ویزا

چگونه می‌توانید به نام خودتان کردیت کارت بگیرید؟

یکی از مشکلات عدیده‌ای که تحریم‌ها طی سالیان متمادی برای شهروندان ایرانی به وجود آورده، نبود ارتباط موثر و مستقیم با سیستم بانکداری بین‌المللی و عدم امکان استفاده از مزایای بی‌شمار کردیت کارت‌های شناخته‌شده نظیر ویزاکارت و مسترکارت است. شاید در یک نگاه اینطور به نظر بیاید که ارز نقدی می‌تواند جوابگوی همه نیازهای خرید و پرداخت شهروندان ایرانی در هر موقعیتی باشد، اما واقعا اینطور نیست؛ با یک مرور سرانگشتی به این موضوع پی می‌برید که به هنگام رزرو پروازهای خارجی، ثبت‌نام و عضویت و خرید اینترنتی از وب‌سایتهای خارجی، انتقال وجه به حسابی بین‌المللی، رزرو و پرداخت هزینه هتل، پرداخت شهریه دانشگاه و یا هزینه سفارت و بسیاری از موارد دیگر تنها وجود کردیت کارت مستر و ویزا و شماره حساب ارزی مشکل‌گشای کار شما بوده و ارز نقدی به کارتان نخواهد آمد.

در این مطلب قصد داریم انواع کارت اعتباری بانکی بین‌المللی یا همان کردیت کارت را معرفی کرده و اطلاعات مفیدی در رابطه با چگونگی افتتاح حساب بین‌المللی و شخصی برای ایرانیان در اختیار شما قرار دهیم. اما پیش از توضیح روال دریافت مطمئن کردیت کارت فیزیکی و به نام در ایران، بد نیست تا با ماهیت انواع کارت‌های بانکی بین‌المللی آشنا شوید.

کردیت کارت چیست؟

در حال حاضر اغلب افراد در دنیا از واژه کردیت‌کارت برای هر یک از انواع کارت‌های بانکی که با آن پرداخت و یا برداشت وجه انجام می‌دهند استفاده می‌کنند، اما در واقع کارت‌های بانکی کردیت، دبیت، گیفت‌کارت و یا Prepaid دارای تفاوت‌هایی نسبت به یکدیگر هستند که به ترتیب به توضیح آن‌ها می‌پردازیم. پرداخت با کردیت کارت یکی از محبوب‌ترین روش‌های پرداخت الکترونیکی در دنیاست، اما با اینکه به حساب فعلی شخص وصل است، برخلاف سایر کارت‌‌های بانکی، پول مستقیما از سپرده در دسترس حساب بانکی برداشت نمی‌شود و در واقع وجه موردنظر از بانک صادرکننده کارت قرض گرفته می‌شود.

شاید با خودتان فکر کنید که این فرآیند چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ زمانی که خرید می‌کنید و هزینه آن را با کردیت‌کارت پرداخت می‌کنید، پولی که پرداخت می‌شود در واقع پول شخصی حساب شما نیست (از حساب بانکی شما استخراج نمی‌شود)، بلکه از بانک به صورت قرضی گرفته شده و طبق روش تعیین‌شده توسط بانک (با بهره نسبتا بالا) به آن بازگردانده می‌شود؛ چیزی شبیه به وام که با هر تراکنش به فرد داده می‌شود. بر همین اساس، کردیت کارت دارای محدوده اعتبار روزانه است که نمی‌توان بیشتر از آن خرج کرد و کاملا بستگی به قرارداد منعقد شده با بانک صادرکننده کارت دارد.

موارد استفاده و مزایای کردیت کارت

با استفاده از کارت اعتباری یا همان کردیت‌کارت شما می‌توانید انواع پرداخت‌ها و معاملات بانکی زیر را انجام دهید:

 • خرید آنلاین از تمامی فروشگاه‌های مجازی پذیرنده حساب‌های بانکی (مستر و ویزاکارت)
 • خرید از تمامی فروشگاه‌هایی که دارای دستگاه POS کارت‌خوان هستند
 • برداشت وجه، انتقال وجه از طریق دستگاه‌های عابربانک ATM
 • پرداخت قبوض برق، آب، گاز و غیره

یکی از شاخصه‌های مهم کردیت کارت امنیت بالا و حفاظت از پروسه خرید است، از آنجایی که این نوع از کارت از بالاترین فناوری‌های امنیتی بهره می‌برد، می‌توان برای اجتناب از هرگونه تلاشی برای استفاده غیرمجاز از آن به هنگام دزدی، به راحتی آنرا غیرفعال و بلوکه کرد.

Shopping time

معایب کردیت کارت

پس از بررسی مزایای کارت اعتباری بانکی یا همان کردیت کارت نوبت به بررسی معایب و مشکلات احتمالی این نوع از کارت بانکی می‌رسد. آزادی در خرج کردن به شما این امکان را می‌دهد تا دیوانه‌وار با کردیت‌کارت خود خرید کنید، اما در عین حال کنترل پول و دخل و خرج را برای صاحب کارت بسیار سخت می‌کند و به هنگامی که مجبور به بازگرداندن پول به بانک هستید، شما را به کلی متعجب می‌کند. بنابراین بهتر است بیش از پولی که در حساب سپرده خود دارید خرج نکنید. دریافت بهره به هنگام خرید: کردیت‌کارت‌ها بخاطر تمام خریدها و برداشت‌های بانکی بهره بالایی را از مشتری دریافت می‌کنند.

بدین خاطر چنانچه مایل به پرداخت بهره بالا به بانک نیستید، مراقب دخل و خرج و خریدها و معاملات بانکی خود باشید. سختی درخواست کردیت کارت: در صورتی که حساب بانکی نداشته باشید و بخاطر سابقه بانکی و دلایل دیگر امکان افتتاح حساب نداشته باشید، تقاضا و دریافت کردیت کارت در این حالت برای شما بسیار سخت خواهد بود، این بدین خاطر است که درخواست کردیت کارت نیازمند ملزومات مختلفی نظیر میزان درآمد، وضعیت کار و استخدام، میزان بدهی و موارد دیگر است. هزینه‌‌های عملیاتی: یکی دیگر از معایب اصلی استفاده از کردیت کارت هزینه‌های بالایی است که به طور سالانه برای مدیریت و نگهداری کارت و حساب بانکی برای فرد دارنده حساب اعمال می‌شود.

دبیت کارت چیست؟

دبیت‌کارت نیز یکی دیگر از انواع متداول کارت‌ها و ابزارهای بانکی امن و سریع برای پرداخت آنلاین و حضوری در فروشگاه‌ است. برخلاف کردیت کارت، دبیت کارت کاملا متکی و وابسته به حساب بانکی شخص است و برای هر خرید، پول مستقیما از حساب فرد برداشت شده و همانند کردیت‌کارت از بانک قرض گرفته نمی‌شود. این بدین معنی است که پولی که خرج می‌کنید مال شما بوده و از همان مبلغی که در حساب واریز کرده‌اید برداشت می‌شود. دبیت‌کارت دقیقا سیستم متداول و در جریان کارت‌های بانکی در ایران است.

موارد استفاده و مزایای دبیت کارت

کارت عابر بانکی یا همان دبیت کارت عموما برای موارد زیر استفاده می‌شود: خرید و پرداخت حضوری در فروشگاه‌‌ها از طریق دستگاه و ترمینال POS خرید و پرداخت آنلاین در اغلب پلتفرم‌های اینترنتی و وبسایت برداشت وجه نقدی از دستگاه‌های عابربانک ATM خرید و پرداخت در خارج از کشور. این موضوع بستگی به جریان حسابی دارد که کارت به آن متصل شده است (Maestro، Visa Electron) پرداخت مستقیم صورتحساب‌ها و قبض‌های خانگی ( آب، برق، گاز، اینترنت و غیره) همچنین در کنار مزایای اصلی استفاده از کارت بانکی دبیت کارت مزایای جانبی دیگری نیز وجود دارند:

کنترل هزینه‌ها: از آنجایی که پول خرج شده از سپرده حساب بانکی شما کسر می‌شود، خطری مبنی بر خرید بیشتر از موجودی حساب بانکی شما را تهدید نمی‌کند و بخاطر اینکه به حساب سپرده شما متصل است می‌توانید هر زمان که خواستید ریز حساب خود را چک کنید.

بهره کمتر: در مقایسه با کردیت کارت، استفاده از دبیت کارت بهره و کارمزد کمتری را به خود اختصاص می‌دهد، هزینه دریافت و نگهداری سالانه این نوع از کارت‌ها نیز به نسبت کردیت کارت کمتر است. سهولت در پروسه درخواست: برای دریافت یک کارت بانکی دبیت شما الزامی برای داشتن صلاحیت‌های مختلف نداشته و تنها نیاز به افتتاح حساب بانکی دارید.

معایب دبیت کارت

در کنار موارد مصرف و مزایای دبیت کارت، این کارت بانکی دارای معایب زیر نیز هست: سطح امنیت پایین‎‌تر: در مقایسه با کردیت کارت، دبیت کارت معمولا سطح امنیت پایین‌تری در مقابل کلاهبرداری‌های احتمالی دارد. دزدی رمز عابر بانک، استفاده از دستگاه رمزخوان skimmer در این نوع از کارت بانکی آسان‌تر بوده و استفاده مخفیانه از دبیت‌کارت بدون اطلاع دارنده آن، برای معاملات اینترنتی ساده‌تر است.

در اغلب موارد این نوع از کارت‌های بانکی تحت پوشش بیمه سرقت و یا بیمه مسافرتی نبوده و از سیستم حفاظت از خرید برخوردار نیستند. محدودیت تراکنش: که دارای انواع روزانه، هفتگی و ماهانه است و معمولا توسط بانک صادرکننده تعیین می‌گردد. عدم امکان ایجاد سوابق اعتباری برای دریافت وام در آینده‌ای نزدیک از بانک

کارت بانکی Prepaid یا از پیش پرداخت شده چیست؟

این نوع از کارت بانکی در حال تکامل یافتن برای تبدیل شدن به یک جایگزین برای حساب بانکی است. کارت‌های پری‌پید Prepaid  بسیار شبیه به دبیت کارت است، با این تفاوت بزرگ که به هیچ حساب بانکی وصل نیست. برای استفاده از این نوع کارت شما باید تا مقداری که قصد دارید خرج کنید آنرا شارژ نمایید، زمانی که پول داخل کارت تمام شود، باید برای استفاده بعدی مجددا شارژ گردد و به همین خاطر به این نوع کارت بانکی، کارت‌های قابل شارژ نیز می‌گویند.

در حال حاضر بانک‌های ایرانی قادر به ارائه خدمات کردیت کارت و Prepaid نیستند و مورد در دسترسی که در ایران دارای شباهت بوده ولی غیرقابل شارژ است، گیفت کارت و یا همان کارت هدیه است. در برخی موارد این نوع از کارت‌های بانکی دارای یک کد IBAN هستند که به دارنده آن این امکان را می‌دهد تا عملیات اولیه بانکی نظیر دریافت حقوق، پرداخت قبوض و انجام سایر معاملات را با آن انجام دهند. یکی از مزایای بزرگ این کارت اینست که به هیچ حساب بانکی وصل نیست و بخاطر اینکه اعتبار حساب فرد چک نمی‌شود، درخواست آن راحت است.

موارد استفاده و مزایای کارت Prepaid

این نوع از کارت بانکی تقریبا برای تمام عملیاتی که از طریق حساب بانکی قابل انجام است، مورد استفاده قرار می‌گیرد: انجام خرید در اغلب فروشگاه‌های داخل و خارج از کشور بدون نیاز به پرداخت کارمزد خرید آنلاین از هر نوع وب‌سایت، بخاطر اینکه به طور بین‌المللی مورد پذیرش قرار می‌گیرند امکان برداشت از اغلب دستگاه‌های عابر بانک ATM حتی در خارج از کشور بدون نیاز به پرداخت بهره بالا پرداخت هر نوع خدمات به صورت آنلاین و از طریق گوشی هوشمند سطح بالایی از امنیت و محافظت در برابر کلاهبرداری. اگر نسبت به کلاهبرداری کارت بانکی و دزدی هویتی نگران هستید، کارت Prepaid بخاطر متصل نبودن به حساب بانک و حفاظت از طریق شماره Pin، گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

در صورت دزدیده شدن و یا گم شدن این کارت، می‌توانید به راحتی آنرا جایگزین کنید و تنها خسارت شما مقدار پولی است که در آن ریخته‌اید. مزیت بزرگ این کارت محدودیت در خرید است. این بدین خاطر است که کارت‌های Prepaid تنها به اندازه‌ای که پول در آن ریخته‌اید قابل استفاده هستند. شما می‌توانید هزینه‌های خود را به صورت آنلاین و از طریق گوشی موبایل چک و کنترل کنید.

آیا امکان دریافت کردیت کارت از بانک‌های داخلی وجود دارد؟

خیر. در حال حاضر هیچ یک از کارت‌های بانکی داخلی طرح شتاب در کشورهای خارجی قابل استفاده نبوده و هیچ یک از صرافی‌ها و بانک‌های خارجی، ارز ریالی ایران را به سایر ارزها نظیر دلار و یورو تبدیل نمی‌کنند و همچنین هیچ‌یک از بانکهای ایرانی در خارج از کشور شعبه ندارند. بر همین اساس، می‌توان به سادگی متوجه این موضوع شد که بانک‌های خصوصی و دولتی داخلی امکان ارائه خدمات افتتاح حساب بانکی بین‌المللی را برای سپرده‌گذاران ندارند.

اما طی چندسال گذشته برخی از شرکت‌های خصوصی به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت اقدام به صدور کردیت کارت مجازی، فیزیکی، Prepaid و یا گیفت کارت برای مشتریان می‌کنند که البته شامل محدودیت‌ها و هزینه‌های مختلفی می‌شود. عموم خدمات این وب‌سایتها معمولا به کارت هدیه یا همان گیفت کارت غیرقابل شارژ و یکبار مصرف شرکتی برند‌های معروف اپل، آمازون و مایکروسافت، شماره حساب مجازی بانکی برای خرید اینترنتی و کارت فیزیکی بی‌نام مستر و یا ویزا محدود می‌شود. گیفت کارت‌ها عموما مجازی بوده و از طریق وارد کردن کد بازخرید یا همان Redeem code به دارنده آن این اجازه را می‌دهد تا سقف تعیین شده ۲۵، ۵۰ و یا ۱۰۰ دلاری از خدمات شرکت و یا وبسایت مذکور استفاده کرده و یا خرید کند که مثال مناسب آن فروشگاه اینترنتی اپل استور و پلی استیشن استور است.

عموما قیمت ارز خریداری شده از این طریق بالاتر بوده و در مجموع به آن کارمزد تعلق می‌گیرد. گیفت‌کارت بانکی مجازی نیز دارای ماهیت مشابهی است با این تفاوت که امکان استفاده از آن محدود به یک وب‌سایت و برند خاص نبوده و فرد می‌تواند تا سقف موجودی کارت هدیه، خرید اینترنتی خود را از هر وب‌سایتی انجام دهد. نوع دیگر خدمات بانکی ارائه‌شده در وب‌سایتهای ایرانی، کردیت‌کارت فیزیکی بی‌نام دوساله است که کارت خام آن شامل هزینه اولیه ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلاری شده و فرد دارنده آن باید برای شارژ کارت مبلغ مضاعفی را به عنوان کارمزد به سایت واسط بدهد. مشکلات متداول استفاده از این نوع خدمات شامل موارد زیر می‌شود:

 • در صورت بلوکه شدن کارت، تنها از طریق وب‌سایت صادر کننده می‌توان مشکل را برطرف کرد
 • از آنجایی که افتتاح حساب به صورت حقیقی نیست و کردیت کارت به صورت بی‌نام صادر می‌شود، دسترسی به خدمات به صورت شخصی محدود بوده و تنها از طریق وب‌سایت ایرانی قابل انجام است.
 • در صورت نبود دسترسی به پشتیبانی وب‌سایت واسط ایرانی امکان مدیریت و کنترل مستقیم حساب بانکی وجود ندارد
 • تمدید کارت شامل هزینه مجدد می‌گردد
 • بخاطر نبود Billing address و اطلاعات هویتی دارنده کارت، استفاده از این کارت برای خدماتی نظیر اجاره خودرو در خارج میسر نیست
 • سود بانکی به آن تعلق نمی‌گیرد
 • نیازمند پرداخت کارمزد و هزینه نگهداری سالانه است
 • شارژ و واریز به کارت در اغلب موارد پروسه پیچیده‌ای داشته و از طریق وب‌سایت ایرانی قابل انجام است

با توجه به موارد اشاره شده در بالا خیلی از افراد به دلیل وجود محدودیت‌های متعدد نظیر هزینه‌جانبی نگهداری و کارمزد بالا و نبود اطمینان به وب‌سایتهای واسط ایرانی از دریافت و استفاده از هر یک از انواع کارت بانکی مجازی و فیزیکی صرف‌نظر کرده و ترجیح می‌دهند تا هم‌چون گذشته از ارز نقدی بهره ببرند.

چگونه می‌توان کردیت‌کارت به نام و فیزیکی گرفت؟

خوشبختانه در حال حاضر افتتاح حساب بانکی بین‌المللی و صدور مسترکارت فیزیکی به نام شخص از طریق بانک معتبر و معروف کشور ترکیه یعنی زراعت بانک برای شهروندان عزیز ایرانی میسر شده و افراد می‌توانند به صورت شخصی و یا از طریق آژانس‌های گردشگری معتبر از خدمات بانکی بین‌المللی مسترکارت و ویزاکارت استفاده کنند. به طور کلی افتتاح حساب ارزی و دریافت کارت بانکی به نام مستر و ویزا در زراعت بانک ترکیه نیاز به اقامت این کشور نداشته و شامل امکانات زیر می‌شود:

 • امکان افتتاح حساب بین‌المللی و دریافت سود
 • دریافت کردیت کارت و دبیت کارت فیزیکی به نام شما
 • امکان انتقال وجه بین حساب‌های بین‌المللی با احتساب کمترین کارمزد و هزینه و با استفاده از روش‌های حضوری، صرافی و سوئیفت
 • دسترسی به خدمات موبایل بانک، امکان مدیریت حساب به صورت غیرحضوری و از راه دور
 • امکان دریافت وجه نقد دلار، یورو و لیر از اغلب دستگاه‌های ATM
 • وجود ارتباط مستقیم با بانک، کنترل کامل دارنده حساب برای بروز مواردی نظیر بلوکه شدن
 • نبود هیچگونه نگرانی از بابت کلاهبرداری وب‌سایت ثالث ایرانی و غیرفعال شدن بی‌دلیل کارت بانکی
 • عدم وجود محدودیت‌هایی نظیر سقف برداشت، نبود امکان شارژ مجدد، محدودیت سقف موجودی و امکان انتقال ارز بین بانکی
 • کارمزد و بهره بانکی بسیار کم
 • امکان خرید اینترنتی و یا حضوری از دستگاه POS، پرداخت شهریه تحصیلی، حق عضویت و آبونماه اینترنتی، رزرو بلیط پرواز خارجی، هتل ، هزینه ویزای سفارت و سایر موارد
 • حق انتخاب برای افتتاح حساب ارزی به لیر، یورو و یا دلار

گروه شرکت‌های نیلگام به عنوان نماینده فعال خدمات زراعت بانک در ایران، خدمات زیر را به متقاضیان ایرانی افتتاح حساب حقیقی و دریافت کردیت‌کارت ویزا و مسترکارت ارائه می‌دهد:

 • ارائه آدرس معتبر در ترکیه به عنوان Billing Address
 • مراجعه به اداره مالیات و دارای و دریافت شماره مالیاتی از طریق پاسپورت برای متقاضی افتتاح حساب
 • دریافت سیم کارت معتبر ترکیه برای استفاده از خدمات موبایل بانک (در صورت تمایل متقاضی)
 • مراجعه به یکی از شعب زراعت‌بانک و افتتاح حساب بین‌المللی برای متقاضی
 • دریافت کارت عابر موقت بانکی
 • صدور ویزاکارت و مسترکارت به نام توسط زراعت بانک و تحویل کارت به مشتری در تهران پس از گذشت ۲ هفته توسط گروه شرکت‌های نیلگام

لازم به ذکر است که حداقل موجودی افتتاح حساب اولیه برای دریافت ویزاکارت و مسترکارت زراعت بانک ۲۰۰۰ دلار بوده و متقاضی باید به صورت مجزا ۱۰۰ دلار برای اخذ کردیت‌کارت بین‌المللی بانکی بپردازد. شما می‌توانید به صورت حضوری و اینترنتی خدمات واریز، برداشتن و انتقال وجه ارزی و بین بانکی را انجام داده و در صورت تمایل بدون پرداخت کارمزد از طریق آژانس نیلگام، کارت بانکی خود را شارژ کنید.

گروه شرکت‌های نیلگام (ایران آنکارا سابق) با سالها سابقه در زمینه گردشگری و امور دریافت وقت سفارت و اخذ انواع ویزا در تمامی مراحل دریافت کد مالیاتی، سیم کارت ترکیه، ارائه آدرس بانکی قابل استناد، افتتاح حساب و دریافت ویزاکارت و مسترکارت همراه شما بوده و با بالاترین کیفیت ممکن خدمات کردیت کارت فیزیکی به نام و معتبر را به شما ارائه می‌دهد.

مشاوره دریافت کردیت کارت به نام شما۰۲۱-۷۵۲۳۷

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *