ویزا

چطور ویزای شینگن آلمان بگیریم؟

با توجه به توافق‌نامه سال ۱۹۸۵ شهروندان کشورهای عضو شینگن و همچنین افرادی که اقامت این کشورها را دارند می‌توانند بدون داشتن ویزا در کل قلمروی شینگن تردد کنند. از طرف دیگر، شهروندان کشورهای خارج از حوزه شینگن نیز با داشتن ویزای شینگن مجاز به تردد در کل منطقه خواهند بود. یکی از کشورهای عضو شینگن که اتفاقا جزو چند کشور پیشرو در ایجاد منطقه شینگن بوده آلمان است. بنابراین داشتن ویزای شینگن برای ورود به آلمان لازم است. البته شهروندان برخی کشورها می‌توانند برای اهداف توریستی یا انجام بیزنس بدون داشتن ویزا وارد خاک آلمان شوند. اما شهروندان ایرانی با هر هدفی که بخواهند وارد آلمان شوند باید ویزای شینگن آلمان را داشته باشند.

انوع ویزای شینگن آلمان

بسته به هدف شما از سفر به آلمان ویزاهای متفاوتی وجود دارد که می‌توانید برای گرفتن آن‌ها اقدام کنید. ممکن است قصد شما از سفر به آلمان تفریح و گردش باشد یا بخواهید برای کار و تحصیل به این کشور سفر کنید. نوع ویزایی که برای هر یک از این اهداف وجود دارد متفاوت بوده و نوع درخواست شخص متقاضی ویزا نیز بر همین اساس تعیین خواهد شد. براساس آمار سال ۲۰۱۷ وب‌سایت schengenvisainfo ، کشور آلمان از مجموع ۲٫۰۴۹٫۰۵۵ درخواست ویزا، با ۱٫۸۵۷٫۷۷۰ آن‌ها موافقت کرده است. این بدین معنی است که نرخ ریجکت ویزای این کشور محبوب اروپایی چیزی در حدود ۷٫۶۳ درصد بوده است. با این وجود، قصد شما از سفر به آلمان هر چه که باشد (گردش، تحصیل، بیزینس، اقامت و زندگی) نیاز به یکی از انواع مختلف ویزای شینگن این کشور خواهید داشت که در ادامه به معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی شینگن آلمان Tourist & Visitor Visa

این نوع از ویزای شنگن کوتاه‌مدت آلمان برای آن دسته از متقاضیانی است که برای اهدافی نظیر بازدید دوستان و اقوام حاضر در آلمان و یا انجام فعالیت‌های تفریحی و گردشگری قصد سفر به آلمان را دارند. کارگزاری ویزامتریک مسئول رسیدگی به انجام امور این نوع از ویزای شنگن کوتاه‌مدت آلمان است و هزینه درخواست ویزای توریستی آلمان برای بزرگسالان ۸۰یورو و برای متقاضیان ۶ تا ۱۲ ساله، ۴۰یورو خواهد بود.

ویزای شینگن پیوست به خانواده Family Reunion Visa

این نوع از ویزای طولانی‌مدت شینگن (بیش از ۹۰ روز) ویزای ملی یا همان ویزای شنگن تایپ D آلمان محسوب شده و عناوین دیگری نظیر ویزای ازدواج، ویزای نامزدی، ویزای همسر و سایر بستگان خانواده را پوشش می‌دهد. از این رو برای درخواست این ویزا، شما باید یکی از بستگان فرد دارای اقامت دائم و یا حق شهروندی در آلمان باشید و در عین حال فرد دعوت‌کننده باید توانایی اثبات تمکن مالی (اسپانسرشیپ) برای پوشش هزینه‌های شما در آلمان را داشته باشد. برای درخواست ویزا پیوست به خانواده باید به سفارت آلمان مراجعه کنید چرا که کارگزاری ویزامتریک به امور ویزای پیوست به خانواده رسیدگی نخواهد کرد. هزینه ویزای شنگن طولانی‌مدت تایپ D برای بزرگسالان ۷۵ یورو و برای متقاضیان زیر ۱۸ سال ۳۷٫۵۰ یورو خواهد بود.

ویزای جستجوی کار Job Seeker Visa

ویزای جستجوی کار آلمان یک مجوز طولانی‌مدت برای اقامت محسوب می‌شود و به دارنده آن این اجازه را می‌دهد تا برای ۶ ماه در این کشور اقامت داشته و کار مورد نظر خود را جستجو کند. چنانچه فرد بتواند تا پایان مهلت ۶ماهه ویزا، شغلی معتبر در بازار کار این کشور پیدا کند، ویزا و مجوز کار برای وی صادر شده و مجاز به انجام کار تمام‌وقت و زندگی در این کشور خواهد بود. با در دست داشتن ویزای جستجوی کار، امکان شروع فعالیت و انجام کار از همان ابتدای ورود به آلمان وجود نداشته و تنها برای حضور در این کشور و جستجوی کار در مدت زمان اقامت در آلمان برای فرد صادر می‌گردد.

ویزای شینگن تحصیلی آلمان

چنانچه قصد تحصیل طولانی‌مدت بیش از ۹۰ روز در کشور آلمان را داشته باشید، نیازمند دریافت یکی از انواع ویزای شنگن تحصیلی زیر هستید:

 • ویزای دوره زبان Language Course: این ویزا برای اهداف آموزشی و شرکت در دوره‌های زبان ۳ماهه تا ۱ساله در کشور آلمان صادر می‌شود.
 • ویزای متقاضی تحصیل (Visum Zur Studienbewerbung): چنانچه قصد تحصیل در آلمان را دارید اما هنوز برنامه و رشته مناسب خود را پیدا نکرده‌ و یا اینکه نامه پذیرش را از دانشگاه دریافت نکرده‌اید، می‌توانید برای این نوع از ویزا اقدام کنید.
 • ویزای دانشجویی Visum Zu Studienzwecken: چنانچه مورد پذیرش و تائید دانشگاهی در آلمان قرار گرفته باشید، می‌توانید برای این نوع از ویزای طولانی‌مدت شنگن اقدام کنید.

برای ویزای تحصیلی نیز هم‌چون ویزای پیوست به خانواده باید از طریق سفارت آلمان اقدام کنید و کارگزاری ویزامتریک خدمات این نوع از ویزا را ارائه نخواهد داد. همچنین برای درخواست ویزای شنگن تحصیلی آلمان شما نیازمند اثبات منابع مالی و ارائه یک حساب بانکی به نام Blocked Account با موجودی ۸۶۴۰ یورو خواهید بود. هزینه درخواست این نوع از ویزای آلمان نیز ۷۵ یورو برای هر نفر خواهد بود.

ویزای شنگن کاری آلمان

ویزای کار به دارنده آن این امکان را می‌دهد تا به کشور آلمان وارد شده و تا حداکثر ۲ سال به کار مشغول شود. البته فرد واجد شرایط دارنده ویزای کار آلمان امکان تمدید اعتبار و درخواست EU Blue Card و سایر مجوزهای اقامتی را خواهد داشت. از این رو چنانچه دارای پیشنهاد کاری از آلمان بوده و یا قصد ایجاد شغل در آلمان و خوداشتغالی داشته باشید، ممکن است واجد شرایط دریافت این نوع از ویزای شنگن آلمان محسوب شوید. به طور کلی افراد واجد شرایط این نوع از ویزا باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارای مهارت و تخصص فنی بالا در زمینه‌ تحقیقات
 • پرسنل آموزشی رده بالا و یا پرسنل علمی دارای موقعیت برجسته
 • انتقال نیروی کار بین شرکتی Intra-corporate transferees برای موقعیت‌های مدیریتی و تخصصی

همچنین برای موفقیت در دریافت این نوع از ویزای شنگن طولانی‌مدت آلمان، متقاضیان کشورهای جهان‌سوم دارای مدارک دانشگاهی و یا گواهی حرفه‌ای باید از شرایط زیر نیز برخوردار باشند:

 • در عنوان شغلی مورد درخواست شما کمبود نیروی کار ماهر و متخصص در آلمان باشد
 • از یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای آلمانی برخوردار باشید
 • باید تحصیلات شما قابل شناسایی و معادل‌سازی با مدارک تحصیلی موجود در آلمان باشد

ویزای شنگن آلمان برای اهداف تجاری Business Visa

ویزای بیزینس شنگن آلمان نوعی از ویزای کوتاه‌مدت این کشور است که به دارنده آن این اجازه را می‌دهد تا به آلمان وارد شده و در یک بازه ۶ ماهه تا حداکثر ۹۰ روز اقامت داشته باشد. لازم به ذکر است که ویزای تجاری آلمان مناسب آن دسته از افرادی است که برای معاملات تجاری، حضور در جلسات، همایش و کنفرانس، عقد قرارداد و موارد مرتبط پا به این کشور می‌گذارند. هزینه درخواست این نوع از ویزای شینگن آلمان ۸۰یورو برای هر متقاضی خواهد بود.

ویزای شنگن آلمان برای اهداف درمانی Medical treatment

این نوع از ویزای شنگن آلمان به دارنده آن این اجازه را می‌دهد تا برای دریافت و استفاده از خدمات درمانی به آلمان سفر کند. مدت زمان اعتبار این نوع از ویزا بنابر صلاحدید سفارت تا حداکثر ۳ ماه خواهد بود و در صورت نیاز متقاضی برای اقامت بیش از ۳ماه در خاک آلمان و دریافت خدمات درمانی، فرد باید برای ویزای شنگن ملی این کشور درخواست دهد.

ویزای شنگن آلمان برای اهداف ورزشی، فرهنگی، هنری و مذهبی

این نوع از ویزای شنگن کوتاه‌مدت آلمان برای آن دسته از متقاضیانی مناسب است که قصد شرکت در یک رویداد فرهنگی، ورزشی یا مذهبی را دارند و یا به عنوان یکی از اعضای گروه فیلم به این کشور سفر ‌می‌کنند. هزینه این نوع از ویزا برای بزرگسالان ۸۰یورو و برای متقاضیان زیر ۱۲ سال ۴۰یورو خواهد بود.

ویزای شرکت در نمایشگاه تجاری Trade Fair and Exhibition Visa

این نوع از ویزای شنگن آلمان همانطور که از نامش پیداست برای شرکت در نمایشگاه‌های تجاری این کشور صادر می‌شود و هزینه آن برای هر فرد همانند سایر ویزاهای کوتاه‌مدت این کشور ۸۰یورو خواهد بود.

ویزای شنگن ترانزیت فرودگاهی Airport Transit

همانطور که در مطلب “چطور ویزای شینگن بگیریم” به این موضوع پرداختیم، ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن اغلب برای آن دسته از متقاضیان ایرانی و سایر کشورهای جهان سومی است که در برنامه سفر خود نیازمند توقف کوتاهی در یکی از فرودگاه‌های حوزه شنگن و گذر از مرز هوایی شینگن هستند و قصد دارند تا از این طریق به مقصدی خارج از کشورهای این حوزه سفر کنند. بنابر اطلاعات ارائه‌شده در وب‌سایت ویزامتریک، متقاضیان ویزای ترانزیت فرودگاهی می‌توانند بدون دریافت وقت سفارت برای ارائه مدارک به دفتر ویزامتریک مراجعه کنند.

شرایط اخذ ویزای شینگن توریستی آلمان

ویزای توریستی شینگن آلمان این اجازه را به شخص دارنده ویزا می‌دهد که علاوه بر آلمان بتواند در سایر کشورهای عضو شینگن نیز تردد داشته باشد. در صورتی که قصد گردش در آلمان و سر زدن به اقوام و آشنایان را داشته باشید باید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنید. دقت داشته باشید که با این ویزا مجوز کار و تحصیل در آلمان را نخواهید داشت. برای گرفتن ویزای توریستی شینگن آلمان باید اقدامات زیر را انجام دهید:

۱- مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید

مهم‌ترین مدارکی که برای گرفتن ویزای شینگن توریستی آلمان به آن‌ها نیاز خواهید داشت شامل این موارد می‌شود:

 • فرم درخواست تکمیل شده به زبان انگلیسی یا آلمانی
 • عکس پاسپورتی
 • پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار
 • گردش حساب بانکی سه ماه آخر
 • مدارک تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی شینگن
 • تاییدیه رزرو هتل
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • مدارک شغلی
 • دعوت‌نامه در صورت وجود
 • شناسنامه
 • مدارک مربوط به ازدواج

۲- ارائه درخواست ویزا

بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز باید درخواست ویزای شینگن آلمان را از طریق مرکز ویزامتریک به عنوان نماینده قانونی سفارت آلمان در ایران ثبت نمایید. ثبت درخواست ویزا و گرفتن وقت ملاقات به صورت آنلاین قابل انجام است. برای ثبت درخواست و گرفتن وقت ملاقات باید هزینه ۷۹ یورویی مربوطه را پرداخت نمایید. بعد از تعیین وقت باید در روز و ساعت مقرر در شعبه ویزامتریک حضور پیدا کرده و کارهای مربوط به انگشت‌نگاری را انجام دهید.

۳- انتظار برای اعلام نتیجه درخواست

بعد از ارائه درخواست و انجام انگشت‌نگاری باید منتظر بمانید تا کارهای مربوط به بررسی درخواست شما انجام شود. به طور معمول مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای توریستی شینگن آلمان یک ماه طول می‌کشد اما بسته به شرایط ممکن است کوتاه‌تر یا طولانی‌تر نیز بشود. با توجه به این موضوع بهتر است درخواست خود را برای اخذ ویزای شینگن توریستی آلمان از دو ماه قبل ثبت کرده باشید. شخص متقاضی ویزا این امکان را دارد تا روند بررسی درخواست خود و نتیجه آن را از طریق سایت ویزامتریک چک کند.

مدت اعتبار ویزای توریستی شینگن

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آلمان حداکثر ۹۰ روز است اما این بدان معنی نخواهد بود که مدت اعتبار ویزای تمامی متقاضیان سه ماه باشد. به طور معمول اعتبار ویزای توریستی شینگن آلمان برای شهروندان ایرانی یک ماه بوده و مدت زمان مجاز برای اقامت نیز دو هفته است. اما این موضوع به برنامه سفر متقاضی نیز بستگی داشته و به عنوان مثال در صورتی که برنامه سفر شما ۷ روزه باشد فقط ۷ روز اجازه اقامت به شما داده خواهد شد. البته در صورت داشتن دعوت‌نامه از آلمان یا داشتن سابقه سفر به این کشور احتمال افزایش مدت اعتبار ویزا و مدت زمان مجاز برای اقامت در آلمان وجود خواهد داشت.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی شینگن آلمان

تعداد افرادی که آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است. کیفیت آموزش عالی، زیرساخت‌های تحقیقاتی، روش تدریس، هزینه پایین و آینده شغلی روشن مهم‌ترین مزایای تحصیل در آلمان است. اکثر دانشجویان خارجی برای تحصیل در آلمان نیاز به گرفتن ویزای تحصیلی آلمان دارند.

برای تحصیل در آلمان می‌توانید یکی از ۳ نوع ویزای زیر را درخواست نمایید:

۱- ویزای دانشجویی آلمان: برای دانشجویان خارجی که پذیرش یک دانشگاه آلمانی را گرفته و آماده شروع تحصیل خود هستند. ۲- ویزای متقاضی تحصیل در آلمان: این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند امور مربوط به پذیرش دانشگاه را شخصا در کشور آلمان انجام دهند. دقت داشته باشید که این نوع ویزا اجازه تحصیل در این کشور را نمی‌دهد. ۳- ویزای دوره زبان آلمانی: این ویزا ویژه افرادی است که قصد دارند دوره زبان آلمانی را در این کشور بگذرانند. دقت داشته باشید که در حال حاضر تنها امکان اخذ ویزای دانشجویی آلمان برای شهروندان کشورهایی مانند ایران وجود دارد. ویزای تحصیلی آلمان دارای دو حالت مختلف است:

حالت اول) برای تحصیل به مدت کمتر از ۳ ماه نیاز به ویزای شینگن کوتاه مدت خواهید داشت حالت دوم) برای تحصیل بیشتر از ۳ ماه به ویزای ملی آلمان German national visa نیاز خواهید داشت در صورتی که با استفاده از ویزای ملی آلمان وارد این کشور شوید باید اقامت خود را از طریق گرفتن مجوز اقامت آلمان تمدید نمایید. دقت کنید که این کار را باید قبل از به اتمام رسیدن اعتبار ویزای ملی انجام داده باشید. برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
 • گذرنامه معتبر
 • شناسنامه
 • گواهی ازدواج در صورت وجود
 • عکس
 • مدرک زبان
 • تاییدیه پذیرش دانشگاه
 • مدارک تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • مدارک مربوط به تمکن مالی

دقت داشته باشید که پیش از ارسال درخواست برای ویزای تحصیلی آلمان باید حتما از یک موسسه آموزشی در این کشور پذیرش گرفته باشید. بهترین زمان ارسال درخواست ویزای تحصیلی شینگن آلمان بلافاصله بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه و تامین منابع مالی لازم برای تحصیل و زندگی در آلمان است. ممکن است روند درخواست ویزای تحصیلی آلمان کمی گیج‌کننده باشد اما به طور کلی باید مراحلی که در ادامه توضیح داده خواهد شد را طی نمایید.

بعد از این که موفق شدید از یک دانشگاه در کشور آلمان پذیرش تحصیلی بگیرید باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان را آماده کنید. قبل از گرفتن وقت سفارت حتما دقت کنید که تمامی مدارک را به طور دقیق و بدون کم‌وکاست گردآوری کرده باشید زیرا هر گونه نقص در مدارک و اطلاعات نادرست باعث اختلال در روند صدور ویزای شما خواهد شد. بعد از آماده کردن مدارک باید درخواست ویزای تحصیلی آلمان را از طریق سفارت آلمان در ایران ثبت کنید. تعیین وقت مصاحبه به صورت آنلاین و از طریق سایت سفارت آلمان انجام خواهد شد. بعد از انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری باید منتظر بمانید تا درخواست ویزا مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به شما اعلام شود.

به طور معمول اعلام نتیجه ویزای تحصیلی آلمان حداقل ۸ هفته طول می‌کشد.

شرایط اخذ ویزای کاری شینگن آلمان

آلمان کشوری با شرکت‌های شناخته‌شده بین‌المللی بوده و اقتصاد این کشور به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا مطرح است. این کشور در سالیان اخیر فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار خارجی‌ها قرار داده است. از همین رو بسیاری از اتباع کشورهای خارجی اقدام به مهاجرت کاری به آلمان می‌کنند.  برای مهاجرت کاری به آلمان به ویزای کار این کشور نیاز خواهید داشت. ویزای کار آلمان قابل تمدید بوده و بعد از چند سال امکان درخواست برای گرفتن اقامت این کشور را نیز خواهید داشت. ویزای کاری آلمان را می‌توان در دو نوع مورد بررسی قرار داد:

ویزای جست‌وجوی شغل آلمان

برخی افراد ترجیح می‌دهند تا در داخل کشور آلمان به دنبال یافتن کار باشند و به صورت حضوری در مصاحبه شرکت‌های مختلف حاضر شوند. ویزای جست‌وجوی شغل آلمان به شخص دارنده اجازه می‌دهد که به مدت شش ماه در این کشور به دنبال یک شغل مناسب باشد. اما دقت داشته باشید که ویزای جست‌وجوی شغل به شما اجازه نمی‌دهد که کار خود را در آلمان آغاز کنید. در صورتی که شخص بعد از شش ماه موفق به یافتن شغل مناسب شود ویزای کار آلمان یا مجوز کار آلمان به وی اعطا خواهد شد که با استفاده از آن می‌تواند در آلمان به کار و زندگی بپردازد. برای گرفتن این ویزا باید موارد زیر را داشته باشید:

 • واجد شرایط درخواست باشید
 • تمام مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید
 • درخواست ویزای تکمیل‌شده خود را ارسال کنید.

برای این که واجد شرایط این ویزا باشید باید مدرک لیسانس یا فوق‌لیسانس داشته و حداقل دارای ۵ سال سابقه کاری در زمینه تحصیلی خود باشید. همچنین باید توان مالی خود را برای مدت زمان اقامت در آلمان اثبات کنید. در نهایت نیز باید در مدت اقامت در آلمان بیمه پزشکی یا مسافرتی داشته باشید. در صورتی که واجد تمام این شرایط باشید می‌توانید درخواست خود را ارائه کنید. مدارک لازم برای اخذ ویزای جست‌وجوی شغل آلمان شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت معتبر
 • سه عدد عکس پاسپورتی
 • نامه‌ای که هدف شما از سفر و نحوه اقدام شخص برای پیدا کردن کار در آلمان را توضیح دهد
 • مدارک تحصیلی
 • رزومه کاری
 • اثبات توان مالی لازم برای مدت اقامت در آلمان از طریق ارائه مدارکی مانند نامه تمکن مالی بانک
 • شناسنامه
 • گواهی ازدواج
 • مدارک بیمه درمانی

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری آلمان شامل چند دسته مختلف از جمله استخدام و خود اشتغالی می‌شود. شهروندان کشورهای جهان سوم از جمله ایران برای گرفتن مجوز کار آلمان نیاز دارند که حتما از قبل ویزای کار این کشور را گرفته باشند تا بتوانند وارد خاک آلمان شوند. اما چه کسانی واجد شرایط اخذ ویزای کاری آلمان هستند؟

 • افراد خارجی با تخصص بالا مانند محققان با دانش ویژه
 • کارمندانی که در شرکت‌های بین‌المللی مشغول به کار هستند به ویژه مدیران و متخصصان

همچنین شهروندان کشورهای جهان سوم نیز در صورت وجود شرایط زیر می‌توانند برای این ویزا اقدام نمایند:

 • کمبود نیروی کار در حوزه تخصصی شخص متقاضی
 • داشتن یک پیشنهاد کاری از آلمان
 • معادل بودن مدارک تحصیلی شخص متقاضی با مدارک دانشگاهی آلمان

در صورت واجد شرایط بودن می‌توانید درخواست ویزای کاری آلمان را ارائه کنید. اما قبل از انجام این کار باید مدارک مورد نیاز را گردآوری کرده باشید که بخش مهمی از فرآیند درخواست ویزا است. مدارک مورد نیاز برای ویزای کار آلمان شامل موارد زیر می‌شود:

 • فرم درخواست تکمیل‌شده
 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • بیمه درمانی
 • مدارک اثبات‌کننده داشتن پیشنهاد شغلی از آلمان مانند قرارداد
 • رزومه کاری
 • مدارک تحصیلی و گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • تاییدیه پرداخت هزینه ۷۵ یورویی درخواست ویزا

مراحل درخواست ویزای کار آلمان

درخواست ویزای کار آلمان دارای فرآیند مشخصی است که در زیر به صورت گام‌به‌گام ارائه می‌شود:

 • داشتن یک پیشنهاد شغلی از آلمان
 • جمع‌آوری کلیه مدارک مورد نیاز
 • ارائه درخواست به سفارت آلمان
 • پرداخت هزینه رسیدگی به درخواست
 • انجام مصاحبه
 • انتظار برای مشخص شدن نتیجه درخواست

بعد از تکمیل مدارک باید درخواست ویزای خود را ارائه کرده و منتظر بمانید تا مدارک و درخواست شما مورد بررسی قرار بگیرد. مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای کار آلمان معمولا بین ۱ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد. بعد از دریافت ویزای کار آلمان می‌توانید به این کشور سفر کنید و باقی امور مربوط به اقامت در آلمان را پیگیری نمایید.

ویزای خانوادگی شینگن آلمان

اتباع کشورهای جهان سوم که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند اغلب تمایل دارند که اعضای خانواده خود را نیز به این کشور بیاورند. ویزای خانوادگی یا ویزای پیوستن به خانواده دقیقا به همین منظور توسط دولت آلمان ارائه می‌شود. اگر شخصی بخواهد این ویزا را بگیرد باید خویشاوند شخص مقیم آلمان بوده و واجد برخی شرایط دیگر نیز باشد. از جمله این شرایط این است که شخص مقیم آلمان باید مسئولیت حمایت مالی از همسر، والدین و یا فرزند خود را در مدت حضور در آلمان بر عهده بگیرد. برای گرفتن این نوع ویزا باید مدارک زیر را ارائه کنید:

 • پاسپورت شخص متقاضی
 • فرم درخواست تکمیل‌شده
 • دو عدد عکس
 • بیمه مسافرتی
 • اثبات توان مالی توسط شخص مقیم آلمان
 • دعوت‌نامه
 • تاییدیه رزرو بلیط
 • مهارت در زبان آلمانی
 • مدارک مربوط به ازدواج
 • شناسنامه
 • اثبات وجود مکان مناسب برای اقامت شخص متقاضی در آلمان

روند ارائه درخواست ویزای خانوادگی شینگن آلمان نیز مانند سایر ویزاهای این کشور بوده و از طریق سفارت آلمان قابل انجام است. با توجه به سخت‌گیری‌هایی که به ویژه در سالیان اخیر در رابطه با اعطای ویزای شینگن به شهروندان ایرانی به وجود آمده بهتر است تمامی اقدامات مربوط به اخذ ویزای شینگن آلمان را بر اساس دستورالعمل‌های موجود و به صورت دقیق انجام دهید. همچنین توصیه می‌کنیم که از مشاوره تخصصی موسسات فعال در این حوزه نیز کمک بگیرید تا شانس موفقیت خود را برای اخذ ویزای شینگن آلمان بالا ببرید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *