مهاجرت

چطور با تمکن مالی اقامت یونان بگیریم

در این مطلب قصد داریم تا شما را با روش تمکن مالی برای کسب اقامت قابل تمدید و ارزشمند یونان آشنا کرده و جزئیات کاربردی و مفید آن را برای مهاجرت به اروپا و حوزه شینگن با شما در میان بگذاریم.

اگر به دنبال حضور در قاره اروپا و کشورهای حوزه شینگن هستید، می توانید برای مثال به سفارت یونان مراجعه کرده و برای دریافت ویزای یونان اقدام کنید، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که دریافت یک ویزای کوتاه مدت شینگن به منزله مهاجرت دائمی شما به اروپا نبوده و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی اعتبار آن تمام شده و باید پیش از اتمام اعتبار ویزا به کشور مبدا بازگردید.

از این رو باید با استفاده از روش های در دسترس و قانونی نظیر خرید ملک، ثبت شرکت تجاری و یا تمکن مالی به فکر دریافت اقامت یونان باشید. اقامتی معتبر و قابل تمدید که نیاز شما به دریافت ویزای شینگن را از بین برده و به شما اجازه می دهد تا آزادانه به سایر کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا از جمله فرانسه، آلمان و اسپانیا سفر کنید.

پیش از این در مطلب معرفی سایت های خرید و فروش ملک در یونان، به خوبی در مورد شرایط دریافت اقامت از طریق خرید املاک و مستغلات در این کشور با شما صحبت کردیم، اما این بار قصد داریم به توضیح روش تمکن مالی برای اخذ اقامت یونان بپردازیم.

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

در حال حاضر دریافت اقامت یونان از طریق روش تمکن مالی یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به قاره اروپا و حضور در حوزه معتبر شنگن محسوب می شود. بنابر قوانین دولتی کشور یونان، برای استفاده از طرح FIP و یا همان تمکن مالی، شما باید یک حساب بانکی بین المللی با حداقل موجودی 25 هزار یورو در کشور یونان افتتاح کنید و این موضوع را به افسر سفارت اثبات کنید که از توانایی مالی کافی برای پوشش هزینه های خود و خانواده برای حداقل 2 سال اول ورود خود به یونان هستید.

بر همین اساس، مقدار موجودی حساب شما باید در خلال حضورتان در یونان دست نخورده باقی بماند و هزینه های زندگی شما از طریق یک درآمد ثابت از خارج از کشور تامین شود. به بیانی دیگر، روش تمکن مالی یونان برای متقاضیانی با میانگین درآمد سالانه 40 هزار یورویی طراحی شده که می توانند از طریق منابعی نظیر سپرده بانکی، سود سهام، حقوق بازنشستگی و یا اجاره ملک مسکونی و تجاری، هزینه های زندگی خود و خانواده در کشور یونان پوشش دهد.

لازم به ذکر است که در روش تمکن مالی یونان، حساب بانکی متقاضی معاف از پرداخت مالیات سالانه است و در صورتی که شرایط مالی فرد از جمله حداقل موجودی حساب و میزان درآمد  مورد نیاز سالانه برای سالهای بعدی ادامه دار و دارای ثبات باشد، فرد این امکان را دارد تا برای سالهای متمادی کارت اقامت خود را تمدید نموده و پس از گذشت 3 سال متوالی از حضور و تمدید کارت اقامت، برای حق شهروندی و پاسپورت معتبر یونان اقدام نماید.

در واقع با دریافت کارت اقامت یونان از طریق تمکن مالی، الزامی به حضور پیوسته شما در این کشور نیست، اما اگر به دنبال اخذ حق تابعیت و پاسپورت این کشور هستید، باید در یک بازه 5 ساله برای حداقل 3 سال به طور مستمر در یونان حضور داشته باشید.

شما این امکان را دارید تا با گذشت 3 سال از تمدید کارت اقامت خود و با پرداخت هزینه 5 هزار دلاری اقامت یونان را به اقامت سایر کشورهای اروپایی این حوزه از جمله آلمان و یا فرانسه تبدیل کنید. در همین رابطه خواندن مطلب اخذ اقامت یونان چگونه است را به شما پیشنهاد می کنیم.

مراحل اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

شما این امکان را دارید تا با کمک و راهنمایی کارشناسان نیلگام، برای دریافت سریع کارت اقامت یونان برای خود و اعضای خانواده اقدام کنید. روال پیگیری مراحل این برنامه مهاجرتی یونان به شرح زیر است:

 • اقدام برای ویزای شینگن تایپ C یونان
 • دریافت ویزا و رفتن به یک سفر 4 تا 8 روزه به یونان
 • انجام اقدامات اولیه در رابطه با دریافت کد مالیاتی، افتتاح حساب بانکی و اخذ وقت سفارت شنگن
 • واریز حداقل موجودی حساب 25 هزار یورویی به بانک یونانی
 • بازگشت متقاضی به کشور مبدا
 • دریافت کارت اقامت یونان (blue paper) پس از گذشت 2 تا 3 ماه کاری

طرح تمکن مالی یونان به متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی این امکان را می دهد تا ویزای شینگن تایپ D را دریافت کرده و از کارت اقامت قابل تمدید کشور یونان برخوردار شوند.

اما وجود گواهی سلامت، عدم سوءپیشینه و تمامی مدارک ترجمه شده همسر و اعضای خانواده به همراه مدارک اثبات کننده وجود درآمد ثابت متقاضی و موجودی حساب بانکی مورد نیاز خواهد بود. این طرح علاوه بر امکان دریافت کارت اقامت اروپا، به فرد این اجازه را می دهد تا از مزایای داشتن یک حساب بانکی بین المللی و کارت بانکی مسترکارت و ویزاکارت بهره مند شود.

کارت اقامت یونان متقاضی، همسر و فرزندان را مجاز به استفاده از مزیت تحصیل رایگان و با کیفیت در کشور یونان می سازد، اما به هیچ وجه اجازه کار قانونی در یونان به متقاضی داده نخواهد شد.

در صورتی که فرزندان متقاضی برای دو مقطع تحصیلی متوالی به تحصیل در موسسات آموزشی یونان بپردازند، امکان اخذ سریع تر پاسپورت و حق شهروندی یونان را به طور مجزا و سریع تر از سرپرست خانواده خواهند داشت.

باید به این نکته توجه داشته باشید که پایین بودن موجودی حساب بانکی (کمتر از 25 هزار یورو) در زمان تمدید اعتبار کارت اقامت منجر به عدم موفقیت فرد شده و شرایط اقامت متقاضی در کشور یونان پایان خواهد یافت؛ برای همین باید توجه ویژه ای به شرایط مالی و تمکن مالی در زمان حضور در این کشور داشته باشید.

اگر این سوال برای شما پیش آمده که به طور کلی برای دریافت اقامت یونان چقدر باید هزینه کنید، باید به شما بگوییم که در کنار موجودی حساب 25 هزار یورویی و میزان درآمد تعیین شده سالانه، سایر هزینه های فرد شامل هزینه درخواست ویزای شینگن تایپ C (80 یورو)، هزینه 27 یورویی کارگزاری وی اف اس، هزینه ویزای شینگن تایپ D (180 یورو)، هزینه 500 یورویی صدور و یا تمدید مجوز اقامت یونان و هزینه های جانبی اخذ کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی می شود.

مزایای دریافت اقامت یونان

با توجه به شرایط و هزینه های شرکت در طرح تمکن مالی یونان، بد نیست تا با مزایای متنوع دریافت کارت اقامت این کشور خوش آب و هوایی اروپایی آشنا شوید:

 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس یونان
 • دریافت سریع کارت اقامت (بین 2 تا 3 ماه کاری)
 • امکان اخذ اقامت برای پدر و مادر متقاضی و همسر
 • بالا رفتن شانس موفقیت در اخذ ویزای کشورهای معتبر دنیا نظیر آمریکا، انگلیس و کانادا
 • شرایط جوی و اقلیمی فوق العاده
 • هزینه های بسیار مناسب زندگی
 • امکان دریافت کارت اقامت دائم یونان
 • امکان ثبت شرکت تجاری در کشور یونان
 • برخورداری از امتیاز افتتاح حساب بانکی و مزیت مسترکارت و ویزاکارت به نام
 • نبود نیاز به حضور مستمر در خاک یونان
 • امکان تبدیل کارت اقامت یونان به سایر کشورهای اروپایی
 • امکان اقدام برای پاسپورت و حق شهروندی شینگن
 • سفر آزادانه وبدون نیاز به ویزا به 34 کشور اتحادیه اروپا و شینگن
 • نزدیکی فاصله به ایران
 • امکان دریافت همزمان کارت اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خانواده

با نیم نگاهی به مزایای متنوع اشاره شده در بالا می توان به راحتی متوجه این موضوع شد که چرا اقامت یونان برای ایرانیان گزینه مناسبی است و طی چند سال گذشته استقبال فوق العاده ای از آن به عمل آمده است. شما می توانید در صورت تمایل با کارشناسان ما در گروه شرکت های نیلگام تماس گرفته و با بالاترین کیفیت و سریع ترین شکل ممکن برای اخذ کارت اقامت یونان اقدام نمایید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *