ویزا

وقت سفارت چک و اطلاعات سفارت چک در تهران

اخذ ویزای جمهوری چک و وقت سفارت آن


این پست به راهنمای وقت سفارت چک اختصاص دارد و اطلاعات سفارت چک در تهران را نیز مطالعه خواهید نمود. همراه نیلگام باشید. جمهوری چک در جنوب شرقی آلمان و مرکز اروپا واقع شده، از سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا و از سال ۲۰۰۷ به عضویت حوزه شینگن در آمده است.

دسترسی به سفارت چک در تهران و وجود فاکتورهایی همچون امنیت بالا، امکانات مناسب و جذابیت‌های فراوان در این کشور موجب شده تا امروزه ایرانیان زیادی برای مسافرت، ادامه تحصیل، کار و اقامت دائم، اقدام به اخذ وقت سفارت چک و دریافت ویزای شینگن از این کشور کوچک بنمایند.

بر اساس آمار وب‌سایت schengenvisainfo، در سال ۲۰۱۷ جمهوری چک از مجموع ۶۲۳٫۲۵۵ درخواست ویزای دریافت شده از کنسولگری‌های سراسر دنیا، ۵۹۴٫۲۲۵ ویزای شینگن صادر کرده است. این بدین معنی است که درصد ریجکت ویزای این کشور چیزی در حدود ۴٫۴۸ درصد است.

اطلاعات سفارت چک تهران

بر اساس اطلاعات وب‌سایت vfsglobal، سفارت جمهوری چک که در طبقه چهارم مرکزهروی سنتر تهران در خیابان موسوی (گلستان ۵) واقع شده، هر روزه به استثنای جمعه، شنبه و تعطیلات مشخص شده توسط سفارت از ساعت ۸ تا ۱۷ به فعالیت می‌پردازد. البته لازم به ذکر است که ساعات تحویل مدارک تا ساعت ۱۵ بعد از ظهر بوده و زمان جمع آوری پاسپورت از ساعت ۱۵ تا ۱۷ است.

متقاضیان همچنین می‌توانند در ساعات کاری از طریق شماره‌های ۸۵۳۱۹۴۵۳، ۸۲۸۰۵۹۲۹ و ۹۷۱۴۲۰۵۵۷۲۸+ و ایمیل info.czechrepubliciran@vfshelpline.com با vfs سفارت جمهوری چک ارتباط برقرار کنند.

مطلب مرتبط:

اصلی ترین دلایل ریجکت ویزای شینگ چیست؟

مراحل گرفتن وقت سفارت چک

متقاضی جهت ارائه درخواست ویزا و مدارک خود ملزم به حضور در سفارت چک در تهران است. به همین منظور می‌بایست از پیش برای تعیین وقت سفارت اقدام کند. فرایند گرفتن وقت سفارت چک تنها به صورت آنلاین و از طریق ارسال ایمیل قابل انجام است و شامل جزییاتی می‌شود که در ادامه به آن می‌پردازیم:

 • نخست به آدرس وب‌سایت ایران vfsglobal جمهوری چک بروید. در بخش SCHEDULE AN APPOINTMENT بر روی گزینه Click Here بزنید.
 • سپس ایمیلی به زبان انگلیسی و جزییات ( اسم و فامیل کامل – شماره پاسپورت – تاریخ اعتبار پاسپورت با فرمت میلادیDD/MM/YYYY – ملیت – جنسیت – تاریخ تولد با فرمت DD/MM/YYYY میلادی – شماره تماس – تاریخ سفر با فرمت DD/MM/YYYY میلادی – زمان پیشنهادی برای وقت سفارت با فرمت DD/MM/YYYY میلادی – نوع ویزای درخواستی ( بیزینس، توریستی، ملاقات خانواده، ورزشی، فرهنگی) به آدرس ایمیل appointmentczechrepublic@vfshelpline.com بفرستید.
 • پس از ارسال ایمیلی با محتوای مذکور، در صورتی که اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی با استانداردهای سفارت مطابقت داشته باشد، نامه تأییدیه‌ای از طرف vfs global تحت عنوان appointment confirmation به آدرس ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد.

نکته:

در صورت موجود بودن وقت در زمان دریافت درخواست، وقت مورد نظر شما تأیید می‌گردد و در غیر این صورت، وقت توسط سفارت برای شما تعیین می‌گردد.

 • در صورت تأیید وقت سفارت به جهت انجام مصاحبه با آفیسر، انگشت نگاری و ارائه مدارک مورد نیاز، امکان کنسل کردن و یا برنامه‎ریزی مجدد برای متقاضی پرونده وجود ندارد و در صورت عدم حضور در زمان تعیین شده در مرکز vfs global چک، امکان رزرو وقت سفارت تا یک ماه برای متقاضی مقدور نیست.
 • متقاضیان ویزای شینگن جمهوری چک می‌بایست برای ارائه فرم درخواست ویزا و مدارک مورد نیاز در مرکز سفارت حضور داشته باشند.
 • به دلیل وجود حجم زیاد متقاضیان تعیین وقت سفارت، تقاضا می‌شود برای اجتناب از هرگونه تأخیر در برنامه‌ریزی شخصی، بر اساس زمان سفر و پرواز خود، از ۳ ماه قبل اقدام به رزرو وقت سفارت نمایید.
 • هر متقاضی ملزم به ارسال فرم درخواست مجزاست. برای مثال، اگر یک خانواده یا یک گروه ۵ نفره بخواهند برای درخواست ویزا اقدام کنند، می‌بایست برای هر نفر فرم درخواست تعیین وقت مجزایی تهیه و ارسال شود. هزینه‌های ویزا می‌بایست به یورو و به صورت نقدی، در زمان ارائه مدارک در محل سفارت پرداخت گردد.

پیشنهاد خواندن:

آیا ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا الزامی است؟

لیست مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، تعیین وقت سفارت پیش نیاز دریافت ویزا است و جهت رزرو وقت سفارت، تنها ارسال اطلاعات اولیه از طریق ایمیل قید شده کفایت می‌کند. به طور کل فرد می‌بایست به هنگام حضور در مرکز vfs مدارک لازم برای ویزای شینگن را ارائه دهد که در ادامه به توضیح موردی آن‌ها می‌پردازیم:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • اصل پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی و شش ماه اعتبار
 • کپی ویزاهای قبلی
 • دو قطعه عکس بیومتریک ۳٫۵×۵ سه ماه اخیر فرد
 • نامه توضیحی برای قصد مسافرت و ارائه برنامه سفر
 • رزرو بلیط پرواز به همراه تاریخ ورود و خروج از جمهوری چک
 • ترجمه انگلیسی مدارک مالی ( نامه تمکن بانک، گردش سه ماهه حساب بانکی)
 • ترجمه انگلیسی اسناد ملکی
 • ترجمه انگلیسی مدارک شغلی ( گواهی اشتغال به کار با سربرگ شرکت، پروانه کسب، حکم بازنشستگی و موارد دیگر)
 • ترجمه انگلیسی مدارک تحصیلی (مدارک فارغ‌التحصیلی، گواهی اشتغال به تحصیل، کارت دانشجویی و غیره)
 • کپی از رزرو بلیط رفت و برگشت ( پیش از دریافت ویزا به هیچ وجه بلیط پرواز خریداری نشود)
 • اثبات محل اقامت با ارائه رزرو هتل معتبر
 • اثبات تمکن مالی برای زمان اقامت در جمهوری چک
 • بیمه مسافرتی همراه با تأییدیه حداقل ۳۰۰۰۰ یورو پوشش خدمات درمانی در جمهوری چک و کل حوزه شینگن

شما همچنین می‌توانید برای جلوگیری از بروز هرگونه خطا در پروسه تعیین وقت سفارت و اطلاع از فرایند کلی ویزای شینگن چک از مشاوره کارشناسان با تجربه گروه شرکت‌های نیلگام بهره‌مند شوید.

مدت زمان تعیین وقت سفارت

همان‌طور که اطلاع دارید تعیین وقت سفارت، پیش نیاز فرایند مصاحبه، انگشت نگاری (مراحل بیومتریک)، تحویل مدارک مورد نیاز و درخواست ویزای شینگن چک محسوب می‌شود. سفارت چک در تهران بنا بر تعداد درخواست‌ها، روزهای مختلفی را برای وقت مصاحبه به متقاضیان ویزای شینگن اعلام می‌کند. از این رو فرد می‌بایست با در نظر گرفتن مواردی نظیر تاریخ دعوت‌نامه، برنامه‌ریزی شخصی و یا رزرو هتل، وقت سفارت را در ایمیل خود مشخص نماید.

سفارت چک با دریافت جزییات ذکر شده در صورت تکمیل بودن اطلاعات، وقت سفارتی را برای متقاضی زمان‌بندی کرده و طی ۲ تا ۴ هفته همراه با توضیحات لازم به ایمیل فرد ارسال می‌کند که به نام  confirmation letter معروف است. لازم به ذکر است که متقاضی ویزا می‌بایست پرینت این نامه را در زمان ورود به سفارت چک در تهران ارائه دهد.

هزینه دریافت وقت سفارت چک

در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که به علت وجود درخواست‌های بی‌شمار متقاضیان ویزای شینگن، امکان تأخیر در تعیین وقت سفارت برای متقاضیان وجود خواهد داشت. این مورد می‌تواند موجب اخلال در برنامه‌ریزی فرد گردد. اما شما می‌توانید با استفاده از مشاوره تیم مجرب شینگن نیلگام و خدمات این شرکت، تنها با هزینه 60 یورو در کمتر از ۷ روز کاری وقت سفارت بگیرید. آژانس مسافرتی نیلگام با بیش از یک دهه تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن، خدمات تور و پیکاپ قدم به قدم همراه شماست.

جهت مشاهده لیست کامل هزینه وقت سفارت شینگن کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


سوالات متداول | FAQs


1. آیا امکان تمدید ویزای چک وجود دارد؟

در شرایط خاص، امکان تمدید ویزای چک وجود دارد. اما به خاطر داشته باشید که تمدید ویزا تضمینی نیست و افسر ویزا درخواست شما را بر اساس شرایط خاص بررسی خواهد کرد. دلایل موجه برای تمدید ویزا می‌توانند شامل موارد پزشکی، مسائل خانوادگی غیرمنتظره، یا دلایل تجاری معتبر باشند. برای درخواست تمدید ویزا، باید با نزدیکترین سفارتخانه یا کنسولگری جمهوری چک تماس بگیرید.

2. آیا برای سفر به چک نیاز به ویزا دارم؟

بله، شهروندان بسیاری از کشورها، از جمله ایران، برای سفر به جمهوری چک نیاز به ویزای شینگن دارند. با این حال، برخی از کشورها معافیت ویزا دارند. برای اطلاع از اینکه آیا برای سفر به چک به ویزا نیاز دارید، می‌توانید با نزدیکترین سفارتخانه یا کنسولگری جمهوری چک تماس بگیرید یا وب‌سایت وزارت امور خارجه چک را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *