ویزا

راهنمای درخواست آنلاین ویزای استرالیا

استرالیا به عنوان کشوری منحصر به فرد و جذاب در قاره اقیانوسیه هر ساله میزبان افراد بسیاری از سراسر دنیا است که با در دست داشتن هر یک از انواع ویزای استرالیا نظیر ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و یا اقامت پا به این کشور خوش آب و هوا و پیشرفته می‌گذارند.

متاسفانه از تاریخ ۲۹ خرداد سال ۱۳۹۷، سفارت استرالیا در تهران هیچ‌گونه خدمات حضوری ویزا به متقاضیان ایرانی ارائه نمی‌دهد و متقاضیان دریافت خدمات انواع ویزای استرالیا باید به صورت آنلاین و تنها از طریق وب‌سایت دولت استرالیا نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند.

البته امکان مراجعه حضوری به سایر سفارت‌های این کشور در کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات کماکان وجود داشته و متقاضیان می‌توانند به جای درخواست آنلاین ویزای استرالیا ، به صورت دستی و حضوری پیگیر پروسه درخواست ویزای استرالیا شوند. اما انجام این کار بخاطر بعد مسافتی و هزینه‌های رفت و آمد، برای متقاضیان ایرانی مقرون به صرفه نبوده و حتی ممکن است رسیدگی به درخواست ویزای استرالیا از این طریق زمان‌بر تر نیز باشد.

از این رو متقاضیان ایرانی دریافت ویزای استرالیا میبایست بنابر نوع ویزای درخواستی خود، نسبت به ایجاد حساب کاربری در وبسایت سفارت استرالیا، پر کردن فرم درخواست، پرداخت هزینه ویزا و ارسال مدارک مورد نیاز به صورت آنلاین اقدام نمایند. با ما همراه باشید تا در ادامه به توضیح مختصر دو نوع متداول ویزای استرالیا، مدارک لازم برای درخواست آنلاین ویزای این کشور و جزئیات مربوط به آن بپردازیم:

 ویزای توریستی استرالیا

همانطور که در نوشتار راهنمای اخذ ویزای توریستی استرالیا به طور مفصل به این موضوع پرداختیم، این نوع از ویزای استرالیا به دلیل وجود جاذبه‌های توریستی فراوان در استرالیا، یکی از پر تقاضاترین انواع ویزای این کشور است و شامل انواع مختلفی نظیر ویزای الکترونیکی استرالیا زیر گروه ۶۰۱، توریستی زیرگروه ۶۵۱، توریستی زیرگروه ۷۷۱، توریستی زیرگروه ۶۰۰، توریستی Sponsored family stream ، توریستی Business visitor stream ، توریستی زیرگروه ۴۶۲ و توریستی زیرگروه ۴۱۷ می‌شود.

از میان انواع مختلف ویزاهای استرالیا، تنها ویزای توریستی استرالیا زیرگروه ۶۰۰ (Visitor) به متقاضیان ایرانی اختصاص دارد. این نوع از ویزای استرالیا عمدتا برای افرادی با اهداف توریستی، قرار کاری و یا بازدید خانواده در کشور استرالیا ارائه شده و بنابر صلاحدید آفیسر سفارت با اعتباری ۳، ۶ و یا ۱۲ ماهه صادر می‌گردد.

افراد با در دست داشتن این نوع از ویزا که در واقع ویزای موقت این کشور محسوب می‌شود مجاز به انجام کار و یا استفاده از خدمات پزشکی در استرالیا نبوده و در کنار اهداف توریستی، امکان گذراندن دوره‌های آموزشی و تحصیلی کوتاه مدت را برای مجموع ۳ ماه خواهند داشت؛ لازم به ذکر است که ویزای استرالیا زیر گروه ۶۰۰ بنابر تصمیم آفیسر پرونده به دو شکل single (یکبار ورود) و یا Multi (چندبار ورود) صادر می‌شود.

بنابر تجربه کارشناسان دپارتمان ویزای شینگن و استرالیای گروه شرکت‌های نیلگام، فارغ از نوع ویزای استرالیا، در حال حاضر متقاضیان ایرانی درخواست آنلاین ویزای استرالیا ، با سختگیری‌های زیادی از سوی سفارت استرالیا برای صدور ویزا روبرو هستند. بدین ترتیب پیشنهاد می‌شود تا پیش از هر اقدامی، با استفاده از مشاوره رایگان ویزای استرالیا هلدینگ نیلگام، ارزیابی و اطلاعات کاملی از شرایط موجود پیدا کرده، سپس نسبت به درخواست آنلاین ویزای استرالیا اقدام نمایید. مشاوره رایگان اخذ ویزای استرالیا۰۲۱-۷۵۲۳۷ شرایط لازم برای درخواست آنلاین ویزای توریستی استرالیا پیش از پرداخت به موضوع مهم مدارک مورد نیاز درخواست آنلاین ویزای توریستی استرالیا، بد نیست تا مروری بر شرایط قید شده در وبسایت سفارت استرالیا داشته باشیم:

 • متقاضی درخواست انواع ویزای استرالیا میبایست دارای سابقه سفر مکفی در پاسپورت خود از قبیل ویزای شینگن و سایر کشورها باشد.
 • متقاضی درخواست آنلاین ویزا از تمکن مالی مناسب و موجهی برای پوشش هزینه‌های سفر و اقامت خود در استرالیا برای حداکثر بازه زمانی ۳ ماهه برخوردار باشد که بنابر اطلاعات سفارت استرالیا، حداقل مبلغ ماهانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
 • متقاضی درخواست آنلاین ویزای استرالیا از family ties و یا همان ارتباط خانوادگی قوی و موارد قابل توجیه برای بازگشت به وطن پیش از اتمام تاریخ اعتبار ویزای استرالیا نظیر شغل دائمی و معتبر، وضعیت تحصیلی قابل استناد، وضعیت تاهل و تعهد خانوادگی و مواردی این چنینی برخوردار باشد.
 • ارائه برنامه سفر دقیق، اطلاعات و مدارک کامل به سفارت استرالیا
 • نداشتن سابقه کیفری در کشور مبدا و همچنین بدهی قبلی به دولت استرالیا
 • طی ۵ سال گذشته، درخواستی مبنی بر ویزای اقامت/ طولانی مدت توسط فرد به سفارت استرالیا فرستاده نشده باشد.

مدارک لازم برای درخواست آنلاین ویزای توریستی استرالیا

متقاضیان واجد شرایط درخواست آنلاین ویزای استرالیا میبایست مجموعه‌ای از مدارک را به صورت آنلاین به درخواست خود پیوست کرده و برای وب‌سایت سفارت استرالیا ارسال کنند که در ادامه به توضیح‌شان خواهیم پرداخت:

 • فرم درخواست ویزا
 • ترجمه رسمی کارت ملی، شناسنامه، کارت معافیت/پایان خدمت
 • دو قطعه عکس بیومتریک۵×۴٫۵
 • کپی صفحات اصلی گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار (به همراه صفحات دارای مهر و برچسب ویزا)
 • رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت از استرالیا
 • برنامه سفر کامل و دقیق به همراه توضیح دلایل
 • رسید پرداخت هزینه درخواست آنلاین ویزای توریستی استرالیا
 • مدارک کاری قابل استناد از قبیل نامه مرخصی، اشتغال به کار، قرارداد رسمی،اطلاعات بیمه تامین اجتماعی، حکم کارگزینی
 • مدارک مالی معتبر نظیر پرینت سه ماهه حساب بانکی، فیش حقوقی، نامه تمکن مالی
 • ارائه دلایل و مدارک قابل توجیه برگشت به ایران نظیر اسناد ملکی، سند ازدواج و مدارک مالیاتی
 • دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت فرد دعوت‌کننده، مدارک تابعیت، آدرس و اطلاعات کامل ( در صورت امکان)

باید خاطر نشان کنیم که تمامی مدارک مذکور میبایست پیش از ارسال برای درخواست آنلاین ویزای استرالیا توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شده و دارای مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشد. از این رو شما می‌توانید علاوه بر استفاده از خدمات متنوع و مشاوره رایگان اخذ ویزای استرالیا، از خدمات دارالترجمه رسمی گروه شرکت‌های نیلگام به همراه تخفیف ویژه برخوردار شوید.

 ویزای تحصیلی استرالیا

کشور استرالیا علاوه بر داشتن مقاصد تفریحی و جاذبه‌های فراوان توریستی و طبیعت‌گردی، به واسطه داشتن دانشگاه‌‌های معتبر و تراز اول خود دارای شهرت فراوانی در سراسر دنیا است. بد نیست بدانید که بنابر اطلاعات وب‌سایت timeshighereducation، تعداد ۳۵ دانشگاه برتر در کشور استرالیا مشغول به فعالیت هستند که از این میان، ۶دانشگاه استرالیایی در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است.

دانشگاه‌های معتبر استرالیایی در اقصی نقاط این کشور از پرث در غرب تا بریسبان در شرق، داروین در شمال تا هوبارت در جنوب استرالیا گسترده شده‌اند و تنوع بالا موسسات آموزشی عالی و مدارک معتبر بین‌المللی این دانشگاه‌ها هر ساله متقاضیان زیادی را به دریافت ویزای استرالیا و تحصیل در این کشور ترغیب می‌کند.

ویزای تحصیلی استرالیا از نوع ویزای زیرگروه ۵۰۰ است و شامل جزئیات مهمی می‌شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم: متقاضیان ۶ ساله و یا بالاتر می‌توانند برای این نوع از ویزای استرالیا درخواست بدهند، مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا طولانی مدت (حداکثر ۵ سال مطابق با دوره تحصیلی) بوده و با میزان زمان لازم برای گذراندن کامل دوره تحصیلی فرد تطابق دارد. باید خاطر نشان کنیم که برای درخواست آنلاین و واجد شرایط بودن برای دریافت این نوع از ویزای استرالیا، شما میبایست در دوره تحصیلی تمام وقت در یکی از موسسات آموزشی معتبر استرالیایی (CRICOS ) پذیرش گرفته و ثبت‌نام کنید و در عین حال از پوشش بیمه سلامت معتبر Overseas Student Health Cover (OSHC) برای مدت زمان تحصیل و اقامت خود در استرالیا برخوردار باشید.

چنان‌چه سن متقاضی ادامه تحصیل و دریافت ویزا زیر ۱۸ سال باشد، باید دارای Welfare arrangements باشد و یا به اصطلاح از قیم قانونی تا رسیدن به سن قانونی برخوردار باشد. همچنین متقاضیان زیر ۱۸ سال ادامه تحصیل در استرالیا علاوه بر داشتن Custodian و یا همان قیم قانونی نیازمند داشتن محل اقامت مناسب و پشتیبانی مالی موجه برای تمام دوره تحصیلی خود در استرالیا هستند.

از این رو دانش‌آموز بین‌المللی میبایست از طریق اسکان در کنار هر یک از افراد زیر، شواهد وضعیت رفاهی خود را برای اقامت و تحصیل در استرالیا به اثبات برساند:

 • هر یک از والدین و یا قیم قانونی
 • یکی از وابستگان که واجد شرایط و دارای صلاحیت بالای ۲۱ سال که توسط والدین دانش‌آموز و یا قیم قانونی انتخاب شده است
 • فردی که دارای اقامتگاه، وضعیت مالی و رفاه عمومی مناسب باشد و مورد تائید سازمان اموزشی در استرالیا قرار بگیرد

با این نوع از ویزای استرالیا متقاضی می‌تواند تا مدت زمان اعتبار ویزا و دوره تحصیلی خود به خارج از کشور استرالیا عبور و مرور داشته باشد و برای حداکثر ۴۰ ساعت در هر دو هفته (fortnight ) در خلال تحصیل به کار دانشجویی بپردازد. البته در خلال تعطیلات سالانه دانشجوی بین‌المللی دانشگاه‌های استرالیا مجاز به کار به صورت نامحدود خواهد بود؛ همچنین متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع ارشد در زمینههای تحقیقاتی و تمامی مقاطع دکترا دانشگاه‌های استرالیا مجاز به کار به صورت نامحدود هستند و همچون سیستم کار دانشجویی در آلمان و کانادا محدودیت کاری ندارند.

لازم به ذکر است که متقاضیان ایرانی درخواست آنلاین ویزای استرالیا میبایست به همراه درخواست خود، برگه پذیرش و کد تائید ثبت‌نام Confirmation of Enrolment   (CoE)از هر یک از موسسات آموزشی استرالیا را پیوست نمایند.

همچنین شما می‌توانید از همراهی اعضای خانواده خود به هنگام درخواست آنلاین ویزای استرالیا برخوردار شوید که میبایست جزء یکی از شرایط زیر باشند:

 • همسر و شریک زندگی
 • فرزند قانونی که ازدواج نکرده و زیر ۱۸ سال باشد

حتی در صورتی که فرد متقاضی قصد دارد تا به تنهایی به ادامه تحصیل در استرالیا بپردازد باز هم ملزم به اعلام اعضای خانواده خود در درخواست آنلاین ویزای تحصیلی استرالیا است. البته این افراد می‌توانند پس از مهاجرت دانشجوی متقاضی ادامه تحصیل در استرالیا، از طریق حساب کاربری immiAccount نسبت به درخواست ویزای استرالیا اقدام کنند.

مدارک لازم برای درخواست آنلاین ویزای تحصیلی استرالیا

همانطور که پیش‌تر گفتیم، متقاضی ادامه تحصیل در استرالیا میبایست پیش از اقدام برای درخواست آنلاین ویزای تحصیلی استرالیا مقدمات دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در استرالیا را فراهم نماید که مراحل آن به شرح زیر است:

 • برنامه ریزی تحصیلی دقیق برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های استرالیا
 • انتخاب رشته و دانشگاه استرالیایی
 • مکاتبه با دپارتمان پذیرش دانشگاه مربوطه و اطلاع از پیش نیازها و مدارک تحصیلی مورد نیاز
 • ارسال آخرین اسناد و مدارک تحصیلی جهت دریافت پذیرش تحصیلی
 • پرداخت هزینه پذیرش و شهریه اولیه دانشگاه
 • ترجمه رسمی پاسپورت و شناسنامه متقاضی
 • ترجمه رسمی اصل و کپی مدارک تحصیلی و ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی متقاضی
 • ترجمه سایر مدارک تحصیلی نظیر دیپلم، پیش دانشگاهی، کارشناسی و ارشد
 • رزومه تحصیلی و برنامه تحصیلی دقیق متقاضی
 • سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی
 • تحقیقات علمی مرتبط با رشته تحصیلی
 • مدرک زبان معتبر آیلتس، تافل، PTE با حداقل نمره ۵٫۵

اما در کنار جزئیات و مدارکی که دانشجوی متقاضی دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه میبایست از طریق وبسایت دانشگاه مربوطه و مکاتبه با دپارتمان پذیرش کسب و آماده نماید، موضوع آماده‌سازی مدارک لازم برای درخواست آنلاین ویزای استرالیا از سفارت این کشور نیز حائز اهمیت فراوان است. بر این اساس، دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور، میبایست با در نظر گرفتن موارد حساسی نظیر شرط سنی و گپ تحصیلی مدارک زیر را جهت درخواست آنلاین ویزای این کشور ارائه نمایند:

 • اصل و کپی صفحات اصلی پاسپورت
 • ترجمه رسمی کپی شناسنامه و کارت ملی
 • ۲ عدد عکس بیومتریک پاسپورت
 • نامه پذیرش دانشگاه مربوطه در استرالیا
 • اصل مدرک زبان معتبر (آیلتس،تافل،PTE ) برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی
 • گواهی الکترونیکی ثبت‌نام دانشگاه (eCOE)
 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات، دانش‌نامه متقاضی
 • مدارک تمکن مالی، گردش حساب ۳ ماهه و قابل استناد برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا
 • گواهی سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی
 • رزومه تحصیلی و برنامه تحصیلی متقاضی
 • انگیزه‌نامه کامل و موجه متقاضی
 • ترجمه کارت پایان خدمت و یا معافیت (برای متقاضیان تحصیلی مذکر )
 • ترجمه سند ازدواج در صورت تاهل
 • تکمیل فرم‌های آنلاین و مربوطه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا
 • فیش پرداخت هزینه رسیدگی به درخواست آنلاین سفارت

 مراحل درخواست آنلاین ویزای استرالیا

همانطور که مستحضرید، درخواست ویزای استرالیا در ایران تنها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت رسمی دولت استرالیا قابل انجام است که در ادامه به توضیح مراحل آن می‌پردازیم:

 • ابتدا باید حساب کاربری ImmiAccount شخصی بسازید
 • سپس با وارد شدن به حساب خود در وب‌سایت، از منوی My application summary و گزینه New application ، فرم درخواست ویزای مورد نیاز خود را تکمیل کرده و سپس از آن پرینت بگیرید
 • سپس بر روی گزینه Import Application کلیک کرده و اطلاعات و مدارک مورد نیاز درخواستی را پیوست نمایید و بر روی Submit applications بزنید
 • لازم به ذکر است که برای رسیدگی به درخواست آنلاین ویزای استرالیا، متقاضی میبایست از طریق Manage Payments  و گزینه Pre-pay Paper Service هزینه خدمات سفارت را به صورت آنلاین پرداخت نماید
 • در پایان با انجام تمامی این امور؛ شماره مرجعی جهت پیگیری‌های بعدی به متقاضی اختصاص داده می‌شود؛ متقاضی می‌تواند پس از گذشت سه هفته تا یک ماه کاری با رجوع به حساب Immi و ورود به بخش VEVO وب‌سایت، وضعیت درخواست آنلاین ویزای استرالیا خود را پیگیری نماید.

باید خاطر نشان کنیم که به دلیل آنلاین بودن تمامی پروسه درخواست ویزای استرالیا نظیر پرداخت هزینه خدمات، پیوست و ارسال مدارک درخواستی، امکان لغو درخواست و یا اضافه نمودن مدارک پس از کلیک بر روی دکمه ارسال وجود ندارد.

در انتها باید خاطر نشان کنیم که به دلیل ضرورت ارائه مدارک کامل برای درخواست آنلاین ویزای استرالیا و نیاز به استفاده از کارت اعتباری بین‌المللی برای پرداخت هزینه‌های سفارت، پیشنهاد می‌شود جهت اطمینان از نبود هیچ‌گونه نقصی در پروسه درخواست آنلاین ویزای استرالیا، از مشاوره رایگان و خدمات تخصصی توریستی و تحصیلی گروه شرکت‌های نیلگام بهره‌مند شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *