تحصیلی, مهاجرت

یادگیری زبان فرانسه برای تحصیل یا زندگی در کانادا

یادگیری یک زبان دوم در کنار زبان مادری می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. با توجه به مرجع بودن زبان انگلیسی در دنیا اکثر مردم همین زبان را برای یادگیری به عنوان زبان دوم انتخاب می‌کنند. اما زبان‌های دیگری نیز وجود دارند که یادگیری آن‌ها گزینه مناسبی برای زبان دوم محسوب می‌شود. یکی از این زبان‌ها، فرانسه است که به عنوان یکی از مهم‌ترین زبان‌های زنده جهان شناخته می‌شود. به جز کشور فرانسه مردم برخی دیگر از کشورهای جهان نیز به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. یکی از کشورهایی که بخشی از شهروندان آن به زبان فرانسه صحبت می‌کنند کشور کانادا است و به همین دلیل کانادا تبدیل به پایگاه مهمی برای فرانسوی‌زبان‌های جهان شده است. همین موضوع سبب شده تا یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا اهمیت زیادی پیدا کند.

چرا مردم کانادا به زبان فرانسه صحبت می‌کنند؟

اگرچه کانادا یک کشور عمدتا انگلیسی زبان است اما فرانسوی‌زبان‌های زیادی نیز در این کشور حضور دارند. بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۶ کشور کانادا، زبان مادری ۷٫۲ میلیون نفر از شهروندان این کشور (معادل ۲۰ درصد جمعیت کانادا) زبان فرانسوی بوده است. اگر در مورد زبان رسمی کشور کانادا جست‌وجو کنید متوجه خواهید شد که این کشور دارای دو زبان رسمی شامل انگلیسی و فرانسوی است. اما ریشه فرانسوی صحبت کردن مردم کانادا چیست؟

در سال ۱۵۳۴ یک کاوشگر فرانسوی به نام ژاک کارتیه در جست‌وجوی مسیری کوتاه‌تر به آسیا در اقیانوس اطلس به سواحلی برخورد کرد که بخش‌هایی از کانادای امروزی در آنجا واقع شده بود. او تلاش کرد تا این مناطق را برای کشور فرانسه ادعا نماید و به همین منظور یک صلیب ۱۰ متری با عبارت “زنده‌باد پادشاه فرانسه” برافراشت که موجب بروز درگیری در منطقه شد. اگرچه کارتیه موفق به ایجاد یک سکونت‌گاه دائمی برای فرانسوی‌ها در این منطقه نشد اما ریشه‌های فرانسوی کانادا از همین جا شروع شد.

کارتیه اولین کسی بود که از نام کانادا برای این منطقه استفاده کرد. این نام در واقع شکل تغییر‌یافته کلمه بومی Kanata به معنی دهکده است.

سکونت فرانسوی‌ها در این منطقه بعد از مرگ کارتیه نیز ادامه پیدا کرد. اکثر فرانسوی‌ها در استان کبک امروزی ساکن شده بودند و بیشتر آن‌ها در فعالیت‌های تجاری حضور داشتند. در طول قرن هجدهم میلادی قدرت زبان فرانسه در حوزه سیاسی و تجاری کانادا کاهش پیدا کرد و تلاش‌ها برای افزایش جمعیت فرانسوی‌زبان ناکام ماند. در سال ۱۷۷۴ میلادی برای بهبود هم‌زیستی بین دو گروه زبانی مختلف، قانون کبک توسط پارلمان انگلیس تصویب شد که موجب احیا شدن قوانین مدنی فرانسه در این منطقه شد.

اولین قانون زبان رسمی کشور کانادا در سال ۱۹۶۹ وضع شد که بر اساس آن کشور کانادا به یک کشور دوزبانه تبدیل شد. این قانون در سال ۱۹۸۸ به منظور برابری زبان انگلیسی و فرانسوی در سطح فدرال تصحیح شد. در حال حاضر، اجتماعات فرانسوی‌زبان در تمامی استان‌های کشور کانادا وجود دارد و این جوامع از حقوق کاملا برابر با انگلیسی‌زبان‌های این کشور برخوردار هستند.

مهم‌ترین مناطق فرانسوی زبان کانادا

اگر بخواهیم مهم‌ترین استان فرانسوی‌زبان کشور کانادا را معرفی کنیم بدون هیچ تردیدی باید از استان کبک نام ببریم. بعد از کبک استان نیوبرانزویک New Brunswick بیشترین تعداد شهروند فرانسوی را دارد اما تعداد فرانسوی‌زبان‌های کبک قابل مقایسه با هیچ یک از مناطق دیگر کشور کانادا نیست. در حال حاضر زبان اصلی حدود ۸۰ درصد از جمعیت استان کبک زبان فرانسوی است. کبک تنها استان کشور کانادا است که زبان رسمی آن فقط زبان فرانسه است.

کبک یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور کانادا محسوب می‌شود که تعداد مهاجران زیادی را نیز در خود جای داده است. استان کبک به دلیل محیط مناسبی که برای تحصیل، کار و زندگی دارد محبوبیت زیادی را در بین مردم سایر کشورها پیدا کرده است. قرار گرفتن مونترال به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور کانادا در این استان باعث رونق و محبوبیت بیشتر آن شده است.

زبان اصلی شهر مونترال به عنوان دومین شهر پرجمعیت کانادا زبان فرانسوی است. ضمن این که مونتر ال چهارمین شهر فرانسوی‌زبان بزرگ دنیا نیز محسوب می‌شود.

با توجه به تعصب شهروندان استان کبک روی زبان فرانسه به عنوان یک میراث فرهنگی مسئولان این استان قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای حفاظت از زبان فرانسه وضع کرده‌اند. به همین دلیل بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بدون تسلط به زبان فرانسه شانسی برای مهاجرت به این استان ندارند. اگرچه مهارت بالا در زبان فرانسوی ورود به استان کبک و سکونت در آن را تسهیل می‌کند اما بدون تسلط به زبان فرانسوی هم می‌توان تحت شرایطی اقامت استان کبک را گرفت. با وجود این که تسلط به زبان فرانسه در برخی برنامه‌های مهاجرتی مانند مهاجرت کاری الزامی نیست اما داشتن مهارت در این زبان یک مزیت بوده و شانس متقاضی را بیشتر خواهد کرد.

علاوه بر  این تسلط به زبان فرانسوی زندگی در استان کبک را بسیار راحت‌تر خواهد کرد. زیرا اکثر شهروندان این استان به زبان فرانسه صحبت می‌کنند و حتی علائم خیابانی در این استان به زبان فرانسوی هستند. بنابراین دانستن زبان فرانسه از طرفی موجب بهبود روابط اجتماعی افراد خواهد شد و از سوی دیگر فرصت‌های بهتری را در حوزه‌های مختلف فراهم خواهد کرد.

اهمیت یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا

بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. فرانسه یکی از زبان‌های رسمی در بیش از ۳۰ کشور جهان بوده و علاوه بر این در ۴۶ کشور دیگر نیز صحبت می‌شود. همچنین زبان فرانسه به عنوان دومین زبان متداول برای آموزش و دومین زبان رایج اینترنت نیز شناخته می‌شود. بنابراین یادگیری زبان فرانسه به خودی خود می‌تواند بسیار مفید باشد. حال با توجه به تعیین زبان فرانسه به عنوان یکی از دو زبان رسمی کشور کانادا اهمیت یادگیری این زبان برای زندگی، کار و تحصیل در کانادا دو چندان خواهد شد. در ادامه اهمیت یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا را از جنبه‌های مختلف بررسی خواهیم کرد.

افزایش فرصت‌های شغلی در کانادا

تسلط به زبان فرانسوی در کنار مهارت در زبان انگلیسی موقعیت‌های شغلی شما را افزایش خواهد داد. این یک حقیقت است که افراد دوزبانه در کانادا فرصت‌های شغلی بیشتری را پیش روی خود می‌بینند. از طرف دیگر چنین افرادی رقابت کمتری را نیز برای پیدا کردن شغل خواهند داشت زیرا تعداد محدودی از افراد در بازار کار کانادا در هر دو زبان مهارت دارند. جالب است بدانید که در صورت تسلط به هر دو زبان فرانسه و انگلیسی میزان حقوق دریافتی شما نیز بیشتر خواهد شد.

درآمد یک کارمند مسلط به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا حدودا ۷ درصد بیشتر از کارمندانی است که تنها به یک زبان مسلط هستند.

اگر بخواهید در مناطقی از کانادا کار کنید که اکثریت مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند تسلط روی زبان فرانسه فاکتوری بسیار مهم محسوب می‌شود. همچنین برای پیدا کردن شغل در شرکت‌های فرانسوی و شرکت‌هایی که به طور خاص به مشتریان فرانسوی خدمات می‌دهند باید زبان فرانسه را به خوبی آموخته باشید. بسیاری از شرکت‌های فرانسوی مانند Camp Tournesol ترجیح می‌دهند افرادی را استخدام کنند که به زبان فرانسه مسلط باشند. این موضوع به ویژه در استان کبک نمود بیشتری دارد.

علاوه بر این فرصت‌های شغلی وجود دارند که تنها با دانستن زبان فرانسه می‌توانید آن‌ها را به دست بیاورید. از جمله این مشاغل می‌توان به مترجم، ویراستار، مدیر فروش، معلم زبان فرانسه، راهنمای تور، مهماندار هواپیما و… اشاره داشت. البته تنها با تسلط به زبان انگلیسی هم امکان پیدا کردن کار در کانادا را دارید اما موقعیت‌های شغلی شما بیشتر محدود به مناطق انگلیسی‌زبان کانادا خواهد شد. بنابراین مهارت در زبان انگلیسی و فرانسوی می‌تواند برگ برنده شما در بازار کار رقابتی کانادا محسوب شود.

افزایش شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا

کانادا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان را در اختیار داشته و دانشگاه‌های این کشور همواره در رده‌های بالای رتبه‌بندی جهانی قرار می‌گیرند. برای این که بتوانید وارد یک دانشگاه کانادایی شوید علاوه بر شرایط و الزامات عمومی باید مهارت بسیار خوبی را نیز در زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید. اما تسلط در زبان فرانسه شانس شما را برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌هایی که دارای سیستم تدریس فرانسوی هستند بالا خواهد برد. این موضوع بیشتر در مورد دانشگاه‌های کبک صادق است.

به جز دانشگاه‌های استان کبک، برخی دانشگاه‌های دیگر در خارج از این استان نیز وجود دارند که دوره‌های تحصیلی آن‌ها به زبان فرانسه است. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه New Brunswick اشاره داشت. نکته دیگر این است که برنامه‌های آموزشی برخی از موسسات علمی کانادا صرفا مبتنی بر زبان فرانسه است و طبیعتا برای ورود به این نوع موسسات باید به زبان فرانسه مسلط باشید. البته برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا لازم نیست که حتما به زبان فرانسه مسلط باشید اما در صورتی که فقط برای دانشگاه‌هایی با سیستم آموزش انگلیسی درخواست ارسال کنید موقعیت‌های تحصیلی شما در کانادا کاهش پیدا خواهد کرد.

برقراری تعاملات اجتماعی

یادگیری زبان فرانسه به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی با سایرین ارتباط برقرار کرده و در جامعه کانادایی ادغام شوید. همچنین در صورت تسلط به زبان فرانسوی انجام امور روزمره برای شما ساده‌تر خواهد شد و سریع‌تر با محیط جامعه سازگار می‌شوید. صحبت کردن به زبان فرانسه به خصوص در استانی مانند کبک که بیشترین تعداد فرانسوی‌زبان‌ را در کل کانادا دارد می‌تواند منافع اجتماعی زیادی را برای شما ایجاد کند. تسلط به زبان فرانسوی در استان کبک یک مزیت مهم بوده و با استفاده از آن قادر خواهید بود تا دایره ارتباطات خود را گسترش دهید.

افزایش شانس گرفتن اقامت دائم کانادا

یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت و شهروندی این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورت تسلط به زبان فرانسه و داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر می‌توانید شانس خود را برای گرفتن اقامت دائم کشور کانادا افزایش دهید. در واقع این موضوع نشان‌دهنده تمایل و تعهد شما برای ساکن شدن در کانادا است. مهم‌تر این که امکان ارائه درخواست اقامت برای استان‌های فرانسوی‌زبان را نیز خواهید داشت. همچنین ممکن است قصد گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور را داشته باشید. در این صورت، یادگیری زبان فرانسه یا انگلیسی یکی از الزامات خواهد بود.

بهترین روش یادگیری زبان فرانسه را بشناسید

زبان فرانسه از لحاظ گرامری ساده‌تر از زبان انگلیسی است و از لحاظ لغات نیز حدودا ۵۰ درصد کلمات فرانسوی با کلمات انگلیسی مشترک هستند. بنابراین یادگیری زبان فرانسه در مقایسه با سایر زبان ها بسیار آسان‌تر است. اما برای این که بتوانید سرعت یادگیری خود را بالا ببرید بهتر است در دوره‌های زبان فرانسه شرکت کنید. برای شرکت در چنین دوره‌هایی چند انتخاب مختلف پیش رو خواهید داشت.

یادگیری زبان فرانسه در کانادا

بدون شک یادگیری زبان فرانسه در محیطی که مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند روند یادگیری را سریع‌تر و راحت‌تر خواهد کرد. از آنجا که زبان فرانسه یکی از دو زبان رسمی کشور کانادا بوده و فرانسوی‌زبان‌ها در تمام مناطق این کشور پراکنده شده‌اند یادگیری زبان فرانسه در کشور کانادا می‌تواند گزینه بسیار خوبی محسوب شود. در حال حاضر موسسات مختلفی در حوزه آموزش زبان فرانسه در کشور کانادا فعالیت می‌کنند. دوره‌های ارائه‌شده به وسیله این موسسات بین چند هفته تا چند ماه متغیر است.

مشاوره آموزش زبان فرانسوی در فرانسه۰۲۱-۷۵۲۳۷

با توجه به تعداد بالای فرانسوی‌زبان‌ها در استان کبک توصیه می‌شود موسساتی را انتخاب کنید که در این استان فعالیت دارند. زیرا ضمن گذراندن دوره زبان فرانسه می‌توانید در یک محیط فرانسوی‌ زندگی کرده و آموزش خود را تکمیل کنید. شهر مونترئال با توجه به محیط فرانسوی و وجود موسسات آموزشی سطح بالا یکی از بهترین گزینه‌ها به منظور یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. علاوه بر موسسات آموزشی ارائه‌دهنده دوره‌های زبان فرانسه برخی از دانشگاه‌های این کشور که سیستم تدریس آن‌ها به زبان فرانسوی است اقدام به برگزاری دوره‌های فشرده زبان فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی می‌کنند. این دوره‌ها معمولا چند هفته پیش از شروع ترم تحصیلی برگزار می‌شود.

یادگیری زبان فرانسوی در فرانسه

یادگیری زبان فرانسوی در کشور فرانسه یک گزینه جذاب است که سرعت یادگیری شما را تا حد قابل توجهی بالا خواهد برد. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای یادگیری زبان فرانسوی در موسسات آموزشی کشور فرانسه ثبت‌نام می‌کنند. موسسات آموزش زبان در فرانسه دوره‌های آموزشی مختلفی را ارائه می‌کنند که محبوب‌ترین آن‌ها دوره‌های فشرده است. این موسسات در شهرهای مختلف فرانسه وجود دارند و از سطح بالایی نیز برخوردار هستند.

شرکت در دوره های زبان فرانسوی در کشور فرانسه علاوه بر کمک به یادگیری زبان فرانسه در یک محیط فرانسوی مزیت دیگری نیز دارد. برای شرکت در دوره‌های زبان فرانسه نیاز به اخذ ویزای این کشور خواهید داشت و گرفتن ویزای فرانسه باعث بهتر شدن سابقه سفر شما خواهد شد. سابقه سفر به یکی از کشورهای حوزه شینگن تاثیر مثبتی در گرفتن ویزای کانادا خواهد داشت.

یادگیری زبان فرانسه در ایران

در ایران نیز موسساتی وجود دارند که دوره‌های آموزش زبان فرانسه را ارائه می‌کنند. یادگیری زبان فرانسه در ایران شامل هزینه کمتری می‌شود اما مدت زمان یادگیری به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین اگر زمان یادگیری برای شما اولویت دارد بهتر است فرآیند یادگیری زبان فرانسه را در یک محیط فرانسوی‌زبان بگذرانید. با توجه به ابعاد مختلف بررسی شده می‌توان گفت که یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا اهمیت بسیار زیادی دارد. ضرورت یادگیری زبان فرانسوی در استان کبک بیشتر از سایر مناطق کانادا بوده به گونه‌ای که بدون مهارت در زبان فرانسه فرصت‌های شغلی و تحصیلی شما محدود خواهد شد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *