مهاجرت

بررسی شرایط و هزینه های زندگی در ساسکاچوان

ساسکاچوان یکی از استان‌های کانادا با بیش از ۱٫۱ میلیون نفر جمعیت ششمین استان پرجمعیت کانادا بوده و از لحاظ مساحت نیز هفتمین استان بزرگ این کشور به حساب می‌آید. به دلیل شرایط مناسب ساسکاچوان، در یک دهه اخیر خارجی‌های زیادی از نقاط مختلف دنیا به این استان مهاجرت کرده‌اند. در صورتی که قصد مهاجرت به این استان را دارید بهتر است قبل از هر چیز شرایط و هزینه‌های زندگی در ساسکاچوان را بررسی کرده باشید.

آب‌وهوای ساسکاچوان

شرایط آب‌وهوایی یک منطقه می‌تواند فاکتور مهمی در تصمیم‌گیری برای زندگی در آن منطقه محسوب شود. آب‌وهوای ساسکاچوان در تابستان‌ها معتدل است اما به طور معمول دمای آن بیشتر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد نمی‌شود. در عوض زمستان‌های این استان سرد بوده و دمای هوا در طول روز به طور معمول بین -۵ تا -۱۵ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

البته این سرمای هوا بیشتر در دو ماه ژانویه و فوریه که سردترین ماه‌های سال هستند قابل لمس است. بنابراین در صورت مهاجرت به ساسکاچوان حتما لباس‌های گرم خود را همراهتان ببرید! در بهار و پاییز هوا معتدل بوده و ممکن است بارانی، سرد یا گرم باشد. به طور کلی آب‌وهوای ساسکاچوان به عنوان یک چالش در راه مهاجرت به این استان در نظر گرفته نمی‌شود و بعد از مدتی به اقلیم این استان عادت خواهید کرد.

شرایط فرهنگی ساسکاچوان

با توجه به تعداد بالای مهاجران در ساسکاچوان و تفاوت نژادی این مهاجران نوعی تنوع فرهنگی منحصربه‌فرد در این استان شکل گرفته است. نکته مهم این است که مهاجران با نژادهای مختلف توانسته‌اند فرهنگ خود را زنده نگه دارند در نتیجه استان ساسکاچوان تبدیل به یک گالری برای نمایش فرهنگ‌های متفاوت شده است. همین موضوع باعث شده تا مهاجران جدید این استان بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن با شرایط زندگی در ساسکاچوان سازگار شده و در ضمن فرهنگ بومی خود را نیز حفظ کنند. بنابراین افرادی که به این استان مهاجرت می‌کنند از لحاظ تطبیق‌پذیری با محیط نیز مشکل خاصی را نخواهند داشت.

شرایط کار در ساسکاچوان

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باعث رغبت خارجی‌ها برای مهاجرت به ساسکاچوان شرایط مناسب اشتغال در این استان است. جالب است بدانید که ساسکاچوان با نرخ بیکاری زیر ۴ درصد در حال حاضر بهترین وضعیت را در بین تمامی استان‌های کانادا دارد. اگرچه عمده اقتصاد و اشتغال استان ساسکاچوان بر اساس کشاورزی و بهره‌برداری از منابع طبیعی استوار بوده اما در سالیان اخیر بخش‌های اقتصادی دیگری از جمله املاک و مستغلات و حوزه مالی نیز در این استان توسعه پیدا کرده‌اند. به طور کلی شرایط اشتغال در استان ساسکاچوان به ویژه برای مهاجران کاملا مطلوب است. ضمن این که وجود منابع طبیعی غنی در این استان و رشد اقتصادی سریع آن باعث شده تا آینده روشنی در انتظار ساسکاچوان باشد.

هزینه های زندگی در ساسکاچوان

هزینه زندگی در ساسکاچوان به نسبت دیگر بخش‌های کانادا پایین‌تر بوده به گونه‌ای که هزینه اجاره یک واحد آپارتمانی تک‌خوابه در شهر ساسکاتون و رجینا به ترتیب ۸۰۰ و ۹۵۰ دلار است. در حالی که برای اجاره همین واحد در شهر تورنتو باید ۲۲۰۰ دلار بپردازید. برای خرید یک خانه ییلاقی در ساسکاتون باید حدودا ۳۴۰هزار دلار بپردازید در صورتی که برای خرید همین خانه در ونکوور مبلغی در حدود ۱٫۵ میلیون دلار نیاز خواهید داشت. از لحاظ مالیات فروش، استان ساسکاچوان با مالیات ۶درصدی خود پایین‌ترین نرخ مالیات فروش در کانادا را دارد.

این عدد با احتساب مالیات ۵ درصدی کشوری به ۱۱درصد خواهد رسید که به طور قابل توجهی کمتر از استان‌هایی مانند کبک، نیوبرانزویک و غیره است که همگی مالیات فروش حداقل ۱۵درصدی دارند. مورد دیگر در ارتباط با هزینه زندگی در ساسکاچوان به هزینه‌های تحصیل مربوط می‌شود. خانواده‌ها هیچ‌گونه هزینه‌ای را برای تحصیل فرزندان خود در مدارس دولتی پرداخت نمی‌کنند. علاوه بر این، بر اساس طرحی که در ساساکاچوان وجود دارد دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های این استان می‌توانند از تخفیف ۲۰هزار دلار بهره‌مند شوند.

مزایای زندگی در استان ساسکاچوان

از وضعیت اشتغال گرفته تا هزینه‌های زندگی و شرایطی که برای سکونت مهاجران فراهم شده همه و همه موجب گشته تا استان ساسکاچوان شرایط مناسبی برای مهاجرت و زندگی داشته باشد که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها ذکر شده است:

 • پایین بودن هزینه‌های زندگی نسبت به سایر استان‌ها شامل هزینه آموزش، هزینه مسکن، هزینه بهداشت و درمان، هزینه حمل‌ونقل عمومی و مالیات
 • بالا بودن نرخ اشتغال به کار و وجود فرصت‌های شغلی متنوع
 • سرعت بالای رشد اقتصادی
 • مطلوب بودن میزان حقوق و دستمزد نیروی کار
 • شرایط فرهنگی مناسب جهت تطبیق‌پذیری مهاجران جدید

بهترین شهرهای ساسکاچوان برای زندگی

استان ساسکاچوان شهرهای مختلفی دارد اما بزرگ‌ترین شهرهای آن ساسکاتون و رجینا هستند. ساسکاتون پرجمعیت‌ترین شهر این استان بوده و رجینا به عنوان مرکز آن شناخته می‌شود. با توجه به اهمیت ساسکاتون و رجینا شرایط و هزینه‌های زندگی در این دو شهر به طور اختصاصی مورد بررسی قرار داده خواهد شد.

ساسکاتون

ساسکاتون به عنوان بزرگ‌ترین شهر استان ساسکاچوان طی یک دهه گذشته نقش یک قطب اقتصادی و فرهنگی منطقه‌ای فعال را برای این استان ایفا کرده است. موقعیت این شهر باعث شده تا طی سال‌های اخیر زیرساخت‌های آن بهبود یافته و دسترسی به حمل‌ونقل کیفیت بیشتری پیدا کند. وضعیت مطلوب خدمات بهداشتی و درمانی در این شهر از دیگر ویژگی‌های مثبت به حساب می‌آید. متوسط درآمد خانوار در ساسکاتون در طول یک سال چیزی حدود ۸۰ هزار دلار است.

رجینا

رجینا به عنوان مرکز استان ساسکاچوان و دومین شهر پرجمعیت این استان مطرح است. این شهر با زیرساخت‌های مدرن از جمله ساختمان‌ها و جاده‌ها شناخته می‌شود. اگرچه اکثر مردم از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند اما سیستم حمل‌نقل عمومی نیز در رجینا به خوبی توسعه یافته است. این شهر از لحاظ آموزش و خدمات درمانی جزو بهترین‌ها در سطح کشور به حساب می‌آید. اقتصاد رجینا با سرعت قابل توجهی در حال رشد بوده و متوسط درآمد خانوار در این شهر در طول یک سال چیزی حدود ۸۲ هزار دلار است.

ویبورن Weyburn

شهر ویبورن در ۶۸ مایلی رجینا واقع شده و حدودا ۱۱هزار نفر جمیعت دارد. با توجه به قرار گرفتن ویبورن در بین شهرهایی با بیشترین سرعت رشد، این شهر به عنوان «شهر فرصت» کانادا شناخته شده است. زیرساخت‌های این شهر مدرن بوده و آمار جرم و جنایت در آن کمتر از سطح ملی است. درآمد متوسط خانوار در طول یک سال حدودا ۷۸هزار دلار است.

استوان Estevan

استوان در طول یک دهه اخیر رشد قابل توجهی را در زمینه جمعیت و اقتصاد خود تجربه کرده است. مهم‌ترین فعالیت‌های اقتصادی این شهر شامل تولید برق، استخراج زغال سنگ و نفت و گاز می‌شود. متوسط درآمد خانوار در طول یک سال حدودا ۹۷ هزار دلار است. همه این موارد در کنار خدمات درمانی مناسب و آمار پایین جرم باعث جذب جمعیت بیشتر به سمت شهر استوان شده است.

لویدمینستر Lloydminster

شهر لویدمینستر به نوعی مرز بین ساسکاچوان و آلبرتا بوده و به عنوان یک جامعه پرجنب‌وجوش رشد قابل توجهی را تجربه می‌کند. اگرچه محیط این شهر بیشتر حالت روستایی دارد اما کلیه امکانات و خدمات شهری در آن وجود دارد. این شهر ۳۲هزار نفری دارای یک فرودگاه است که ارتباط آن را با سایر نقاط کشور برقرار کرده است. متوسط درآمد خانوار در لویدمینستر سالانه ۱۰۵ هزار دلار است.

DCIM100MEDIA

سوئیفت کارنت Swift Current

سوئیفت کارنت با ۱۷هزار نفر جمعیت در رده پنجم شهرهای پرجمعیت ساسکاچوان قرار دارد. این شهر در جنوب‌غربی استان قرار گرفته و تبدیل به یک کانون توریستی شده است. در سوئیفت کارنت خدمات بسیار خوبی از جمله خدمات درمانی، آموزشی و تفریحی در اختیار ساکنان قرار می‌گیرد. ضمن این که قیمت ملک در این شهر کاملا مقرون‌به‌صرفه است. متوسط درآمد خانوار در سوئیفت کارنت سالانه حدودا ۷۳هزار دلار است.

پرنس آلبرت Prince Albert

پرنس آلبرت سومین شهر بزرگ استان ساسکاچوان است که از آن تحت عنوان «دروازه شمال» یاد می‌شود. ارتباط این شهر با سایر مناطق کشور از طریق یک فرودگاه و همچنین سیستم حمل‌ونقل جاده‌ای برقرار می‌شود. جمعیت این شهر در حال حاضر ۳۶هزار نفر بوده و به طور دائمی در حال رشد است. هم‌زمان با رشد جمعیت میزان درآمد نیز در این شهر افزایش یافته است.

Moose Jaw

شهر Moose Jaw با ۳۴هزار نفر جمعیت چهارمین شهر بزرگ استان ساسکاچوان محسوب می‌شود. این شهر یک قطب صنعتی و در عین حال کشاورزی مهم در استان به حساب می‌آید. هزینه زندگی در این شهر پایین بوده و در نتیجه تازه‌واردان در این شهر با فشار اقتصادی روبه‌رو نخواهند شد. متوسط درآمد خانوار در این شهر حدودا ۶۵هزار دلار در طول یک سال است.

شرایط و هزینه زندگی در ساسکاتون

ساسکاتون با جمعیتی بیش از ۲۷۰هزار نفر در قسمت مرکزی استان ساسکاچوان واقع شده است. نام این شهر از توت شیرین ساسکاتون که به وفور در این منطقه رشد می‌کند گرفته شده است. ساسکاتون همچون بسیاری دیگر از شهرهای کانادا زمستان‌های سردی داشته و جزو شهرهای کم‌بارش کانادا محسوب می‌شود. در این شهر اقوام مختلفی از جمله چینی‌ها زندگی می‌کنند. اگرچه اقتصاد ساسکاتون از گذشته بر مبنای کشاورزی و بهره‌برداری از منابع طبیعی شکل گرفته اما در حال حاضر صنایع دامی و همچنین فناوری اطلاعات و بیوتکنولوژی نیز در این شهر توسعه پیدا کرده‌اند.

هزینه‌های زندگی در ساسکاتون نسبت به بسیاری دیگر از شهرهای مهم کانادا کاملا مقرون‌به‌صرفه است. نرخ بیکاری در ساسکاتون بسیار پایین بوده و رشد مداوم جمعیت این شهر موجب رشد بازار کار آن نیز شده است. پایین بودن هزینه‌های مختلف به ویژه هزینه مسکن باعث شده تا ساسکاتون به محل مناسبی برای زندگی مهاجران تبدیل شود. در ادامه برخی از هزینه‌های زندگی در کانادا بر اساس اطلاعات وب‌سایت expatistan ارائه شده است:

هزینه خورد و خوراک در ساسکاتون

 • هزینه ناهار در منطقه تجاری شهر: ۱۸ دلار کانادا
 • هزینه یک وعده غذایی در فست فود: ۱۰ دلار کانادا
 • شیر ۱ لیتری: ۱٫۹ دلار کانادا
 • سیب زمینی یک کیلوگرم: ۲ دلار کانادا
 • تخم مرغ ۱۲ عددی: ۳٫۲ دلار کانادا
 • سینه مرغ ۵۰۰ گرم: ۷ دلار کانادا
 • گوجه یک کیلوگرم: ۳٫۵ دلار کانادا
 • سیب یک کیلوگرم: ۳٫۴ دلار کانادا
 • پنیر محلی ۵۰۰ گرم: ۱۰ دلار کانادا

هزینه مسکن در ساسکاتون

 • اجاره ماهانه یک واحد مبله ۸۵ مترمربع در منطقه گران: ۱۷۵۱ دلار کانادا
 • اجاره ماهانه یک واحد مبله ۸۵ مترمربع در منطقه متوسط: ۱۲۳۳ دلار کانادا
 • اجاره ماهانه یک واحد مبله ۴۵ مترمربع در منطقه گران: ۱۵۶۵ دلار کانادا
 • اجاره ماهانه یک واحد مبله ۴۵ مترمربع در منطقه متوسط: ۱۰۵۷ دلار کانادا
 • هزینه آب، برق، گاز و… در طول یک ماه برای دو نفر در یک واحد ۸۵ متر مربع: ۱۷۷ دلار کانادا
 • هزینه آب، برق، گاز و… در طول یک ماه برای یک نفر در یک واحد ۴۵ متر مربع: ۹۶ دلار کانادا
 • اینترنت ۸ مگ یک ماهه: ۶۵ دلار کانادا

هزینه حمل و نقل در ساسکاتون

 • هزینه یک لیتر بنزین: ۱٫۲۵ دلار کانادا
 • بلیط ماهانه حمل‌ونقل عمومی: ۸۲ دلار کانادا
 • هزینه تاکسی برای مسافت ۸ کیلومتری: ۲۳ دلار کانادا

هزینه لباس در ساسکاتون

 • یک شلوار جین مارک Levis: 79 دلار کانادا
 • یک جفت کفش اسپرت نایک یا آدیداس: ۱۱۵ دلار کانادا

به تمامی این هزینه‌ها باید هزینه‌های مربوط به بهداشت و درمان و هزینه تفریحات را نیز اضافه کنید. به عنوان مثال برای یک بسته آنتی‌بیوتیک باید ۲۲ دلار کانادا بپردازید. هم‌چنین برای خرید دو بلیط سینما باید ۲۸ دلار کانادا پرداخت نمایید.

شرایط و هزینه زندگی در رجینا

رجینا به عنوان مرکز استان ساسکاچوان شانزدهمین شهر بزرگ در کل کشور کانادا محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف باعث رونق اقتصادی رجینا و ایجاد فرصت‌های شغلی زیاد در این شهر شده است. با توجه به روند فعلی، رجینا با کمبود نیروی کار مواجه خواهد شد که همین موضوع باعث تبدیل شدن این شهر به مقصدی جذاب برای افراد جویای کار می‌شود. آب‌وهوای رجینا نیز مانند ساسکاتون بوده و زمستان‌های سردی دارد. رجینا جمعیتی در حدود ۲۳۰هزار نفر داشته که بخش زیادی از این جمعیت شامل اروپایی‌ها از جمله مهاجران آلمانی، انگلیسی، ایرلندی، اسکاتلندی، اوکراینی و فرانسوی می‌شود. رجینا در بین شهرهای کانادایی قرار می‌گیرد که قوی‌ترین اقتصاد و کمترین نرخ بیکاری را دارند.

رجینا در حوزه صنعت پیشرفت زیادی داشته و به ویژه در زمینه تولید فولاد کاملا موفق عمل کرده است. در حوزه آموزش و تفریح نیز رجینا یک شهر توسعه‌یافته با خدمات مناسب محسوب می‌شود. هزینه‌های زندگی در رجینا مانند سایر نقاط استان ساسکاچوان کاملا مناسب بوده و نسبت به بسیاری از شهرهای بزرگ کانادا به‌صرفه‌تر است. یکی از این هزینه‌ها مربوط به مسکن است که با وجود روند افزایشی در سالیان اخیر همچنان از قیمت‌های مناسبی برخوردار است. در حال حاضر با ۳۲۰ هزار دلار می‌توانید یک خانه ییلاقی را در رجینا خریداری کنید.

هم‌چنین با مبلغ حدودی ۲۱۰هزار دلار قادر به خرید یک واحد آپارتمانی استاندارد خواهید بود. هزینه‌های زندگی در رجینا از جمله هزینه خوردوخوراک، هزینه اجاره خانه، هزینه حمل‌ونقل، هزینه لباس، هزینه تفریح و سایر هزینه‌ها تقریبا مشابه شهر ساسکاتون است. به طور کلی وجود مزایای مختلف زندگی در ساسکاچوان از جمله هزینه‌های پایین، فرصت‌های شغلی زیاد، حقوق مناسب، جمعیت و اقتصاد روبه‌رشد و سیاست‌های مهاجرتی این استان باعث شده تا افراد زیادی طی سال‌های اخیر تصمیم به مهاجرت به ساسکاچوان بگیرند. در صورتی که تصمیم خود را برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان گرفته باشید می‌توانید در طرح‌های مهاجرتی مختلف این استان از جمله طرح نامزدی استانی ساسکاچوان شرکت کنید.

 

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *