ویزا

وقت سفارت چک و اطلاعات سفارت چک در تهران

این پُست به راهنمای وقت سفارت چک اختصاص دارد و اطلاعات سفارت چک در تهران را نیز مطالعه خواهید نمود. همراه نیلگام باشید. جمهوری چک در جنوب شرقی آلمان و مرکز اروپا واقع شده، از سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا و از سال ۲۰۰۷ به عضویت حوزه شینگن در آمده است. دسترسی به سفارت چک در تهران و وجود فاکتورهایی همچون امنیت بالا، امکانات مناسب و جذابیت‌های فراوان در این کشور موجب شده تا امروزه ایرانیان زیادی برای مسافرت، ادامه تحصیل، کار و اقامت دائم، اقدام به اخذ وقت سفارت چک و دریافت ویزای شینگن از این کشور کوچک بنمایند.

براساس آمار وب‌سایت schengenvisainfo ، در سال ۲۰۱۷ جمهوری چک از مجموع ۶۲۳٫۲۵۵ درخواست ویزای دریافت شده از کنسولگری‌های سراسر دنیا، ۵۹۴٫۲۲۵ ویزای شینگن صادر کرده است. این بدین معنی است که درصد ریجکت ویزای این کشور چیزی در حدود ۴٫۴۸ درصد است.

مطلب مرتبط: اصلی ترین دلایل ریجکت ویزای شینگ چیست؟

اطلاعات سفارت چک تهران

براساس اطلاعات وبسایت vfsglobal، سفارت جمهوری چک که در طبقه چهارم مرکزهروی سنتر تهران در خیابان موسوی (گلستان ۵) واقع شده، هر روزه به استثنای جمعه، شنبه و تعطیلات مشخص شده توسط سفارت از ساعت ۸ تا ۱۷ به فعالیت می‌پردازد، البته لازم به ذکر است که ساعات تحویل مدارک تا ساعت ۱۵ بعد از ظهر بوده و زمان جمع آوری پاسپورت از ساعت ۱۵ تا ۱۷ می‌باشد. متقاضیان همچنین می‌توانند درساعات کاری ازطریق شماره های ۸۵۳۱۹۴۵۳، ۸۲۸۰۵۹۲۹ و ۹۷۱۴۲۰۵۵۷۲۸+ و ایمیل info.czechrepubliciran@vfshelpline.com با vfs سفارت جمهوری چک ارتباط برقرار کنند.

 

مراحل گرفتن وقت سفارت چک

متقاضی جهت ارائه درخواست ویزا و مدارک خود ملزم به حضور در سفارت چک در تهران است، به همین منظور میبایست از پیش برای تعیین وقت سفارت اقدام کند. فرایند گرفتن وقت سفارت چک تنها به صورت آنلاین و ازطریق ارسال ایمیل قابل انجام است و شامل جزییاتی می‌شود که در ادامه به آن می‌پردازیم:

 

 • نخست به آدرس وب‌سایت ایران vfsglobal جمهوری چک بروید. در بخش SCHEDULE AN APPOINTMENT بر روی گزینه Click Here بزنید.
 • سپس ایمیلی به زبان انگلیسی و جزییات ( اسم وفامیل کامل – شماره پاسپورت – تاریخ اعتبار پاسپورت با فرمت میلادیDD/MM/YYYY – ملیت – جنسیت – تاریخ تولد با فرمت DD/MM/YYYY میلادی – شماره تماس – تاریخ سفر با فرمت DD/MM/YYYY میلادی – زمان پیشنهادی برای وقت سفارت با فرمت DD/MM/YYYY میلادی – نوع ویزای درخواستی ( بیزینس، توریستی، ملاقات خانواده، ورزشی، فرهنگی) به آدرس ایمیل appointmentczechrepublic@vfshelpline.com  بفرستید.
 • پس از ارسال ایمیلی با محتوای مذکور، درصورتی که اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی با استانداردهای سفارت مطابقت داشته باشد، نامه تاییدیه‌ای از طرف vfs global تحت عنوان appointment confirmation به آدرس ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد.

پیشنهاد خواندن: آیا ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا الزامی است؟

نکته:در صورت موجود بودن وقت در زمان دریافت درخواست، وقت مورد نظر شما تایید می‌گردد و در غیر این صورت، وقت توسط سفارت برای شما تعیین می‌گردد.

 • در صورت تایید وقت سفارت به جهت انجام مصاحبه با آفیسر، انگشت نگاری و ارائه مدارک مورد نیاز، امکان کنسل کردن و یا برنامه‎ریزی مجدد برای متقاضی پرونده وجود ندارد و درصورت عدم حضور در زمان تعیین شده در مرکز vfs global چک، امکان رزرو وقت سفارت تا یک‌ماه برای متقاضی مقدورنمی‌باشد.
 • متقاضیان ویزای شینگن جمهوری چک میبایست برای ارائه فرم درخواست ویزا و مدارک مورد نیاز در مرکز سفارت حضور داشته باشند.
 • به دلیل وجود حجم زیاد متقاضیان تعیین وقت سفارت، تقاضا می‌شود برای اجتناب از هرگونه تاخیر در برنامه‌ریزی شخصی، براساس زمان سفر و پرواز خود، از ۳ ماه قبل اقدام به رزرو وقت سفارت نمایید.
 • هر متقاضی ملزم به ارسال فرم درخواست مجزاست. برای مثال، اگر یک خانواده یا یک گروه ۵ نفره بخواهند برای درخواست ویزا اقدام کنند، میبایست برای هر نفر فرم درخواست تعیین وقت مجزایی تهیه و ارسال شود. هزینه‌های ویزا میبایست به یورو و به صورت نقدی، در زمان ارائه مدارک در محل سفارت پرداخت گردد.

بیشتر بدانید: ویزای مولتی شینگن چیست؟

لیست مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت

همانطور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، تعیین وقت سفارت پیش نیاز دریافت ویزا است و جهت رزرو وقت سفارت، تنها ارسال اطلاعات اولیه از طریق ایمیل قید شده کفایت می‌کند.

به طور کل فرد میبایست به هنگام حضور در مرکز vfs مدارک لازم برای ویزای شینگن را ارائه دهد که در ادامه به توضیح موردی آنها می‌پردازیم:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • اصل پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی و شش ماه اعتبار
 • کپی ویزاهای قبلی
 • نامه توضیحی برای قصد مسافرت و ارائه برنامه سفر
 • رزرو بلیط پرواز به همراه تاریخ ورود و خروج از جمهوری چک
 • ترجمه انگلیسی مدارک مالی ( نامه تمکن بانک، گردش سه ماهه حساب بانکی)
 • ترجمه انگلیسی اسناد ملکی
 • ترجمه انگلیسی مدارک شغلی ( گواهی اشتغال به کار با سربرگ شرکت، پروانه کسب، حکم بازنشستگی و موارد دیگر)
 • ترجمه انگلیسی مدارک تحصیلی (مدارک فارغ‌التحصیلی، گواهی اشتغال به تحصیل، کارت دانشجویی و غیره)
 • کپی از رزرو بلیط رفت و برگشت ( پیش از دریافت ویزا به هیچ وجه بلیط پرواز خریداری نشود)
 • اثبات محل اقامت با ارائه رزرو هتل معتبر
 • اثبات تمکن مالی برای زمان اقامت در جمهوری چک
 • بیمه مسافرتی همراه با تاییدیه حداقل ۳۰۰۰۰ یورو پوشش خدمات درمانی در جمهوری چک و کل حوزه شنگن

شما همچنین می‌توانید برای جلوگیری از بروز هرگونه خطا در پروسه تعیین وقت سفارت و اطلاع از فرایند کلی ویزای شینگن چک از مشاوره رایگان کارشناسان با تجربه گروه شرکت‌های نیلگام بهره‌مند شوید. مشاوره رایگان و تعیین وقت سفارت شینگن۰۲۱-۷۵۲۳۷

مدت زمان تعیین وقت سفارت

همان طورکه اطلاع دارید تعیین وقت سفارت، پیش نیاز فرایند مصاحبه، انگشت نگاری (مراحل بیومتریک)، تحویل مدارک مورد نیاز و درخواست ویزای شینگن چک محسوب می‌شود. سفارت چک در تهران بنابر تعداد درخواست‌ها، روزهای مختلفی را برای وقت مصاحبه به متقاضیان ویزای شنگن اعلام می‌کند، از این رو فرد میبایست با در نظر گرفتن مواردی نظیر تاریخ دعوت‌نامه، برنامه‌ریزی شخصی و یا رزرو هتل، وقت سفارت را در ایمیل خود مشخص نماید.

سفارت چک با دریافت جزییات ذکر شده در صورت تکمیل بودن اطلاعات، وقت سفارتی را برای متقاضی زمان‌بندی کرده و طی ۲ تا ۴ هفته همراه با توضیحات لازم به ایمیل فرد ارسال می‌کند که به نام  confirmation letter معروف است. لازم به ذکر است که متقاضی ویزا میبایست پرینت این نامه را در زمان ورود به سفارت چک در تهران ارائه دهد.

هزینه دریافت وقت سفارت چک

در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که به علت وجود درخواست های بی شمار متقاضیان ویزای شینگن، امکان تاخیر در تعیین وقت سفارت برای متقاضیان وجود خواهد داشت که این مورد می‌تواند موجب اخلال دربرنامه‌ریزی فرد گردد. اما شما می‌توانید با استفاده از مشاوره تیم مجرب شینگن نیلگام و خدمات این شرکت، تنها با هزینه ۳۵۰ هزار تومان درکمتر از ۷ روز کاری وقت سفارت بگیرید. آژانس مسافرتی نیلگام با بیش از یک دهه تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن، خدمات تور و پیکاپ قدم به قدم همراه شماست.

جهت مشاهده لیست کامل هزینه وقت سفارت شینگن کلیک کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *