامت موقت داشته باشید و بخواهید درخواست ویزای توریستی بدهید باید هزینه بیشتری را برای این کار بپردازید!

۶- معاینات پزشکی را انجام دهید

یکی دیگر از اقدامات در زمینه اخذ ویزای توریستی استرالیا انجام معاینات پزشکی است. البته انجام معاینات پزشکی برای تمامی متقاضیان سفر به استرالیا لازم نبوده و به کشور مبدا بستگی دارد. معمولا متقاضیان ایرانی نیاز به انجام این معاینات ندارند مگر این که سفارت استرالیا تشخیص بدهد که شخص متقاضی باید این معاینات را انجام دهد. این موضوع معمولا شامل حال افراد مسن می‌شود. بنابراین در صورت نیاز به انجام این معاینات، باید نسبت به انجام آن در زمان مقتضی اقدام کرده و مدارک آن را پیوست کنید.

۷- انگشت‌نگاری را انجام دهید

برای اخذ ویزای توریستی استرالیا باید اقدامات مربوط به بیومتریک و انگشت‌نگاری را نیز انجام دهید. برای انجام این کار می‌توانید به مرکز انگشت‌نگاری VFS سفارت‌ استرالیا در تهران مراجعه نمایید.

۸- منتظر تعیین وضعیت درخواست خود باشید

بعد از انجام تمامی اقدامات مذکور باید منتظر باشید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گرفته و وضعیت آن مشخص شود. به طور معمول زمان رسیدگی و تعیین وضعیت درخواست ویزای توریستی ۱۸ الی ۲۴ روز است. اما ممکن است در برخی موارد این زمان طولانی‌تر نیز بشود. بعد از این مدت یک نامه رسمی را از اداره مهاجرت استرالیا دریافت خواهید کرد که تایید یا رد درخواست شما در آن مشخص شده است.

 • در صورتی که درخواست شما تایید شده باشد نامه مذکور شامل شماره ویزا، شرایط ویزا و زمان شروع ویزا خواهد بود. بهتر است یک کپی از نامه مذکور داشته باشید و در هنگام اقامت در استرالیا همراهتان باشد.
 • در صورتی که درخواست شما رد شود در نامه مذکور در مورد دلایل رد شدن درخواست شما توضیح داده خواهد شد. همچنین در رابطه با نحوه درخواست تجدید نظر نیز دستورالعملی ارائه خواهد شد.

قبل از این که بخواهید مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا را طی کنید حتما در مورد شرایط اخذ این ویزا اطلاعاتی را به دست آورید. از جمله این شرایط باید به داشتن پول کافی برای مدت اقامت در استرالیا اشاره کرد. همچنین شخص متقاضی باید صرفا با اهداف گردشگری وارد استرالیا شده و قصد کار کردن در این کشور را نداشته باشد. دقت کنید که حتما پیش از اتمام اعتبار این ویزا باید استرالیا را ترک کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *