تور, ویزا

مقایسه شهرهای توریستی کانادا

به طور کلی کشور کانادا دارای ۱۰ استان و ۳ قلمرو در بخش شمالی است. استان‌ها و قلمروهای کانادا شامل شهرهای متنوع زیادی می‌شوند به ترتیب حروف الفبا از قرار زیر هستند: استان آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرینس ادوارد، کبک و ساسکاچوان و سه قلمرو شمال غربی، نوناووت، یوکان. تفاوت بین استان و یک قلمرو در کانادا به نوع حکمرانی و قوانین آن‌ها بر می‌گردد. به طور معمول می‌توان این‌طور گفت که اختیارات سه قلمروی این کشور به پارلمان کانادا واگذار شده است؛

آن‌ها در یک گروه واحد قرار گرفته‌اند و توسط دولت فدرال کانادا کنترل می‌شوند. اما در عین حال، سیستم قانون اساسی در استان‌های کانادا جریان دارد و هر یک دارای قوانین مختص به خود هستند. لازم به ذکر است که این عدم توازن قدرت به طور تدریجی با اعطای قدرت تصمیم‌گیری محلی به قلمروها در حال برطرف شدن است. از یک نقطه نظر، هر یک از استانها و قلمروها دارای برنامه‌های متنوع و خاصی برای گردشگران بوده و با استفاده از سازمان توریسم و گردشگری به شما کمک می‌کنند تا برنامه سفر خود را بچینید.

مجموعه‌ای از ماجراجویی‌های ناب نظیر پیاده‌روی در مسیرهای کوهستانی، کمپینگ در طبیعت، بازدید از دریاچه‌ها و سایر پدیده‌های طبیعی که هر یک دارای هویت و وجه تمایز متفاوتی از یکدیگر هستند. ما در این مطلب قصد داریم تا از غرب به شرق، به توضیح مشخصات استان‌ها و قلمروهای کشور کانادا پرداخته و با ارائه اطلاعات مفیدی در مورد شهرها، برای برنامه‌ریزی تور فراموش‌نشدنی کانادا به شما کمک کنیم.

استان بریتیش- کلمبیا کانادا

بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان کشور است که در جوار اقیانوس آرام قرار گرفته و دارای یکی از معتدل‌ترین شرایط جوی و آب و هوایی در کشور است. جغرافیای متنوع و گوناگون بریتیش کلمبیا با برخورداری از خط ساحلی، جزایر و مناطق کوهستانی، گردشگران ماجراجوی زیادی نظیر اسکی‌بازها، کوه‌نوردان و علاقمندان ورزش‌های آبی را به سمت خود می‌کشاند. شهرهای اصلی این استان شامل ویکتوریا به عنوان مرکز استان، شهر ونکوور، ویسلر و کلونا می‌شود. ونکوور یک شهر پر جنب و جوش و بین‌المللی، ویکتوریا شهری عجیب و جالب با کالاسکه‌های اسب‌سواری و هتل زیبای فرمونت ایمپرس و شهر ویسلر خانه ورزش‌های زمستانی است. هم‌چنین فضای بیرونی و حومه بریتیش کلمبیا نیز با دره اوکاناگان، جزایر بکر و زیبای هایداگوای و تماشای صحنه‌های بی‌نظیر حرکت وال‌ها در داخل مسیر همراه است.

استان آلبرتا- کانادا

آلبرتا یکی از ۳ استان جذاب و بسیار زیبای کانادا است. استان آلبرتا دامنه کوه‌های راکی را با همسایه غربی خود یعنی بریتیش کلمبیا به اشتراک گذاشته و به همین خاطر از شهرت فراوانی به عنوان یک مقصد ورزش اسکی و پیاده‌روی کوهستانی برخوردار است. استان آلبرتا مرکز اصلی عرضه و خدمات صنعت نفت خام، Athabasca oil sands و سایر صنایع منابع شمالی کانادا است. این استان هم‌چنین به خاطر میزبانی رویداد سالانه و دیدنی کلگری استمپید که نشان‌دهنده فرهنگ متمایز کابویی است، فستیوال ادمونتون فولک، ادمونتون مال، کوه‌های راکی و دشت Head-Smashed-In Buffalo Jump که میراث جهانی ثبت‌شده یونسکو است از شهرت زیادی برخوردار است. شهرهای اصلی استان آلبرتا شامل ادمونتون به عنوان مرکز استان و شهرهای کلگری، بنف و جاسپر می‌شود. لازم به ذکر است که بنف و جاسپر خانه دو پارک زیبای ملی در آمریکای شمالی است.

استان ساسکاچوان- کانادا

ساسکاچوان استان جذاب و میانی کانادا است که در بین دو استان آلبرتا و منیتوبا قرار گرفته است. اکثریت جمعیت ساسکاچوان در نیمه جنوبی استان خصوصا در ساسکاتون و رجینا زندگی می‌کنند. صنعت اصلی این استان کشاورزی است و به دنبال آن سایر صنایع استخراج معدن، نفت و محصولات طبیعی گاز در جریان هستند. شهرهای اصلی استان ساسکاچوان شامل رجینا (به عنوان مرکز استان)، ساسکاتون و پرینس آلبرت می‌شود. این استان بخاطر فعالیت‌هایی نظیر ماهیگیری، شکار و سایر فعالیت‌های ماجراجویانه فضای باز از شهرت بسیار زیادی در سراسر دنیا برخوردار است. همچنین، پردیس تاریخی دانشگاه ساسکاچوان در ساسکاتون یکی از زیباترین مناطق آموزشی کشور کانادا لقب گرفته است.

استان منیتوبا- کانادا

منیتوبا شرقی‌ترین استان و مرکز طولی کانادا longitudinal  است. هم‌چون استان ساسکاچوان، اکثر جمعیت این استان در بخش جنوبی زندگی می‌کنند. شمال منیتوبا از مناطق وسیع و بدون ساکن Canadian Shield rock  و تندرای قطبی تشکیل شده است. برای بیش از ۶۰۰۰ سال، این استان خانه قبیله‌های بومی و متیس Métis  بوده که تاثیر فرهنگی زیادی بر این بخش گذاشته‌اند. شهرهای اصلی این استان از وینیپگ (به عنوان مرکز استان) و چرچیل تشکیل می‌شود. منیوتبا به عنوان پایتخت خرس‌های قطبی و محل برگزاری دو جشنواره زمستانی Le Festival du Voyageur و فولک‌لوراما (جشنواره غذا و فرهنگ) در سراسر دنیا شناخته می‌شود. همچنین شهر چرچیل یکی از ۳ مکان برتر دنیا برای مشاهده شفق شمالی و یا همان Northern Lights محسوب می‌شود.

استان انتاریو- کانادا

اُنتاریو پرجمعیت‌ترین استان کشور کانادا است و قریب به ۴۰درصد از جمعیت کل کشور را شامل می‌شود. این استان هم‌چنین خانه پایتخت فدرال یعنی اتاوا و پایتخت غیررسمی مالی و اقتصادی کانادا یعنی تورنتو محسوب می‌شود. اکثریت شهروندان انتاریو در بخش جنوبی استان در نزدیکی شهر تورنتو و در کنار شهرهای اتاوا، نیاگارا فالز و نیاگارا آن دلیک Niagara-on-the-Lake زندگی می‌کنند. استان انتاریو به دلیل وجود پارک الگون‌کویین، منطقه پیاده‌روی بروس تریل Bruce Trail (قدیمی‌ترین و طولانی‌ترین مسیر پیاده‌روی عمومی در کانادا) و تعداد زیادی جنگل و دریاچه زیبا در سراسر دنیا شناخته شده است. برج ملی CN Tower کانادا خط افق تورنتو را در ارتفاع ۵۵۳٫۳۳ متری تعریف می‌کند. این شگفتی مهندسی یکی از برترین مقاصد توریستی در دنیا محسوب می‌شود و شما می‌توانید در بالای آن به عرشه مشاهده رفته و با دید ۳۶۰ درجه شهر به صرف ناهار و شام بپردازید.

استان کبک – کانادا

کِبِک دومین استان شلوغ و پرجمعیت کانادا بوده و به خاطر زبان، فرهنگ و تاریخچه فرانسوی خود از شهرت فراوانی برخوردار است. کبک بزرگترین استان از لحاظ مساحت زمین است و اغلب شهروندان آن در نزدیکی رودخانه سنت‌‌لورنس، خصوصا بین دو شهر اصلی مونترال و کبک زندگی می‌کنند. بخش قدیمی Old Montreal، مراتع و مناظر زیبای دشت آبراهام و مناطق بی‌نظیر اسکی از جاذبه‌های معروف این استان هستند. هم‌چنین بافت قدیمی و خاص اولد کبک Old Québec یادآورشهرهای دیوارکشی‌شده و خیابان‌های سنگفرش اروپا و جزو آثار و گنجینه‌های جهانی یونسکو محسوب می‌شود.

استان نیوبرانزویک- کانادا

نیوبرانزویک یکی از ۳ استان دریایی کاناداست که در پایین استان کبک و هم‌مرز با ایالت مین کشور آمریکا بوده و یک جریان متصل کوچک آبی را در ساحل شرقی ایجاد می‌کند. شهرهای اصلی این استان شامل فردریکتون (در مرکز استان)، مونکتون و سنت ‌جان می‌شود. خلیج فاندی، دامنه کوههای آپالاچی، خط ساحلی چشم‌نواز و تعداد زیادی از فانوس‌های دریایی به سادگی استان نیوبرانزویک را به یکی از جذاب‌ترین نقاط در کانادا و جهان بدل کرده‌اند.

استان نوا اسکوشیا- کانادا

نوا اسکوشیا دومین استان کوچک و همچنین دومین استان پرجمعیت کشور کانادا محسوب می‌شود. این استان یکی از ۳ استان دریایی کشور بوده و بخشی از محدوده آتلانتیک کانادا Atlantic Canada را شکل می‌دهد. شهرهای اصلی این استان از هلیفکس (در مرکز استان)، سیدنی، ولف ویل و پگیز کوو تشکیل می‌شوند و اغلب مردم برای تجربه مسیر معروف کابوت تریل Cabot Trail و سایر مناظر دیدنی به این استان قدم می‌گذارند.

در همه جای دنیا استان نوا اسکوشیا را با فرهنگ سلتیک، قلعه لویزبورگ، مکانی تاریخی و ملی، قلعه بازسازی‌شده فرانسوی قرن ۱۸ و غذاهای دریایی تازه‌ای نظیر لابستر می‌شناسند و بدین خاطر از شهرت زیادی در دنیا برخوردار است. هم‌چنین آن دسته از افرادی که برای ستایش مناظر طبیعی به این مکان پا می‌گذارند از خط ساحلی وسیع و جذاب نوا اسکوشیا که خانه پرنده‌های بامزه پافین و فک‌های دریایی و دره آناپولیس که در بخش غربی جزیره واقع شده لذت فراوانی خواهند برد.

استان جزیره پرینس ادوارد- کانادا

Prince Edward Island به عنوان سومین استان دریایی کانادا از چندین جزیره (با احتساب جزیره اصلی دقیقا ۲۳۲ جزیره) تشکیل شده است و بزرگترین آنها از اسم مشابهی برخوردار است. جزیره پرینس ادوارد از لحاظ اندازه و جمعیت در حال زندگی، کوچک‌ترین استان کانادا محسوب می‌شود. شهر اصلی آن، شارلوت تاون در مرکز استان قرار گرفته و جزیره P.E.I. که بخاطر رمان آنی شرلی در گرین گیبلز و صدف‌های دریایی خوش‌طعم از شهرت فراوانی برخوردار است، در نزدیکی شهر اصلی قرار دارد.

استان نیوفاندلند و لابرادور- کانادا

نیوفاندلند و لابرادور به عنوان شرقی‌ترین استان کانادا بر روی اقیانوس اطلس قرار گرفته و از جزیره نیوفاندلند و سرزمین اصلی یعنی لابرادور تشکیل شده است. بیش از ۹۰ درصد از شهروندان در بخش نیوفاندلند و جزیره‌های اطراف آن زندگی می‌کنند. شهر اصلی سنت جان است که در مرکز استان قرار گرفته و این استان بخاطر صمیمیت و محبت ساکنین آن از شهرت زیادی برخوردار است. در عین حال پارک ملی گروس مورن نیز در این استان قرار گرفته و بخاطر وجود آبدره یخی در حال افزایش، کوههای یخی و مناظر تماشایی رقص وال‌ها در آب دارای شهرت فراوانی است.

استان یوکان- کانادا

the Yukon کوچک‌ترین قلمرو در غربی‌ترین محدوده کشور کانادا است و در همسایگی آلاسکا قرار گرفته است. اغلب افراد از استان یوکان برای مشاهده شفق قطبی، مکان تاریخی جویندگان طلای کلوندیک Klondike Gold Rush، کوه لوگن Mount Logan به عنوان مرتفع‌ترین کوه در کانادا در پارک ملی کلاون Kluane ، پدیده خورشید نیمه‌شب (زمانی که خورشید در نیمه شب قابل مشاهده است) و سورتمه‌سواری سگ‌ها دیدن می‌کنند. وایت هورس به عنوان پایتخت و تنها شهر استان یوکان در جنوبی‌ترین بخش از این قلمرو قرار گرفته و بخشی از سواحل قطبی آن دارای خصوصیات آب و هوایی توندرا است.

قلمروی شمال غربی- کانادا

قلمروی شمال غربی در بین ۳ قلمرو از بیشترین جمعیت برخوردار بوده و با دو قلمرو دیگر در شمال غرب کانادا هم مرز است. پایتخت این استان یلونایف نام دارد و این قلمرو نیز بخاطر وجود پدیده‌های شفق قطبی، خورشید نیمه‌شب و مناطقی هم‌چون رودخانه و پارک ملی حفاظت‌شده ناهانی و انواع ماجراجویی‌های کوهستانی در فضای باز در سراسر دنیا شناخته شده است. قریب به نیمی از جمعیت این قلمرو بومی بوده و در کمال ناباوری سرزمین‌های شمال‌غربی دارای ۱۱ زبان رسمی است و بازدیدکنندگان می‌توانند با حضور در این مکان، از فرهنگ و آداب و رسوم اقوام اولیه چیزهای زیادی بیاموزند.

قلمروی نوناووت- کانادا

نوناووت بزرگترین و شمالی‌ترین قلمروی کانادا محسوب می‌شود و هم‌چنین با جداشدن از قلمروی شمال‌غربی در سال ۱۹۹۹، جدیدترین قلمروی کانادا نیز به شمار می‌رود. این قلمرو به عنوان یکی از دوردست‌ترین مناطق در دنیا، دومین نقطه کم‌جمعیت در کانادا است.پایتخت این قلمرو ایکالوییت نام دارد و گردشگران می‌توانند با سفر به این نقطه ماجراجویی‌های زیادی را نظیر تماشای نیزه‌ماهی‌ها، خرس‌های قطبی و گشت و گذار در مکانهایی دورافتاده تجربه کنند.

این قلمرو همچنین بخاطر آثار هنری، کنده‌کاری‌ها و لباس‌های سنتی دست‌بافت مردم بومی قبیله اینوئیت شناخته شده است و انوع هنرهای این قبیله در موزه Nunatta Sunakkutaangit Museum در پایتخت این قلمرو برای مشاهده عموم در دسترس قرار گرفته است. گروه شرکت‌های نیلگام با سالها سابقه در امور پیکاپ، اخذ وقت سفارت و انواع ویزای کانادا، همواره آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به شما عزیزان است.

مشاوره رایگان اخذ ویزای کانادا۰۲۱-۷۵۲۳۷

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *