تحصیلی, مهاجرت, مهاجرت با کارآفرینی, مهاجرت کاری

بهترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟

بهترین روش مهاجرت به کانادا در سال 2022 کدام روش است؟ با این مطلب نیلگام همراه شوید تا از بهترین راه ورود به کشور کانادا با خبر شوید. این احتمال وجود دارد که شما هم در سال جدید میلادی به صف متقاضیان مهاجرت به کشور پیشرفته و وسیع کانادا در قاره آمریکا پیوسته باشید، ولی به دلیل اینکه روش های مهاجرتی بسیار متنوعی در اختیار متقاضیان بین المللی مهاجرت قرار می گیرد، ندانید که بهترین روش مهاجرت به کانادا کدام است و زمان زیادی را صرف ارزیابی و تحقیق در مورد گزینه‌های موجود کنید.

اگر این طور است و عزم تان را جزم کرده اید تا صفر تا صد مهاجرت به کانادا را طی کرده و زندگی، کار یا تحصیل در این کشور را تجربه کنید، توصیه می‌کنیم که چند دقیقه از زمان ارزشمندتان را به خواندن این مطلب اختصاص داده و با شناخت بهترین روش مهاجرت به کانادا، از اتلاف وقت و انرژی بیهوده بر سر انتخاب گزینه مناسب مهاجرتی جلوگیری نمایید.

بهترین روش مهاجرت به کانادا

از نگاه وب‌سایت canadim، سریع‌ترین و بهترین روش مهاجرت به کانادا گزینه اکسپرس اینتری فدرالی و استانی است که در عرض کمتر از یکسال شما را به هدف اخذ اقامت دائم، زندگی و کار در این کشور دوست‌داشتنی نزدیک می‌کند.

البته ممکن است بنابر شرایط فردی، از موقعیت و فرصت بهتری برای گزینه‌های سرمایه‌گذاری و استارت آپ و یا نامزدی استانی، اسپانسرشیپ خانوادگی، مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت کاری موقت برخوردار باشید که در آن صورت، تعریف بهترین روش مهاجرت به کشور کانادا برای شما متفاوت بوده و می‌تواند هر یک از گزینه‌های ذکر شده در بالا باشد.

باید به این نکته توجه کنید که تصمیم‌گیری بر سر انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا بستگی به معیارهای فردی، هزینه مورد نیاز و مقدار زمانی که قرار است در این پروسه صرف کنید دارد، بر همین اساس، استفاده از مشاوره و ارزیابی تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه می‌تواند روشن کننده مسیر شما باشد و باعث ساده‌سازی انتخاب نهایی شما بر سر مهاجرت به کشور کانادا شود.

برای مثال، هزینه شرکت در برنامه اکسپرس اینتری کانادا برای هر متقاضی برابر با 2300 دلار کانادا و برای هر زوج برابر با 4500 دلار است. این در حالی است که این هزینه جدا از تمکن مالی و موجودی حساب مورد نیاز متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا است که بستگی زیادی به اندازه خانواده شما داشته و از 13 هزار دلار در سال شروع می‌شود.

همچنین ممکن است در صورت اقدام و اپلای از طریق برنامه نامزدی استانی، هزینه‌های دیگری نیز به موارد اشاره شده اضافه گردد.چنانچه بخواهید از طریق جاب آفر کارفرمای کانادایی و یا برنامه کلاس تجربه کانادایی به این کشور مهاجرت کنید، نیازی به ارائه و اثبات تمکن مالی و موجودی حساب Proof of settlement funds نخواهید داشت.

در واقع هر گزینه‌ای دارای پتانسیل مورد نیاز برای تبدیل شدن به بهترین روش مهاجرت به کشور کانادا است. البته اگر موضوع بودجه و سرمایه اولیه مطرح باشد، روش های استارتاپ و سرمایه گذاری در این کشور نیاز به بودجه اولیه زیادی داشته و در بعضی مواقع فرد را ملزم به دریافت وام دارای سود بانکی برای ارائه به دولت فدرالی و استانی می‌کند، بر همین اساس، نمی‌توان این موارد را جزو بهترین‌ها حساب کرد.

حتی اگر دارای اقوام نزدیک واجد شرایط و ساکن کانادا باشید، روش اسپانسرشیپ می‌تواند یک گزینه کم دردسر و بهترین راه مهاجرت به کانادا برای شما محسوب شود. پس به هیچ وجه نمی‌توان جواب دقیقی به این موضوع داد و شرایط کلی متقاضی در پاسخ نهایی تاثیرگذارخواهد بود.

در این میان،روش مهاجرت تحصیلی از محبوبیت زیادی در میان متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا برخوردار است، اما با احتساب هزینه 20 تا 30 هزار دلاری سالانه تحصیل در این کشور و موقتی بودن شرایط اقامت (قابل تبدیل به اقامت دائم)، این گزینه جزو روش‌های در دسترس احتمالی قرار می‌گیرد، ولی بهترین روش مهاجرت به کشور کانادا به شمار نمی‌رود.

باید به این نکته مهم توجه کنید که در اغلب روش‌های ذکر شده در بالا، مقدار سن (بازه 25 تا35 سال)، مقدار بودجه اولیه، سوابق کاری و تحصیلی و مهارت زبان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و علاوه بر کسب امتیاز بیشتر در طرح‌های فدرالی و استانی، موفقیت فرد را در روش‌های مهاجرتی افزایش می‌دهد.

در یک نتیجه‌گیری کلی، اگر کماکان در مورد انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا شک داشته و نمی‌توانید در این رابطه تصمیم‌گیری کنید، می‌توانید از مشاوره، ارزیابی و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کرده و از تمامی جوانب و جزئیات مورد نیاز برای مهاجرت دائمی به کشور کانادا مطلع گردید.

شرایط مهاجرت به کانادا 2022

بنابر آمار ارائه شده در وب سایت معتبر canadim، از تاریخ 2020 تا 2023، کشور کانادا پذیرای بیش از 1 میلیون مهاجر واجد شرایط از سراسر دنیا است. این بدین خاطر است که بیش از 80 روش و گزینه مهاجرتی برای جذب متقاضیان واجد شرایط وجود دارد که مسیر را برای مهاجرت، اقامت و زندگی دائم در کشور کانادا هموار می‌کند.

اگر کمی به آمار و اطلاعات موجود در اینترنت و جهان توجه کنید، متوجه این موضوع می‌شوید که کانادا بعد از روسیه دومین کشور پهناور دنیاست که با وسعتی خارج از حد تصور، منابع طبیعی خارق‌العاده، قدرت و ثبات اقتصادی بالا و بسیاری از مزایای بی‌شمار دیگر، تنها از 38 میلیون نفر جمعیت برخوردار است که پتانسیل بالای این کشور را برای جذب مهاجر واجد شرایط در سالهای پیش رو نشان می‌دهد.

از همین ابتدا قصد نداریم تا بدون بررسی مختصر انواع روش‌های مهاجرتی به این کشور، به سمت نتیجه‌گیری رفته و بهترین روش مهاجرت به کشور کانادا را به شما معرفی کنیم، چون مطمئن نیستیم که به خوبی با گزینه‌های پیش روی خود آشنایی داشته باشید و بدانید که هر یک از روش‌های مهاجرتی کانادا شامل چه شرایطی می‌شود.

از این رو، قصد داریم تا در این بخش، به صورت خلاصه در مورد هر یک از انتخاب‌های ممکن مهاجرتی به کشور کانادا با شما صحبت کرده و بعد از آشنایی کلی با شرایط مهاجرت به این کشور دوست‌داشتنی و مهاجرپذیر، به سراغ این موضوع برویم که بهترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟

گزینه‌های مهاجرتی اقتصادی و تجاری

این روش‌های محبوب مهاجرتی که با نام‌های economic و business شناخته می‌شوند برای افراد دارای تخصص و مهارتی هستند که می‌توانند با حضور و زندگی در کشور کانادا به اقتصاد و تجارت این کشور کمک کنند. روش‌های زیرمجموعه این دسته، تفاوت‌های اساسی با یکدیگر داشته و هر یک نیازمند داشتن شرایط متفاوتی از متقاضی خواهد بود. این روش ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • برنامه های نامزدی استانی: اسکیل ورکر استان ساسکاچوان مثال خوبی برای برنامه نامزدی استانی کشور کانادا است که تحت سیستم آنلاین و جامع اکسپرس اینتری بوده و براساس امتیازهای کسب شده توسط متقاضی، اقدام به قرعه‌کشی، ارسال دعوت‌نامه و صدور مجوز اقامت دائم برای متقاضیان واجد شرایط زندگی و کار در استان مذکور می‌کند. در حال حاضر اغلب استان‌های این کشور دارای برنامه استانی مختص به خود هستند که هر یک از این برنامه‌ها دارای ساب کلاس و زیرمجموعه هماهنگ با اکسپرس اینتری و یا خارج از آن است.
  • اکسپرس اینتری: این سیستم آنلاین و جامع جذب نیروی کار ماهر که به نام اسکیل ورکر فدرال کانادا نیز شناخته می‌شود در قالب سیستم اکسپرس اینتری، فاکتورهای دارای امتیاز، سیستم جامع امتیازدهی CRS، دعوت نامه درخواست ITA و مشاغل نظام‌مند و طبقه بندی شده ناک، به متقاضیان واجد شرایط اجازه کار و اقامت دائمی در کشور کانادا را می‌دهد.
  • برنامه مهاجرتی کبک: این استان فرانسوی زبان کانادا برخلاف سایر استان‌ها و قلمروهای این کشور دارای برنامه مهاجرتی مختص به خود بوده و به طور مجزا گزینه‌های مهاجرتی خود را به اجرا در می‌آورد.
  • برنامه‌های سرمایه‌گذاری: همان طور که در مطلب ویزای سرمایه‌گذاری کانادا 2022 به این موضوع اشاره کردیم، نام سرمایه گذاری نباید شما را به اشتباه بیاندازد و این طور فکر کنید که با داشتن بودجه و سرمایه بالا، می توانید به راحتی به کشور کانادا مهاجرت کنید، بلکه در واقع این روش یگ گزینه ترکیبی با ویزای استارت‌آپ و کارآفرینی است و در کنار بودجه و سرمایه نسبتاً هنگفت اولیه، به بیزینس پلن، سابقه کاری مناسب در حوزه مدیریتی و یا مالکیت یک کسب و کار شخصی، مدرک زبان و موارد مختلف دیگری وابسته است. از این رو، به هیچ وجه در فکر خرید ملک و سرمایه‌گذاری ساده در کانادا نباشید، چون انجام این کارها شما را به ویزا و کارت اقامت کانادا نمی‌رساند.
  • سایر گزینه های مهاجرتی فدرال: این بخش شامل برنامه‌های دیگری از جمله Caregivers (پرستار شخصی سالمندان و کودکان)، روش مهاجرتی Atlantic Pilot برای جذب نیروی کار ماهر در استانهای آتلانتیک (نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و پرینس ادوارد آیلند)، روش مهاجرت Rural and Northern Immigration Pilot جوامع فعال در استان‌های انتاریو، منیتوبا، آلبرتا و غیره و طرح مخصوص کشاورزی Agri-food Pilot می‌شود.

اسپانسرشیپ خانوادگی

در کنار روش‌های متداول اشاره شده در بالا، گزینه ویزای اسپانسرشیپ خانوادگی نیز یکی از برترین انتخاب‌ها برای مهاجرت دائمی به کشور کانادا محسوب می‌شود. در این حالت، شما باید دارای فامیلی باشید که از اقامت دائم و یا حق شهروندی کانادا برخوردار بوده و از شرایط مالی مناسبی برای تبدیل شدن به حامی مالی و دعوت‌کننده شما به کشور کانادا برخوردار باشد.

به طور کلی، افراد واجد شرایط این طرح شامل همسر، فرزندان وابسته، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ می‌شوند. البته در برخی از موارد، فرد ساکن کانادا این اجازه را دارد تا در صورت نداشتن اقوام نزدیک اشاره شده در بالا، اسپانسر برادر و خواهر یتیم، برادرزاده و یا خواهرزاده یتیم و بدون سرپرست و یا نوه یتیم خود شود.

البته هر یک از این روش‌ها دارای جزئیات بسیار بیشتری هستند که با تحقیق و ارزیابی بیشتر، به خوبی با شرایط هر یک از آنها برای مهاجرت به کشور کانادا آشنا خواهید شد.

مهاجرت تحصیلی و کاری به کانادا

چنانچه آشنایی خوبی در مورد روش‌های مهاجرتی کشور کانادا نداشته باشید، نمی‌توانید به تناسب شرایط فعلی مالی، تحصیلی و کاری خود در مورد بهترین روش مهاجرت به کشور کانادا تصمیم‌گیری کرده و آن را انتخاب کنید.

برای همین لازم است تا با همه روش‌های موجود آشنا شوید. اغلب گزینه های اشاره شده در بالا حالت دائمی داشته و موجب دریافت کارت اقامت دائم کشور کانادا از همان ابتدا می‌شوند؛ این در حالی است که روش تحصیلی ماهیت موقتی داشته و شرایط صد در صدی را برای شما فراهم نمی‌کند.

یعنی چنانچه از شرایط اولیه مثل بودجه تحصیلی، نداشتن شرط سنی و گپ تحصیلی بالا، مدرک زبان بین‌المللی، انگیزه نامه، برنامه تحصیلی، توصیه نامه اساتید و موارد این چنینی برخوردار باشید و موفق به دریافت نامه پذیرش دانشگاه و ویزای دانشجویی کانادا شوید، می‌توانید برای یک بازه زمانی مشخص (مثلاً 2 تا 4 سال) به تحصیل در کانادا پرداخته و در این کشور زندگی دانشجویی را تجربه کنید.

همچنین اجازه کار دانشجویی و موقتی را داشته و می‌توانید در خلال تعطیلات، به کار دائمی در این کشور بپردازید. اگر مایل به حضور بیشتر از طریق ویزای تحصیلی کانادا هستید، باید پیش از فارغ‌التحصیلی برای مجوز PGWP درخواست داده و برای حداکثر 3 سال به کار تمام‌وقت مشغول گردید.

در نهایت، مجاز به شرکت در برنامه کلاس تجربه کانادایی بوده و می‌توانید برای کارت اقامت دائم PR اقدام نمایید. از نگاه بسیاری از افراد واجد شرایط که توانایی دریافت بورسیه تحصیلی را داشته و یا از پس هزینه‌های تحصیل در این کشور بر می‌آیند، گزینه تحصیلی بهترین روش مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود.اما اگر دارای شرایط اولیه نباشید، این گزینه چندان جذابیتی برای شما نخواهد داشت.

گزینه‌های تجاری و اقتصادی کانادا همگی مربوط به کار حرفه‌ای و تخصصی در این کشور می‌شود، اما اگر بخواهید از اقدام برای اقامت دائم و شرکت در برنامه‌های فدرالی و استانی اکسپرس اینتری صرف نظر کنید، می‌توانید به سراغ جاب آفر کار کارفرما و ویزای کار کانادا 2022 بروید، موضوعی که حالت موقتی داشته و قابل تبدیل به حالت دائمی خواهد بود.

البته باید به این نکته توجه کنید که این روش نسبتاً پیچیده و زمان‌بر بوده و نمی‌توان آن را در فهرست بهترین روش مهاجرت به کشور کانادا قرار داد.

در نهایت امکان شرکت در شرایط پناهندگی و انسان‎‌دوستانه این کشور نیز وجود دارد، البته در صورتی که از شرایط اضطراری (مثل جنگ‌زدگی، بحران های جانی و سیاسی و غیره) در کشور مبدا برخوردار نباشید، شانس بسیار کمی برای موفقیت از طریق پناهندگی در کانادا خواهید داشت.

نیاز به راهنمایی بیشتری دارید؟ با نیلگام در تماس باشید و از مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده نمایید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *